MHP'de Kongre Heyecanı - Son Dakika
Politika

MHP'de Kongre Heyecanı

MHP'de kongre heyecanıKIRIKKALE - Ülke genelinde 41 ilde aynı gün ve aynı saatte düzenlenen Milliyetçi Hareket Partisi Kongrelerinin bir diğeri de Kırıkkale'de gerçekleştirildi.

21.05.2017 18:44
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MHP'de kongre heyecanı

KIRIKKALE - Ülke genelinde 41 ilde aynı gün ve aynı saatte düzenlenen Milliyetçi Hareket Partisi Kongrelerinin bir diğeri de Kırıkkale'de gerçekleştirildi.

Kırıkkale MHP Olağan İl Kongresinde seçime tek aday olarak katılan Erdal Baloğlu ve ekibi il yönetimi için tekrar göreve geldi. Kongrede geçmiş dönemde yapılanları anlatan Baloğlu, 15 Temmuz'daki duruşları hakkında şunları söyledi: "15 Temmuz süreci Türk tarihinde bir milattır ve Milliyetçi Hareket Partisinin şerefli kadroları 15 Temmuz gecesi üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Ayaklanmanın ve kalkışmanın ilk dakikalarından itibaren devletimizin ve milletimizin yanında olmak bizim için zaruretti, kaldı ki kendimizi Milliyetçi Hareket Partisi mensubu olarak nitelendiriyorsak bu sorumluluğun tamamen üstesinden gelmemiz gerekiyordu. İlk dakikalarından itibaren de Kırıkkale İl Başkanlığımız olarak da devletimizin, milletimizin yanındaydık. İlde valiliklerde, ilçelerde kaymakamlıklara gidip devletimizin yanında olduğumuzu paylaştık" dedi.

Toplantıda söz alan MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, partiye yönelik saldırıların başarılı olması halinde belki de Fetullahçı yapının darbe girişimine hiç kalkışmayacağını belirtti. Öztürk, "Çok ciddi bir şekilde FETÖ gruplar tarafından Milliyetçi Hareket Partisini ele geçirmek amacıyla çok ciddi bir mücadele verildi. Ama başta Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve milliyetçi, ülkücü hareketin kadroları bunlara geçit vermeyerek hepsini bertaraf etti" diye konuştu.

Sulakyurt İlçe Belediye Başkanı İsmail Bildik ise, fitnecilere kendi içlerinde hiçbir zaman yer olmadığını dile getirdi. Son dönemde siyaset içerisinde fitne çıkarmaya çalışanlar olduğunu belirten Bildik, "Fitne çıkarmaya çalışanlar, kendilerince ayak oyunları yapmaya çalışanlar emin olun siyasetin çöplüğünde kendilerine yer bulur ve bulacaktır" dedi.

Kongre siyasi konuşmalar ve seçimlerin yapılmasının ardından göreve yeniden gelen Erdal Baloğlu ve ekibinin tebrik edilmesiyle sona erdi.

Kongreye MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Seyit Ahmet Göçer, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, Sulakyurt İlçesi Belediye Başkanı İsmail Bildik ve partililer katıldı.

MHP\'de Kongre Heyecanı
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika MHP'de Kongre Heyecanı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement