Son dakika Merkez Yürütme Kurulu haberleri, Merkez Yürütme Kurulu son dakika, son dakika Merkez Yürütme Kurulu

Son Dakika Merkez Yürütme Kurulu Haberleri

Son dakika Merkez Yürütme Kurulu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son merkez yürütme kurulu haberleri anında burada.


 • 16:37 TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin CHP ile birleşme kararını açıkladı TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin CHP ile birleşme kararını açıkladı

  Erzincan Milletvekili seçilen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin genel merkezinde yaptığı açıklamada, TDP'nin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile birleşme kararı aldığını duyurdu. Sarıgül, 'Türkiye Değişim Partisi bugün elini taşın altına koymuştur; Kılıçdaroğlu'nun yanında olmaya ve dik durmaya devam edecektir' dedi. Ayrıca, Mehmet Şimşek'in Hazine ve Maliye Bakanlığı'na atanması ve Numan Kurtulmuş'un TBMM Başkanı seçilmesi hakkında da açıklamalarda bulundu.

 • 15:40 TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül: TDP, Kılıçdaroğlu'nun Yanında Olmaya Devam Edecek TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül: TDP, Kılıçdaroğlu'nun Yanında Olmaya Devam Edecek

  Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin genel merkezinde yaptığı açıklamada, TDP'nin Kılıçdaroğlu'nun yanında olmaya ve dik durmaya devam edeceğini söyledi. Ayrıca, TDP'nin CHP ile birleşme çalışmalarının başladığını ve bu birleşmenin yerel seçimlerde büyük bir başarıya imza atacaklarını belirtti. Sarıgül, Mehmet Şimşek'in Hazine ve Maliye Bakanlığı'na atanması ve Numan Kurtulmuş'un TBMM Başkanı seçilmesiyle ilgili de açıklamalarda bulundu.

 • 15:37 TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül: 'Kılıçdaroğlu'nun yanında olmaya ve dik durmaya devam edeceğiz' TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül: 'Kılıçdaroğlu'nun yanında olmaya ve dik durmaya devam edeceğiz'

  Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP'nin önerisiyle birleşme kararı aldıklarını açıkladı. Sarıgül, Kılıçdaroğlu'nun yanında olmaya devam edeceklerini belirtti ve demokrasi, insan hakları ve kültürlerin barış içinde yaşamasını savunduklarını söyledi. Ayrıca, Mehmet Şimşek'in Hazine ve Maliye Bakanlığı'na atanması ve Numan Kurtulmuş'un TBMM Başkanı seçilmesiyle ilgili de açıklamalarda bulundu.

 • 15:24 CHP and TDP begin merger talks, says CHP MP Mustafa Sarıgül CHP and TDP begin merger talks, says CHP MP Mustafa Sarıgül

  Mustafa Sarıgül, CHP MP for Erzincan, has announced that talks have begun between the Turkey Change Party (TDP) and the Republican People's Party (CHP) regarding a merger. Sarıgül, who led the TDP until the May 14 elections, said that a new era had begun for Turkey following the polls. He claimed that the opposition and candidates had been designed before the elections and that resistance to the government was being undermined. Sarıgül added that the CHP's Kemal Kılıçdaroğlu was the person who united those opposed to the current system.

 • 07.06.2023 07 Haz 16:36 CHP'li Erdem: Milletvekili adaylarının ön seçimle belirlenmesinde mutabakat sağlandı CHP'li Erdem: Milletvekili adaylarının ön seçimle belirlenmesinde mutabakat sağlandı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, Merkez Yönetim Kurulu'ndan (MYK) bundan sonra milletvekili adaylarının ön seçim yoluyla belirlenmesi hususunda bir genel mutabakatı sağlamış bulunduklarını belirterek, "MYK'mızın ilk ve önemli kararlarından biri budur" dedi.

 • 07.06.2023 07 Haz 16:31 CHP'de milletvekili adayları ön seçimle belirlenecek CHP'de milletvekili adayları ön seçimle belirlenecek

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, Merkez Yönetim Kurulu'ndan (MYK) bundan sonra milletvekili adaylarının ön seçim yoluyla belirlenmesi hususunda bir genel mutabakatı sağlamış bulunduklarını açıkladı. Erdem ayrıca, sosyal medyadaki çalışmaların temelinin doğru bilginin yayılmasına katkıda bulunmak ve dezenformasyonla aktif mücadele etmek olduğunu belirtti.

 • 07.06.2023 07 Haz 16:18 CHP'de ön seçim kararı alındı CHP'de ön seçim kararı alındı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, milletvekili adaylarının ön seçim yoluyla belirlenmesi konusunda Merkez Yönetim Kurulunda (MYK) bir genel mutabakatı sağladıklarını belirterek, açıklanan tüzük değişikliğinin kapsamında yer alan maddelerden birinin de bu olacağını bildirdi.

 • 07.06.2023 07 Haz 16:05 CHP milletvekili adayları artık ön seçimle belirlenecek CHP milletvekili adayları artık ön seçimle belirlenecek

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve MYK üyelerinin ortak mutabakatıyla milletvekili adaylarının artık ön seçimle belirleneceğini açıkladı. Erdem, bu kararın CHP emektarları tarafından heyecanla beklenildiğini belirtti ve tüzük değişikliği kapsamında yer aldığını söyledi. Ayrıca, parti olarak herkesin fikir ve düşünce hürriyetinin teminatı olduklarını vurguladı.

 • 07.06.2023 07 Haz 15:58 Eren Erdem: 'Yalanla, Dolanla, Dezenformasyonla Mücadele Etmek İçin Yalanlarla Mücadele Ekibi Kurduk' Eren Erdem: "Yalanla, Dolanla, Dezenformasyonla Mücadele Etmek İçin Yalanlarla Mücadele Ekibi Kurduk"

  CHP Sosyal Medya Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, “Yalanla, dolanla, dezenformasyonla mücadele etmek için 7 gün 24 saat esasına dayanan, bir yalanlarla mücadele ekibi kurduk. Halkı kandırmak isteyenlerle hem sosyal medyada hem konvansiyonel medyada hem meydanlarda ve yargı önünde hesap soracağız” dedi. Erdem, “Sevgili Fahrettin Altun… Ensende boza pişireceğim. Sana o dezenformasyon kampanyalarını yaptırmayacağım” diye konuştu.

 • 07.06.2023 07 Haz 14:50 İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na net çağrı: Heyet değiştirerek değişim olmaz, kulak tıkayarak bu işler yürümez İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na net çağrı: Heyet değiştirerek değişim olmaz, kulak tıkayarak bu işler yürümez

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim zaferi sonrası yaptığı 'değişim' çağrısına atıfta bulunarak, değişim talebini yineledi. İmamoğlu, değişimin sadece kurul ile olmayacağını ve toplumun da değişimi istediğini dile getirdi.

 • 07.06.2023 07 Haz 12:17 Tip Parti Meclisi: 'Emek ve Özgürlük İttifakı, Mücadele Birliği Olarak Anlamını ve Önemini Korumaktadır' Tip Parti Meclisi: "Emek ve Özgürlük İttifakı, Mücadele Birliği Olarak Anlamını ve Önemini Korumaktadır"

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Parti Meclisi, “TİP açısından Emek ve Özgürlük İttifakı, sadece bir seçim ittifakı olmanın ötesinde bir mücadele birliği olarak anlamını ve önemini korumaktadır. İttifakımız hem yaralarını sararak hem de yeni hedefler ve görevler belirleyerek bu süreçten kararlı biçimde çıkacak, Türkiye’nin emekçilerinin, kadınlarının, gençlerinin, ezilen tüm kesimlerinin direncini korumak adına dayanışmasını ve mücadelesini büyütecektir” açıklamasını yaptı.

 • 07.06.2023 07 Haz 11:31 Ekrem İmamoğlu harekete geçiyor! Ya CHP liderliğine soyunacak ya da yeni parti kuracak Ekrem İmamoğlu harekete geçiyor! Ya CHP liderliğine soyunacak ya da yeni parti kuracak

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'a kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa etmemesi sonrasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun harekete geçtiği iddia edildi. Bugün kameralar karşısına geçerek yeni yol haritasını açıklaması beklenen İmamoğlu'nun ilk planda yerel seçimlerden önce CHP'yi kurultaya taşıyarak genel başkan olmayı düşündüğü aksi takdirde yeni bir parti kurmayı gündemine alacağı öne sürüldü.

 • 07.06.2023 07 Haz 11:18 Ekrem İmamoğlu harekete geçiyor! Ya CHP liderliğine soyunacak ya da yeni parti kuracak Ekrem İmamoğlu harekete geçiyor! Ya CHP liderliğine soyunacak ya da yeni parti kuracak

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'a kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa etmemesi sonrasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun harekete geçtiği iddia edildi. Bugün kameralar karşısına geçerek yeni yol haritasını açıklaması beklenen İmamoğlu'nun ilk planda yerel seçimlerden önce CHP'yi kurultaya taşıyarak genel başkan olmayı düşündüğü aksi takdirde yeni bir parti kurmayı gündemine alacağı öne sürüldü.

 • 06.06.2023 06 Haz 22:16 Yeni Kabine, İlk Toplantısını Yaptı. Yeni Kabine, İlk Toplantısını Yaptı.

  Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, ilk toplantısını yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İki kelimeye çok dikkat edin; biz bu iki kelimenin, iki kavramın uygulayıcısı olacağız. Bir istikrar, iki güven. İstikrar ve güvenle biz Türkiye yüzyılını inşa edeceğiz. Bir şeyi daha söylüyorum; Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulmasından, toplumun temel direği olan ailenin sapkın akımlardan korunmasına kadar her türlü adımı atacağız. Bu minvalde seçimlerden önce dile getirdiğimiz Anayasa değişikliği teklifimizi Meclis’in takdirine yeniden sunacağız” dedi. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını açıkladı.

 • 06.06.2023 06 Haz 22:10 CHP'de Kongre takvimi belirlendi CHP'de Kongre takvimi belirlendi

  CHP Merkez Yönetim Kurulu, il ve ilçe kongrelerinin takvimini belirledi. Buna göre, ilçe kongreleri 5 Ağustos-10 Eylül tarihleri arasında, il kongreleri ise 16 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İl kongrelerinin ardından Parti Meclisi'nin belirleyeceği tarihte olağan kurultay yapılacak.

 • 06.06.2023 06 Haz 21:51 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (3) Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (3)

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl Kurban Bayramı'nın 28 Haziran ile 1 Temmuz arasında idrak edileceğini belirterek, "İstişarelerimiz neticesinde 26 ve 27 Haziran günlerini de idari izin kapsamına almayı kararlaştırdık.

 • 06.06.2023 06 Haz 21:43 Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Vatandaşlarımız toplam 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacaktır' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Vatandaşlarımız toplam 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacaktır"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabineyle yaptığı ilk toplantının ardından, açıklamalarda bulundu.

 • 06.06.2023 06 Haz 19:43 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısından sonra yeni dönemde yapılacakları tek tek açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısından sonra yeni dönemde yapılacakları tek tek açıkladı

  Yeni Kabine'nin ilk toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapılacakları sıraladı. Recep Tayyip Erdoğan, "Anayasa değişikliği teklifimizi Meclis'in takdirine sunacağız. Karadeniz doğalgazı, Gabar petrolü ve Akkuyu'da enerji hamlelerimize devam edeceğiz. Sağlık ve eğitimi son 21 yıldır olduğu gibi listemizin en başında tutacağız. Savunma sanayi atılımlarımıza inşallah yenilerini ekleyeceğiz. İhracatımızı çok yukarılara taşıyacağız." dedi.

 • 06.06.2023 06 Haz 17:51 CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Parti Meclisi toplantımızda yapılan değerlendirmeler ışığında, kongreler sürecinin bugün başlatılmasına ve mevzuattaki asgari süreler dikkate alınarak hızla tamamlanmasına karar verdik.

 • 06.06.2023 06 Haz 17:40 CHP kongreler sürecini başlatıyor CHP kongreler sürecini başlatıyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Parti Meclisi toplantısında yapılan değerlendirmeler sonucunda kongreler sürecinin başlatılmasına karar verdiklerini açıkladı. Ayrıca yerel seçimlere hazırlık için tüzük değişiklikleri yapılması için bir komisyon kurulacağı belirtildi. Öztrak ayrıca, ordu ve istihbarat teşkilatının siyasetin bir unsuru haline getirildiğini söyledi.

 • 06.06.2023 06 Haz 17:36 CHP kongre sürecini başlatıyor CHP kongre sürecini başlatıyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Parti Meclisi toplantısında yapılan değerlendirmeler sonucu kongre sürecinin bugün başlatılmasına karar verildiğini açıkladı. Ayrıca yerel seçimlere hazırlık için örgütlerin yenilenmesi ve tazelenmesi için bir komisyon kurulacağı belirtildi. Öztrak ayrıca, yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in sarayın akıl dışı politikalarından vazgeçilmesi gerektiğini söylediği açıklamasına da değindi ve ordu ve istihbarat teşkilatının siyasetin bir unsuru haline getirildiğini savundu.

 • 06.06.2023 06 Haz 17:36 CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Kongreler sürecinin bugün başlatılmasına karar verdik CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Kongreler sürecinin bugün başlatılmasına karar verdik

  MYK toplantısı sonrası bir basın açıklaması yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Kongreler sürecinin bugün başlatılmasına ve mevzuattaki asgari süreler dikkate alınarak hızla tamamlanmasına karar verdik" dedi. Öztrak, bir gazetecinin "Kemal Kılıçdaroğlu istifa etmeyi düşünüyor mu?" sorusuna da "Burası çadır partisi değil arkadaşlar, başkalarıyla bizi karıştırmayın" cevabını verdi.

 • 06.06.2023 06 Haz 17:00 CHP kongre sürecini başlatıyor CHP kongre sürecini başlatıyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Parti Meclisi toplantısında yapılan değerlendirmeler sonucu kongre sürecinin bugün başlatılmasına karar verdiklerini açıkladı. Ayrıca yerel seçimlere hazırlık için örgütlerin yenilenmesi ve tazelenmesi için çalışacaklarını belirtti. Öztrak ayrıca, ordu ve istihbarat teşkilatının siyasetin bir unsuru haline getirildiğini söyledi ve CHP'nin bir çadır partisi olmadığını vurguladı.

 • 06.06.2023 06 Haz 16:50 Faik Öztrak: 'Şimdi Erdoğan'a Sormak Gerek; Milleti Hayat Pahalılığı ile İşsizlik Arasında Ezen Akıl Dışı Safsataların, İrrasyonel Politikaların... Faik Öztrak: "Şimdi Erdoğan'a Sormak Gerek; Milleti Hayat Pahalılığı ile İşsizlik Arasında Ezen Akıl Dışı Safsataların, İrrasyonel Politikaların...

  CHP’nin yeni MYK’sı ilk toplantısını yaptı. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Şimdi Erdoğan’a sormak gerek; milleti hayat pahalılığı ile işsizlik arasında ezen, milletin 418 milyar dolarını yandaşlarına peşkeş çeken, Merkez Bankasının döviz kasasına 80 milyar dolar açık verdiren akıl dışı safsataların, irrasyonel politikaların sahibi olarak millete ne diyeceksiniz? Sayın Bakana da sorulması gereken soru şu; bu rezaletin hesabı kimden sorulacak?” dedi.

 • 06.06.2023 06 Haz 16:28 CHP'nin yeni MYK üyeleri ilk toplantıyı yaptı! Mehmet Şimşek üzerinden Cumurbaşkanı Erdoğan'ı çok sert eleştirdiler CHP'nin yeni MYK üyeleri ilk toplantıyı yaptı! Mehmet Şimşek üzerinden Cumurbaşkanı Erdoğan'ı çok sert eleştirdiler

  CHP'nin yeni MYK üyeleri Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki ilk toplantısını yaptı. Zirvenin ardından açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert eleştirilerde bulundu. Öztrak, "Şimdi Erdoğan, geçmişte olmadık hakaretler ettikleri, Halk Bankası'nı dolandırmakla suçladığı isimlerden birini, Sayın Mehmet Şimşek'i dışarıdan para bulsun diye yeniden göreve getirdi" dedi.

 • 06.06.2023 06 Haz 16:19 CHP'nin yeni MYK üyeleri ilk toplantıyı yaptı! Mehmet Şimşek üzerinden Erdoğan'ı çok sert eleştirdiler CHP'nin yeni MYK üyeleri ilk toplantıyı yaptı! Mehmet Şimşek üzerinden Erdoğan'ı çok sert eleştirdiler

  CHP'nin yeni MYK üyeleri Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki ilk toplantısını yaptı. Zirvenin ardından açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert eleştirilerde bulundu. Öztrak, "Şimdi Erdoğan, geçmişte olmadık hakaretler ettikleri, Halk Bankası'nı dolandırmakla suçladığı isimlerden birini, Sayın Mehmet Şimşek'i dışarıdan para bulsun diye yeniden göreve getirdi" dedi.

 • 06.06.2023 06 Haz 16:12 Erdoğan TBMM'ye girdiğinde neden ayağa kalkmadı? Kılıçdaroğlu'ndan tek cümlelik yanıt Erdoğan TBMM'ye girdiğinde neden ayağa kalkmadı? Kılıçdaroğlu'ndan tek cümlelik yanıt

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'deki yemin törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın salona girdiğinde neden ayağa kalkmadığı sorusuna yanıt verdi. Kılıçdaroğlu konuyla ilgili açıklamasında "Bir parti genel başkanı geldiğinde neden ayağa kalkayım ki?" ifadelerini kullandı.

 • 06.06.2023 06 Haz 15:37 CHP'de yeni MYK ilk kez toplandı CHP'de yeni MYK ilk kez toplandı

  CHP'de yeni MYK ilk kez toplandı Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı yeni üyeleriyle ilk kez gerçekleştirildi.

 • 06.06.2023 06 Haz 15:25 CHP'de yeni MYK ilk kez toplandı CHP'de yeni MYK ilk kez toplandı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Toplantısı yeni üyeleriyle ilk kez gerçekleştirildi.

 • 06.06.2023 06 Haz 14:53 CHP'nin Yeni Myk'sı, İlk Toplantısını Yaptı CHP'nin Yeni Myk'sı, İlk Toplantısını Yaptı

  CHP’nin yeni MYK’sı, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında ilk toplantısını bugün yaptı.

 • 06.06.2023 06 Haz 13:18 MYK ve ANELSANDER, Geleneksel El Sanatlarını Yaşatmak İçin İşbirliği Yapacak MYK ve ANELSANDER, Geleneksel El Sanatlarını Yaşatmak İçin İşbirliği Yapacak

  Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile Anadolu El Sanatlarını Yaşatma ve Geliştirme Derneği (ANELSANDER) unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarını yaşatabilmek ve bu mesleklerin standartlarını belirlemek amacıyla işbirliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında yürütülecek çalışmalarla, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarının standartları belirlenecek.

 • 05.06.2023 05 Haz 21:11 Kılıçdaroğlu'ndan 'Tüm teşkilatları neden kendinize bağladınız?' sorusuna yanıt: Partide bir beklentiydi Kılıçdaroğlu'ndan "Tüm teşkilatları neden kendinize bağladınız?" sorusuna yanıt: Partide bir beklentiydi

  CHP'nin yeni Merkez Yürütme Kurulu üyeleri belli olurken, parti örgütü ve örgüt yönetimi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bağlanması dikkat çekti. Kulislerde CHP Genel Başkanlığı'nı bırakmayacağı konuşulan Kılıçdaroğlu, tüm teşkilatları neden kendisine bağladığı yönündeki soruya "Partide bir beklentiydi. Kendime bağladım diye her şeyi ben yapmayacağım. Tek başıma çalışmayacağım. Bölge bölge çalışacak yetkililerimiz olacak" diye yanıt verdi.

 • 05.06.2023 05 Haz 21:07 Kılıçdaroğlu'ndan 'Tüm teşkilatları neden kendinize bağladınız?' sorusuna yanıt: Partide bir beklentiydi Kılıçdaroğlu'ndan "Tüm teşkilatları neden kendinize bağladınız?" sorusuna yanıt: Partide bir beklentiydi

  CHP'nin yeni Merkez Yürütme Kurulu üyeleri belli olurken, parti örgütü ve örgüt yönetimi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bağlanması dikkat çekti. Kulislerde CHP Genel Başkanlığı'nı bırakmayacağı konuşulan Kılıçdaroğlu, tüm teşkilatları neden kendisine bağladığı yönündeki soruya "Partide bir beklentiydi. Kendime bağladım diye her şeyi ben yapmayacağım. Tek başıma çalışmayacağım. Bölge bölge çalışacak yetkililerimiz olacak" diye yanıt verdi.

 • 05.06.2023 05 Haz 20:24 Tanju Özcan'dan CHP'nin yeni MYK'sı ile ilgili olay yorum: Bu liste İmamoğlu'na bir hodri meydandır Tanju Özcan'dan CHP'nin yeni MYK'sı ile ilgili olay yorum: Bu liste İmamoğlu'na bir hodri meydandır

  Seçimlerin ardından yaptığı çağrıyla Ekrem İmamoğlu'nun CHP Genel Başkanı olmasını isteyen Tanju Özcan, CHP'de yeni MYK'nın belirlenmesinin ardından olay bir paylaşıma imza attı. CHP MYK'sını incelediğini belirten Özcan, "İsimlerin Faik Öztrak, Tuncay Özkan, Oğuz Kaan Salıcı ve Engin Özkoç tarafından belirlendiği mesajını aldım. Bu mesaj başta Ekrem İmamoğlu'na verilmiştir. Ben ve benim gibi değişim isteyenlerde payını almıştır. Bu liste bir hodri meydan çıkışıdır" ifadelerini kullandı.

 • 05.06.2023 05 Haz 16:34 CHP'de yeni MYK'nın şifreleri! Satır arasında Kılıçdaroğlu'nun 'Koltuğu bırakmıyorum' mesajı var CHP'de yeni MYK'nın şifreleri! Satır arasında Kılıçdaroğlu'nun "Koltuğu bırakmıyorum" mesajı var

  CHP'nin yeni Merkez Yürütme Kurulu üyeleri belli oldu. Parti örgütü ve örgüt yönetimi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bağlandı. Faik Öztrak parti sözcüsü görevini sürdürürken, genel sekreter görevine Neslihan Hancıoğlu seçildi. Belirlenen yeni A takımının Kılıçdaroğlu'na yakın isimlerden oluşması dikkat çekti. Bu da kulislerde "Kılıçdaroğlu koltuğu bırakmayacak" şeklinde yorumlandı.

 • 05.06.2023 05 Haz 15:43 CHP'de yeni parti yönetimi belirlendi CHP'de yeni parti yönetimi belirlendi

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısının ardından 14 kişiden oluşan yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK) listesini açıkladı. Yeni MYK'de bazı görevlerde değişiklik yapılırken, dikkati çeken noktalardan biri, Kılıçdaroğlu'nun kendi bünyesine aldığı Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimleri Genel Başkan Yardımcılığı oldu. Yeni MYK'de 5 kadın üye yer alırken, Enerji Altyapı Projeleri Genel Başkan Yardımcılığı, Gençlik Politikaları Genel Başkan Yardımcılığı, İnsan Hakları ve Eğitim Politikaları Genel Başkanlığına atama yapılmadı.

 • 05.06.2023 05 Haz 15:40 CHP'de Yeni MYK Belli Oldu CHP'de Yeni MYK Belli Oldu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski MYK üyelerinin istifalarının ardından yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerini belirledi. Eski üyelerden Ahmet Akın, Bülent Kuşoğlu, Devrim Barış Çelik, Lale Karabıyık ve Faik Öztrak yeni MYK'da da yer aldı.

 • 05.06.2023 05 Haz 15:05 CHP'de MYK üyesi olan Eren Erdem'in aylar önce yaptığı paylaşım yeniden gündemde: Kılıçdaroğlu kazanamazsa istifa ederim CHP'de MYK üyesi olan Eren Erdem'in aylar önce yaptığı paylaşım yeniden gündemde: Kılıçdaroğlu kazanamazsa istifa ederim

  Seçim yenilgisinin ardından değişime giden CHP'de yeni MYK üyeleri belli oldu. Yeni MYK'nın açıklanmasıyla birlikte Sosyal Medya Yönetimi'nden sorumlu tutulan Eren Erdem'in aylar önce yaptığı bir paylaşım yeniden gündeme geldi. Erdem, bir kullanıcının "Kılıçdaroğlu kaybederse istifa edeceğinize şeref sözü verir misiniz?" sorusuna "Namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum. Yeterli mi?" yanıtın vermişti.

 • 05.06.2023 05 Haz 14:52 CHP'nin yeni MYK üyeleri belli oldu CHP'nin yeni MYK üyeleri belli oldu

  Cumhuriyet Halk Partisi'nin yeni Merkez Yönetme Kurulu (MYK) üyeleri açıklandı. Eski MYK'dan 5 isim yeni listede yer aldı. Ahmet Akın, Lale Karabıyık, Bülent Kuşoğlu, Faik Öztrak ve Devrim Barış Çelik görevlerine devam ederken, diğer 10 isim yeni sorumluluklar aldı.

 • 05.06.2023 05 Haz 14:42 CHP'de Yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Belli Oldu CHP'de Yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Belli Oldu

  CHP'de yeni MYK üyeleri ve görevlendirmeleri açıklandı. 17 olan MYK üyesi sayısı 15'e düştü. Genel Başkan dahil 14 kişi yeni MYK'da görev alacak.

 • 05.06.2023 05 Haz 14:35 Son Dakika: 14 Mayıs seçimleri sonrası değişime giden CHP'de yeni MYK belli oldu Son Dakika: 14 Mayıs seçimleri sonrası değişime giden CHP'de yeni MYK belli oldu

  Son dakika: 14 Mayıs seçimleri sonrası değişime giden CHP'de yeni MYK belli oldu. Parti örgütü ve örgüt yönetimi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bağlanırken MYK üye sayısı 17'den 15'e düştü. Yeni MYK'da sadece 4 isim değişmezken, en dikkat çeken isim Sosyal Medya Yönetimi'nden sorumlu tutulan Eren Erdem oldu.

 • 03.06.2023 03 Haz 18:54 CHP Parti Meclisi seçim sonuçlarını değerlendirdi CHP Parti Meclisi seçim sonuçlarını değerlendirdi

  CHP Parti Meclisi, seçim sonuçları ve seçmenin verdiği mesajın dikkatle incelenmesi ve analizine devam edileceğini belirterek, öz eleştirilerin samimiyetle dikkate alınacağını ve gereğinin hızla yerine getirileceğini açıkladı. Ayrıca, CHP'nin kurultay takvimi ile ilgili kararın Parti Meclisi tarafından değerlendirildiği ve takvimlendirme çalışmalarına başlandığı belirtildi.

 • 03.06.2023 03 Haz 18:41 CHP'nin A takımı belli oldu! 8 yıl Grup Başkanvekilliği yapan Özgür Özel yeni Grup Başkanı oldu CHP'nin A takımı belli oldu! 8 yıl Grup Başkanvekilliği yapan Özgür Özel yeni Grup Başkanı oldu

  CHP'de TBMM Grubu Meclis Başkanvekili ve Grup Yönetimi seçimle belli oldu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu milletvekili olmadığı için oluşturulan Grup Başkanlığı makamına, 8 yıl Grup Başkanvekilliği görevini yürüten Özgür Özel seçildi. Grup Başkanvekillleri ise Burcu Köksal, Ali Mahir Başarır ve Gökhan Günaydın oldu.

 • 03.06.2023 03 Haz 16:32 CHP Parti Meclisi Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi CHP Parti Meclisi Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

  CHP Parti Meclisi (PM) toplantısı, seçim sonuçlarının değerlendirildiği ve kurultay takviminin ele alındığı bir toplantı olarak gerçekleşti. Toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel'in seçim sonuçlarına ilişkin sunum yaptığı ve yeni Merkez Yönetim Kurulu'na (MYK) tam yetki verildiği öğrenildi.

 • 03.06.2023 03 Haz 10:30 Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'Genel başkanlığı bırakacak mısınız?' sorusuna tek cümlelik yanıt: Parti karar verir Kemal Kılıçdaroğlu'ndan "Genel başkanlığı bırakacak mısınız?" sorusuna tek cümlelik yanıt: Parti karar verir

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden zaferle ayrılamaması sonrası koltuğu tehlikeye giren CHP lideri Kılıçdaroğlu, verdiği bir röportajda kendisine yöneltilen "Genel başkanlığı bırakacak mısınız?" sorusuna "Ona parti karar verir tabi doğal olarak" sözleriyle yanıt verdi.

 • 03.06.2023 03 Haz 10:26 Kılıçdaroğlu'ndan 'Genel başkanlığı bırakacak mısınız?' sorusuna tek cümlelik yanıt Kılıçdaroğlu'ndan "Genel başkanlığı bırakacak mısınız?" sorusuna tek cümlelik yanıt

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden zaferle ayrılamaması sonrası koltuğu tehlikeye giren CHP lideri Kılıçdaroğlu, verdiği bir röportajda kendisine yöneltilen "Genel başkanlığı bırakacak mısınız?" sorusuna "Ona parti karar verir tabi doğal olarak" sözleriyle yanıt verdi.

 • 03.06.2023 03 Haz 09:53 İmamoğlu ile ne görüştüler? Kılıçdaroğlu merak uyandıran ziyaretle ilgili ilk kez konuştu İmamoğlu ile ne görüştüler? Kılıçdaroğlu merak uyandıran ziyaretle ilgili ilk kez konuştu

  Seçimlerde alınan sonuçların ardından çalkantıların yaşandığı CHP'de "istifa" çağrıları yapılan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz gün bir araya gelmişti. O görüşmenin içeriği merak konusu olurken Kılıçdaroğlu verdiği röportajda, "Ekrem İmamoğlu büyükşehir belediye başkanımız. Ankara'ya o da geliyordu. Artılar, eksiler sorun varsa nasıl çözeriz konuşuyoruz. Bunlar olağanüstü olay değil bildiğimiz rutin, sıradan olan gelişmeler bu olağan" dedi.

 • 03.06.2023 03 Haz 09:48 İmamoğlu ile ne görüştüler? Kılıçdaroğlu merak uyandıran ziyaretle ilgili ilk kez konuştu İmamoğlu ile ne görüştüler? Kılıçdaroğlu merak uyandıran ziyaretle ilgili ilk kez konuştu

  Seçimlerde alınan sonuçların ardından çalkantıların yaşandığı CHP'de "istifa" çağrıları yapılan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz gün bir araya gelmişti. O görüşmenin içeriği merak konusu olurken Kılıçdaroğlu verdiği röportajda, "Ekrem İmamoğlu büyükşehir belediye başkanımız. Ankara'ya o da geliyordu. Artılar, eksiler sorun varsa nasıl çözeriz konuşuyoruz. Bunlar olağanüstü olay değil bildiğimiz rutin, sıradan olan gelişmeler bu olağan" dedi.

 • 02.06.2023 02 Haz 23:29 Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu yeniden bir araya gelecek Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu yeniden bir araya gelecek

  Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimleri kaybetmesi ve CHP'nin TBMM'deki sandalye dağılımında beklemediği sonuç, ana muhalefet partisinde yeni krizin kapısını araladı. Parti içinden Kılıçdaroğlu'na, 'Genel Başkanlıktan istifa et' çağrıları yapılmaya başlandı. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun bu pazar günü yeniden görüşeceği belirtiliyor.

 • 02.06.2023 02 Haz 23:25 İstifa seslerinin yükseldiği CHP'de kritik zirve! Kılıçdaroğlu-İmamoğlu yine bir araya geliyor İstifa seslerinin yükseldiği CHP'de kritik zirve! Kılıçdaroğlu-İmamoğlu yine bir araya geliyor

  Seçimlerde alınan sonuçların ardından çalkantıların yaşandığı CHP'de "istifa" çağrıları yapılan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasındaki görüşme trafiği hızlandı. Kulislerde, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun pazar günü yeniden ikili görüşme gerçekleştirileceği konuşuluyor.

Advertisement