Son Dakika | Rusya: "Ukrayna ile Azovstal fabrikasındaki yaralıların tahliyeleri için anlaşmaya vardık" - Son Dakika

Son Dakika | Rusya: "Ukrayna ile Azovstal fabrikasındaki yaralıların tahliyeleri için anlaşmaya vardık"

16.05.2022 17:26
Son Dakika | Rusya: "Ukrayna ile Azovstal fabrikasındaki yaralıların tahliyeleri için anlaşmaya vardık"

Son dakika haberleri... Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Ukrayna'nın Mariupol kentinde bulunan Azovstal fabrikasındaki yaralıların tahliyesi için Ukrayna ordusuyla anlaşmaya vardık" denildi.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, " Ukrayna'nın Mariupol kentinde bulunan Azovstal fabrikasındaki yaralıların tahliyesi için Ukrayna ordusuyla anlaşmaya vardık" denildi.

Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken, Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yeni bir açıklama yapıldı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, "Ukrayna'nın Mariupol kentindeki Azovstal fabrikasında bulunan yaralıların tahliyeleri için Ukrayna ordusunun temsilcileriyle anlaşmaya varıldı" denildi.

Bakanlık açıklamasında ayrıca, fabrika yakınında askeri faaliyetlerin durdurulması anlamına gelen "sessizlik rejimi" uygulamasının başlatıldığı ve fabrikadaki yaralı askerlerin Novoazovsk kasabasında hastaneye götürüleceği bildirildi.

Rus kuşatması altındaki Azovstal fabrikasında tıbbi yardıma erişimi olmayan yaklaşık 600 yaralı asker bulunduğu ifade edilmiş, Ukrayna daha önce Rusya'ya ağır yaralı olan askerlerin Azovstal'dan tahliyesi için Rus savaş esirlerini takas etmeyi teklif etmişti.

(İHA)

YORUMLAR
500
Rusya: Lisiçansk bölgesinde 2 fabrika, bir maden ve yerleşim birimini ele geçirdik Rusya: Lisiçansk bölgesinde 2 fabrika, bir maden ve yerleşim birimini ele geçirdik Rusya: Savaşta esir düşen Ukraynalı asker sayısı 6 binden fazla Rusya: Savaşta esir düşen Ukraynalı asker sayısı 6 binden fazla Rusya: Askeri birlikleri, görevlerini tamamladığı için Yılan Adası'ndan çektik Rusya: Askeri birlikleri, görevlerini tamamladığı için Yılan Adası'ndan çektik
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Son Dakika | Rusya: 'Ukrayna ile Azovstal fabrikasındaki yaralıların tahliyeleri için anlaşmaya vardık' - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement