Son dakika Ukrayna haberleri, Ukrayna son dakika, son dakika Ukrayna

Son Dakika Ukrayna Haberleri

 • Biden'dan yeni gaf! Yardımların Gazze yerine Ukrayna'ya ineceğini söyledi
  00:51 Biden'dan yeni gaf! Yardımların Gazze yerine Ukrayna'ya ineceğini söyledi

  ABD Başkanı Joe Biden'ın, önümüzdeki günlerde İsrail işgali altında bulunan Gazze'ye havadan insani yardım atmaya başlayacaklarını açıkladığı esnada, sehven Gazze yerine iki kez ''Ukrayna'' demesi dikkat çekti.

 • Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Macron'un Ukrayna'ya asker gönderme açıklamasına güldü
  23:56 Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Macron'un Ukrayna'ya asker gönderme açıklamasına güldü

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Ukrayna'ya asker göndermenin 'ihtimal dışı' bırakılmaması gerektiğine ilişkin açıklamaları hakkındaki soruya güldü. Lavrov, gündeme ilişkin diğer soruları da yanıtsız bıraktı.

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024
  21:13 Antalya Diplomasi Forumu 2024

  Antalya Diplomasi Forumu'nda liderler panelinde uluslararası sisteme azalan güven nedeniyle kutuplaşan dünya için diyalog ve diplomasinin önemi vurgulandı. Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani ve Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud'un katıldığı panelde, liderler diyalogun önemini vurgulayarak, krizlerin aşılmasında diplomasinin rolünü tartıştılar.

 • Bosna Hersek Devlet Başkanı, AB'ye katılım müzakerelerinin başlatılmasında iyimser
  21:11 Bosna Hersek Devlet Başkanı, AB'ye katılım müzakerelerinin başlatılmasında iyimser

  Bosna Hersek Devlet Başkanı ve Hırvat Üyesi Zeljko Komsic, ülkesinin Avrupa Birliği'ne (AB) katılım müzakerelerinin başlatılması konusunda iyimser olduğunu belirtti. Komsic, Bosna Hersek'in AB'ye katılım müzakerelerinin başlaması konusunda umutlu olduğunu ve AB ile müzakerelerin başlaması kararının olumlu olmasını sağlayacak bir anlaşmaya varılacağını düşündüğünü ifade etti. Ayrıca, Bosna Hersek'in Avrupa'ya ait olduğunu ve AB ve NATO üyeliklerinin bu aidiyetin bir parçası olduğunu vurguladı. Bosna Hersek Devlet Başkanı Komsic'in yanı sıra diğer üyeler de AB ve NATO üyeliği konusunda olumlu bir yaklaşım sergiledi.

 • Macaristan Başbakanı Orban: Erdoğan, Avrupa kıtasını kurtardı
  20:27 Macaristan Başbakanı Orban: Erdoğan, Avrupa kıtasını kurtardı

  Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Türkiye'nin göç konusundaki rolünün çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Türkiye olmasaydı şu anda Avrupa, AB ülkeleri tamamıyla istikrarını kaybetmiş olurdu. Erdoğan bir yerde Avrupa kıtasını kurtardı." dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban'ı Kabul Etti
  20:02 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban'ı Kabul Etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ı kabul etti.

 • Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Sorun BM'de değil, Batı ülkeleri BM kararlarına uymuyor
  19:49 Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Sorun BM'de değil, Batı ülkeleri BM kararlarına uymuyor

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, BM'nin temelinde sorun olmadığını, asıl sorunun Batı ülkelerinin BM kararlarına uymaması olduğunu belirtti. Lavrov, Gazze'de ateşkes kararının da Batılı ülkelerce veto edildiğini söyledi. Lavrov ayrıca, Rusya'nın ABD başkanlık seçimlerine ilişkin beklentilerini ve Gazze'deki durumu değerlendirdi.

 • Erzurum'da 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları başladı
  18:04 Erzurum'da 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları başladı

  Erzurum'da resmi açılışı yarın yapılacak 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları'nda futsal müsabakaları da başladı. Kadınlarda Türkiye, Almanya'ya 8-1 yenildi. Curling branşında ise Türkiye, Macaristan'a 11-0 yenildi. Yarın ise erkekler futsal ve curling müsabakaları yapılacak.

 • Rusya, Putin'in nükleer tehdidi sonrası kıtalar arası Yars füzesini test etti
  18:01 Rusya, Putin'in nükleer tehdidi sonrası kıtalar arası Yars füzesini test etti

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, "NATO ülkelerinin Ukrayna'ya asker göndermesi durumunda nükleer silahları kullanırım" açıklamasının üzerinden henüz 24 saat geçmemişken, Rusya nükleer saldırı kapasiteli kıtalar arası balistik "Yars" füzesini test etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin Devleti'nin Kurulması Şarttır
  17:43 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin Devleti'nin Kurulması Şarttır

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nda yaptığı konuşmada, Uluslararası Adalet Divanının İsrail'in soykırımı önlemesi yönünde aldığı karara rağmen, İsrail'in işgal, yıkım ve katliam politikalarını sürdürdüğünü belirtti. Erdoğan, uluslararası toplumun Filistin halkına olan borcunu ancak bağımsız ve egemen bir Filistin devletinin kurulmasıyla ödeyebileceğini vurguladı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nda konuştu: (2)
  17:35 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nda konuştu: (2)

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'nin hiçbir hadiseyi uzaktan seyretme veya görmezden gelme lüksü yoktur.

 • Erzurum'da düzenlenen Deaflympics'te Curling Milli Takımı Macaristan'a mağlup oldu
  17:34 Erzurum'da düzenlenen Deaflympics'te Curling Milli Takımı Macaristan'a mağlup oldu

  Erzurum'da düzenlenen 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nda (Deaflympics) karışık çiftler kategorisinde mücadele eden Curling Milli Takımı, Macaristan'a 11-0 kaybetti. Organizasyonda diğer müsabakalarda ise Güney Kore, Kenya'yı 2-0 hükmen, Çin, Polonya'yı 13-8, Ukrayna ise İsviçre'yi 9-4 yendi.

 • Erdoğan: Uluslararası toplum, Filistin devletinin kurulmasıyla borcunu ödeyebilir
  17:04 Erdoğan: Uluslararası toplum, Filistin devletinin kurulmasıyla borcunu ödeyebilir

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nda yaptığı konuşmada, uluslararası toplumun Filistin devletinin kurulmasıyla Filistin halkına olan borcunu ödeyebileceğini belirtti. Erdoğan ayrıca, 21. yüzyılın bir buhranlar çağına döndüğünü ve Türkiye'nin aktif, dirayetli ve vicdanlı bir güç olarak öne çıktığını vurguladı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Uluslararası toplum Filistin'e olan borcunu Filistin devletinin kurulmasıyla ödeyebilir'
  16:29 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Uluslararası toplum Filistin'e olan borcunu Filistin devletinin kurulmasıyla ödeyebilir"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazze'de yaşananların savaş değil soykırım girişimi olduğunu belirterek, "Uluslararası toplum Filistin'e olan borcunu Filistin devletinin kurulmasıyla ödeyebilir.

 • Dışişleri Bakanı Fidan, Antalya Diplomasi Forumu 2024'te konuştu: (2)
  16:05 Dışişleri Bakanı Fidan, Antalya Diplomasi Forumu 2024'te konuştu: (2)

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'na (ADF) ilişkin "Forum, farklılıklara açık olma, kuşatıcı olma ve küresel kriz alanlarına bölgesel çözümler üretme anlayışıyla dünyadaki benzerlerinden ayrışmaktadır.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda EAGÜ'lerin sorunları ele alındı
  15:37 Antalya Diplomasi Forumu'nda EAGÜ'lerin sorunları ele alındı

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen panelde, En Az Gelişmiş Ülkeleri (EAGÜ) Desteklemek İçin Yeni Yaklaşımlar ele alındı. Panelde, EAGÜ'lerin karşılaştığı yapısal sorunlar ve uluslararası taahhütlerin yerine getirilmesi konuşuldu. Afrika ülkelerinin eğitim, altyapı ve üretim sorunlarına dikkat çekildi. Ayrıca, yaptırımların EAGÜ'leri olumsuz etkilediği vurgulandı. Teknoloji ve uzmanlık aktarımının önemi vurgulandı.

 • Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Macron'un Ukrayna'ya asker gönderme açıklamasını gülerek geçiştirdi
  14:36 Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Macron'un Ukrayna'ya asker gönderme açıklamasını gülerek geçiştirdi

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Ukrayna'ya asker göndermenin 'ihtimal dışı' bırakılmaması gerektiğine ilişkin açıklamaları hakkındaki soruyu gülerek cevapladı. Lavrov, gündeme ilişkin diğer soruları da yanıtsız bıraktı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev ile görüştü
  14:12 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev'le bir araya geldi.

 • Birleşik Metal-İş Sendikası ve Avrupalı Sendika Yöneticileri İsrail'in Gazze'ye Saldırılarını Kınadı
  13:37 Birleşik Metal-İş Sendikası ve Avrupalı Sendika Yöneticileri İsrail'in Gazze'ye Saldırılarını Kınadı

  İstanbul'da bir araya gelen Birleşik Metal-İş Sendikası ile Avrupalı bazı sendika yöneticileri, İsrail'in Gazze'ye saldırılarının sona erdirilerek acil ateşkes ilan edilmesi çağrısını yaptı. Birleşik Metal-İş ve Avrupa'daki sendika yöneticileri, Türkiye'de sendikal hakların geliştirilmesi ve Filistin halkıyla dayanışma konularında toplantı düzenledi. Sendika temsilcileri, Ukrayna'daki savaşın durdurulması ve Gazze'deki katliama karşı güçlü bir tepki gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Valentina Lisitsa: Müzik, ruhtan ruha bir iletişimdir
  12:20 Valentina Lisitsa: Müzik, ruhtan ruha bir iletişimdir

  Dünyaca ünlü piyanist Valentina Lisitsa, İstanbul'da konser vermenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, müziğin insanları bir araya getirme görevi görmesi gerektiğini söyledi. Lisitsa, Rachmaninoff Terapisi adı altında başlattığı programla yardım amaçlı konserler düzenlediğini ve müziğin insanları duygusal olarak etkilediğini vurguladı. Ayrıca, Gazze'ye yönelik saldırılara tepki gösteren Lisitsa, Filistin'de konser vermek istediğini ifade etti.

 • CHP Milletvekili Seyit Torun, Sinop Nükleer Santrali için verilen sözlerin sebeplerini sordu
  12:08 CHP Milletvekili Seyit Torun, Sinop Nükleer Santrali için verilen sözlerin sebeplerini sordu

  CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, ROSATOM Müdürü Aleksey Lihaçev’in Sinop’ta nükleer santral yapımı konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlü taahhüt verdiği yönündeki açıklamasını Meclis gündemine taşıdı. Torun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Alparslan Bayraktar’ın “Aradan geçen 14 yılda bir nükleer güç santralini devreye alamayan Rosatom’a Sinop Nükleer Güç Santrali için söz verilmesinin sebepleri nelerdir” diye sordu.

 • Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Azerbaycan Güvenilir Ortak Olduğunu Kanıtladı
  11:27 Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Azerbaycan Güvenilir Ortak Olduğunu Kanıtladı

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Güney Gaz Koridoru ile sevk edilen Azerbaycan doğal gazının Avrupa için yeni ve güvenilir kaynak olduğunu belirterek, Azerbaycan'ın güvenilir bir ortak olduğunu kanıtladığını söyledi. Aliyev, toplantıda yaptığı konuşmada Azerbaycan'ın yeteri kadar doğal gaz rezervine sahip olduğunu ve Avrupa'ya doğal gaz sevkiyatının çeşitlendirilmesine önem verdiklerini vurguladı. Ayrıca, Azerbaycan'ın yeşil enerji alanına büyük yatırımlar yaptığını ve Karadeniz'den Avrupa'ya elektrik enerjisi iletilmesinin öngörüldüğünü belirtti.

 • Uluslararası Adalet Divanı, İsrail'in Filistin'e uyguladığı soykırımı durdurmalı
  11:06 Uluslararası Adalet Divanı, İsrail'in Filistin'e uyguladığı soykırımı durdurmalı

  Orta Asyalı uzmanlar, Uluslararası Adalet Divanının (UAD) geçici tedbir kararı kapsamında, Filistin halkına "soykırım" uygulayan İsrail ordusundaki sorumluların adalet önüne çıkarılması gerektiği görüşünü dile getirdi. Kırgız siyaset bilimci Mederbek Korganbayev, UAD'nin, İsrail ordusunun eylemlerine ilişkin hukuki bir değerlendirme yapması ve sorumluları adalet önüne çıkarması gerektiğini belirtti. Türkiye'nin Filistin'deki durumu iyileştirecek adımlar atma şansının daha yüksek olduğunu söyleyen Korganbayev, Türkiye'nin İsrail-Filistin sorununun çözümüne katkıda bulunabileceğine inandığını dile getirdi. İsrail'e yönelik daha sert karar alması gerektiğini belirten Özbekistanlı araştırmacı gazeteci Abduvali Saybnazarov, UAD'nin, İsrail aleyhine açılan "soykırım" davasında ihtiyati tedbir kararı vermesinin İsrail'in haksız olduğunu ispatlama açısından atılan önemli bir adım olduğunu değerlendirdi.

 • Erzurum'da 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları başladı
  09:31 Erzurum'da 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları başladı

  Erzurum'da resmi açılışı yarın yapılacak olan 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları, curling müsabakalarıyla başladı. Türkiye Milli Takımı ilk maçında Polonya'ya uzatmalarda 8-6 mağlup oldu. Oyunlarda yarın futsal müsabakaları da başlayacak.

 • Dünya Çapında Bir Milyardan Fazla İnsan Obez
  09:21 Dünya Çapında Bir Milyardan Fazla İnsan Obez

  The Lancet dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, dünya çapında bir milyardan fazla insanın obez olduğu belirlendi. Araştırmaya göre, obez kişilerin yaklaşık 880 milyonunu yetişkinler ve 159 milyonunu çocuklar oluşturuyor. Obezite, kalp hastalığı, tip 2 diyabet ve bazı kanserler gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Araştırmacılar, obeziteyle mücadelede büyük değişikliklere ihtiyaç olduğunu vurguluyor.

 • Fed'in enflasyon göstergesi yavaşladı, risk iştahı arttı
  09:15 Fed'in enflasyon göstergesi yavaşladı, risk iştahı arttı

  ABD Merkez Bankası'nın (Fed) enflasyon göstergesi olan çekirdek kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksindeki yavaşlama devam ediyor. Bu durum, Fed'in faiz indirimine gitme ihtimalini artırıyor. Ayrıca, işsizlik maaşı başvurularının tahminleri aşması da iş gücü piyasasında yumuşamaya işaret ediyor. Küresel piyasalarda risk iştahı artarken, G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'ndan gelecek haberler de takip ediliyor.

 • Türkiye İşitme Engelliler Curling Milli Takımı Polonya'ya mağlup oldu
  29 Şub Türkiye İşitme Engelliler Curling Milli Takımı Polonya'ya mağlup oldu

  Erzurum'da düzenlenen 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nda Türkiye İşitme Engelliler Karışık Çiftler Curling Milli Takımı, Polonya'ya 8-6 mağlup oldu. Organizasyona 36 ülkeden 1003 sporcu katılıyor.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: 'Yılın ikinci yarısında yıllık bazda enflasyon düşüşü çok belirgin bir şekilde göreceğiz'
  29 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Yılın ikinci yarısında yıllık bazda enflasyon düşüşü çok belirgin bir şekilde göreceğiz"

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Yılın ikinci yarısında yıllık bazda enflasyon düşüşü çok belirgin bir şekilde göreceğiz" " Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Eylem Planı'nı yarın kamuoyuna deklare etmeyi planlıyoruz.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Belediyecilikte bizimle yarışacak kimse yok'
  29 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Belediyecilikte bizimle yarışacak kimse yok"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın mitinginde yaptığı konuşmasında, "Her partiye, her adaya saygı duyuyorum ama belediyecilikte bizimle yarışacak kimse yok" dedi.

 • Arnavutluk'ta Bölgesel Büyüme Planı ve Yakınsama Zirvesi sona erdi
  29 Şub Arnavutluk'ta Bölgesel Büyüme Planı ve Yakınsama Zirvesi sona erdi

  Arnavutluk'ta gerçekleştirilen Bölgesel Büyüme Planı ve Yakınsama Zirvesi, Batı Balkanlar'ın Avrupa Birliği'ne entegrasyonu ve AB Büyüme Planı'nın uygulanması konularının görüşüldüğü bir platform oldu. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ve AB Komisyonu üyesi Oliver Varhelyi, zirvenin sonunda ortak bir basın toplantısı düzenledi. Rama, Bölgesel Büyüme Planını bölge ülkelerinin AB'ye girişini hızlandıran bir platform olarak nitelendirdi. Varhelyi ise zirvenin hızlı ilerleme için bir teşvik olduğunu belirtti. Zirve kapsamında ayrıca Avrupa Koleji'nin Tiran'da bir kampüs açılmasına ilişkin anlaşma imzalandı.

 • MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısının ardından konuştu: (1)
  29 Şub MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısının ardından konuştu: (1)

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İsrail suçludur, soykırımcıdır ve 30 bin masumun hayatına son vermesinin bedelini en ağır şekilde ödemelidir.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıkıntıları mücadele ederek çözeceğiz
  29 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıkıntıları mücadele ederek çözeceğiz

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Aydın mitinginde yaptığı konuşmada, ülkenin sıkıntılarını milli iradeye teslim etmeden mücadele vererek çözeceklerini belirtti. Erdoğan, Türkiye'nin güçlendikçe karşılaştığı tuzakların da büyüdüğünü vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin lafla değil çalışarak büyüyeceğini ve Aydın'ın da bu süreçte önemli bir rol oynayacağını ifade etti.

 • MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Kent uzlaşması dedikleri PKK ittifakıdır'
  29 Şub MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Kent uzlaşması dedikleri PKK ittifakıdır"

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP'yi eleştirerek, "Kent uzlaşması dedikleri PKK ittifakıdır.

 • Putin: Müdahalede bulunan ülkelerin karşılaşacakları sonuçlar çok trajik olacak
  29 Şub Putin: Müdahalede bulunan ülkelerin karşılaşacakları sonuçlar çok trajik olacak

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Federal Meclis'te yaptığı konuşmada Ukrayna'ya asker gönderme fikrini destekleyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Batılı ülkelere mesaj göndererek, 'Müdahalede bulunan ülkelerin karşılaşacakları sonuçlar çok trajik olacak. Onların topraklarındaki hedefleri vurabilecek silahlara sahibiz' dedi.

 • BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Türkiye 23 yıldır bu iktidarın yönetimi altında
  29 Şub BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Türkiye 23 yıldır bu iktidarın yönetimi altında

  Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, 28 Şubat'ın üzerinde hala tepinen iktidarın gençleri siyasi hesaplaşmaların göbeğinde bıraktığını belirtti. Baş, Atatürk'e saldıranların ajan olduğunu düşündüğünü ve Türkiye'nin sömürülmek istenen bir ülke olduğunu ifade etti. Ayrıca, BTP'nin yerel seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi ve geçmişte girmeme kararı aldıkları seçimlerde verilen oyların tahsilat gününün geldiğini söyledi.

 • Erdoğan: Darbe hevesinde olanlar varsa karşılaşacakları en hafif gerçek 15 Temmuz olacaktır
  29 Şub Erdoğan: Darbe hevesinde olanlar varsa karşılaşacakları en hafif gerçek 15 Temmuz olacaktır

  AK Parti Aydın mitinginde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Darbe hevesinde olanlar varsa karşılaşacakları en hafif gerçek 15 Temmuz olacaktır. Milletiyle, ordusuyla, duruşuyla artık bambaşka bir Türkiye var. Artık bu milletin, kendi iradesini hiçe sayanlara tahammülü kalmamıştır" dedi.

 • İş Dünyası, Türkiye'nin 2023 GSYH Sonuçlarını Memnuniyetle Karşıladı
  29 Şub İş Dünyası, Türkiye'nin 2023 GSYH Sonuçlarını Memnuniyetle Karşıladı

  Türkiye ekonomisi 2023 yılında yüzde 4,5 büyüme kaydetti. İş dünyası temsilcileri, bu büyüme performansını memnuniyetle karşıladı ve Türkiye'nin hedef büyüme oranını aşmasını değerli bir kazanım olarak gördüklerini belirtti.

 • Putin'in halka sesleniş konuşması: Ukrayna savaşı ve Navalni gölgesi
  29 Şub Putin'in halka sesleniş konuşması: Ukrayna savaşı ve Navalni gölgesi

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, seçimlere altı hafta kala yıllık halka sesleniş konuşmasını gerçekleştirdi. Putin'in altı yıl daha ülkeyi yöneteceğine kesin gözüyle bakılsa da Rus muhalif Aleksey Navalni'nin yarın Moskova'da gerçekleşecek cenazesi siyasete gölge düşürüyor. Navalni'nin eşi Yulia Navalnaya, kocasının ölümünden ötürü Putin'i suçluyor. Konuşması Moskova sokaklarında büyük ekranlardan ve sinema salonlarından verilen Putin'in sözlerinin başlangıç noktası geleceğe bakmak ile ilgiliydi. Putin, Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı desteklediğini savunan Putin, Batı'nın Rusya'yı yok etmek niyetinde olduğunu dile getirdi. Putin, Rusya'nın milyarderlerinin ve sıradan insanlarının Ukrayna'daki savaş için milyarlarca ruble yardımda bulunduğunu aktardı. BBC Rusça'dan Olga Ivshina'ya göre ise Rusya ordusu yolsuzlukla suçlanıyor ve ordunun en temel malzemelere erişimi bulunmuyor. Bunun da direkt Rusya'nın sahadaki performansını etkilediğini ve çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine yol açtığı düşünülüyor. Putin aynı zamanda Ukrayna'ya silah göndermeyi düşünen Batı ülkelerini uyararak, 'Bizim de onların topraklarını vurabilecek silahlarımız olduğunu bilmeleri gerek' dedi. Rusya'nın ailevi ve geleneksel değerlere önem verdiğini vurgulayan Putin, 'Rusya'nın Avrupa'nın en büyük ekonomisi' olduğunu iddia etti. Putin aynı zamanda ülkesine 'yüzlerce yeni markanın ve şirketin geldiğini' söyledi. Ancak Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ardından çok sayıda şirket Rusya'daki operasyonlarına son vermişti.

 • Türkiye, Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu'nun 5. Küresel Lojistik Merkezi'ne ev sahipliği yapacak
  29 Şub Türkiye, Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu'nun 5. Küresel Lojistik Merkezi'ne ev sahipliği yapacak

  Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu (IFRC), Türkiye'de 5. Küresel Lojistik Merkezi'nin kurulması için anlaşma sağlandığını duyurdu. Merkez, Avrupa, Afrika, Asya ve Kafkasya bölgelerinde meydana gelebilecek afetlere hızlı müdahale imkanı verecek. Türk Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, IFRC Başkanı Kate Forbes'ı ağırlayarak anlaşmayı duyurdu ve iş birliğinin önemini vurguladı.

 • Putin, NATO ülkelerini tehdit etti: Ukrayna'ya asker gönderirseniz nükleer silahları kullanırım
  29 Şub Putin, NATO ülkelerini tehdit etti: Ukrayna'ya asker gönderirseniz nükleer silahları kullanırım

  Rus parlamentosuna hitaben yıllık konuşmasını yapan Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Zircon hipersonik füzeleri de dahil olmak üzere gelişmiş silah sistemlerini kullandığını belirterek NATO ülkelerinin Ukrayna'ya asker göndermeleri hâlinde nükleer çatışmanın çıkabileceği tehdidinde bulundu.

 • DOSYA HABER/ HAVACILIĞIN ALTIN ÇAĞI-GÖRÜŞ- Türkiye'nin akıllı gücü: Milli muharip uçak
  29 Şub DOSYA HABER/ HAVACILIĞIN ALTIN ÇAĞI-GÖRÜŞ- Türkiye'nin akıllı gücü: Milli muharip uçak

  Doç. Dr. Merve Seren, KAAN'ın Türk dış politikasına etkisini ve Türk savunma teknolojilerindeki dönüm noktalarını AA Analiz için kaleme aldı.

 • Trabzon'da Ters Dönmüş Lastik Botun Patlatılması Sonrası Balıkçılar Tedirgin
  29 Şub Trabzon'da Ters Dönmüş Lastik Botun Patlatılması Sonrası Balıkçılar Tedirgin

  Trabzon'un Akçaabat ilçesi açıklarında geçtiğimiz günlerde ters dönmüş lastik botun bomba olabileceği şüphesiyle Akçakale Limanı'na getirilerek, SAS komandoları tarafından fünye ile patlatılmasının ardından balıkçıların tedirginliği sürüyor. Trabzon Valiliği, olayın detaylarını açıklarken, Doğu Karadeniz Balıkçı Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Mutlu da benzer durumlarla karşılaşılması halinde yetkililere bildirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Amerika, Veri Güvenliği Konusunda Taviz Vermeyecek
  29 Şub Amerika, Veri Güvenliği Konusunda Taviz Vermeyecek

  Son dönemde büyük güvenlik skandallarıyla çalkalanan Amerika, veri güvenliği tedbirlerini bir an önce artırmaya karar verdi. Genel seçimler yaklaşırken böyle vakaların çoğalacağını öngören Biden yönetimi, oldukça kapsamlı bir kararnameyi yürürlüğe koydu. Özellikle Çin ve Rusya gibi ülkelerin kritik verilere erişerek seçimlere müdahale edebileceğinden çekinen hükümet, bu kararla birlikte ülke çapındaki veri güvenliğini artırmayı umuyor. Ancak bu önlemin gerçekten fayda sağlayıp sağlamayacağını zaman içinde göreceğiz.

 • Hunter Biden, Başkan Biden'ın görevden alınması soruşturmasında ifade verdi
  28 Şub Hunter Biden, Başkan Biden'ın görevden alınması soruşturmasında ifade verdi

  ABD Başkanı Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden, Başkan Biden'ın görevden alınmasına yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde Temsilciler Meclisi Gözetim ve Hesap Verilebilirlik Komitesi'ne ifade verdi. Hunter Biden, ifadesinde babasının iş ilişkilerine dahil olmadığını ve Cumhuriyetçilerin azil soruşturmasına son vermesi gerektiğini belirtti. Açılış konuşmasının ardından Hunter Biden, komitenin sorularını cevaplamaya devam etti.

 • Kiliseye Çevrilen Türk Eserleri Kitabı Tanıtıldı
  28 Şub Kiliseye Çevrilen Türk Eserleri Kitabı Tanıtıldı

  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen tanıtımda, 19 ülkede bulunan ve kiliseye dönüştürülen Türk eserlerini anlatan 'Kiliseye Çevrilen Türk Eserleri' adlı kitap tanıtıldı. YTB Başkanı Abdullah Eren, yapılan çalışmaların soydaş ve akraba coğrafyadaki mimari eserleri gün yüzüne çıkarmayı ve tarihi acıları hatırlatmayı amaçladığını belirtti. Kitap, toplam üç cilt ve 1425 sayfadan oluşurken, Türkiye ve 19 ülkedeki kiliseye dönüştürülen Türk eserlerini ele almaktadır.

 • Arnavutluk ve Ukrayna, Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nde Ukrayna'ya Desteklerini Yineledi
  28 Şub Arnavutluk ve Ukrayna, Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nde Ukrayna'ya Desteklerini Yineledi

  Arnavutluk'ta, Güneydoğu Avrupa ve Batı Balkan ülkelerinin liderlerinin katılımıyla düzenlenen Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi sona erdi.

 • Transdinyester, Moldova'nın artan baskısı karşısında Rusya'ya başvurdu
  28 Şub Transdinyester, Moldova'nın artan baskısı karşısında Rusya'ya başvurdu

  Moldova'nın ayrılıkçı Transdinyester bölgesi, Moldova'nın artan baskısı karşısında koruma için resmi olarak Rusya'ya başvurma kararı aldı. Transdinyester'de yaşayan 220 binden fazla Rus vatandaşının varlığı vurgulanarak, Birleşmiş Milletler'e başvurulacak ve Moldova'nın Transdinyester vatandaşlarının hak ve özgürlüklerini ihlal eden provokasyonların önüne geçilecek. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Transdinyester halkının çıkarlarının korunmasının öncelikleri arasında olduğunu belirtti.

 • Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Fransa ve AB'ye tepki gösterdi
  28 Şub Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Fransa ve AB'ye tepki gösterdi

  Azerbaycan aleyhi tutum sergileyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Marcon ve Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell'e tepki gösteren Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Azerbaycan kendi topraklarını ve egemenliğini sağlamak...

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy'in barış planını destekliyor ve müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazır
  28 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy'in barış planını destekliyor ve müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazır

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna-Güney Doğu Avrupa Zirvesi'ne bir videomesaj göndererek, Zelenskiy'in 10 maddeli barış planını prensip olarak desteklediğini ve İstanbul'da kurulan müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazır olduklarını belirtti.

 • Zelenskiy: Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz
  28 Şub Zelenskiy: Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz

  Arnavutluk'taki Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 'Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz' dedi.

 • Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: 'Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz'
  28 Şub Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: 'Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz'

  Arnavutluk'taki Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 'Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz' dedi. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ise Ukrayna'yı kararlılıkla desteklediklerini ve Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü sağlamak için gerekenlerin yapılması gerektiğini vurguladı.

 • Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazırız
  28 Şub Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazırız

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin, "Barışın inşası için daha önce İstanbul'da kurmuş olduğumuz müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazırız." ifadesini kullandı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya ve Ukrayna'ya barış çağrısı: İstanbul'da kurduğumuz müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazırız
  28 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya ve Ukrayna'ya barış çağrısı: İstanbul'da kurduğumuz müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazırız

  Ukrayna-Güney Doğu Avrupa Zirvesi'ne video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ve Ukrayna'ya barış çağrısında bulundu. Erdoğan, ''Savaşın adil ve kalıcı bir barışla sona erdirilmesi için diplomasiye ve diyaloğa şans verilmesi gerektiğine dair görüşümü muhafaza ediyorum. Barışın inşası için daha önce İstanbul'da kurmuş olduğumuz müzakere masasını yeniden tesis etmeye de hazırız.'' ifadelerini kullandı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rusya-Ukrayna barışı için İstanbul'da müzakere masasını yeniden kurmaya hazırız
  28 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rusya-Ukrayna barışı için İstanbul'da müzakere masasını yeniden kurmaya hazırız

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Rusya-Ukrayna) Barışın inşası için daha önce İstanbul'da kurmuş olduğumuz müzakere masasını yeniden tesis etmeye de hazırız"

 • Karnı burnunda fotoğraf paylaştı! Görüntüleri viral olan pavyon dansçısı hamile
  28 Şub Karnı burnunda fotoğraf paylaştı! Görüntüleri viral olan pavyon dansçısı hamile

  Geçtiğimiz aylarda bir pavyonda çekilen görüntüleriyle adından söz ettiren ve videosuyla sosyal medyada viral olan Ukraynalı kadın, sosyal medya hesabından bebek beklediğini duyurdu.

 • Tiran'da Ukrayna Zirvesi gerçekleştirildi
  28 Şub Tiran'da Ukrayna Zirvesi gerçekleştirildi

  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Tiran ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ukrayna Zirvesi'ne katılmak üzere Arnavutluk'a geldi.

 • Navalni'nin cenazesi Cuma günü Moskova'da yapılacak
  28 Şub Navalni'nin cenazesi Cuma günü Moskova'da yapılacak

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in en önemli muhaliflerinden Aleksey Navalni'nin cenazesinin Cuma günü Moskova'da yapılacağı doğrulandı. Cenaze töreni, Moskova'daki bir kilisede düzenlenen veda töreninin ardından Borisovskoye Mezarlığı'nda yapılacak. Navalni'nin ölümünden, eşi Yulia Navalnaya ve birçok dünya lideri Rus devletini sorumlu tutuyor. Cenaze törenine polisin yoğun katılım göstermesi bekleniyor.

 • Arnavutluk ve Ukrayna liderleri Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nde bir araya geldi
  28 Şub Arnavutluk ve Ukrayna liderleri Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nde bir araya geldi

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da gerçekleştirilen Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'ne, Güneydoğu Avrupa ve Batı Balkan ülkelerinin liderleri katıldı. Zirvede, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy eş başkanlık yaptı. Liderler, Ukrayna-Rusya Savaşı ve bölgedeki güvenlik konularını ele aldı. Ayrıca, Arnavutluk ile Ukrayna arasında Dostluk ve İşbirliği Antlaşması imzalandı.

 • Navalnaya: Putin'i yenmek için yenilikçi olmalısınız
  28 Şub Navalnaya: Putin'i yenmek için yenilikçi olmalısınız

  Rusya'da cezaevinde ölen muhalif lider Alexei Navalny'nin eşi Yulia Navalnaya, Avrupa Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada, Putin'i yenmek için yenilikçi olunması gerektiğini belirtti. Navalnaya, Putin'e öncekilerden farklı olmayan kararlarla ya da yaptırımlarla zarar verilemeyeceğini söyledi. Ayrıca Navalnaya, eşinin Putin'in emriyle işkenceye maruz kaldığını ve ölümünün Putin'in her şeyi yapabileceğini gösterdiğini ifade etti.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ANSTOP ile Buluştu
  28 Şub Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ANSTOP ile Buluştu

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Sivil Toplum Platformu (ANSTOP) yönetimi ve üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıda, hizmet ve projeleri hakkında bilgi veren Başkan Böcek, Gazipaşa'dan Kaş'a kadar yarım kalan projelerin tamamlandığını ve halka dönük projelerin önceliklendirildiğini belirtti. Ayrıca, çevreci altyapı projeleri için Fransız Kalkınma Ajansı ile finansman anlaşması imzalandığını açıkladı.

 • Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Antalya Diplomasi Forumu'na katılacak
  28 Şub Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Antalya Diplomasi Forumu'na katılacak

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, 1-3 Mart tarihleri arasında düzenlenecek 3. Antalya Diplomasi Forumu'na katılacak ve Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüşecek. Görüşmede enerji, güvenlik, bankacılık, turizm ve bölgesel konular ele alınacak.

 • Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile görüştü
  28 Şub Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile görüştü

  Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Arnavutluk'a gelerek Arnavutluk Başbakanı Rama ile bir araya geldi. İlk kez Arnavutluk'u ziyaret eden Zelenskiy, Rama ile Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'ne eş başkanlık edecek. Görüşmede, katılımcı ülkelerin Rus saldırganlığına karşı dayanışması ve bölge ile Avrupa'nın güvenlik ve istikrarına katkılarının ele alınacağı belirtildi.

 • Ukrayna ve Arnavutluk Dışişleri Bakanları İlişkileri Görüştü
  28 Şub Ukrayna ve Arnavutluk Dışişleri Bakanları İlişkileri Görüştü

  Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Arnavutluk Avrupa ve Dışişleri Bakanı İgli Hasani ile bir araya geldi. Kuleba, görüşme sonrası yaptığı açıklamada ikili ilişkiler ve uluslararası işbirliği konularını ele aldıklarını belirtti. Ayrıca, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları ve savaş suçlarından sorumlu tutulması gerektiğini vurguladı. Hasani ise Ukrayna'nın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü desteklediklerini ifade etti. İki bakan ayrıca diplomatik ve konsolosluk misyon görevlilerinin ailelerinin ücretli istihdamını öngören bir anlaşma imzaladı.

 • DOSYA HABER/HAVACILIĞIN ALTIN ÇAĞI - GÖRÜŞ - KAAN, Türkiye'yi güçlü ve seçkin bir kulübün üyesi yapacak
  28 Şub DOSYA HABER/HAVACILIĞIN ALTIN ÇAĞI - GÖRÜŞ - KAAN, Türkiye'yi güçlü ve seçkin bir kulübün üyesi yapacak

  Dr. Can Kasapoğlu, milli muharip uçak KAAN'ın Türk savunma sanayii için önemini ve uluslararası rekabeti nasıl etkileyeceğini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Japonya Büyükelçisi: Türkiye ile üçüncü ülkelerle işbirliği yapmanın zamanı geldi
  28 Şub Japonya Büyükelçisi: Türkiye ile üçüncü ülkelerle işbirliği yapmanın zamanı geldi

  Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Katsumata Takahiko, Türk ve Japon hükümetlerinin 'Ekonomik Ortaklık Anlaşması' görüşmelerini sürdürdüğünü belirterek, 'Sadece ikili ekonomik ilişkilerde kalmak değil, artık üçüncü ülkelerle daha geniş kapsamlı işbirliği yapmamızın zamanının geldiğini düşünüyorum.' dedi. Katsumata, Türkiye-Japonya diplomatik ilişkilerinin 100. yılı vesilesiyle AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

 • Finlandiya Büyükelçisi: İnsani ateşkesin bir an önce sağlanması gerekiyor
  28 Şub Finlandiya Büyükelçisi: İnsani ateşkesin bir an önce sağlanması gerekiyor

  Finlandiya'nın Ankara Büyükelçisi Pirkko Mirjami Hamalainen, Gazze'de tüm sivillerin çok fazla acı çektiğini belirterek, "İnsani ateşkesin bir an önce sağlanması gerektiğini düşünüyoruz, bu çok önemli." dedi. Ankara'daki görevine Eylül 2023'te başlayan Büyükelçi Hamalainen, Türkiye'deki hayatını ve iki ülke ilişkilerini AA muhabirine anlattı.

 • Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky, Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'ne katılmak üzere Arnavutluk'a geldi
  28 Şub Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky, Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'ne katılmak üzere Arnavutluk'a geldi

  Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky, Arnavutluk'un başkenti Tiran'da düzenlenecek Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'ne katılmak üzere ülkeye geldi. Zelensky, Arnavutluk yetkilileri tarafından karşılandı ve Tiran'da gerçekleşecek zirvede Güneydoğu Avrupa ülkelerinin liderleriyle bir araya gelecek.

 • Türkiye'ye petrol satan ülke vanayı kapatıyor
  28 Şub Türkiye'ye petrol satan ülke vanayı kapatıyor

  Rusya, tüketicilerin ve çiftçilerin artan talebi ve rafinerilerindeki bakım çalışmaları öncesinde iç talebi karşılamak amacıyla 1 Mart'tan itibaren petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacağını duyurdu. Bu kritik kararın, petrol ithalatçısı ülkelerden biri olan Türkiye'yi de etkilemesi bekleniyor.

 • Görüntüler internete sızdı! Orduevinde düzenlenen cinsel ilişki partisi Rusya'yı ayağa kaldırdı
  28 Şub Görüntüler internete sızdı! Orduevinde düzenlenen cinsel ilişki partisi Rusya'yı ayağa kaldırdı

  3 yıldır Ukrayna ile savaşan Rusya'da orduya ait bir lokalde kaydedilen görüntüleri ülkeyi ayağa kaldırdı. Üst düzey askerlerin cenaze törenlerinin gerçekleştiği Ekaterinburg'daki Merkez Askeri Bölge Subaylar Evi'nde çok sayıda insanın katıldığı bir cinsel ilişki partisi düzenlendiği ortaya çıkarken, internete sızan siyah-beyaz görüntülerde çok sayıda çıplak, maskeli ve kırbaç gibi aksesuar kullanan erkek ve kadının yer aldığı görülüyor.

 • NATO Ülkeleri Ukrayna'ya Asker Göndermeyi Düşünmüyor
  28 Şub NATO Ülkeleri Ukrayna'ya Asker Göndermeyi Düşünmüyor

  ABD, Almanya ve İngiltere'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda NATO ülkesi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un 'hiçbir şeyin dışlanmaması gerektiğini' söylemesinin ardından, Ukrayna'ya asker göndermeyi düşünmediklerini açıkladı. Macron'un yorumları Rusya’nın yanı sıra bazı Avrupa ve NATO üyesi ülkelerden de tepki aldı. Rusya'nın Ukrayna işgali bu hafta üçüncü yılına girdi ve Avrupa'da İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana yaşanan en büyük savaşın yakın bir tarihte sona ereceğine dair bir işaret görünmüyor.

 • Fransa ve Ukrayna Büyükelçilikleri, Ukrayna direnişini konu alan fotoğraf sergisi düzenledi
  27 Şub Fransa ve Ukrayna Büyükelçilikleri, Ukrayna direnişini konu alan fotoğraf sergisi düzenledi

  Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği ile Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği, Rusya-Ukrayna Savaşı'nda Ukrayna halkının direnişini konu alan ortak fotoğraf sergisi düzenledi. Sergiye Fransa ve Ukrayna büyükelçileri ve birçok davetli katıldı. Sergide yer alan fotoğraflar, Ukraynalıların dayanışmasına ve insanlığına tanıklık ettiğini gösteriyor.

 • Rusya, petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacak
  27 Şub Rusya, petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacak

  Rusya, tüketicilerin ve çiftçilerin artan talebi ve rafinerilerinde planladığı bakım çalışmaları öncesinde iç talebi karşılamaya yetecek yakıtı garanti altına almak için 1 Mart'tan itibaren petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacağını açıkladı. Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak'ın duyurduğu karar, 2023 yılında Rusya'nın en büyük ihracatçıları arasında olan Türkiye'yi de etkileyecek.

 • Başkentte Ukrayna-Kırım'ın İşgalinin 10. Yılında Geçmişin ve Geleceğin Analizi Paneli Düzenlendi
  27 Şub Başkentte Ukrayna-Kırım'ın İşgalinin 10. Yılında Geçmişin ve Geleceğin Analizi Paneli Düzenlendi

  Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Ankara'da, 'Ukrayna-Kırım'ın İşgalinin 10. Yılında Geçmişin ve Geleceğin Analizi' başlıklı panel düzenlendi. Panelde, Kırım'ın işgalinin kabul edilemez olduğu vurgulandı ve Kırım Tatarlarının özgürlük mücadelesinin hiçbir baskıdan etkilenmediği belirtildi. Panelde ayrıca Kırım Tatar Geleceğinin inşasının önemi üzerinde duruldu.

 • Zelenskiy, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Salman ile bir araya geldi
  27 Şub Zelenskiy, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Salman ile bir araya geldi

  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman ile bir araya geldi. Görüşmede, Rusya-Ukrayna arasındaki barış formülü, esir takası, iki ülke ilişkileri ve Ukrayna'nın yeniden inşası ele alındı. Zelenskiy, ayrıca İsviçre'deki Küresel Barış Zirvesi'ne hazırlık kapsamında ortaklarla yapılan çalışmaları da konuştu.

 • Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Suudi Arabistan Veliaht Prensi ile görüştü
  27 Şub Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Suudi Arabistan Veliaht Prensi ile görüştü

  Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman ile bir araya geldi. Görüşmede, Rusya-Ukrayna arasındaki barış formülü, esir takası ve iki ülke ilişkileri ele alındı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Netanyahu ve çetesi Hitler'le aynı tarafta görülmeye başlanmıştır
  27 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Netanyahu ve çetesi Hitler'le aynı tarafta görülmeye başlanmıştır

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 'Gazze: İnsanlığın Felaketi Özel Raporu' tanıtım toplantısında, Netanyahu ve çetesini Hitler'le aynı kategoriye koyarak, uluslararası savaş suçları mahkemesine çıkacaklarını belirtti. Kurtulmuş, Filistin meselesinin başlangıcı olarak nitelendirdiği Lahey'deki davanın önümüzdeki on yıllar sürecek büyük bir mücadeleyi başlatacağını ifade etti.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek: '5 Yıllık Süreçte 77 Projeyle Yola Çıktık, 182 Proje Tamamladık'
  27 Şub Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek: "5 Yıllık Süreçte 77 Projeyle Yola Çıktık, 182 Proje Tamamladık"

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, basın mensuplarıyla bir araya geldiği proje tanıtım toplantısında, “Beş yıllık süreçte 77 projeyle yola çıktık, 182 proje tamamladık. Gençlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın, büyüklerimizin özgürce yaşayabileceği, aydınlık bir Antalya için azimle gururla çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

 • Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi: Kırım Tatarları ve Ukrayna birbirlerine kuvvet veriyor
  27 Şub Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi: Kırım Tatarları ve Ukrayna birbirlerine kuvvet veriyor

  Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Kırım Tatarlarının ve Ukrayna'nın dayanışma içinde birbirlerine kuvvet verdiğini söyledi. Ukrayna Derneği ve Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğince düzenlenen panelde konuşan Bodnar, Kırım Tatarlarının özgürlüğe yönelik iradesini hiçbir baskı politikasının etkilemediğini belirtti. Panelde, Kırım'ın işgalinin 10. yılında geçmiş ve geleceğin analizi yapıldı.

 • Vişegrad Grubu Zirvesi'nde Ukrayna konusunda görüş ayrılıkları
  27 Şub Vişegrad Grubu Zirvesi'nde Ukrayna konusunda görüş ayrılıkları

  Çekya, Macaristan, Slovakya ve Polonya başbakanları, enerji güvenliği, AB stratejik gündemi ve düzensiz göç gündemiyle Prag'da bir araya geldi. Ukrayna konusunda görüş ayrılıkları yaşandı. Çekya ve Polonya Ukrayna'ya destek mesajı verirken, Macaristan ve Slovakya askeri yardıma karşı olduklarını belirtti. Protestolarla karşılanan Fico ve Orban ıslıklandı.

 • Polonya'da Çiftçiler Tarım Politikalarını ve Ukrayna İthalatını Protesto Etti
  27 Şub Polonya'da Çiftçiler Tarım Politikalarını ve Ukrayna İthalatını Protesto Etti

  Polonya'da çiftçiler, Avrupa Birliği'nin tarım politikalarını ve Ukrayna'dan tarım ürünlerinin ithal edilmesini protesto etmek için başkent Varşova'da toplandı. Çiftçiler, şehir merkezindeki ana yolları trafiğe kapatarak pankartlar taşıdı ve Başbakanlık binasına yürümek için planlar yaptı. Protesto, ülke genelinde 30 gün sürecek bir eylem planının bir parçası olarak gerçekleştirildi.

Advertisement