Sarıgül: "Cumhuriyet'in 100. yılını hak ettiği şekilde kutlamamız lazım" - Son Dakika

Sarıgül: "Cumhuriyet'in 100. yılını hak ettiği şekilde kutlamamız lazım"

09.01.2023 16:12

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet'in 100. yılına özel kutlama yapılması gerektiğini belirterek "100. yıl öylesine geçiştirilemez. Cumhuriyet'e, demokrasiye ve Atatürk'e olan bağlılığımızı göstermeliyiz.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet'in 100. yılına özel kutlama yapılması gerektiğini belirterek "100. yıl öylesine geçiştirilemez. Cumhuriyet'e, demokrasiye ve Atatürk'e olan bağlılığımızı göstermeliyiz." dedi.

Sarıgül, TDP genel merkezinde düzenlenen basın toplantısında, Cumhuriyet'in 75. yılının bir dizi etkinlikle kutlandığını, bunun için 1,5 yıl önceden bir koordinasyon kurulu oluşturulduğunu anımsattı.

Cumhuriyet'in yeni yüz yılında yepyeni, umut dolu bir başlangıç yapılması gerektiğini dile getiren Sarıgül, "Cumhuriyet'in 100. yılını hak ettiği şekilde kutlamamız lazım. 100. yıl öylesine geçiştirilemez. Cumhuriyet'e, demokrasiye ve Atatürk'e olan bağlılığımızı göstermeliyiz." diye konuştu.

TDP olarak 2023'ün "Cumhuriyet Yılı" olmasını istediklerini bildiren Sarıgül, af önerisini de yineleyerek diğer siyasi partilere "Gelin hep birlikte kardeşlik hukuku ve toplumsal barış için af çıkaralım." çağrısı yaptı.

Sarıgül, iktidara geldiklerinde esnaf için bakanlık kuracaklarını dile getirerek, "Esnafımızın, bankalardan, esnaf kefalet kooperatiflerinden çektiği kredilerin faizlerini sıfırlayacağız. Kira stopajını kaldıracağız. Esnafa sicil affı çıkaracağız. Elektriğe esnaf tarifesi getireceğiz." dedi.

HDP'nin kapatılması tartışmalarına ilişkin de Sarıgül, "Parti kapatılmasını doğru bulmuyoruz. Parti bir bakkal dükkanı değil ki kapatasınız. Partileri sandıkta kapatabiliyorsanız kapatın." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Dünyaca ünlü halk ozanı Aşık Veysel'in anısına bir oda oluşturuldu Dünyaca ünlü halk ozanı Aşık Veysel'in anısına bir oda oluşturuldu Cumhuriyet'in 100. yılında doğaya 100 zeytin fidanı armağan edildi Cumhuriyet'in 100. yılında doğaya 100 zeytin fidanı armağan edildi Lüleburgaz'da '23 Nisan Çocuk Şenliği Resim Yarışması'na Başvurular Başlıyor Lüleburgaz'da '23 Nisan Çocuk Şenliği Resim Yarışması'na Başvurular Başlıyor

Son Dakika Politika Sarıgül: 'Cumhuriyet'in 100. yılını hak ettiği şekilde kutlamamız lazım' - Son Dakika


Advertisement