SON DAKİKA PRAGMATİZM HABERLERİ

Son Dakika Pragmatizm Haberleri

 • 16 Mayıs 2018 13:52 Şimşek: Kurallara Dayalı Piyasa Ekonomisi İlerisi İçin Tek Makul Seçenektir Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Kurallara dayalı piyasa ekonomisi ilerisi için tek makul seçenektir" diyerek, bu bağlamda "ihtiyatlı politika çerçevesine bağlı" olduklarının altını çizdi.
 • 16 Mayıs 2018 13:32 Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten Açıklama Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten Açıklama Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Hala politik pragmatizmin er ya da geç üstün geleceğine inanıyor ve umuyorum" açıklamasını yaptı.
 • 16 Mayıs 2018 13:08 Merkez Bankasının Sözlü Müdahalesi Sonrası Dolar Düşüşe Geçti Merkez Bankasının Sözlü Müdahalesi Sonrası Dolar Düşüşe Geçti Üst üste tarihi rekorlar kıran dolar 4,50'yi geçince Merkez Bankasından dövize sözlü müdahale geldi. Müdahalenin ardından dolar 4,42 liraya geriledi.
 • 03 Nisan 2018 16:03 İsviçre'nin Görünmez Dil Sınırları İsviçre'nin Görünmez Dil Sınırları İngilizler için kibarlık, İtalyanlar için tarz ne ise İsviçre için de çok dilli olmak öyle bir şey ve büyük bir milli gurur kaynağı.
 • 10 Mart 2018 12:33 Doç. Dr. Kemal Bakır Güneş Vakfı'nın Konuğu Oldu Doç. Dr. Kemal Bakır Güneş Vakfı'nın Konuğu Oldu Güneş Vakfı’nın düzenlemiş olduğu Geleneksel Cuma Konferanslarının bu haftaki konuğu “Pragmatizmin Türkiye’ye Girişi ve Etkileri” konulu konuşması ile Erzurum Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Başkanı Doç. Dr. Kemal Bakır oldu.
 • 12 Şubat 2018 14:27 Fransa'nın Eski Başbakanı de Villepin Açıklaması Fransa'nın eski Başbakanı Dominique de Villepin, ülkesinin savaş halindeki ülkelere silah satışını artırmasından rahatsızlık duyduğunu belirtti.
 • 30 Ocak 2018 12:06 Analiz - "Abd'nin Yalnızlığı" Ne Anlama Geliyor? TIME'ın "Amerika, bir başına/Amerika, yalnız" ifade ve mesajını taşıyan kapağı, aslında dergi editörlerinin muradlarının da hadisenin Türkiye'den bakıldığında genel algılanışının da hayli ötesinde çok katmanlı bir meseleyi işaret ediyor.
 • 29 Ocak 2018 09:15 Eski FBI ajanı ve eski Rus subayından Çok Çarpıcı Afrin değerlendirmesi: YPG dersini alacak Eski FBI ajanı ve eski Rus subayından Çok Çarpıcı Afrin değerlendirmesi: YPG dersini alacak Dünyanın gözünü diktiği Zeytin Dalı Harekatı'nı yorumlayan eski Rus subayı ve eski FBI ajanı, terör örgütü YPG'nin dersini alacağını belirterek, ''ABD'nin illüzyonundan kurtulacak'' dedi.
 • 28 Ekim 2017 19:57 Dijitalleşme Kurgusu, İstihdam ve Nüfus Öngörülerek Planlanmalı" Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Alkin, 2050-2060 yılıyla ilgili olarak Türkiye için öngörülen nüfus büyüklüklerinin yaklaşık 92-96 milyon, çalışabilir nüfusun da 47-52 milyon arasında tahmin edildiğini belirterek, "Bu çerçevede bizim bu dijitalleşmeyle ilgili kurguyu, bu kadar...
 • 09 Ekim 2017 16:56 Che Guevara'nın 1966 Öngörüsü: 'Sovyetler Birliği Kapitalizme Yenilecek' Che Guevara'nın 1966 Öngörüsü: 'Sovyetler Birliği Kapitalizme Yenilecek' Dünyaca ünlü devrimci Ernesto 'Che' Guevara'nın Bolivya'da öldürülmesinin üzerinden 50 yıl geçti.
 • 12 Eylül 2017 14:52 Dha İstanbul Bülteni - 3 1- TAKSİM'DE 12 EYLÜL PROTESTOSU Haber: Özgür ALTUNCU / Kamera: Yaşar KAÇMAZ - İstanbul DHA78'liler Vakfı öncülüğünde bir araya gelen çeşitli siyasi parti, dernek ve sivil toplum örgütü üyesi yaklaşık 50 kişilik grup, Taksim'deki Kazancı yokuşunda toplandı.
 • 12 Eylül 2017 14:22 Bakan Albayrak: Türkiye ve Batı İlişkileri Çok Önemli Bir Testten Geçiyor İSTANBUL'da katıldığı toplantıda, Türkiye olarak doğu, batı, kuzey ve güneyle işbirliğini, dünden daha güçlü bir şekilde ileriye taşımak için çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, batıyla olan ilişkilere dikkat çekip "Türkiye ve batı ilişkileri...
 • 12 Eylül 2017 14:13 Bakan Albayrak : Türkiye ve Batı İlişkileri Çok Önemli Bir Testten Geçiyor Bakan Albayrak : Türkiye ve Batı İlişkileri Çok Önemli Bir Testten Geçiyor Haber: Gülseli KENARLI - Kamera: İdris TİFTİKCİ, İstanbul DHAİstanbul'da katıldığı toplantıda, Türkiye olarak doğu, batı, kuzey ve güneyle işbirliğini, dünden daha güçlü bir şekilde ileriye taşımak için çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Bakan Berat Albayrak, batıyla olan ilişkilere dikkat...
 • 12 Eylül 2017 13:58 Bakan Albayrak: Türkiye ve Batı İlişkileri Çok Önemli Bir Testten Geçiyor İSTANBUL'da katıldığı toplantıda, Türkiye olarak doğu, batı, kuzey ve güneyle işbirliğini, dünden daha güçlü bir şekilde ileriye taşımak için çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, batıyla olan ilişkilere dikkat çekip "Türkiye ve batı ilişkileri...
 • 12 Eylül 2017 13:43 Dha İstanbul - Bakan Albayrak :  Türkiye ve Batı İlişkileri Çok Önemli Bir Testten Geçiyor Haber: Gülseli KENARLI - Kamera: İdris TİFTİKCİ, İstanbul DHA İstanbul'da katıldığı toplantıda, Türkiye olarak doğu, batı, kuzey ve güneyle işbirliğini, dünden daha güçlü bir şekilde ileriye taşımak için çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Bakan Berat Albayrak, batıyla olan ilişkilere...
 • 15 Mayıs 2017 23:45 Merkel-Macron Görüşmesi Merkel-Macron Görüşmesi Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile iki ülkede yaşayan insanların faydası için birlikte çalışmayı kararlaştırdıklarını söyledi.
 • 10 Mayıs 2017 12:14 Heniyye Liderliğinde Hamas'ın Geleceği Filistinli akademisyen Dr. Azzam et-Temimi, Hamas'ın kurumsal bir yapıya sahip olduğuna dikkati çekerek İsmail Heniyye'nin Siyasi Büro Başkanı seçilmesiyle hareketin politikasında ya da önceliklerinde büyük değişiklik beklemediğini söyledi.
 • 15 Nisan 2017 13:41 Analiz - İdlib Katliamı ve Uluslararası Toplumun 'Koruma Sorumluluğu' Analiz - İdlib Katliamı ve Uluslararası Toplumun 'Koruma Sorumluluğu' MERVE SEREN / MURAT YEŞİLTAŞ - Beşşar Esed'e bağlı Suriye askeri unsurlarının 4 Nisan 2017 tarihinde İdlib'in güneyindeki Han Şeyhun bölgesinde toksik maddeler içeren silah kullanımı neticesinde ortaya çıkan dehşet görüntüleri, bir kez daha kimyasal ve biyolojik silahları dünya gündemine getirdi.
 • 28 Mart 2017 14:43 Analiz - Çin, Hong Kong'da Dizginleri Elinde Tutuyor Pazar günü yapılan seçim sonrasında Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde yeni yönetici Carrie Lam Cheng Yuet-ngor oldu.
 • 08 Mart 2017 15:59 Memur-Sen Malatya Kadın Kolları Başkanı Nurhan Bilici Açıklaması Memur-Sen Malatya Kadın Kolları Başkanı Nurhan Bilici Açıklaması Pragmatizmin siyasi, sosyal, ahlaki bütün sınırları çiğneyip geçtiği dönemlerde, parasal kazancı 'put' edinen kapitalizm, çıkar alanını genişletmek için, üretimin hizmetinde tüketime köle yaptığı kadını gelenekten, kültürel değerlerden uzaklaştırmış, tasarlanan yeni dünyanın kışkırtıcı figürü durumuna getirmiştir
 • 07 Mart 2017 18:05 Karataş: Karataş: "Geleceğimizin Gerçek Mimarı Kadınlarımız Olacaktır" Pragmatizmin siyasi, sosyal, ahlaki bütün sınırları çiğneyip geçtiği dönemlerde, parasal kazancı 'put' edinen kapitalizm, çıkar alanını genişletmek için, üretimin hizmetinde tüketime köle yaptığı kadını gelenekten, kültürel değerlerden uzaklaştırmış, tasarlanan yeni dünyanın kışkırtıcı figürü durumuna getirmiştir" dedi
 • 03 Mart 2017 16:51 Alman Parlamento Gazetesinde 'Hayır' Propagandası Alman Parlamento Gazetesinde 'Hayır' Propagandası Almanya Federal Parlamentosunun yayımladığı haftalık Das Parlament Gazetesi, 'Yeni Türkiye' konusu ile yayımlanan yeni sayısında Türkiye'deki referandum için 'hayır' propagandası yaptı.
 • 03 Mart 2017 16:49 Almanya Federal Parlamentosunun Gazetesinde 'Hayır' Propagandası...(2) Almanya Federal Parlamentosunun Gazetesinde 'Hayır' Propagandası...(2) Almanya Federal Parlamentosunun yayımladığı haftalık Das Parlament Gazetesi, ’Yeni Türkiye’ konusu ile yayımlanan yeni sayısında Türkiye’deki referandum için ’hayır’ propagandası yaptı.
 • 03 Şubat 2017 14:05 Görüş - Boru Hatları, Diplomasi ve Güç: Doğu Afrika'daki Petrol Mücadelesi Görüş - Boru Hatları, Diplomasi ve Güç: Doğu Afrika'daki Petrol Mücadelesi ABU BRENDON J. CANNON - Doğu Afrika'nın petrol ve gaz ihracatında mücadele kızışıyor.
 • 30 Ocak 2017 11:23 Eğitimcilerden 'Yerli ve Milli Eğitim Felsefesi' Önerisi Eğitimcilerden 'Yerli ve Milli Eğitim Felsefesi' Önerisi VAN (İHA) – Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Yayla, “Köklü bir geçmişe sahip olan Türk eğitim sisteminde en büyük sorun; yerli ve milli bir felsefeden yoksun olmasıdır” dedi.
 • 17 Ocak 2017 11:45 Analiz - Türkiye-Ab İlişkilerinde Yeniden Canlanma Mümkün Mü? 2016 yılının en önemli olaylarından biri olan Brexit, sadece Britanya'nın Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılması anlamına gelmedi; aynı zamanda Avrupa Birliği'nin geleceğine yönelik şüphelerin de artmasına ve yaygınlaşmasına neden oldu.
 • 20 Aralık 2016 14:02 Elazığ Şehir Hastanesi Finansal Kapanış İmza Töreni Elazığ Şehir Hastanesi Finansal Kapanış İmza Töreni Rönesans Sağlık Yatırım'ın (RSY) Kamu Özel İşbirliği (PPP) kapsamında hayata geçireceği Elazığ Şehir Hastanesi, tamamı yabancı yatırımcılardan oluşan yatırımcı grubundan bono ihracı yoluyla 288 milyon avro tutarında finansman sağladı.
 • 03 Aralık 2016 17:49 Halep Bitti Gitti" Diyen Kerry'e, Mogherini'den Cevap İtalyan basını, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin, büyük kısmının Beşar Esad güçlerince ele geçirildiği belirtilen Halep'e ilişkin "Halep bitti gitti" dediğini öne sürdü.
 • 21 Ekim 2016 08:46 Erdoğan'ın Açıkladığı Yeni Güvenlik Anlayışı Ne Anlama Geliyor? Erdoğan'ın Açıkladığı Yeni Güvenlik Anlayışı Ne Anlama Geliyor? BBC, Erdoğan'ın "2016'da 1923'ün psikolojisiyle hareket edemeyiz." sözlerini analiz etti. Erdoğan üç anahtar kelime ve bir tarih üzerinden değişimi tarif ediyor: Lozan, Misak-ı Milli, güvenlik, 1923.
 • 19 Ekim 2016 18:41 Türkiye - İsrail İlişkilerinin Enerji Temelli İlerleyişi 5 Soruda Özetlendi Türkiye - İsrail İlişkilerinin Enerji Temelli İlerleyişi 5 Soruda Özetlendi Pragmatizm bu iki ülkenin ilişkilerinde eksik bir parametre değil
 • 19 Ekim 2016 15:56 5 Soruda Türkiye-İsrail İlişkileri Neden Normalleşti? 5 Soruda Türkiye-İsrail İlişkileri Neden Normalleşti? Pragmatizm bu iki ülkenin ilişkilerinde eksik bir parametre değil
 • 25 Temmuz 2016 14:44 Analiz - Avrupa'nın Büyük İmtihanı: Demokrasi Mi, Pragmatizm Mi? 1951 yılında Fransa, Batı Almanya, İtalya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg arasında imzalanan Paris anlaşması ile kurulan Avrupa Kömür ve Çelik Birliği temelleri üzerine inşa edilen Avrupa Birliği, günümüzde hem ekonomik, siyasi ve sosyal alanlardaki öncü ve örnek rolü ile hem de demokrasi anlayışı, insan hak ve özgürlükleri alanındaki özgün yapısıyla tam bir 'sui generis' yani kendine has ve benzeri olmayan bir birlik olarak önümüze çıkmaktadır.
 • 30 Haziran 2016 11:04 Analiz - İsrail-Türkiye Anlaşması, Ortadoğu'da Yeni Jeopolitik ve AB'nin Geleceği İsrail ile imzalanan anlaşma, Ortadoğu için yeni bir dönemi başlatıyor.
 • 11 Mart 2016 16:22 Atayurdunda Mehmet Akif Ersoy Sempozyumu Metin İzzeti "Mehmet Akif Ersoy'un Şiirinde Estetik Pragmatizm", Prof
 • 08 Mart 2016 13:08 Aydın Eğitim Bir-sen, Kadınlar Gününü Kutladı Aydın Eğitim Bir-sen, Kadınlar Gününü Kutladı Kadın özgürlüğü konusuna değinen Aksoy, "Pragmatizmin siyasi, sosyal, ahlaki bütün sınırları aştığı, daha doğrusu çiğneyip geçtiği dönemlerde, parasal kazancı 'put' edinen kapitalizm, çıkar alanını genişletmek için, üretimin hizmetinde tüketime köle yaptığı kadını gelenekten, kültürel değerlerden uzaklaştırmış, tasarlanan yeni dünyanın kışkırtıcı figürü ve ikonu haline getirmiştir
 • 27 Şubat 2016 00:21 Baluken: Sorun, Çözüm Sürecinin Yerine 'Çöktürme' Planının İkame Edilmesidir Baluken: Sorun, Çözüm Sürecinin Yerine 'Çöktürme' Planının İkame Edilmesidir HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, uzun süredir AK Parti Hükûmeti'nin büyük bir siyasi güç zehirlenmesi yaşadığını savundu.
 • 21 Aralık 2015 11:32 Ufuk Uras: Erdoğan Ergenekon ile Uzlaştı Ufuk Uras: Erdoğan Ergenekon ile Uzlaştı ÖDP, EDP, BDP gibi çeşitli siyasî partilerde aktif görev alan iktisatçı, öğretim üyesi ve eski milletvekili Ufuk Uras gündemi Yeni Asya’ya değerlendirdi.
 • 12 Kasım 2015 13:23 Kocasakal, Adaylık İddialarını Değerlendirdi Kocasakal, Adaylık İddialarını Değerlendirdi İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, CHP Genel Başkanlığına adaylığı iddialarına ilişkin "Bu bir adaylık açıklaması değil. Ama olası bir adaylığın -benim için düşünmeyin bunu- olması gereken fikri, felsefi altyapısıdır.
 • 28 Ekim 2015 15:39 Ak Partili Faruk Çelik'in Tanıtım Videosu Ysk'ya Şikayet Edildi CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik'in seçim çalışması için youtube ve twitter'den yayınladığı tanıtım videosunu Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) şikayet etti.
 • 24 Ekim 2015 14:21 Yarsav Başkanı Arslan: Fiili Durum Rejimine Geçilmiştir Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Murat Arslan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve devlet sisteminin çökertildiği, devletin tüm kurum ve kurallarıyla iflas ettirildiği bir sürecin yaşandığını söyledi.
 • 09 Ekim 2015 17:54 Unıcef'in Suriyeli Öğrenciler İçin Yaptırdığı Okul Açıldı (2) Unıcef'in Suriyeli Öğrenciler İçin Yaptırdığı Okul Açıldı (2) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle'nin konuşması- ABD Dışişleri Bakan Yardımcısının konuşması- Başbakan başdanışmanı Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeli öğrenciler için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı aracılığıyla Adana'da yaptırılan okul, törenle açıldı.
 • 09 Ekim 2015 17:00 Unıcef'in Suriyeli Öğrenciler İçin Yaptırdığı Okul Açıldı (1) Unıcef'in Suriyeli Öğrenciler İçin Yaptırdığı Okul Açıldı (1) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Okulun dış görünüşünden detaylar- Törendeki protokol detayları- Okulun açılışı- Öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıtımı Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeli öğrenciler için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı aracılığıyla Adana'da yaptırılan okul, törenle açıldı.
 • 09 Ekim 2015 16:47 Unıcef'in Suriyeli Öğrenciler İçin Yaptırdığı Okul Açıldı Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeli öğrenciler için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı aracılığıyla Adana'da yaptırılan okul, törenle açıldı.
 • 11 Haziran 2015 17:56 Dünya Bankası Türkiye Direktörü Raiser Açıklaması Dünya Bankası Türkiye Direktörü Martin Raiser, seçim sonuçlarına ilişkin, "Umarım ki süre gelen görüşmeler neticesinde bir hükümet ortaya çıkar ve o hükümet de mümkün olduğunca hızlı bir şekilde yapısal reformlara odaklanmaya başlar.
 • 07 Mayıs 2015 09:34 Türkiye - Çin Ticareti İstanbul'da Masaya Yatırıldı Türkiye ve Çin'in ekonomik ilişkileri İstanbul'da gerçekleştirilen DEİK-CHOFE İş Adamları toplantısında ele alındı.
 • 30 Nisan 2015 15:41 Neü'de Neü'de "İslami Düşüncede Vasatilik" Konulu Konferans Konuşmasında öğrencilere Aliya İzzet Begoviç'in "Doğu ile Batı Arasında İslam" kitabını özellikle okumalarını tavsiye eden Er-Rufai, "Batının ahlak felsefesinin temelini Pragmatizm oluşturur
 • 12 Mart 2015 08:27 Bursa Kitap Fuarı Açılıyor TÜYAP Bursa Fuarcılık tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile bu yıl on üçüncü kez kapılarını açmaya hazırlanan Bursa Kitap Fuarı, 14-22 Mart tarihleri arasında Bursalı kitapseverleri konuk edecek.
 • 27 Şubat 2015 14:02 Abd, Rusya ile Füze İttifakı Şansını Kaçırdı Abd, Rusya ile Füze İttifakı Şansını Kaçırdı Rusya Devlet Başkanı Putin’in son ziyaretleri ve Moskova’da yapılan görüşmeler bunun ispatı… Bizim ticari ve ekonomik ortağımız AB ile ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz… Pragmatizmin kazanmasını ümit ediyoruz
 • 13 Aralık 2014 17:27 5. Din Şurası Kararları Açıklandı Şura kararlarından: ''Çağımızda dini görünümlü baskı, şiddet ve vahşet üreten, dini duyguları istismar eden, hakikati sadece kendinde gören, hedefine ulaşmak için her yolu mübah sayan, dini hizmetleri güç devşirmeye ve çıkar sağlamaya matuf bir araca dönüştüren, dini değerleri hiçe sayarak pragmatist tutumu esas alan ve bütün Müslümanları derinden yaralayan bu tutum ve davranışlara karşı toplumsal bir bilinç geliştirilmeli ve bunun gereği olarak insan yetiştirme süreç ve mekanizmaları yeniden gözden geçirilmelidir'' ''Bütün dünyayı kurtarma iddiasıyla ortaya çıkan ve mega idealler peşinde koşarak özel bir misyon edasıyla hareket eden dini yapılar, modern zamanların ürettiği karakteristik yapılardır.
 • 11 Aralık 2014 22:34 Rusya ile Hindistan 20 Anlaşma İmzaladı Rusya stratejik ilişkisini yenilerken, Hindistan pragmatik dış politikasına devam ediyor.