Batlır Filmi - Son Dakika
Sinema

Batlır Filmi

Batlır Filmi

Batlır filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tüm bilgileri. Batlır filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

31.10.2018 08:54

Batlır, fiziki farklılığı olan bir gencin hikayesini konu ediyor. Batlır, doğuştan büyük bir kafaya sahip olan bir gençtir. Ailesi hayatının geri kalanında bahtı açık olsun diye ona “Bahtlı” adını vermek istese de nüfus memurunun yanlış anlaması sonucu ismi Batlır olur. Fiziksel farklılığı nedeniyle zor bir çocukluk geçiren Batlır, artık bu sorundan kurtulmak ister. Bunun için ameliyat olması gerekir ancak ameliyat oldukça risklidir. Üstelik ameliyat için 1 milyon liraya ihtiyacı vardır. Babası ameliyat olmasına karşı olsa da hayatını değiştirmeyi kafasına koyan Batlır, her şeyi göze alıp parayı bulmak için bilgi yarışmasına katılmaya karar verir. Ona bu macerada yakın arkadaşlarının yanı sıra dünyanın en yalnız balinası olarak bilinen ‘52 hertz’ eşlik eder.

Yönetmen koltuğunda Stare Yıldırım’ın oturduğu de Batlır karakterine Can Sipahi hayat veriyor. Senaryosunu yönetmen ile Gökçe Eyüboğlu, Volkan Girgin ve Nuh Kerem Pilavcı’nın kaleme aldığı in oyuncu kadrosunda Merve Dizdar, Erkan Taşdöğen, Sinan Çalışkanoğlu, Selen Kurtaran, Yağızkan Dikmen gibi isimler yer alıyor.

Yönetmen: Stare Yıldırım

Senaryo: Stare Yıldırım, Gökçe Eyüboğlu, Volkan Girgin, Nuh Kerem Pilavcı

Oyuncular: Can Sipahi, Merve Dizdar, Erkan Taşdöğen, Sinan Çalışkanoğlu, Selen Kurtaran, Yağızhan Dikmen, Akasya Asıltürkmen, Yılmaz Gruda

Filmin Türü: Drama

Orijinal Adı: Batlır

Yapımcı Firma: Stare Films

Yapım Yılı: 2018

Yapım Ülkesi: Türkiye

Orijinal Dili: Türkçe

Dağıtıcı Firma: Bir Film

Vizyon Tarihi: 09.11.2018

Kaynak: InterSinema.com

Son Dakika Sinema Batlır Filmi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement