Son dakika Yönetmen haberleri, Yönetmen son dakika, son dakika Yönetmen

Son Dakika Yönetmen Haberleri

Son dakika Yönetmen haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son yönetmen haberleri anında burada.


 • 04:13 60. Altın Portakal Film Festivali... İPTAL EDİLDİ! 60. Altın Portakal Film Festivali... İPTAL EDİLDİ!

  Kanun Hükmü belgeselinin film seçkisinden çıkarılmasıyla kriz yaşanan 60. Altın Portakal Film Festivali iptal edildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Kendi kararıyla büyük bir karmaşaya neden olan festival yönetmeninin, sanat yönetmeninin ve oluşturdukları tüm sanat ekibinin görevlerine şu an itibari ile son verilmiştir" açıklamasında bulundu.

 • 02:50 Monster Huma H4 V4.2: İş Dünyasına Hitap Eden Hafif ve Güçlü Bir Bilgisayar Monster Huma H4 V4.2: İş Dünyasına Hitap Eden Hafif ve Güçlü Bir Bilgisayar

  Monster Huma H4 V4.2, tasarımı, pil ömrü ve teknik özellikleriyle dikkat çeken bir iş bilgisayarıdır. Sadece 1.2 kg ağırlığındaki bu cihaz, ince magnezyum kasasıyla güçlü ve dayanıklı bir yapı sunar. 13. nesil Intel işlemci ve DDR5 RAM ile yüksek verimlilik sağlar. Ayrıca, 14.1 inçlik yüksek çözünürlüklü 2.8K ekranı, Windows Hello yüz tanıma özelliği ve uzun pil ömrüyle kullanıcıların beklentilerini karşılar. Thunderbolt 4 bağlantı noktasıyla da üretkenliği artırırken, mobil ihtiyaçları karşılamak için ideal bir seçenektir.

 • 02:13 Belediye Başkanlarının Rol Aldığı Bağımsız Film Çekimleri Tamamlandı Belediye Başkanlarının Rol Aldığı Bağımsız Film Çekimleri Tamamlandı

  Gerçek bir hikayeden oluşan ve belediye başkanlarının da rol aldığı film, bağımsız sinema mantığıyla çekildi ve oldukça eğlenceli bir set ortamına sahip olduğu söylenmektedir. İlyas Salman, Ömür Arpacı, Kanbolat Görkem Arslan, Volga Sorgu, Kuzey Yücehan Sevgican, Levent İdem, Evin Örnek, Zeynep Elçin, Rügeş Kırıcı, Ulaş Kaya ve belediye başkanlarının da yer aldığı oyuncu kadrosu merak uyandırmaktadır. Yönetmen koltuğunda Kazım Öz'ün olması film için ödül beklentilerini artırmıştır. Film, bazı Avrupa ülkelerinde gala ve vizyon çalışmalarına başlamıştır ve seçim tarihinden önce vizyona girmesi planlanmaktadır.

 • 22:30 Altın Portakal Film Festivali iptal edildi Altın Portakal Film Festivali iptal edildi

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin iptal edildiğini duyurarak, 'Bizim dışımızda oluşan ve oluşturulan bu süreç sebebi ile 7-14 Ekim tarihleri arasında yapmayı planladığımız festivalimizi iptal ettiğimi tüm sinemaseverlere üzülerek bildiriyorum' dedi.

 • 22:24 Evrensel Gazetesiyle Dayanışma Gecesi Düzenlendi Evrensel Gazetesiyle Dayanışma Gecesi Düzenlendi

  Basın İlan Kurumu'nun remi ilan hakkını iptal ettiği Evrensel gazetesiyle dayanışma gecesi düzenlendi. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, BİK'in Evrensel'i mali kuşatmayla boğmaya çalışanlara seslendi ve Evrensel ile savaşlarını kaybettiklerini belirtti. Etkinliğe sendikalaştıkları için işten atılan Sputnik emekçileri de katıldı.

 • 21:08 Adana'da 'Her Şeye Rağmen' filminin galası yapıldı Adana'da 'Her Şeye Rağmen' filminin galası yapıldı

  Adana'da, Erkan Petekkaya ve Sinan Akdeniz'in başrollerini paylaştığı 'Her Şeye Rağmen' filminin galası düzenlendi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Yukatel Adana Demirspor kulüp başkanı Murat Sancak ve filmin oyuncularının katılımıyla gerçekleşen törende, iş adamı İlhan Doğan'ın hayat hikayesini anlatan film, yapımcılığını Verway'in üstlendiği ve yönetmenliğini Erdal Murat Aktaş'ın yaptığı bir yapım olarak öne çıktı. Filmin galasında konuşan İlhan Doğan, oyunculara teşekkür ederek, film kadrosunun performansının önemine vurgu yaptı. Başrol oyuncusu Erkan Petekkaya ise gerçek bir hikayeyi sinemaya aktarmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Film, bugün vizyona girdi.

 • 20:59 Son Dakika: Antalya Altın Portakal Film Festivali iptal edildi Son Dakika: Antalya Altın Portakal Film Festivali iptal edildi

  Son dakika: Seçkiden çıkarılan Kanun Hükmü belgeseli nedeniyle krizin tavan yaptığı Antalya Altın Portakal Film Festivali iptal edildi. Gelişmeyi duyuran Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ''Antalya Altın Portakal Film Festivali'mizi bizim dışımızda oluşan ve oluşturulan süreç sebebiyle iptal ettiğimizi tüm sinemaseverlere üzülerek bildiriyorum. Şahsıma ve belediyemize malum film üzerinden isnat edilen suçlamaların tamamını da gerçek muhataplarına aynen iade ediyorum'' ifadelerini kullandı.

 • 18:35 Uluslararası Sinema Derneği'nden Antalya Altın Portakal Film Festivali açıklaması Uluslararası Sinema Derneği'nden Antalya Altın Portakal Film Festivali açıklaması

  Uluslararası Sinema Derneği, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin seçkisindeki 'Kanun Hükmü' belgeseliyle ilgili yaşanan tartışmalar üzerine yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, festivalin politize uçlara kaydırıldığı ve terör örgütü propagandasına açık hale getirildiği ifade edildi.

 • 16:45 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Şehir Tiyatroları'nın yeni gişesini ziyaret etti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Şehir Tiyatroları'nın yeni gişesini ziyaret etti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Şehir Tiyatroları'nın Konak Vapur İskelesi'nde hizmete giren yeni gişesini ziyaret etti. Yeni sezonun ilk oyunu 'Deli Dumrul' için gişedeki ilk bileti satın alan Başkan Soyer, şehir tiyatrosunun uzun yılların hayali olduğunu ve şimdi daha çok yayılacak adımlar atmak istediklerini belirtti. İzmir Şehir Tiyatroları, 2 Ekim'de 'Deli Dumrul' oyunuyla yeni sezonu açacak ve sezon içinde Nazım Hikmet Ran'ın 'Yolcu' oyununu da sahneleyecek.

 • 16:43 Demet Akbağ, Antalya Altın Portakal Film Festivali Jüri Başkanlığından Ayrıldı Demet Akbağ, Antalya Altın Portakal Film Festivali Jüri Başkanlığından Ayrıldı

  Oyuncu Demet Akbağ, 60'ıncı Antalya Altın Portakal Film Festivali Jüri Başkanlığı görevinden ayrıldığını duyurdu. Akbağ, iletişim sorunları ve kriz yönetiminin yapılamaması nedeniyle festivalde yer almayacağını belirtti.

 • 12:22 Altın Portakal Film Festivali'nde 'Kanun Hükmü' filmi yeniden seçkiden çıkarıldı Altın Portakal Film Festivali'nde 'Kanun Hükmü' filmi yeniden seçkiden çıkarıldı

  Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde, yargı süreci devam eden 'Kanun Hükmü' filmi, seçkiden çıkarıldıktan sonra tekrar seçkiye alındı ancak daha sonra tekrar çıkarıldı. Karar, festivalde ödül alan sanatçılar tarafından tepkiyle karşılandı.

 • 11:06 Libya'da Sel Felaketi Siyasi Rekabete Yol Açtı Libya'da Sel Felaketi Siyasi Rekabete Yol Açtı

  Libya'da yaşanan sel felaketi, ülkenin batısı ile doğusu arasında insani yardım köprüsü kurulmasını sağlarken, siyaset cephesinde iki hükümetin gizli bir yarışa girmesine neden oldu. Felaketin ardından batıdaki kentlerden Derne ve diğer afet bölgelerine yardım yağmaya başladı, yollarda uzun konvoylar oluştu. Ülkedeki siyasi bölünmeye rağmen halk büyük bir dayanışma örneği sergiledi. Siyasi birlik olsa bile ülkenin mücadele kapasitesinin çok çok üstünde olan bu felaket, doğuda Temsilciler Meclisi (TM) tarafından atanan hükümet ile batıda uluslararası tanınırlığa sahip Ulusal Birlik Hükümetini (UBH) bir araya getirmeye yetmedi. Aksine söz konusu hükümetler arasında, selin meydana getirdiği kriz ortamında sessiz bir rekabet yaşanmaya başladı.

 • 10:15 Reklamcılık Ankara'ya mı Kayıyor Reklamcılık Ankara'ya mı Kayıyor

  Reklam ve sinema endüstrisinin önde gelen isimleri, Alves Kablo'nun reklam filmi çekimleri için Ankara'da bir araya geldi. Ünlü yönetmen Tolga Toga'nın yönetmen koltuğunda oturduğu projede, görüntü yönetmenliği Faik Çayır, yapım koordinatörlüğü ise Tahsin Durkaya tarafından üstlenilecek. Çekimler için Ankara ve İstanbul'u seçen ekip, Ankara'nın doğal bir plato olduğunu belirtti. Sosyal medya paylaşımlarından anlaşıldığı üzere, iddialı bir proje üzerinde çalışılıyor.

 • 00:51 PlayStation CEO'su Jim Ryan görevi bırakıyor PlayStation CEO'su Jim Ryan görevi bırakıyor

  Sony Interactive Entertainment (SIE) ve PlayStation CEO'su Jim Ryan, önümüzdeki yılın Mart ayından itibaren görevi bırakacağını açıkladı. Sony COO'su Hiroki Totoki ise geçici CEO rolünü üstlenecek ve Ekim 2023'te SIE'nin Başkanı olacak. Ryan'ın görev süresi boyunca PS5 sevkiyatları 40 milyonun üzerine çıktı ve Microsoft'un Activision-Blizzard'ı satın alma girişimlerinde önemli bir rol oynadı.

 • 00:14 Tunus'ta eski Halk Meclisi Başkanı Raşid el-Gannuşi açlık grevine başlıyor Tunus'ta eski Halk Meclisi Başkanı Raşid el-Gannuşi açlık grevine başlıyor

  Eski Tunus Halk Meclisi Başkanı ve Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi, ülkedeki demokratik yolun gerilemesini protesto etmek amacıyla açlık grevine başlayacağını duyurdu. Gannuşi'nin greve gitme sebepleri arasında siyasi aktivistlere yönelik kovuşturmanın sona erdirilmesi ve tutukluların serbest bırakılması talepleri de bulunuyor. Tunus'ta devlet güvenliğine karşı komplo kurmak suçlamasıyla birçok kişi tutuklanmıştı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 22:12 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'Kanun Hükmü' belgeseli ikinci kez çıkarıldı Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'Kanun Hükmü' belgeseli ikinci kez çıkarıldı

  Yönetmen Nejla Demirci'nin çektiği 'Kanun Hükmü' belgeseli, 60'ıncı Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden ikinci kez çıkarıldı. Festival yönetmeni Ahmet Boyacıoğlu, filmi yeniden seçkiye alırken sinema sektöründen gereken desteği göremediklerini belirtti. Festivalin birliğini ve bütünlüğünü düşündüklerini vurgulayan Boyacıoğlu, kendilerinin terör örgütü destekçisi olarak gösterilmek istendiğini kabul etmediklerini ifade etti.

 • 28.09.2023 28 Eyl 21:47 'KANUN HÜKMÜ' FİLMİ YENİDEN SEÇKİDEN ÇIKARILDI 'KANUN HÜKMÜ' FİLMİ YENİDEN SEÇKİDEN ÇIKARILDI

  Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Belgesel Yarışması seçkisinden çıkarılan 'Kanun Hükmü' filminin tekrar seçkiden çıkarıldığı açıklandı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 21:04 Kanun Hükmü belgeseli, yeniden Altın Portakal Film Festivali seçkisinden çıkarıldı Kanun Hükmü belgeseli, yeniden Altın Portakal Film Festivali seçkisinden çıkarıldı

  Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yarışan Kanun Hükmü filmi, belgeseldeki bir kişi hakkında yargı sürecinin devam ettiği iddiasıyla seçkiden çıkarılmıştı. Tepkilerden sonra yeniden seçkiye alınan film nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı festivalden çekilmişti. Festival Yönetmeni Ahmet Boyacıoğlu Kanun Hükmü filmini seçkiden çıkarma kararı aldıklarını söylerken, "Herhangi bir terör örgütünün destekçisi olarak tarif edilmeyi kabul etmemiz mümkün değildir." ifadelerini kullandı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 18:12 Yaşar ve Bulut'un Kehribar Şarkısı Yayınlandı Yaşar ve Bulut'un Kehribar Şarkısı Yayınlandı

  Şarkının söz ve müziği Bulut'a ait olurken Maslak'ta çekilen klibin yönetmen koltuğunda Ecem Gündoğdu oturdu. Yaklaşık 10 saat süren çekimler bir hayli keyifli geçti. Slow şarkılara kattığı yorum ile kendinden söz ettiren Yaşar, Bulut ile seslendirdiği Kehribar adlı şarkı cuma günü tüm dijital platformlar da yerini aldı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 17:47 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'Kanun Hükmü' belgeseli tartışması Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'Kanun Hükmü' belgeseli tartışması

  60'ıncı Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'Kanun Hükmü' belgeselinin Ulusal Belgesel Yarışma seçkisinden çıkarılması üzerine jüri üyeleri görevlerine devam etme kararı aldı. Jüri üyeleri, festivalin özgür ve herkese açık olduğunu vurgulayarak, belgeselin seçkiye geri alınması üzerine yeni bir açıklama yaptı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 14:43 Cihangir'de Silahlı Kavga: 3 Kişi Yaralandı Cihangir'de Silahlı Kavga: 3 Kişi Yaralandı

  Beyoğlu'nun Cihangir semtinde bulunan bir kafede çıkan silahlı kavgada 3 kişi yaralandı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu bir kişi silahla ateş açarak 2 kişiyi yaraladı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, polis ekipleri kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 14:22 Tiyatro Oyuncusu Nalan Güreş Demirel: 'Bir Korku Atmosferinde Yaşıyoruz. Tiyatro Oyuncusu Nalan Güreş Demirel: "Bir Korku Atmosferinde Yaşıyoruz.

  ‘Sayın Yargıç’ isimli oyunda bir avukatı canlandıran tiyatro oyuncusu Nalan Güreş Demirel, “Bir korku atmosferinde yaşıyoruz. Biz mesela bu oyunla ilgili bir yerlere başvurmak istiyoruz ve ilk sordukları soru, ‘Bu oyun politik mi?’. O politik mi’den kasıt şu ‘Hükümete karşı bir şey söylüyor musunuz?’ Halbuki sanat dediğiniz şey zaten, içinde yaşadığınız toplumun bir aynası. Biz işimizi yapmak istiyoruz. Bir de neyi anlatacağız? O baskılandı, bu sansürlendi ne söyleyeceğiz? Seyirciye sadece ‘Gelelim, eğlenelim, biz sizi güldürelim.’ O zaman yaptığımız işin de bir değeri kalmıyor. Her yerde özgürlüğün kısıtlanması bir yerden sonra da bizi daha çok ateşlendiriyor” dedi.

 • 28.09.2023 28 Eyl 11:47 Gaziemir Belediyesi, 'Veda' oyunuyla yeni sezonu açıyor Gaziemir Belediyesi, 'Veda' oyunuyla yeni sezonu açıyor

  Gaziemir Belediyesi, kültür sanat etkinliklerinin 2023-2024 sezonunu, usta sanatçıların sahne alacağı 'Veda' oyunuyla açacak. Ayşe Kulin'in aynı adlı eserinden uyarlanan oyun, Cumhuriyet'in kuruluş yıllarını bir aşk hikayesi üzerinden ele alıyor. Oyun, 30 Eylül Cumartesi günü Gaziemir Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

 • 28.09.2023 28 Eyl 10:14 Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu'ndan 'Yine Neşe-i Muhabbet' Konseri Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu'ndan 'Yine Neşe-i Muhabbet' Konseri

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu, Türkocağı Caddesi'ndeki binasında 'Yine Neşe-i Muhabbet' konseri düzenledi. Yıldıray Öztürk'ün sanat yönetmenliğinde gerçekleştirilen konserde 16 eser seslendirildi. Solistlerin performans sergilediği konser, sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü. Topluluk Müdürü Gökçe Bahar Bahçe, sezon açılış konserinin heyecanını yaşadıklarını ve bu sezonda da çeşitli konserler gerçekleştireceklerini belirtti. Konserde AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak, Uygulamalı Müzik Terapileri Derneği Başkanı Prof. Dr. Levent Öztürk ve sanatseverler de yer aldı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 09:35 Cem Özer'in Cem Karaca'ya saygı duruşu müzikali sahnelendi Cem Özer'in Cem Karaca'ya saygı duruşu müzikali sahnelendi

  Oyuncu Cem Özer'in usta sanatçı Cem Karaca'ya saygı duruşu olarak sahneye koyduğu 'Cem Olmak' müzikali, tiyatroseverlerle buluştu. Müzikal, Özer'in sahne performansı ve dans gösterilerini, Cem Karaca'nın şarkılarıyla bir araya getiriyor.

 • 28.09.2023 28 Eyl 09:26 'Kanun Hükmü' Belgeseli Altın Portakal Film Festivali'ne Geri Alındı 'Kanun Hükmü' Belgeseli Altın Portakal Film Festivali'ne Geri Alındı

  Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yarışma seçkisinden çıkarılan 'Kanun Hükmü' belgeseli, yargılama sürecinin devam etmediği belgelendiği için tekrar yarışmaya alındı. Festival yönetmeni Ahmet Boyacıoğlu ve belgeselin yönetmeni Nejla Demirci, kararı açıkladı ve demokrasi mücadelesini kazandıklarını belirtti.

 • 28.09.2023 28 Eyl 09:08 Tuncel Kurtiz vefatının 10. yılında anıldı! Ezel dizisinin setinde oyun havası oynadığı görüntü ortaya çıktı Tuncel Kurtiz vefatının 10. yılında anıldı! Ezel dizisinin setinde oyun havası oynadığı görüntü ortaya çıktı

  Ay Yapım, Tuncel Kurtiz'i 10. ölüm yıl dönümünde Ezel dizisinin setinden hiç yayınlanmayan dans videosuyla andı. Görüntüde Tuncel Kurtiz ve Kenan İmirzalıoğlu'nun birlikte Ankara havası oynuyor.

 • 27.09.2023 27 Eyl 20:35 Zeki Demirkubuz, 'Hayat' filmini Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden çekti Zeki Demirkubuz, 'Hayat' filmini Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden çekti

  Yönetmen Zeki Demirkubuz, 'Hayat' filmini festivalden çektiğini açıkladı. Demirkubuz, filmi yarışmadan çektiğini ve sadece bildiriye imza atmak istemediğini belirtti. Bu kararın ardından festivaldeki diğer yönetmenler ve yapımcılar da filmlerini festivalden çekme kararı aldı.

 • 27.09.2023 27 Eyl 17:19 Tuncel Kurtiz, vefatının 10. yılında anıldı Tuncel Kurtiz, vefatının 10. yılında anıldı

  Oyuncu, senarist, yönetmen, yapımcı ve seslendirme sanatçısı Tuncel Kurtiz, vefatının 10'uncu yılında Balıkesir'in Edremit ilçesindeki kabri başında anıldı. Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen anma törenine katılan sevenleri, Kurtiz'in kabrine çiçek bırakıp dua etti.

 • 27.09.2023 27 Eyl 17:18 27 Filmin Yönetmenleri ve Yapımcıları Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden Çekildi 27 Filmin Yönetmenleri ve Yapımcıları Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden Çekildi

  Yönetmen Nejla Demirci'nin 'Kanun Hükmü' belgeselinin festivalden çıkarılmasını protesto eden 27 filmin yönetmen ve yapımcısı, filmlerini festivalden çekme kararı aldıklarını açıkladı. Açıklamada, sansüre boyun eğmenin kabul edilemez olduğu vurgulandı.

 • 27.09.2023 27 Eyl 16:31 Sanatçı Tuncel Kurtiz, vefatının 10. yılında kabri başında anıldı Sanatçı Tuncel Kurtiz, vefatının 10. yılında kabri başında anıldı

  Oyuncu, senarist, yönetmen, yapımcı ve seslendirme sanatçısı Tuncel Kurtiz'in vefatının 10'uncu yılı dolayısıyla Balıkesir'in Edremit ilçesindeki kabri başında anma etkinliği düzenlendi. Törene katılan sevenleri, sanatçının kabrine çiçek bırakıp dua ederek anı fotoğrafları çekti.

 • 27.09.2023 27 Eyl 15:02 Sinema Yazarı Cüneyt Cebenoyan Anma Programı Sinema Yazarı Cüneyt Cebenoyan Anma Programı

  Sinema yazarı ve film eleştirmeni Cüneyt Cebenoyan, Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi'nde düzenlenecek programlarla anılacak. Cebenoyan'a ithaf edilen 3 film gösterimi yapılacak ve filmlerin yönetmenleriyle söyleşi gerçekleştirilecek. Ayrıca Cebenoyan'ın 'Erguvani İstimbot' programının kayıtlarından derlenen kitabın gelirleri, çocuklar için kullanılmak üzere bağışlanacak.

 • 27.09.2023 27 Eyl 14:50 Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali Başladı Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali Başladı

  Uluslararası Bilim ve Sanat Yaratıcıları Derneği tarafından düzenlenen festival, sinemaseverlerle buluşuyor. Festivalde uluslararası ve ulusal yarışmalarda yer alan birçok film gösterilecek.

 • 27.09.2023 27 Eyl 14:16 TEKNOFEST İzmir Resmi Açılış Töreni Gerçekleştirildi TEKNOFEST İzmir Resmi Açılış Töreni Gerçekleştirildi

  Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen TEKNOFEST İzmir'in resmi açılış töreni yapıldı. Açılış töreninde İzmir Valisi Süleyman Elban, dijital dönüşümün önemine vurgu yaparak gençlere örnek olduklarını belirtti. Törenin ardından TEKNOFEST İzmir resmi olarak açıldı.

 • 27.09.2023 27 Eyl 14:11 Her Şeye Rağmen... MUHTEŞEM GALA! Her Şeye Rağmen... MUHTEŞEM GALA!

  Verway’in yapımcılığını, Erdal Murat Aktaş’’ın yönetmenliğini üstlendiği ve Avrupa’da “Müthiş Türk” olarak anılan iş insanı İlhan Doğan’ın hayat hikayesini anlatan “Her Şeye Rağmen” filminin galası önceki gece Kanyon AVM Paribu Cineverse’de yapıldı. Sinema, sanat, iş dünyası ve cemiyet hayatından bin kişilik kalabalık bir davetli gurubunun katıldığı gala gecesinde 7 salonda film izlendi.

 • 27.09.2023 27 Eyl 13:33 Türkmenistan'da Bağımsızlık Günü Kutlamaları Türkmenistan'da Bağımsızlık Günü Kutlamaları

  Türkmenistan'da bağımsızlığın 32. yılı dolayısıyla askeri geçit töreni düzenlendi. Törende, Türkmenistan liderine özel bir at hediye edildi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 23:09 Erkan Petekkaya ve Sinan Akdeniz'in Başrolünde Olduğu 'Her Şeye Rağmen' Filminin Galası Gerçekleştirildi Erkan Petekkaya ve Sinan Akdeniz'in Başrolünde Olduğu 'Her Şeye Rağmen' Filminin Galası Gerçekleştirildi

  Erkan Petekkaya ve Sinan Akdeniz'in başrollerini paylaştığı 'Her Şeye Rağmen' filminin galası Kanyon AVM Paribu Cineverse'de yapıldı. Verway'in yapımcılığını üstlendiği ve Erdal Murat Aktaş'ın yönettiği film, iş adamı İlhan Doğan'ın hayat hikayesini anlatıyor. Filmin galasında konuşan yönetmen Aktaş, filmin senaryosunun 4 sene önce yazıldığını ve çekimlerin her dakikasından büyük keyif aldıklarını belirtti. Filmin 30'dan fazla ülkede vizyona gireceğini söyleyen Aktaş, filmde emeği geçen herkesin görüşlerine ve eleştirilerine açık olduklarını ifade etti. Erkan Petekkaya ise filmde çok güzel bir hikayeyi sinemaya aktardıklarını ve Rıza Akın'ı saygıyla anıyoruz dedi. 'Her Şeye Rağmen' filmi 29 Eylül'de vizyona girecek.

 • 26.09.2023 26 Eyl 19:22 Bakan Yumaklı: 'Tarımda planlı üretim konusunda ilk adımı attık' Bakan Yumaklı: "Tarımda planlı üretim konusunda ilk adımı attık"

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Tarımda planlı üretim konusunda ilk adımı attık" dedi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 17:54 DEVA Partisi Milletvekili Yeneroğlu, 'Kanun Hükmü' belgeselinin çıkarılmasını sorguladı DEVA Partisi Milletvekili Yeneroğlu, 'Kanun Hükmü' belgeselinin çıkarılmasını sorguladı

  DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yönetmen Nejla Demirci'nin 'Kanun Hükmü' belgeselinin Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Belgesel Yarışması seçkisinden çıkarılmasına ilişkin TBMM'ye soru önergesi verdi. Yeneroğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a 'Bakanlığınızca kayyum atanması ya da başka bir sebeple belgeselin seçkiden çıkarılması için baskı kuruldu mu' diye sordu.

 • 26.09.2023 26 Eyl 16:01 Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, spor kulübü ve tiyatro yönetmeni ile bir araya geldi Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, spor kulübü ve tiyatro yönetmeni ile bir araya geldi

  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Yunus Emre Veteranlar Spor Kulübü Başkanı Uğur Yücel ve Tiyatro Yönetmeni Enis Zeytinler'i makamında ağırladı. Ziyarette kulüp faaliyetleri hakkında bilgi alındı ve Başkan Ataç'a teşekkür edildi. Başkan Ataç, sporu ve sporcuları desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

 • 26.09.2023 26 Eyl 11:26 Melis Sezen ve Onur Tuna'nın reklam filmi için makyajları 23 saat sürdü Melis Sezen ve Onur Tuna'nın reklam filmi için makyajları 23 saat sürdü

  Turkcell'den yeni reklam serisi: Türkiye'nin Çiftçileri İSTANBUL, -Turkcell, yeni reklam serisi 'Türkiye'nin Çiftçileri'ni hayata geçirdi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 10:52 Turkcell ekosistem markalarını 'Türkiye'nin Çiftleri'nin hikâyeleriyle anlatıyor Turkcell ekosistem markalarını 'Türkiye'nin Çiftleri'nin hikâyeleriyle anlatıyor

  Sunduğu teknolojilerle müşterilerinin hayatını kolaylaştıran Turkcell, dijital markalarıyla büyük bir ekosisteme sahip olduğunun vurgusunu "Dünyalar Senin Olsun" sloganıyla yaparken bir yandan da yeni reklam yolu olarak belirlediği "Türkiye'nin Çiftleri" ile bilindik hikayeleri,...

 • 25.09.2023 25 Eyl 22:31 Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Özel Ödül Sahipleri ve Adayları Belli Oldu Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Özel Ödül Sahipleri ve Adayları Belli Oldu

  Bu yıl 25'inci kez düzenlenen Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nin özel ödül sahipleri ve adayları Arter'de düzenlenen basın toplantısında açıklandı. Jüri Başkanı Prof. Dr. Merih Tangün, bu yılki tiyatro sezonunun müthiş olduğunu belirterek, ödüllerin önemine vurgu yaptı. Ayrıca, özel ödül sahipleri ve adaylarının yanı sıra diğer kategorilerdeki adaylar da duyuruldu.

 • 25.09.2023 25 Eyl 21:51 YAPI KREDİ AFİFE TİYATRO ÖDÜLLERİ'NİN ADAYLARI AÇIKLANDI YAPI KREDİ AFİFE TİYATRO ÖDÜLLERİ'NİN ADAYLARI AÇIKLANDI

  TÜRKİYE'nin en uzun soluklu ödülü, 25'inci Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nin bu seneki adayları belli oldu.

 • 25.09.2023 25 Eyl 20:50 Xiaomi 13T Serisi Özellikleri ve Fiyatı Hakkında Bilgiler Xiaomi 13T Serisi Özellikleri ve Fiyatı Hakkında Bilgiler

  Xiaomi, yeni akıllı telefonlarını tanıtmak için düzenleyeceği etkinliklerle merakla beklenen Xiaomi 13T serisini de tanıtacak. 13T modelinde 6,67 inç 144 Hz yenileme hızı, MediaTek Dimensity 8200 işlemci, 8 GB RAM + 256 GB depolama, 120W hızlı şarj destekli 5.000 mAh batarya ve Leica imzalı 50 MP ana kamera gibi özellikler bulunacak. Cihazın fiyatı ve diğer detayları ise tanıtım sırasında açıklanacak.

 • 25.09.2023 25 Eyl 20:17 Ayasofya, 'Değer ve İnsan' Belgeseline Ev Sahipliği Yaptı Ayasofya, 'Değer ve İnsan' Belgeseline Ev Sahipliği Yaptı

  Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, ibadete açıldığından bu yana milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen bir mekan olarak, 'Değer ve İnsan' belgeseline ev sahipliği yaptı. Yusuf Emre Şimşek'in yönetmenliğini yaptığı ve 13 bölümden oluşan belgesel dizisinde, merhamet, samimiyet, dürüstlük, adalet ve paylaşma gibi temel insanlık erdemleri önemli isimler tarafından anlatıldı. Belgesel, Ayasofya dışında İstanbul'un önemli medreseleri ve tarihi mekanlarında da çekildi ve her pazartesi saat 21.00'de Diyanet TV'de yayınlanacak.

 • 25.09.2023 25 Eyl 20:01 Türkmenistan'da Bağımsızlık Bayramı öncesinde uluslararası medya forumu düzenlendi Türkmenistan'da Bağımsızlık Bayramı öncesinde uluslararası medya forumu düzenlendi

  Türkmenistan'da, bağımsızlığının 32. yıl dönümü kutlamaları öncesi başkent Aşkabat'taki bir otelde düzenlenen uluslararası medya forumuna, yurt dışından gelen kitle iletişim araçları temsilcileri, ülkedeki akredite yabancı yayın kuruluşlarının temsilcileri ile ulusal gazete ve televizyon genel yayın yönetmenleri katıldı. Forumda yapılan konuşmalarda, Türkmenistan'ın bağımsızlık yıllarında elde ettiği başarılar değerlendirildi ve medya sektöründe uluslararası işbirliğinin geliştirilmesine ilişkin yöntemler ele alındı.

 • 25.09.2023 25 Eyl 19:59 Gordion Antik Kenti'nin belgeseli 'Midas'ın İzinde' gösterime sunuldu Gordion Antik Kenti'nin belgeseli 'Midas'ın İzinde' gösterime sunuldu

  UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne kaydedilen Gordion Antik Kenti'nin konu alındığı 'Midas'ın İzinde' belgeselinin ilk gösterimi, Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında gerçekleştirildi. Gösterim öncesinde konuşan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Gordion Antik Kenti'nin Türkiye'nin ve dünyanın ortak mirası olduğunu vurguladı. Yönetmen Kadir Uluç ve yapımcı Kadim Koç da emeği geçenlere teşekkür etti. Belgesel, Polatlı Belediyesi ve Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi işbirliğiyle hazırlanmıştır.

 • 25.09.2023 25 Eyl 19:33 90 Aydın Laiklik Meclisi'ni Kurdu: 'Laiklik Meclisi'nin Önemli Mücadele Başlığı Yeni Anayasa Aracılığı ile Laikliğin Tasfiyesine Karşı Çıkış... 90 Aydın Laiklik Meclisi'ni Kurdu: "Laiklik Meclisi'nin Önemli Mücadele Başlığı Yeni Anayasa Aracılığı ile Laikliğin Tasfiyesine Karşı Çıkış...

  Aralarında avukat, akademisyen, yazar ve gazetecilerin yer aldığı 90 aydın, ‘Laiklik Meclisi’ni kurduklarını duyurdu. Açıklamada, “Laiklik Meclisi devlet mekanizmalarını işgal eden, holdingleşen ve toplumun her tarafına yayılan tarikatların egemenliğine karşı çıkışta önemli bir direnç odağı olacaktır. Laiklik Meclisi’nin önemli mücadele başlığı yeni anayasa aracılığı ile laikliğin tasfiyesine karşı çıkış olacaktır. Bu kapsamda yürütülecek laiklik mücadelesinin aynı zamanda ülkemizin geleceğini kazanma mücadelesi olduğunun bilinciyle Laiklik Meclisi’nde buluşuyoruz” denildi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 16:11 Şahsenem'in yeni tekli şarkısı 'Tutamıyorum Sevdaları' yayınlandı Şahsenem'in yeni tekli şarkısı 'Tutamıyorum Sevdaları' yayınlandı

  Şahsenem'in yapımcılığını Arkadaş plak kasetçilik adına Yunus Karakaş ve Bora Karakaş'ın yaptığı 'Tutamıyorum Sevdaları' isimli tekli, aranjör Mert Aktürk tarafından hazırlandı. Şarkının söz ve müziği Murat Alphan'a ait olup, Şahsenem'in kendine özgü tarzıyla vokalleri seslendirdiği bir club tarzı şarkıdır. Şahsenem, uzun bir aradan sonra sevenlerine yeni şarkı sözü vererek, her ay bir tekli çıkaracağını açıkladı. Ayrıca, Şahsenem'in klip çalışması da yapay zeka ile arttırılmış gerçeklik, yüz ve makyaj efektleri tekniği kullanılarak tamamlanmıştır.

Advertisement