Burhaniye Bisiklet Festivali Başlıyor - Son Dakika

Burhaniye Bisiklet Festivali Başlıyor

16.05.2022 13:10
Burhaniye Bisiklet Festivali Başlıyor

6'ncı Burhaniye Bisiklet Festivali, 19-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacak.

6'ncı Burhaniye Bisiklet Festivali, 19-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Burhaniye Belediyesi ve Burhaniye Öğretmenler Mahallesi Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği (BÖMÇED), Pegasus Bisiklet Grubu'nun iş birliği ile yapılacak 6. Burhaniye Bisiklet Festivali, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelecek bisikletçilerin katılımıyla 19-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Burhaniye ve çevresindeki Madra ve Kaz dağlarında bulunan binlerce yıllık tarihi, kültürel ve doğal değerleri tanıtmak amacıyla düzenlenen Bisiklet Festivali'nin bu seneki rotaları da belli oldu.

Festival, 20 Mayıs saat 10.00'da Burhaniye Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayacak. Festivalin ilk gün rotası, Madra dağını kapsayan Burhaniye köyleri, 2. gün rotası Kaz dağları ve Zeytinli, 3. gün rotası ise Havran ilçesi ve Burhaniye kırsalı olarak belirlendi.

Festival boyunca Burhaniye Belediyesi Ören Ayaklı kamp alanında konaklayacak olan bisikletçiler, 3 gün boyunca oluşturulan rotalarda pedal çevirecek. Hem spor yapıp hem de tarih ve doğa gezisi yapacak bisikletçiler, her gün gezi sonrası kamp alanında düzenlenecek etkinliklerle eğlenecek.

YORUMLAR
500
Van Büyükşehir Belediyesi'nden yol asfalt çalışması Van Büyükşehir Belediyesi'nden yol asfalt çalışması Başkanvekili Pehlivan'dan İZSU'ya tepki: 'Delik deşik edip bıraktıkları yolları biz yapacağız' Başkanvekili Pehlivan'dan İZSU'ya tepki: 'Delik deşik edip bıraktıkları yolları biz yapacağız' Büyükçekmece'de yanan halı saha deposundan ceset çıktı Büyükçekmece'de yanan halı saha deposundan ceset çıktı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Spor Burhaniye Bisiklet Festivali Başlıyor - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement