Genç güreşçiler hünerlerini sergiledi - Son Dakika

Genç güreşçiler hünerlerini sergiledi

17.05.2022 15:55
Genç güreşçiler hünerlerini sergiledi

SİNOP(İHA) – Sinop'ta ilk kez düzenlenen geleneksel Türk sporlarından yağlı güreş ve karakucak güreş müsabakalarında 30 sporcu, birincilik için mücadele etti.

SİNOP(İHA) – Sinop'ta ilk kez düzenlenen geleneksel Türk sporlarından yağlı güreş ve karakucak güreş müsabakalarında 30 sporcu, birincilik için mücadele etti.

Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürlüğü tarafından ilk kez düzenlenen Okullar Arası Yağlı Güreş ve Karakucak İl Birinciliği turnuvası düzenlendi. Erfelek ilçesinde yapılan karakucak ve yağlı güreşlere 10 okuldan toplam 30 sporcu ve 10 idareci katıldı. Dereceye giren sporculara ödülleri; Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Erfelek İlçe Müdür V. Burhanettin Akça, Okul Sporları İl Temsilcisi Çiğdem Demir, beden eğitimi öğretmenleri, idareci ve antrenörler tarafından takdim edildi.

Er meydanında mücadele eden sporculardan karakucak kategorisinde dereceye giren gençler Kahramanmaraş'ta, yağlı güreş kategorisinde dereceye giren sporcular ise Antalya'da düzenlenecek Türkiye şampiyonasında Sinop'u temsil etmeye hak kazandı. - SİNOP

YORUMLAR
500
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: 'İslam dünyasının temel problemlerinin kaynağı, adaletsizliktir' CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: 'İslam dünyasının temel problemlerinin kaynağı, adaletsizliktir' Gurbetçiler vatan toprağına akın akın geliyor Gurbetçiler vatan toprağına akın akın geliyor İmamoğlu: İslam Coğrafyasında Çözüm Oluşacaksa Bunun Merkezi İstanbul'dur İmamoğlu: İslam Coğrafyasında Çözüm Oluşacaksa Bunun Merkezi İstanbul'dur
Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Genç güreşçiler hünerlerini sergiledi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement