Gökova Bisiklet Turunun Startını Başkan Gürün ve Başkan Gümüş Verdi - Son Dakika

Gökova Bisiklet Turunun Startını Başkan Gürün ve Başkan Gümüş Verdi

16.05.2022 13:38
Gökova Bisiklet Turunun Startını Başkan Gürün ve Başkan Gümüş Verdi

16’ncısı düzenlenen Gökova Bisiklet Turu'nun startını, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş verdi.

16'ncısı düzenlenen Gökova Bisiklet Turu'nun startını, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe Belediyesi ve Muğla Bisiklet Derneği'nin destekleriyle bu yıl 16'ncısı düzenlenen Gökova Bisiklet Turunun startı, İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezinde verildi.

Organizasyona, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ile  Muğla, Antalya, İstanbul, İzmir, Eşkişehir, Bolu, Bursa, Ankara, Kocaeli, Aydın, Hatay, Adana, Malatya, Kocaeli, Mersin, Çanakkale, Kırklareli, Edirne'den toplam 240 bisikletçi katıldı.

Bisikletçiler, 16 Maysı Pazartesi günü verilen start ile birlikte Akyaka'dan Akbük'e 25 km pedal çevirecekler. 17 Mayıs tarihinde Akbük'ten Ören Çökertme Koyu'na gidecek olan bisikletçiler buradan Mazı, Yalı, Çiftlik üzerinden Bodrum'a ulaşacaklar. 240 bisikletçi ertesi gün feribot ile Bodrum'dan Datça'ya geçecek. Datça'dan Marmaris'e geçecek olan bisikletçiler, turu, Akyaka'da tamamlayacak.

Bisikletçilere seslenen Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, "Pandemi dolayısıyla uzun zamandır birlikte olamamıştık. Muğla'nın tüm doğal güzelliklerini göreceksiniz ve bu güzellikleri geldiğiniz illerde anlatacağınıza inanıyorum. Büyükşehir Belediyesi ve Menteşe Belediyesi olarak sizlerin yanındayız" dedi.

"MUĞLA GÜZEL COĞRAFYASI İLE FARKLI DEĞERLERE SAHİP"

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, bisikletçilere, Muğla'nın kendine has kültür ve doğal güzellikleri arasında güzel bir tur dileyerek, "Bisiklet sporunda gelinen nokta bizleri çok memnun ediyor. Özellikle çocuklarımızın,  gençlerimizin ve kadınlarımızın bisiklet sporuna önem vermesi gelecek açısından çok önemli. Muğla, güzel coğrafyası, kültür öğeleri ile bisiklet turu için önemli değerlere sahip. Kendi kültürünü muhafaza eden dejenere olmamış, kendi yaşamını geleneksel olarak devam ettiren bir kültüre sahip kentimizde bisiklet turuna katılan bütün katılımcılara iyi seyahatler diliyorum" diye konuştu.

YORUMLAR
500
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün: '1028 Hektarlık Alan Etkilendi' Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün: '1028 Hektarlık Alan Etkilendi' Osman Gürün kimdir? Osman Gürün kaç yaşında, nereli? Osman Gürün hayatı ve biyografisi! Osman Gürün kimdir? Osman Gürün kaç yaşında, nereli? Osman Gürün hayatı ve biyografisi! Osman Gürün kimdir? Osman Gürün kaç yaşında, nereli? Osman Gürün hayatı ve biyografisi! Osman Gürün kimdir? Osman Gürün kaç yaşında, nereli? Osman Gürün hayatı ve biyografisi!
Kaynak: ANKA

Son Dakika Spor Gökova Bisiklet Turunun Startını Başkan Gürün ve Başkan Gümüş Verdi - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement