Kırıkkale'de öğrenciler farkındalık oluşturmak amacıyla koştu - Son Dakika

Kırıkkale'de öğrenciler farkındalık oluşturmak amacıyla koştu

17.05.2022 13:44
Kırıkkale'de öğrenciler farkındalık oluşturmak amacıyla koştu

Kırıkkale'de farkındalık oluşturmak amacıyla "Ekranı kapat, dünyaya koş" sloganıyla ortaöğretim öğrencilerine yönelik halk koşusu düzenlendi.

Kırıkkale'de farkındalık oluşturmak amacıyla "Ekranı kapat, dünyaya koş" sloganıyla ortaöğretim öğrencilerine yönelik halk koşusu düzenlendi.

Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulunca başlatılan "bağımlılıkla mücadele seferberliği" kapsamında Kırıkkale'de 3 kilometrelik parkurda yapılan koşuya 110 öğrenci katıldı.

Millet Bulvarı Bağdat Köprüsü'nden başlayan ve Cumhuriyet Meydanı'nda sona eren yarışmada, erkelerde Çağrı İlkbahar birinci, Ferhat Özbek ikinci ve Selahattin Sefa Çetin üçüncü oldu. Kızlarda ise Melisa Tasa birinciliği, Narin Gül Çetin ikinciliği, Buket Boyter üçüncülüğü elde etti.

Dereceye giren öğrencilere madalya ve para ödülü verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Muhammet Yılmaz, yarışın ardından gazetecilere, bağımlıkla mücadele konusunda öğrencileri sportif etkinliklere yönlendirerek ekranlardan uzak tutmaya çalıştıklarını söyledi.

Amaçlarının gençleri sporla buluşturmak olduğuna dikkati çeken Yılmaz, "Öğrencilerimizi özellikle sportif etkinlikler alanında güçlendirmek, onları bağımlılıkla mücadelede ve özellikle de ekrandan uzak tutmak amacıyla düzenlediğimiz etkinliğin birinci aşamasını gerçekleştirdik." diye konuştu.

Erkeklerde birinci olan Çağrı İlkbahar da "Güzel ve keyifli bir yarış oldu. Birinci olarak tamamladım. Her alandaki bağımlık hepimiz için oldukça zararlı ama spor yapılarak bağımlıktan uzak durulabilir." dedi.

Kızların birinci Melisa Tasa ise spor sayesinde kötü alışkanlıklardan uzak durduklarını belirterek, düzenli ve disiplinli bir hayatlarının olduğunu kaydetti.

YORUMLAR
500
Atatürk'ün Tokat'a gelişinin 103. yıl dönümü törenle kutlandı Atatürk'ün Tokat'a gelişinin 103. yıl dönümü törenle kutlandı Son dakika ekonomi: 3 senede kendini amorti edecek kazançlı yatırım, 5 milyon liraya kuruldu Son dakika ekonomi: 3 senede kendini amorti edecek kazançlı yatırım, 5 milyon liraya kuruldu Başkan Çalışkan'ın esnaf buluşmaları devam ediyor Başkan Çalışkan'ın esnaf buluşmaları devam ediyor
Kaynak: AA

Son Dakika Spor Kırıkkale'de öğrenciler farkındalık oluşturmak amacıyla koştu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement