Kızılyıldız Taraftarının Öldürülmesi - Son Dakika
Spor

Kızılyıldız Taraftarının Öldürülmesi

Kızılyıldız Taraftarının Öldürülmesi

FIBA Avrupa ve TBF Başkanı Demirel: "Şiddetin basketbolda kesinlikle yeri yoktur"

23.11.2014 13:21

FIBA Avrupa ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel, THY Avrupa Ligi'nde Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız Telekom takımları arasında oynanan maçtan önce çıkan olaylarda hayatını kaybeden Sırp taraftar Marko Ivkovic'le ilgili bir açıklama yayımladı.

TBF'nin internet sitesinde yer alan açıklamasında Demirel, "Marko Ivkovic'in ailesine ve sevdiklerine en derin taziyelerimi sunuyorum. Kızılyıldız Telekom Başkanı Nebojsa Covic ve dünyanın her yerindeki Kızılyıldız taraftarlarının yanında, Sırbistan Basketbol Federasyonu Başkanı Dragan Djilas'a da taziyelerimi gönderiyorum" ifadelerini kullandı.

Yaşananların, Sırbistan ve Avrupa'daki tüm basketbolseverler için gerçekten üzücü olduğunu aktaran Demirel, "Şiddetin basketbolda kesinlikle yeri yoktur. Hepimiz büyük bir basketbol ailesinin üyeleriyiz. Bu hafta sonu Türkiye Basketbol Ligi'nde oynanacak maçlardan önce, Marko Ivkovic'in anısına bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirilecektir" değerlendirmesinde bulundu. - İstanbul

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Kızılyıldız Taraftarının Öldürülmesi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement