Arkeologlar AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı - Son Dakika

Arkeologlar AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

18.12.2020 13:49

Çorum Müzesinin genel görüntüsü Arkeologların fotoğraf incelemesi ve oylaması Arkeolog Resul İbiş'in açıklaması ÇORUM - Çorum'da arkeologlar AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

Çorum Müzesinin genel görüntüsü

Arkeologların fotoğraf incelemesi ve oylaması

Arkeolog Resul İbiş'in açıklaması ÇORUM - Çorum'da arkeologlar AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

Arkeologların tercihi "Muhammed bebeğin mutluluğu" oldu

Çorum'da da arkeologlar, Anadolu Ajansınca (AA) düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılarak beğendikleri fotoğraflar için oy kullandı. AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında çektiği "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerindeki kareleri "Korunması Gereken Kültür Varlığı" tescili bulunan Çorum Müzesinde inceleyen arkeologlar Resul İbiş, Özge Eren, Firdevs Yıldırım ve Melih Başköy, beğendikleri fotoğraflara oy kullandı.

Arkeologlar yaşam kategorisinde Muhammed Said'in "Muhammed bebeğin mutluluğu", spor kategorisinde Sefa Karacan'ın "Buz pateni zarafeti" ve haber kategorisinde de Arif Hüdaverdi Yaman'ın "İşitme engelli hastayla iletişim" başlıklı fotoğrafını beğenerek oyladı.

Resul İbiş, fotoğrafların hepsini çok beğendiğini ve seçim yapmakta zorlandığını söyledi.

Anadolu Ajansının Türkiye ve dünya gündemini insanların görsel belleğine sunduğunu belirten İbiş, Çorum'un arkeolojik olarak dünyanın önemli merkezlerinden olduğunu, gelecek yıllarda arkeolojiyle ilgili de görseller görmeyi arzuladıklarını kaydetti.

YORUMLAR
500
Kaynak: AA

Son Dakika Spor Arkeologlar AA'nın 'Yılın Fotoğrafları' oylamasına katıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement