Süper Lig'de İlk Var (Video Yardımcı Hakem) Denemesi - Son Dakika
Spor

Süper Lig'de İlk Var (Video Yardımcı Hakem) Denemesi

Süper Lig\'de İlk Var (Video Yardımcı Hakem) Denemesi

Süper Lig'in 10. haftasında Medipol Başakşehir ile Teleset Mobilya Akhisarspor arasında yapılan maçta, Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemi ilk kez çevrim dışı olarak uygulandı.

28.10.2017 19:17

Karşılaşmada Cüneyt Çakır ile, VAR sisteminde görev yaptı. Çevrim dışı olarak yapılan denemede yayıncı kuruluşun tüm kamera görüntüleri VAR aracına aktarıldı ve pozisyonlar burada tekrar izlendi.

Müsabaka hakemiyle iletişim kurmadan, VAR kapsamına girecek pozisyonlarla ilgili tespitler anında sesli ve görüntülü olarak sisteme kaydedildi. Müsabakanın ardından söz konusu kayıtlar, Uluslararası Futbol Birliği Kuruluna (IFAB) gönderilecek ve çevrim dışı testin sonuçları IFAB'ın uluslararası sistemine yüklenecek. Her bir testin başarılı olup olmadığına IFAB karar verecek.

Süper Lig'de bu hafta iki maçta daha VAR sistemi çevrim dışı olarak uyulanacak. Ligde yarınki - maçında Bülent Yıldırım ve Koray Gençerler, 30 Ekim Pazartesi günü - müsabakasında ise Mete Kalkavan ile Alper Ulusoy video yardımcı hakem olarak görev yapacak.

Aynı başlıkta

Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Süper Lig'de İlk Var (Video Yardımcı Hakem) Denemesi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement