Murat Sancak'a, TFF'den çağrı geldi: İddialara ilişkin isim vermesini istiyoruz - Son Dakika

Murat Sancak'a, TFF'den çağrı geldi: İddialara ilişkin isim vermesini istiyoruz

16.02.2022 17:59
Murat Sancak'a, TFF'den çağrı geldi: İddialara ilişkin isim vermesini istiyoruz

Türkiye Futbol Federasyonu, Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak hakkında açıklama yaptı. TFF'den yapılan açıklamada, "Sayın Sancak'ı bu iddialarına ilişkin; elindeki tüm isimleri, bilgi, belge ve kanıtlarıyla Federasyonumuza ve devletimizin yetkili mercilerine iletmeye davet ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

TFF, Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak'ın iddiaları hakkında gerekli tahkikatın yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulunulduğunu açıkladı.

TFF'den yapılan açıklamada, "Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu 25. Haftasında 14.02.2022 tarihinde oynanan Adana Demirspor A.Ş.- Beşiktaş A.Ş. müsabakası sonrasında, Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sayın Murat Sancak'ın; TFF yetkilileri, hakemlerimiz ve Süper Lig'de görev yapan teknik sorumluların içinde, halen FETÖ'cülerin bulunduğu yönünde medya kuruluşlarına açıklamalarda bulunmuştur. TFF olarak, Sayın Sancak'ı bu iddialarına ilişkin; elindeki tüm isimleri, bilgi, belge ve kanıtlarıyla Federasyonumuza ve devletimizin yetkili mercilerine iletmeye davet eder, bu iddialar hakkında gerekli tahkikatın yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulunduğumuzu kamuoyunun bilgilerine sunarız. Saygılarımızla. Türkiye Futbol Federasyonu" ifadeleri kullanıldı.

MURAT SANCAK NE DEMİŞTİ?

"Sayın Nihat Özdemir başkanım, hakemlerin içerisindeki FETÖ'cüleri temizle başkanım. Bunlar hep FETÖ'cülerin eseri. Her kurumda Emniyet'te, Askeriye'de FETÖ'cüler vardı da hakemlerin içerisinde mi yok... Başkanım, MHK Başkanım sizlerden rica ediyorum. Bu FETÖ'cü hakemleri temizleyin. Bugün az daha katliam olacaktı. Bütün taraftarları galeyana getirdi. Yeter ama artık yeter! Bu kadar hakemlere destek olan biri olarak seyircilerin beni eleştirdiği yerde, hiçbir zaman hakem eleştirmedim. Böyle eyyamcı hakemlerle bu lig bitmez, bu lig bitmez."

YORUMLAR
500
TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de play-off sistemi değiştirildi TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de play-off sistemi değiştirildi Plaj Futbolunda şampiyon Çimhan Sarılar Spor Plaj Futbolunda şampiyon Çimhan Sarılar Spor AK Parti Elazığ İl Başkanı Yıldırım Elazığsporlu yönetici ve futbolcularla Erzurum'da bir araya geldi AK Parti Elazığ İl Başkanı Yıldırım Elazığsporlu yönetici ve futbolcularla Erzurum'da bir araya geldi

Son Dakika Spor Murat Sancak'a, TFF'den çağrı geldi: İddialara ilişkin isim vermesini istiyoruz - Son Dakika


Advertisement
Haberi Paylaş