Türkiye Satranç Şampiyonası - Son Dakika

Türkiye Satranç Şampiyonası

Türkiye Satranç Şampiyonası
Son Güncelleme: 29.09.2017 11:00

Türkiye Satranç Şampiyonası'nın 11-24 Kasım tarihleri arasında Tekirdağ'da gerçekleştirileceği bildirildi.

Türkiye Satranç Şampiyonası'nın 11-24 Kasım tarihleri arasında Tekirdağ'da gerçekleştirileceği bildirildi.

Süleymanpaşa Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Satranç Federasyonu ile Tekirdağ merkez Süleymanpaşa İlçe Belediyesi tarafından düzenlenecek şampiyonanın protokolü belediyenin sahil ek hizmet binasında imzalandı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanvekili Berkay Çakır, yaptığı açıklamada, yerel yönetim olarak satranca önem verdiklerini ifade etti.

Çakır, "Üç yıldır bu sporun gelişmesi ve gençlerimiz arasında yaygınlaşması için çaba harcıyoruz. Bu nedenle şunu açıkça söyleyebilirim ki, Türkiye Satranç Şampiyonası Süleymanpaşa'ya yakışır. Federasyonumuzla işbirliği içinde Türkiye Satranç Şampiyonası ile başlayarak çok daha fazla etkinliğe imza atacağımıza inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ise, vizyon sahibi ve satrancın Türkiye'de gelişimine katkı yapan bir partnerle işbirliği içinde oldukları için mutlu olduklarını vurguladı.

Tulay, "Güzel bir birlikteliğe imza attığımıza inanıyor ve federasyonum adına Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı gıyabında, tüm çalışanlarını da ayrıca tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıllarda daha nice farklı turnuva ve etkinlikte birlikte olmak dileğiyle Türkiye Satranç Şampiyonası'nın hayırlı olmasını temenni ediyorum." açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Türkiye Satranç Şampiyonası - Son Dakika


Advertisement