Son dakika Suzan Şahin haberleri, Suzan Şahin son dakika, son dakika Suzan Şahin
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Son Dakika Suzan Şahin Haberleri

Son dakika Suzan Şahin haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son suzan şahin haberleri anında burada.


 • 17.04.2023 17 Nis 11:53 Meclis'teki Hatay tartışmalarının ardından gündem olan CHP'li Suzan Şahin, aday gösterilmeme sebebiyle ilgili ilk defa konuştu Meclis'teki Hatay tartışmalarının ardından gündem olan CHP'li Suzan Şahin, aday gösterilmeme sebebiyle ilgili ilk defa konuştu

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından TBMM'deki "Hatay'ı ölüme terk ettiniz" çıkışıyla kamuoyunda büyük yankı uyandıran CHP'li Suzan Şahin, partinin YSK'ya teslim ettiği milletvekili aday listesinde kendine yer bulamamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de tartışan Şahin, aday gösterilmemesine ilişkin, "Bana da sürpriz oldu. Bilgim yok, daha önce böyle bir konuşma aramızda geçmedi. Beklentim de hiç olmadı. Makamla falan işim yok benim" ifadelerini kullandı.

 • 17.04.2023 17 Nis 11:37 Meclis'teki Hatay çıkışıyla gündem olmuştu! CHP'den aday gösterilmeyen Suzan Şahin ilk kez konuştu Meclis'teki Hatay çıkışıyla gündem olmuştu! CHP'den aday gösterilmeyen Suzan Şahin ilk kez konuştu

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından TBMM'deki "Hatay'ı ölüme terk ettiniz" çıkışıyla kamuoyunda ses getiren CHP'li Suzan Şahin, partinin YSK'ya teslim ettiği milletvekili aday listesinde kendine yer bulamamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de tartışma yaşayan Şahin, aday gösterilmemesine ilişkin "Bana da sürpriz oldu. Bilgim yok, daha önce böyle bir konuşma aramızda geçmedi. Beklentim de hiç olmadı. Makamla falan işim yok benim" diye konuştu.

 • 11.04.2023 11 Nis 15:21 Hatay Arsuz'daki Çalışmalara Katılan Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç: 'Yaralarımızı Birlikte Saracağız' Hatay Arsuz'daki Çalışmalara Katılan Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç: "Yaralarımızı Birlikte Saracağız"

  Tepebaşı Belediyesi, Hatay’ın Arsuz ilçesinde binlerce depremzede vatandaş için sahur ikramı yapmaya devam ederken ilçeye giderek ekipler ile iftariyelik hazırlayan Başkan Ahmet Ataç, “Deprem bölgesine ne yapılsa azdır. Çünkü olay televizyonlarda görüldüğü gibi değil, çok daha ağır şartlarda hayatlar devam ediyor. Yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.

 • 11.04.2023 11 Nis 15:21 Hatay Arsuz'daki Çalışmalara Katılan Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç: 'Yaralarımızı Birlikte Saracağız' Hatay Arsuz'daki Çalışmalara Katılan Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç: "Yaralarımızı Birlikte Saracağız"

  Tepebaşı Belediyesi, Hatay’ın Arsuz ilçesinde binlerce depremzede vatandaş için sahur ikramı yapmaya devam ederken ilçeye giderek ekipler ile iftariyelik hazırlayan Başkan Ahmet Ataç, “Deprem bölgesine ne yapılsa azdır. Çünkü olay televizyonlarda görüldüğü gibi değil, çok daha ağır şartlarda hayatlar devam ediyor. Yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.

 • 09.04.2023 09 Nis 17:57 CHP Milletvekili Aday Listesini Ysk'ye Sundu… Türkan Elçi, Namık Tan da Listede Yer Aldı CHP Milletvekili Aday Listesini Ysk'ye Sundu… Türkan Elçi, Namık Tan da Listede Yer Aldı

  CHP, 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekili seçimi için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) aday listesini sundu. Eski Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi, RTÜK’ün CHP kontenjanından seçilen üyesi Okan Konuralp, Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül de CHP’nin aday listelerinde yer aldı.

 • 05.04.2023 05 Nis 13:41 CHP Hatay Milletvekili Şahin'den Tepebaşı Belediyesi'nin Misafir Ettiği Depremzedelere Ziyaret CHP Hatay Milletvekili Şahin'den Tepebaşı Belediyesi'nin Misafir Ettiği Depremzedelere Ziyaret

  CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ile birlikte Tepebaşı Belediyesi Melih Savaş Yaşam Köyü’nde misafir edilen depremzedeleri ziyaret etti.

 • 05.04.2023 05 Nis 12:25 Tepebaşı Belediye Başkanı Başkan Ataç: 'Kılıçdaroğlu'nu Açık Ara Cumhurbaşkanı Yapacağımıza İnancım Tam' Tepebaşı Belediye Başkanı Başkan Ataç: "Kılıçdaroğlu'nu Açık Ara Cumhurbaşkanı Yapacağımıza İnancım Tam"

  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP iftar programında partililere seslenerek, “Bugün gittiğimiz her yerde hemşehrilerimizin bize kapısı açık, Allah’a çok şükür. Bu şekilde çalışarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu açık ara Cumhurbaşkanı yapacağımıza inancım tam. Yolumuz açık olsun” dedi.

 • 03.04.2023 03 Nis 16:55 TBMM KEFEK Kadın İstihdamı Alt Komisyonu toplandı TBMM KEFEK Kadın İstihdamı Alt Komisyonu toplandı

  TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) bünyesinde kurulan Kadın İstihdamının Arttırılması, Kadın Girişimciliğinin, Kooperatifçiliğinin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Kapsamında Mevcut Sorunların Tespiti ve Çözüm Önerilerinin Belirlenmesi Alt Komisyonu raporu kabul edilerek...

 • 30.03.2023 30 Mar 16:15 Jale Nur Süllü: Kadınların Sandıkta Gereken Dersi AKP İktidarına Vereceğine Yürekten İnanıyorum Jale Nur Süllü: Kadınların Sandıkta Gereken Dersi AKP İktidarına Vereceğine Yürekten İnanıyorum

  CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Hatay Milletvekili Suzan Şahin ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ile TBMM’de yaptığı basın toplantısında; “İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasında da AKP tabanından tepki vardı. Bir şekilde, oy endişesiyle kendi tabanlarını da susturmayı başarıyorlar bu süreçte. Ama biliyoruz ki, tüm kadınlar çok kızgın. Sandıkta gereken dersi kadınların AKP iktidarına vereceğine yürekten inanıyorum” dedi. Şahin ise, “Kadınlar bir seçim yapacak. Adınız keder mi olsun, bahar mı? 14 Mayıs sabahı, ‘Kadınların adı bahar olsun’ diyenler, gereğini yapsınlar, ayağa kalksınlar” diye konuştu.

 • 30.03.2023 30 Mar 16:04 CHP'li Şahin, Deprem Bölgelerindeki Belediye Çadırlarının, 'Afad Çadırı Kurulacak' Diyerek Söküldüğünü Açıkladı: 'Hayırdır, Çadırlarda mı Yaşatmak... CHP'li Şahin, Deprem Bölgelerindeki Belediye Çadırlarının, 'Afad Çadırı Kurulacak' Diyerek Söküldüğünü Açıkladı: "Hayırdır, Çadırlarda mı Yaşatmak...

  CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin; deprem bölgesinde, belediyelerin kurduğu çadırların, “AFAD çadırı vereceğiz” diyerek söküldüğünü açıkladı. Şahin, “Kızılay çadır satarken neredeydiniz? O zaman yetişen bu belediyelerin, belediye çadırlarını üzerinde isimleri var, tek AFAD’ın reklamını yapalım, beceriksizliğini örtelim diye mi kaldırmak istiyorsunuz diye buradan sormak istiyorum. Neden? Orada hala konteyner kentler kurulmuş değil" dedi. Şahin, "Hayırdır, çadırlarda mı yaşatmak istiyorsunuz bizi daha kaliteli çadırlar verecekmişsiniz? Neredeydiniz 50 gün? Derhal bu muameleyi durdursunlar. Derhal bu kamu zararından, milletin malını talan etmekten vazgeçsinler" diye konuştu.

 • 30.03.2023 30 Mar 14:43 CHP'li Süllü: 'Kadınların kazanılmış hakları pazarlık konusu yapılıyor' CHP'li Süllü: "Kadınların kazanılmış hakları pazarlık konusu yapılıyor"

  CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, AK Parti'nin "kadınların kazanılmış haklarını pazarlık konusu yaptığını" öne sürdü.

 • 21.03.2023 21 Mar 15:52 'Depremde orta ve üzeri hasar alan yapı denetimli bina sayısı 216' 'Depremde orta ve üzeri hasar alan yapı denetimli bina sayısı 216'

  ÇEVRE, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yapı denetimli olup orta ve üzeri yapısal hasar alan bina sayısının 216 olduğunu söyledi.

 • 21.03.2023 21 Mar 15:07 Yapı İşleri Genel Müdürü, TBMM Deprem Araştırma Komisyonu'nda Yapı Denetimdeki Usulsüzlüğü Anlattı. Yapı İşleri Genel Müdürü, TBMM Deprem Araştırma Komisyonu'nda Yapı Denetimdeki Usulsüzlüğü Anlattı.

  TBMM Deprem Araştırma Komisyonu; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan’ı dinledi. Aslan, denetçilerin denetim sistemine girmek için kullandıkları şifreleri birbirleri ile paylaştıklarını tespit ettiklerini açıkladı. Aslan, “E-devlet şifresiyle, T.C. kimlik numarasıyla RFID’ye girer adam ve o denetçi ona göre bakardı. T.C. kimlik numarasının birbirine verildiğini duyduk yani bu hiç beklenmeyecek bir şeydir ama” dedi. AKP Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu ise “T.C. kimliği verseler değil, bütün denetçilerin e- devlet şifreleri yapı denetim firmalarının elinde, ellerinde hazır kaşe, imzaları var. O şe kilde, denetçiler e -devlet şifrelerini bile vermişler firmalara” dedi.

 • 16.03.2023 16 Mar 02:47 TBMM kararı Resmi Gazete'de TBMM kararı Resmi Gazete'de

  Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili kurulan Meclis Araştırması Komisyonuna üye seçimine dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

 • 14.03.2023 14 Mar 17:54 İskenderun'da Gönüllüler Tarafından Kurulan Çadırkent, Kaymakamlık Tarafından Kapatıldı. Polis ve Vatandaşlar Arasında Gerginlik Yaşandı İskenderun'da Gönüllüler Tarafından Kurulan Çadırkent, Kaymakamlık Tarafından Kapatıldı. Polis ve Vatandaşlar Arasında Gerginlik Yaşandı

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde gönüllü vatandaşlar ve Rotary Kulübü’nün su ve kıyafet depoladığı spor salonunun kaymakamın talimatıyla boşaltılmak istenmesi, gönüllülere ve Rotary Kulübü’ne ait çadırlara el konulmasına depremzede vatandaşlar ve gönüllüler tepki gösterdi. Polis, gönüllülerden Selda Karafazlı’yı gözaltına aldı. Karafazlı, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin’in devreye girmesiyle serbest bırakıldı.

 • 14.03.2023 14 Mar 11:54 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eleştirdiği Milletvekili Suzan Şahin'e Vatandaş Desteği: 'Sesimizi Duyurdunuz' Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eleştirdiği Milletvekili Suzan Şahin'e Vatandaş Desteği: "Sesimizi Duyurdunuz"

  Kendisi de depremzede olmasına rağmen, Hatay’da yaşananlarla ilgili sözleri nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eleştirdiği CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin’e vatandaşlar “Sesimizi duyurdunuz” diyerek destek verdi. Şahin de sokakta kendisine seslenen vatandaşın sözleri üzerine “Ben mi doğru söylüyorum, Cumhurbaşkanı mı” dedi.

 • 14.03.2023 14 Mar 11:17 İskenderun'da Altında 2 Kişinin Olduğu Belirtilen Eda Apartmanı'nın Enkazı Kaldırılıyor. İskenderun'da Altında 2 Kişinin Olduğu Belirtilen Eda Apartmanı'nın Enkazı Kaldırılıyor.

  İskenderun’da depremin 36'ncı gününde altında 2 kişinin olduğu düşünülen Eda Apartmanı’nda enkaz kaldırma çalışmaları başladı. Bina sakinlerinden Mesut Fındık, kendilerine haber verilmeden çalışmalara başlandığını belirterek, “Şu an çıkarılamayan 2 tane can. Onların bekleyen yakınları. Cenazemizi alalım da gömelim yani, olay buraya kadar geldi” dedi. 5 yaşındaki çocuğuyla kendi imkanı ile enkazdan çıkan Canan Aykan ise kaybettiği eşinin son anıları bulabilmek için geldiği enkazda yalnızca albümlere ulaşabildi.

 • 13.03.2023 13 Mar 19:57 Öztrak Gaffar Okkan'ı katleden, terör örgütünün siyasi uzantılarıyla kol kola girecek kadar durumları vahim Öztrak Gaffar Okkan'ı katleden, terör örgütünün siyasi uzantılarıyla kol kola girecek kadar durumları vahim

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, HÜDA PAR'ın AK Parti ile görüşmesine ilişkin, Biz bunların masasında, dört parti var diye biliyorduk. Meğerse masanın altında gizli ayaklar da varmış.

 • 13.03.2023 13 Mar 19:57 CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "14 Mayıs'ta kazanan demokrasimiz olacak.

 • 13.03.2023 13 Mar 18:59 Faik Öztrak: 'Diyarbakır Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan'ı Kalleşçe Katleden Terör Örgütünün Siyasi Uzantılarıyla Kol Kola Girecek Kadar Durumları... Faik Öztrak: "Diyarbakır Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan'ı Kalleşçe Katleden Terör Örgütünün Siyasi Uzantılarıyla Kol Kola Girecek Kadar Durumları...

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Yıllarca koalisyonlara etmedik laf bırakmadılar. Ama şimdi paçaları tutuştu. HÜDA PAR’la koalisyon yapacaklar. Biz bunların masasında dört parti var, diye biliyorduk. Meğerse masanın altında gizli ayaklar da varmış. Teşbihte hata olmaz. Bunlar yakında Bekârlığa Veda Partisini de siyasi parti sanıp masalarına ayak yapmaya kalkarlarsa kimse şaşırmasın. Kimin kimle iş tutacağı, koalisyon yapacağı elbette bizi ilgilendirmez. Ama Diyarbakır Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı kalleşçe katleden, İslamcı Feminist yazar Konca Kuriş’i domuz bağıyla öldüren; Zehra Vakfı Başkanı İzzettin Yıldırım’ı, gazeteci Halit Güngen’i infaz eden terör örgütünün siyasi uzantılarıyla kol kola girecek kadar durumları vahim” dedi.

 • 13.03.2023 13 Mar 18:15 İskenderun'da Depremzedeler İçin Kullanılan Spor Salonunun Boşaltılması İstendi. İskenderun'da Depremzedeler İçin Kullanılan Spor Salonunun Boşaltılması İstendi.

  İskenderun’da depremzedeler için depo ve çamaşırhane olarak kullanılan spor salonunun boşaltılması istendi. Depremzedeler bu karara tepki gösterince salonun önüne polis ekipleri sevk edildi. Bir depremzede, “Depremzedeye görülen muamele burada, bakın” dedi. Başka bir depremzede, kendilerine yetkililerin değil gönüllü sivillerin yardım ettiğini belirterek, “Benim 1 yaşında torunum soğuktan donarak ölecekti, bunlar olmasaydı” diye konuştu. CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin’in araya girmesiyle sorun çözüldü.

 • 10.03.2023 10 Mar 18:23 CHP Grup Başkanvekili Altay gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Altay gündemi değerlendirdi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TBMM genel seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin yenilenmesi kararına ilişkin "Şimdi söz millette.

 • 10.03.2023 10 Mar 18:16 Engin Altay'dan Seçim Kararı Değerlendirmesi: '14 Mayıs, Erdoğan ve Bu Ucube Yönetimine Veda Günü Olacak' Engin Altay'dan Seçim Kararı Değerlendirmesi: "14 Mayıs, Erdoğan ve Bu Ucube Yönetimine Veda Günü Olacak"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs’ta seçim kararı almasıyla ilgili “Seçimler hayırlı olsun. Bugün Sayın Cumhurbaşkanı beklenen imzayı attı, beklenen kararı aldı, şimdi söz millette. 14 Mayıs inşallah Erdoğan ve bu ucube yönetimine veda günü olacak. 14 Mayıs’ın demokrasi tarihimizde de çok önemli bir yeri var. 73 yıl sonra Türk demokrasisi için de yeni bir miladın başlangıcı olacak. 14 Mayıs Türkiye’nin temiz devlete, temiz topluma, temiz yönetime kavuştuğu günün ve Türkiye’de Cumhuriyetin demokrasiyle taçlanmaya başladığının ilk günü olacak, hayırlı uğurlu olsun. Seçimleri sevk ve idare edecek Yüksek Seçim Kurulu’nun da bu süreçte talimatla değil, hukuk normlarıyla çalışması milletin en büyük beklentisidir” dedi.

 • 10.03.2023 10 Mar 16:58 CHP'li vekil Cumhurbaşkanı Erdoğan'a böyle yanıt verdi: Deprem bölgesinde yaşayanlar biliyor neyin ne olduğunu CHP'li vekil Cumhurbaşkanı Erdoğan'a böyle yanıt verdi: Deprem bölgesinde yaşayanlar biliyor neyin ne olduğunu

  CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik sözleriyle ilgili "Deprem bölgelerinde yaşayanlar biliyor neyin ne olduğunu. Cumhurbaşkanı'nın sözlerini halkımın vicdanına bırakıyorum. İncinen incinsin! Bunlarla uğraşacak zamanım yok. Kim doğru kim yanlış takdir halkımızındır" açıklamasını yaptı.

 • 10.03.2023 10 Mar 16:58 Suzan Şahin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: 'Deprem Bölgelerinde Yaşayanlar Biliyor Neyin Ne Olduğunu. Kim Doğru Kim Yanlış Takdir Halkımızındır' Suzan Şahin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: "Deprem Bölgelerinde Yaşayanlar Biliyor Neyin Ne Olduğunu. Kim Doğru Kim Yanlış Takdir Halkımızındır"

  CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik sözleriyle ilgili “Deprem bölgelerinde yaşayanlar biliyor neyin ne olduğunu. Cumhurbaşkanı’nın sözlerini halkımın vicdanına bırakıyorum. İncinen incinsin! Bunlarla uğraşacak zamanım yok. Kim doğru kim yanlış takdir halkımızındır” açıklamasını yaptı.

 • 10.03.2023 10 Mar 14:37 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan depreme Hatay'da yakalanan CHP'li vekilin iddialarına yanıt Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan depreme Hatay'da yakalanan CHP'li vekilin iddialarına yanıt

  11 ilde yıkıma neden olan depreme Hatay'da yakalanan CHP Milletvekili Suzan Şahin, Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada "Zamanında gelmediniz, Hatay'ı ölüme terk ettiniz, Hatay'a kefen bile vermediniz" ifadelerini kullandı. Şahin'in sözlerine yanıt Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, "Bizim bölgeye ne zaman gittiğimizden haberi olamayan garipler, ilk gün bakan arkadaşlarım tamamıyla deprem bölgelerindeydi. Biz yaralıyız, hanımefendi konuşuyor" dedi.

 • 09.03.2023 09 Mar 15:54 Suzan Şahin: 'Ben, Bunları Yaşayan Biri Olarak, Bunları Yaşayan Herkes Adına, Hakkımı Helal Etmiyorum. 3 Gün Orada Yaprak Kımıldamadı' Suzan Şahin: "Ben, Bunları Yaşayan Biri Olarak, Bunları Yaşayan Herkes Adına, Hakkımı Helal Etmiyorum. 3 Gün Orada Yaprak Kımıldamadı"

  CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Hatay’da yaşananlara ilişkin, “Kayıplarımız var. Bu kayıplar nerede? Çocuklarımız kayıp, cenazelerimiz kayıp. Kefensiz gömüldük. Sorumlular kim biliyoruz. Not alanları, biz de not alıyoruz. Onlar da kabul ediyor, ikrar ettiler. Sayın Cumhurbaşkanı helallik istedi. O gidenler var ya, öbür dünyada helallik verip vermeyeceklerini; onlar bilirler. Yakasına yapışacaklar. Ben bunları yaşayan biri olarak, bunları yaşayan herkes adına hakkımı helal etmiyorum. Helalliği kimden isteyeceğini bilmeli. Üç gün orada yaprak kımıldamadı” dedi.

 • 09.03.2023 09 Mar 12:45 CHP'li Şahin: 'Hatay'da çadır ihtiyacı hala karşılanmadı' CHP'li Şahin: "Hatay'da çadır ihtiyacı hala karşılanmadı"

  CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da çadır ihtiyacının halen karşılanmadığını savundu.

 • 09.03.2023 09 Mar 10:54 Depreme İskenderun'da yakalanan CHP'li vekilin sesi Meclis sıralarını inletti! Kürsüye vura vura konuştu Depreme İskenderun'da yakalanan CHP'li vekilin sesi Meclis sıralarını inletti! Kürsüye vura vura konuştu

  11 ilde yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlere İskenderun'da yakalanan CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, depremde yaşadıklarını Meclis kürsüsüne vura vura anlattı. Şahin, "Zamanında gelmediniz, Hatay'ı ölüme terk ettiniz, Hatay'a kefen bile vermediniz, 40'lı 40'lı kıyafetleriyle battaniyelere, bazıları da sarılı olmayan bacaklarıyla gömüldüler, bazıları gömülemedi bile, uzun günler sıra beklediler" diye konuştu.

 • 08.03.2023 08 Mar 18:04 CHP'nin 'Afetlerde Kadınların Sorunları'Nın Araştırılması Önerisi, AKP ve MHP'li Vekillerin Oylarıyla Reddedildi CHP'nin "Afetlerde Kadınların Sorunları"Nın Araştırılması Önerisi, AKP ve MHP'li Vekillerin Oylarıyla Reddedildi

  CHP’nin “afetlerde kadınların sorunları"yla ilgili araştırma önergesinin TBMM Genel Kurulu’nda bugün görüşülmesine ilişkin grup önerisi, AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, "Sekiz gün gelmedi, birçok göçüğe uğramadılar. Sebep? Hani biz uzaya gidiyorduk, hani Avrupa bizi kıskanıyordu, hani. Neredeydiniz? ‘AFAD neredeydi, Kızılay neredeydi, asker neredeydi’ deyince kızıyorsunuz. Ben askerime canımı veririm, asker benim kırmızı çizgim ama o askeri oraya yığmayan iradeye söylüyorum" dedi.

 • 08.03.2023 08 Mar 10:29 CHP Hatay Milletvekili Şahin'den Altındağ Belediyesi'ne teşekkür CHP Hatay Milletvekili Şahin'den Altındağ Belediyesi'ne teşekkür

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Altındağ Belediyesi'nin kurmuş olduğu ve AŞ evini ziyaret ettikten sonra Altındağ Belediyesi'ne teşekkür etti.

 • 23.02.2023 23 Şub 16:55 Özgür Özel: 'Bugün, 'Çadır Niye Yok' Diye Sorarsanız; 2018'den Beri Soylu'ya Bağlı Afad'ın Gevşekliğinden. İki Buçuk Yıl, Kızılay'dan Bile Çadır... Özgür Özel: "Bugün, 'Çadır Niye Yok' Diye Sorarsanız; 2018'den Beri Soylu'ya Bağlı Afad'ın Gevşekliğinden. İki Buçuk Yıl, Kızılay'dan Bile Çadır...

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “En çok iletilen talep, halen çadır… Bugün, ‘çadır niye yok’ diye sorarsanız; 2018’den beri Süleyman Soylu’ya bağlı bir kurum olarak çalışan AFAD’ın gevşekliğinden. İki buçuk yıl, Kızılay’dan bile çadır almamışlar. Son raporlarında 100 binden az çadırları var. 100 bin çadırla bu afete yakalanmışlar. Bilemedi 110 bin çadırla” dedi.

 • 23.02.2023 23 Şub 16:55 Özgür Özel: 'Bugün, 'Çadır Niye Yok' Diye Sorarsanız; 2018'den Beri Soylu'ya Bağlı Afad'ın Gevşekliğinden. İki Buçuk Yıl, Kızılay'dan Bile Çadır... Özgür Özel: "Bugün, 'Çadır Niye Yok' Diye Sorarsanız; 2018'den Beri Soylu'ya Bağlı Afad'ın Gevşekliğinden. İki Buçuk Yıl, Kızılay'dan Bile Çadır...

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “En çok iletilen talep, halen çadır… Bugün, ‘çadır niye yok’ diye sorarsanız; 2018’den beri Süleyman Soylu’ya bağlı bir kurum olarak çalışan AFAD’ın gevşekliğinden. İki buçuk yıl, Kızılay’dan bile çadır almamışlar. Son raporlarında 100 binden az çadırları var. 100 bin çadırla bu afete yakalanmışlar. Bilemedi 110 bin çadırla” dedi.

 • 21.02.2023 21 Şub 21:02 İskenderun Yeni Devlet Hastanesi Çökme Riskine Karşı Boşaltıldı. İskenderun Yeni Devlet Hastanesi Çökme Riskine Karşı Boşaltıldı.

  CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, dün gece Hatay’da peş peşe meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerin ardından İskenderun Yeni Devlet Hastanesi’nin çökme riskine karşı tahliye edilmesine ilişkin, “Aşağı yukarı 15 yıllık bir bina. Fakat yapıldığı sırada da yeri konusunda tartışmalar vardı. Zeminin kaydığı ve bu sebeple buraya oturtulamayacağı söylendi. Yani zemin bir kez kaydı. Bir tadilatla giderildi vs. Burada eski bir hastanemizin çökme olayını yaşadıktan sonra tedbir amaçlı bu hastaneyi, göçük tehlikesi içerisinde hastaları zaten içerideki doktorların da tedirginliğiyle boşalttılar” dedi.

 • 18.02.2023 18 Şub 18:19 Özgür Özel, Deprem Bölgesi Hatay'da: 'Hasarlı Evlerin İçinden İnsanlar Eşyalarını Çıkarmak İstiyorlar. Özgür Özel, Deprem Bölgesi Hatay'da: "Hasarlı Evlerin İçinden İnsanlar Eşyalarını Çıkarmak İstiyorlar.

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Hatay’da evden eve taşımacılık yapanların depremzedelerden fahiş fiyatlar istediğine dikkat çekerek “Hasarlı evlerin içinden insanlar eşyalarını çıkarmak istiyorlar. Bir fırsatçılıktan bahsediyorlar. Kendin girersen 10 bin lira, biz çıkarırsak 15 bin lira para istiyorlar. Derhal bu araçlar numaralandırılsın. Üzerinde numara yazmayan, izinli olmayan araçların çalışmasına izin verilmesin. Bir tarife belirlensin. Parası olmayan yoksul vatandaşlar için devlet tarafından ödensin” dedi.

 • 16.02.2023 16 Şub 17:41 İskenderunlu Depremzede: 'Devletimiz Çok Ama Çok Geride Kaldı' İskenderunlu Depremzede: "Devletimiz Çok Ama Çok Geride Kaldı"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin’in dinlediği İskenderunlu depremzede Ertuğrul Karakoca, “Devletimiz çok ama çok geride kaldı. Bize iş makinası veya AFAD’dan hiçbir yardım gelmedi. Arama kurtarma geldiğinde saat 13.30-14.00 gibiydi. Arama kurtarma için cihazları yoktu. Sadece iş makinaları vardı. Saat 13.30’da gelip 15-20 dakika çalışıp gittiler. Üç gün sonra geldiler, cesetleri çıkardılar” dedi.

 • 01.02.2023 01 Şub 18:25 TBMM'de Milletvekillerine Bilgi Veren Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü'nden H.K.G. Değerlendirmesi: 'Münferit Olayların Basın... TBMM'de Milletvekillerine Bilgi Veren Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü'nden H.K.G. Değerlendirmesi: "Münferit Olayların Basın...

  TBMM Çocuk İstismarının Araştırılması Komisyonu’nun dinlediği Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu; Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’yi altı yaşındayken, 29 yaşındaki müridi Kadir İstekli’yle “dini nikahla” evlendirmesine ilişkin; “Münferit olayların basın üzerinden yansıması sonucu bu olaylar oluşuyor. Sanki bakanlık, olay olduğunda harekete geçiyor gibi. Öyle değil. Bizim yıllık planlanmış eylemlerimiz var” dedi. Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren ise komisyon üyelerinin Hiranur Vakfı’nın denetlenip denetlenmediğine ilişkin sorusuna yanıt vermedi. Milletvekillerinin tepkisi üzerine de komisyon salonunu terk etti.

 • 01.02.2023 01 Şub 18:25 TBMM'de Milletvekillerine Bilgi Veren Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü'nden H.K.G. Değerlendirmesi: 'Münferit Olayların Basın... TBMM'de Milletvekillerine Bilgi Veren Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü'nden H.K.G. Değerlendirmesi: "Münferit Olayların Basın...

  TBMM Çocuk İstismarının Araştırılması Komisyonu’nun dinlediği Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu; Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’yi altı yaşındayken, 29 yaşındaki müridi Kadir İstekli’yle “dini nikahla” evlendirmesine ilişkin; “Münferit olayların basın üzerinden yansıması sonucu bu olaylar oluşuyor. Sanki bakanlık, olay olduğunda harekete geçiyor gibi. Öyle değil. Bizim yıllık planlanmış eylemlerimiz var” dedi. Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren ise komisyon üyelerinin Hiranur Vakfı’nın denetlenip denetlenmediğine ilişkin sorusuna yanıt vermedi. Milletvekillerinin tepkisi üzerine de komisyon salonunu terk etti.

 • 30.01.2023 30 Oca 18:15 6 yaşındaki kız çocuğuna istismar davası, yayın yasağı getirilip 27 Şubat'a ertelendi 6 yaşındaki kız çocuğuna istismar davası, yayın yasağı getirilip 27 Şubat'a ertelendi

  Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşındaki kızını, öğrencisi Kadir İstekli ile evlendirdiği iddiasıyla görülen davanın ilk duruşması bugün gerçekleştirildi. Mahakeme heyeti, duruşmanın kapalı olarak devam edilmesine, yayın yasağı ve gizlilik kararı getirilmesine hükmetti. Dava 27 Şubat'a ertelendi.

 • 30.01.2023 30 Oca 17:11 İstanbul'da küçük yaşta çocuğun cinsel istismarı davası başladı İstanbul'da küçük yaşta çocuğun cinsel istismarı davası başladı

  İstanbul'da küçük yaştaki kız çocuğunun cinsel istismara uğradığı iddialarına ilişkin 2'si tutuklu 3 sanığın yargılanmasına başlandı.

 • 30.01.2023 30 Oca 16:36 H.K.G. Davası... Duruşmaların Kapalı Yapılmasına Karar Verildi H.K.G. Davası... Duruşmaların Kapalı Yapılmasına Karar Verildi

  Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in, kızı H.K.G.’yi henüz 6 yaşındayken 29 yaşındaki müridi Kadir İstekli ile dini nikahla evlendirdiği iddiasına ilişkin davada mahkeme, duruşmaların kapalı yapılmasına ve yayın yasağı getirilmesine karar verdi. Duruşma, saat 16.30'dan sonra kapalı olarak devam edecek.

 • 30.01.2023 30 Oca 12:37 Kadınlardan, Kartal Adliyesinde H.K.G. Açıklaması: 'Bizlere Dava Açanlar Tarikat ve Cemaatlerde Nelerin Döndüğüne Bir Kez Dönüp Bakmadılar' Kadınlardan, Kartal Adliyesinde H.K.G. Açıklaması: "Bizlere Dava Açanlar Tarikat ve Cemaatlerde Nelerin Döndüğüne Bir Kez Dönüp Bakmadılar"

  İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in, 6 yaşında iken kızı H.K.G’yi 29 yaşındaki müridi Kadir İstekli ile dini nikahla evlendirmesine ilişkin Kartal Adliyesi’nde başlayan davanın ilk duruşması öncesinde kadın örgütleri adliyede basın açıklaması yaptı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sekreteri Fidan Ataselim, “Biz Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak kapatma tehdidiyle karşı karşıyayız. Bizleri bu kadar denetleyenler, bizlere kapatma davası açanlar o tarikat ve cemaatlerde nelerin döndüğüne bir kez yüzlerini dönüp baktılar mı? Bakmadılar, bakmazlar. Çünkü hepsi beraber hareket ediyorlar” dedi.

 • 30.01.2023 30 Oca 12:06 İstanbul'da küçük yaşta çocuğun cinsel istismarı davası başladı İstanbul'da küçük yaşta çocuğun cinsel istismarı davası başladı

  İstanbul'da küçük yaştaki kız çocuğunun cinsel istismara uğradığı iddialarına ilişkin 2'si tutuklu 3 sanığın yargılanmasına başlandı.

 • 12.01.2023 12 Oca 12:44 Çocuk istismarını araştırma komisyonunun üyeleri belli oldu Çocuk istismarını araştırma komisyonunun üyeleri belli oldu

  TBMM'de çocuk istismarıyla ilgili kurulan 'Meclis Araştırma Komisyonu'nun üyeleri belli oldu.

 • 11.01.2023 11 Oca 13:45 TBMM Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu'nun CHP ve Hdp'li Üyeleri Belli Oldu TBMM Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu'nun CHP ve Hdp'li Üyeleri Belli Oldu

  TBMM’de çocuk istismarıyla ilgili kurulan araştırma komisyonunun CHP’li ve HDP’li üyeleri belli oldu. İYİ Parti Grubu’nun üyelerinin ise bugün belirleneceği öğrenildi.

 • 09.01.2023 09 Oca 15:54 Dörtyol'un düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü kutlandı Dörtyol'un düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü kutlandı

  Hatay'ın Dörtyol ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

 • 07.01.2023 07 Oca 10:56 Hatay'da Serinyol-Madenli yolunun temeli atıldı Hatay'da Serinyol-Madenli yolunun temeli atıldı

  Hatay'ın Antakya ve Arsuz ilçelerini birbirine bağlayacak olan Serinyol-Madenli yolu temel atma töreni yapıldı.

 • 10.12.2022 10 Ara 19:29 CHP'li Suzan Şahin: 'Meb ile İş Birliği Yaparak Çocuklara Bir Öğün Ücretsiz Yemek Vermek, Su Sağlamak Bu Kadar mı Zor?' CHP'li Suzan Şahin: "Meb ile İş Birliği Yaparak Çocuklara Bir Öğün Ücretsiz Yemek Vermek, Su Sağlamak Bu Kadar mı Zor?"

  CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, TBMM Genel Kurulu'nda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ı, "Çocuklar yatağa aç giriyor, okullarda açlıktan düşüp bayılıyorlar. Millî Eğitim Bakanlığı ile iş birliği yaparak çocuklara bir öğün ücretsiz yemek vermek, ücretsiz su sağlamak bu kadar mı zor? Tabi yandaş doyurmak varken çocukları kim düşünsün. CHP’li belediyelerimiz, yiyecek desteği vereceğinde de karşı çıkıyor, kabul etmiyorsunuz" sözleri ile eleştirdi.

 • 04.12.2022 04 Ara 09:43 Gönüllü itfaiyecilere sertifikaları verildi Gönüllü itfaiyecilere sertifikaları verildi

  Hatay'ın Erzin ilçesinde, muhtemel orman yangınlarına karşı eğitilen 'Gönüllü İtfaiyecilere' sertifikalarıyla birlikte yangın esnasında kullanacakları giysiler ve yangında ilk mücadele edilecek su tankları teslim edildi.

 • 23.11.2022 23 Kas 18:15 TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi

  TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.

Advertisement