Google Maps'e Ses Özelliği Gelebilir - Son Dakika
Teknoloji

Google Maps'e Ses Özelliği Gelebilir

Google Maps\'e Ses Özelliği Gelebilir

Sounds of Street View adını taşıyan yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık 360 derece görebildiği yerlerdeki sesleri de duyabilir.

26.08.2014 13:44
Furkan Yaldız - -

Dünyanın dört bir yanından görüntüler kayıt altına alan Google Street View ekibinin son durağı Game of Thrones ve Breaking Bad dizilerinin setleri olmuştu. Google, birçok kişi tarafından beğenilen harita servisi için bir sonraki adımı ses ekleme özelliği olabilir. Henüz bu özellik hakkında bir açıklamada bulunmayan Google, Amplifon adlı şirket tarafından geliştirilen özelliği ilham alabilir.Amplifon, Sounds of Street View adını verdiği yeni bir test sitesi kurdu. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar, harita servisi ile görmek istediği yerleri 360 derece görebilme fırsatının yanı sıra artık oradaki sesleri de duyabilir. Sokak görünümüne 3D sesler ekleyen firma, bu yenilik ile kullanıcılara oradaymış gibi gerçekçi bir his uyandırmayı planlıyor. Bu özelliğin daha da geliştirilebilmesi için geliştiricilere açık hale getirildiğini de belirtelim.


Bakalım Google, mevcut servisi için buna benzer bir çalışma yapacak mı…Videoyu göremiyorsanız buraya tıklayın.Furkan Yaldız - Teknokulis : http://www.teknokulis.com
Kaynak: Teknokulis

Son Dakika Teknoloji Google Maps'e Ses Özelliği Gelebilir - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement