Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Tezcan Karakuş haberleri, Tezcan Karakuş son dakika, son dakika Tezcan Karakuş

Son Dakika Tezcan Karakuş Haberleri

Son dakika Tezcan Karakuş haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son tezcan karakuş haberleri anında burada.


 • 30.11.2023 30 Kas 13:03 Tezcan Karakuş Candan Çankaya Belediye Başkanlığı için aday adayı Tezcan Karakuş Candan Çankaya Belediye Başkanlığı için aday adayı

  TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Çankaya Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Karakuş Candan, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanlığı'ndan istifa etti ve ilk kadın ve ilk mimar belediye başkanı olmak için Çankaya Belediyesi'ne aday oldu.

 • 13.11.2023 13 Kas 13:43 Mimarlar Odası Yöneticilerine Verilen Hapis Cezası Bozuldu Mimarlar Odası Yöneticilerine Verilen Hapis Cezası Bozuldu

  Ankara Bölge Adliye Mahkemesi, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine, bir gazeteciye verilen hapis cezası kararını bozdu. Yöneticiler hakkında beraat kararı veren mahkeme, kamu hizmetlerinden men, seçme seçilme haklarından mahrum bırakılma cezalarını da kaldırdı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, kararı değerlendirerek gazetecilere çevre haberi yaptıkları için ödül verdiklerini ve siyasi bir kararla susturulmak istendiklerini belirtti.

 • 22.06.2023 22 Haz 16:44 Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan'ın pasaportu iptal edildi Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan'ın pasaportu iptal edildi

  Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Danimarka'da yapılacak Uluslararası Mimarlar Birliği Konferansı'na gitmek üzereyken pasaportunun ekim ayında iptal edildiğini öğrendi. Candan, İçişleri Bakanlığı tarafından hususi pasaportunun iptal edildiğini öğrendiğini açıkladı. Candan'ın avukatları yargıya başvurdu. Candan, Uluslararası Mimarlar Birliği'nin kongre delegesi olarak, Kopenhag'daki kongreye katılamayacak.

 • 05.05.2023 05 May 15:21 Mimarlar Odası Ankara Şubesi AOÇ mücadelesini sürdürüyor Mimarlar Odası Ankara Şubesi AOÇ mücadelesini sürdürüyor

  Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Atatürk Orman Çiftliği'nin (AOÇ) kuruluşunun 98'inci yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu. AOÇ'nin özgürleşmesi için bir umut doğacak hepimize 9 gün sonra. Burada ilk yapılması gereken şey Devlet Denetleme Kurulu'nun 13. Cumhurbaşkanı ile yeniden göreve çağırılması. AOÇ arazilerinin son durumunun bütün belgeleri ve evraklarıyla açığa çıkartılması gerektiğini söyledi.

 • 27.04.2023 27 Nis 12:06 Koruma Satatüsü Değiştirilen Kirmir Çayı İçin Bilirkişi Raporu Yayınlandı: 'Kesin Korunacak Hassas Alan İlan Edilmeli' Koruma Satatüsü Değiştirilen Kirmir Çayı İçin Bilirkişi Raporu Yayınlandı: "Kesin Korunacak Hassas Alan İlan Edilmeli"

  Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile koruma statüsü değiştirildiği için Mimarlar Odası’nın açtıı davada bilirkişi, “Kararın iptalinin yürürlükteki koruma mevzuatı ve kamu yararı açısından uygun olacağı ve sürdürülebilir çevre ilkesi ile daha uyumlu olacağı Kirmir Çayı Kenarı- Mağaraları Bağlantısı Doğal Sit Alanı'nın korunabilmesi için alanın tamamına, ‘Kesin Korunacak Hassas Alan’ statüsünün getirilmesi, doğal yaşamın ve sit alanının birlikte ve bütüncül korunmasına imkan sağlayacaktır” raporunu verdi.

 • 10.03.2023 10 Mar 13:53 Mmo Ankara Şubesi, Deprem Bölgesi İçin Hazırlanan 'Yaşam Üniteleri' Projesini Tanıttı. Mmo Ankara Şubesi, Deprem Bölgesi İçin Hazırlanan 'Yaşam Üniteleri' Projesini Tanıttı.

  TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, deprem bölgesi Malatya’da 140 bin metrekare alanda 2 bin insanın barınabileceği “Yaşam Üniteleri” projesini tanıttı. Karakuş Candan, “Biz bunu Türkiye’de üretmeye çalışırsak, 4-5 tane ailenin kalabileceği bir avlulu birimin maliyeti bize 500 bin liraya mal olacak. 2 bin kişinin yaşayacağı 97 tane avlulu birimin olduğu alanın maliyeti içindeki eşyaları, sosyal tesisleriyle yaklaşık 70 milyona mal oluyor" açıklamasını yaptı. Karakuş Candan ayrıca, “Sadece TOGO’da kazanılan o 5 milyar lira ile bunun gibi 70 ünite yapılabiliyor. Yani 140 bin kişi barınabiliyor" dedi. Projelerinin iktidara model olabileceğini belirten Karakuş Candan, bölgede hemen kalıcı konutların yapılmasının doğru olmadığını söyledi.

 • 24.02.2023 24 Şub 15:06 Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Karakuş Candan: 'Bize Verilen Ceza Kendi Suçluluklarının Üstünü Örtbas Etmekten Başka Bir Şey Değildir' Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Karakuş Candan: "Bize Verilen Ceza Kendi Suçluluklarının Üstünü Örtbas Etmekten Başka Bir Şey Değildir"

  TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, kendisiyle birlikte 5 şube yöneticisine verilen hapis ve kamu görevinden men cezasıyla ilgili “Bu kararın siyasi bir karar olduğu çok açık. Bize verilen ceza aslında kendi suçluluklarının üstünü örtbas etmekten başka bir şey değildir. Bu Atatürk Orman Çiftliği’nde yapılan kaçak sarayın acısının çıkartılmasıdır, hala kaçak saray kaçaktır. TOGO İkiz Kuleleri’ndeki 100 bin metrekarelik rantı deşifre ettiğimizin acısıdır. Bugün halkını enkaz altından kurtaramayan bir iktidar, halkın enkaz altında kalmasın diye mücadele eden, yargıya taşıyan mimarlarından bir suç çıkarmaya çalıştı, mimarlarını cezalandırdı. Biz bu cezayı kabul etmiyoruz. Biz sanık değil tanığız, mağdur değil muhatabız” dedi.

 • 24.02.2023 24 Şub 14:33 Mimarlar Odası Ankara Şubesi üyesi 4 sanığa terör propagandasından hapis Mimarlar Odası Ankara Şubesi üyesi 4 sanığa terör propagandasından hapis

  TERÖR örgütü PKK'ya müzahir yayın organlarından JIN TV muhabirine ödül veren, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ile 3 yönetim kurulu üyesine 'terör örgütü propagandası yapma' suçundan 1'er yıl 8'er ay hapis cezası...

 • 05.02.2023 05 Şub 15:43 Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin Açtığı Davada Bilirkişi Saraçoğlu Mahallesi'nde Keşif Yaptı. Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin Açtığı Davada Bilirkişi Saraçoğlu Mahallesi'nde Keşif Yaptı.

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin 'parsel parsel bölünmesi planı'na karşı açtığı dava kapsamında bilirkişi, Ankara Kızılay’daki Saraçoğlu Mahallesi’nde keşif yaptı. Keşfe katılan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Saraçoğlu Mahallesi seçim malzemeniz değil, kültürel varlığımızdır. Sözde restorasyona dayanak oluşturan tüm koruma kurulu kararları yargı tarafından iptal edilmiştir. İvedilikle, tahribatlar durdurulmalıdır” açıklamasını yaptı.

 • 31.01.2023 31 Oca 14:18 Tezcan Karakuş Candan'dan Merkez Bankası Yöneticilerine: 'Ayaklarını Denk Alsınlar. Meslektaşlarımızın Üzerindeki Baskılarından Vazgeçsinler' Tezcan Karakuş Candan'dan Merkez Bankası Yöneticilerine: "Ayaklarını Denk Alsınlar. Meslektaşlarımızın Üzerindeki Baskılarından Vazgeçsinler"

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Merkez Bankası’nın Ankara’dan İstanbul’a taşınma kararı nedeniyle banka çalışanlarına sözleşme imzalamaları için baskı yapıldığını belirterek “Merkez Bankası’na bir kez daha sesleniyoruz, ayaklarını denk alsınlar. Mimarlar Odası’nın üyelerinin, mimar meslektaşlarımızın, her şeyi göze almış bu yöneticilerin kaybedecekleri bir şeyleri yoktur. Dolayısıyla meslektaşlarımız üzerindeki baskılarından vazgeçsinler” dedi.

 • 13.01.2023 13 Oca 14:52 Mimarlar Odası Ankara yönetimine açılan 'terör propagandası' davası karar için ertelendi Mimarlar Odası Ankara yönetimine açılan "terör propagandası" davası karar için ertelendi

  Terör örgütü PKK'ya müzahir yayın organlarından JIN TV muhabirine ödül veren TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulunun 7 üyesine, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan açılan davanın görülmesine devam edildi.

 • 09.01.2023 09 Oca 16:06 Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Karakuş Candan: 'Togo İkiz Kuleleri'nin Yıkılması İçin Sonuna Kadar Mücadele Edeceğiz' Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Karakuş Candan: "Togo İkiz Kuleleri'nin Yıkılması İçin Sonuna Kadar Mücadele Edeceğiz"

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Sinan Aygün’ün hakkında açtığı davalarla ilgili “TOGO İkiz Kuleleri bir kent suçudur. Bir kez daha söylüyorum. Bir daha dava açsın diye. Onun yıkılması için Mimarlar Odası Ankara Şubesi sonuna kadar mücadele edecektir. Çünkü haklı bir karar. Danıştay’ın verdiği yargı kararlarıyla birlikte TOGO İkiz Kuleleri’nin bir yapı olarak aslında hukuksuzluğun yapısı olduğu, bir rant sürecinin yapısı olduğu ve değişik ilişkilerin yapısı olduğu ortaya çıktı. Buzdağının görünen yüzü” dedi.

 • 30.09.2022 30 Eyl 15:15 Tezcan Karakuş Candan, Memuriyetten İhracına İlişkin Tebligatı Aldı: 'Bugünden İtibaren Yeminini Ettiğim Mustafa Kemal'in Memuruyum' Tezcan Karakuş Candan, Memuriyetten İhracına İlişkin Tebligatı Aldı: "Bugünden İtibaren Yeminini Ettiğim Mustafa Kemal'in Memuruyum"

  İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu tarafından Çankaya Belediyesi’ndeki memuriyet görevinden ihraç edilen Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, bugün belediyeye giderek tebligatını aldı. Polis, Mimarlar Odası ve Tüm Bel Sen üyelerinin belediye önünde açıklama yapmasına izin vermedi. Candan, “Bugünden itibaren devlet memuru değilim. Bugünden itibaren, yeminini ettiğim Mustafa Kemal’in memuruyum” dedi.

 • 22.09.2022 22 Eyl 18:19 Gezi Tutukluları İçin Başlatılan Adalet Nöbeti 5 Ayı Geride Bıraktı. Gezi Tutukluları İçin Başlatılan Adalet Nöbeti 5 Ayı Geride Bıraktı.

  TMMOB ve bağlı meslek odalarının Gezi Davası tutukluları için başlattığı Adalet Nöbeti, 5’inci ayını geride bıraktı. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Arkadaşlarımız serbest kalana kadar Adalet Nöbeti’ni bırakmayacağız. Çünkü bu ülkede her gün bir adaletsizlik yaşandığını görüyoruz. Yarın kimin başına nasıl bir adaletsizlik geleceğini bilmediğimiz bir hukuksuz süreçle karşı karşıyayız” dedi.

 • 22.09.2022 22 Eyl 15:03 Tezcan Karakuş Candan'dan 'Kapadokya' Açıklaması: 'Bir Dünya Mirası Gözlerimizin Önünde Yok Ediliyor' Tezcan Karakuş Candan'dan "Kapadokya" Açıklaması: "Bir Dünya Mirası Gözlerimizin Önünde Yok Ediliyor"

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Bir dünya mirası gözlerimizin önünde yok ediliyor. Yaptığımız incelemelerde vahşetin ne kadar büyük olduğunu gördük. Saklı Kilise’yi ve arkeolojik sit alanlarını tehdit altında, peri bacaları, manastırlar, şapeller, kiliseler ve pek çok yer altı zenginliği dozerlerle ve ağır iş makinelerle yok edilme tehdidi altında” dedi.

 • 15.09.2022 15 Eyl 12:46 Mimarlar Odası Ankara yönetimi hakkında 'terör propagandası' suçundan açılan davaya devam edildi Mimarlar Odası Ankara yönetimi hakkında "terör propagandası" suçundan açılan davaya devam edildi

  Terör örgütü PKK'ya müzahir yayın organlarından JIN TV muhabirine ödül veren TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulunun 7 üyesine, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın ikinci celsesi görüldü.

 • 07.09.2022 07 Eyl 15:43 Memurluktan Çıkarılan Tezcan Karakuş Candan: 'Ahmet Necdet Sezer Aradı, Yargıdan Döneceğini Söyledi. Bunun Anlamlı Olduğunu Düşünüyorum' Memurluktan Çıkarılan Tezcan Karakuş Candan: "Ahmet Necdet Sezer Aradı, Yargıdan Döneceğini Söyledi. Bunun Anlamlı Olduğunu Düşünüyorum"

  İçişleri Bakanlığı’nın Çankaya Belediyesi’ndeki memuriyet görevinden çıkartılmasına karar verdiği Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan’a, TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu, siyasetçiler, meslek odaları ve sendikalardan destek geldi. Candan, “Bugün, ülkenin Cumhurbaşkanı aradı, üzüntülerini iletti. Tabii Recep Tayyip Erdoğan değildi. O, bizim ülkemizin Cumhurbaşkanı olamadı hiç. Ahmet Necdet Sezer aradı. Bir dönem Cumhurbaşkanlığı yapmış Ahmet Necdet Sezer, bana ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti ve yargıdan döneceğini ifade etti. Bunun ben anlamlı olduğunu düşünüyorum” dedi.

 • 06.09.2022 06 Eyl 15:58 İçişleri Bakanlığı, Tezcan Karakuş Candan'ı Çankaya Belediyesi'ndeki Memuriyet Görevinden Çıkarttı: 'O Saray Boşaltılacak, O Togo Yıkılacak ve Bunu... İçişleri Bakanlığı, Tezcan Karakuş Candan'ı Çankaya Belediyesi'ndeki Memuriyet Görevinden Çıkarttı: "O Saray Boşaltılacak, O Togo Yıkılacak ve Bunu...

  İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Togo Kuleleri’ne karşı başlattığı hukuk mücadelesinin ardından Sinan Aygün’ün şikayeti üzerine hakkında soruşturma başlatılan Oda Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın Çankaya Belediyesi’ndeki memuriyet görevinden çıkartılmasına karar verdi. Candan, “Kararın siyasi olduğu çok açık. Şikayetçi Sinan Aygün, soruşturma iznini veren Süleyman Soylu, kararı veren onun bakan yardımcısı, valisi, personeli. Bu, devletin kendi memuruna kurduğu komplo; FETÖ gibi aynı… O saray boşaltılacak, o Togo yıkılacak ve bunu yapanlar yargı önünde hesap verecekler. O gün biz, tanık olarak orada olacağız” dedi.

 • 02.09.2022 02 Eyl 15:55 İçişleri Bakanlığı, Tezcan Karakuş Candan Hakkında Açtığı Soruşturmayı 6 Eylül'de Karara Bağlayacak. İçişleri Bakanlığı, Tezcan Karakuş Candan Hakkında Açtığı Soruşturmayı 6 Eylül'de Karara Bağlayacak.

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, TOGO İkiz Kuleleri’ne karşı verdikleri mücadelenin ardından, Sinan Aygün’ün şikayeti üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından kendisi hakkında başlatılan soruşturmanın 6 Eylül Salı günü Yüksek Disiplin Kurulu’nda karara bağlanacağını söyledi. Candan, “Salı günü ne karar çıkacağını tahmin edemiyoruz. Dosyada usulden zamanaşımı var. Aksi bir karar çıktığı andan itibaren hukuk mücadelemiz sonuna kadar devam edecek; kararı veren, imza atanların her biri hakkında suç duyurusundan tazminata kadar. Fizan’a gitseler de kurtuluşları yok” dedi.

 • 23.08.2022 23 Ağu 13:06 Tezcan Karakuş Candan: Adalet Nöbetlerimiz Eylül Ayından İtibaren Farklı Bir Evreye Geçecek Tezcan Karakuş Candan: Adalet Nöbetlerimiz Eylül Ayından İtibaren Farklı Bir Evreye Geçecek

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Gezi Davası tutukluları için başlattığı adalet nöbetinin 120. gününde Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman ve Can Atalay için tahliye talebini yineledi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Eylül ayından itibaren hak arayışlarımız, adalet nöbetlerimiz gelişerek, farklılaşarak ve adli tatilin bittiği dönemde taleplerimizin yükseltileceği bir evreye geçecektir. ‘Ne zaman bitireceksiniz’ diyenlere söyleyeceğimiz tek sözümüz var; arkadaşlarımız çıkınca bitireceğiz bu adalet nöbetini” dedi.

 • 16.08.2022 16 Ağu 13:22 Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Candan: 'Atatürk'ün Adını Silerek Beştepe Millet Ormanı'na Dönüştüremezsiniz. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Candan: "Atatürk'ün Adını Silerek Beştepe Millet Ormanı'na Dönüştüremezsiniz.

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Atatürk'ün adını silerek Beştepe Millet Ormanı'na dönüştüremezsiniz. İhalenin gerçekleştirileceği alan Atatürk Orman Çiftliği alanıdır ve imar planında zaten ‘ağaçlandırma alanı’dır. Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti ile halka bağışlanan Atatürk Orman Çiftliği, ‘Millet Ormanı’ olarak adlandırılamaz” dedi.

 • 14.08.2022 14 Ağu 11:46 Aoç Arazisi 'Yiyecek- İçecek İçin' Kiranalacak. Mimarlar Odası Başkanı Candan: 'Aoç Müdürlüğü Emlakçılık Yapıyor' Aoç Arazisi "Yiyecek- İçecek İçin" Kiranalacak. Mimarlar Odası Başkanı Candan: "Aoç Müdürlüğü Emlakçılık Yapıyor"

  Atatürk Orman Çiftliği’nde 6 bin 545 metrekarelik alan, spor tesisine gelen halkın yiyecek- içecek ihtiyacının karşılanması için 10 yıllığına kiralanacak. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “AOÇ Müdürlüğü, Atatürk'ün halkına emaneti olan AOÇ alanlarını yönetemiyor. Kiralamalar ve tahsislerle emlakçılık yapıyor” diye alanının kiralanacak olmasına tepki gösterdi.

 • 06.07.2022 06 Tem 14:04 İçişleri Bakanlığı'nın Tezcan Karakuş Candan Hakkında Verdiği Soruşturma İzni Yargıdan Döndü İçişleri Bakanlığı'nın Tezcan Karakuş Candan Hakkında Verdiği Soruşturma İzni Yargıdan Döndü

  İçişleri Bakanlığı’nın Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan hakkında verdiği soruşturma izni yargıdan döndü. Danıştay, Candan hakkında Çankaya Belediyesi’ndeki görevini aksattığı gerekçesiyle verilen soruşturma iznini iptal etti.

 • 05.07.2022 05 Tem 16:17 Son dakika haberleri | Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkan Candan: Saraçoğlu Mahallesinde Yargı Kararlarını Uygulamayan Kişi ve Kurumlar Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacağız Son dakika haberleri | Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkan Candan: Saraçoğlu Mahallesinde Yargı Kararlarını Uygulamayan Kişi ve Kurumlar Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacağız

  Son dakika haberlerine göre Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Saraçoğlu mahallesinde yargı kararlarını arkadan dolanarak hukuksuz ve dayanaksız plan yapan, uygulayan tüm kurumlar ve kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

 • 28.06.2022 28 Haz 18:23 Son dakika: Mimarlar Odası Ankara Şubesi: Saraçoğlu Mahallesinde Restorasyonun Önünü Açan Koruma Kurulu Kararları İptal Edildi Son dakika: Mimarlar Odası Ankara Şubesi: Saraçoğlu Mahallesinde Restorasyonun Önünü Açan Koruma Kurulu Kararları İptal Edildi

  Son dakika haberlerine göre Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Saraçoğlu mahallesindeki restorasyon projelerinin dayanağı olan koruma kurulu kararlarının Ankara 17. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildiğini açıkladı. Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Bu iptal kararıyla yapılan inşai faaliyetlerin bir koruma projesi olmadığı, buna olanak sağlayan koruma kurulu kararlarının geçerli olmadığı bir kez daha ortaya çıkmıştır. Tüm kurumlara yargı kararlarını gönderiyoruz ve ivedilikle mahkeme kararlarına uymaya davet ediyoruz” dedi.

 • 24.06.2022 24 Haz 14:54 Meslek Odaları, Adalet Nöbeti'nin 60. Gününde Gezi Tutukluları İçin Çağrı Yaptı: 'Arkadaşlarımız Serbest Bırakılsın' Meslek Odaları, Adalet Nöbeti'nin 60. Gününde Gezi Tutukluları İçin Çağrı Yaptı: "Arkadaşlarımız Serbest Bırakılsın"

  Meslek odaları, Gezi Davası kararlarına karşı başlatılan Adalet Nöbeti’nin 60. gününde Gezi tutuklularının serbest bırakılması için çağrı yaptı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Arkadaşlarımızın özgürlüklerinden mahrum edilmesinin üzerinden tam 61 gün geçti ve biz 60 gündür adalet arıyoruz” diye konuştu. Karakuş Candan, arkadaşlarının dosyasının ivedi olarak görüşülmesi için Anayasa Mahkemesi’ni göree davet etti.

 • 23.06.2022 23 Haz 14:57 PKK'ya müzahir TV kanalına ödül veren Mimarlar Odası Ankara yönetimi hakkındaki davaya başlandı PKK'ya müzahir TV kanalına ödül veren Mimarlar Odası Ankara yönetimi hakkındaki davaya başlandı

  Terör örgütü PKK'ya müzahir yayın organlarından JIN TV muhabirine ödül veren TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulunun 7 üyesine, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın görülmesine başlandı.

 • 21.06.2022 21 Haz 11:57 Mimarlar Odası Ankara Şubesi: Yargı, Aoç'ye Emniyet Hizmet Binası Yapılmasına Onay Veren İmar Planlarını İptal Etti Mimarlar Odası Ankara Şubesi: Yargı, Aoç'ye Emniyet Hizmet Binası Yapılmasına Onay Veren İmar Planlarını İptal Etti

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara 11. İdare Mahkemesi’nin, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) sınırlarındaki alanlara Emniyet hizmet binası yapılmasının önünü açan imar planlarını iptal ettiğini duyurdu. Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “AOÇ alanlarında Emniyet binası yapılamayacağı gibi Medipol Üniversitesi de yapılamaz, kaçak saray da yapılamaz, LİMAK’ın konut ve iş merkezi yerleşkesi de yapılamaz. AOÇ mücadelemiz, Atatürk’ün şartlı bağışı ve vasiyetine uygun hale gelene kadar devam edecek. Bu kararlar, haklılığımızın gücüdür” dedi.

 • 20.06.2022 20 Haz 15:55 Tezcan Karakuş Candan: Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin Hiçbir Terör Örgütüyle İlişkisi Yoktur. Tezcan Karakuş Candan: Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin Hiçbir Terör Örgütüyle İlişkisi Yoktur.

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri hakkında, verdikleri bir ödül nedeniyle ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan açılan davanın ilk duruşması perşembe günü yapılacak. Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin yönetim kurulunun hiçbir terör örgütüyle ilişkisi yoktur. Terör propagandası yapmamaktadır. Dolayısıyla burada verilen mücadele, bugün bu ülkenin her bir metrekaresini, taşını, toprağını satan imar kartellerine, imar teröristlerine karşı verilmektedir” dedi.

 • 14.06.2022 14 Haz 16:02 Mimarlar Odası, Aoç Arazisinin İkinci Kez Teba Vakfı'na Tahsisini Yargıya Taşıyor: 'Aoç Toprakları Vakıflara Peşkeş Çekilemez' Mimarlar Odası, Aoç Arazisinin İkinci Kez Teba Vakfı'na Tahsisini Yargıya Taşıyor: "Aoç Toprakları Vakıflara Peşkeş Çekilemez"

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Atatürk Orman Çiftliği’nin (AOÇ) bir bölümünün iptal kararına karşın plan değişikliğiyle ikinci kez Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın hastanesinin kurucusu TEBA Vakfı’na tahsisini yargıya taşıyor. Hukuku arkasından dolanan yetkililer hakkında da suç duyurusunda bulunacaklarını bildiren Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Atatürk Orman Çiftliği toprakları özelleştirilemez, vakıflara peşkeş çekilemez" dedi.

 • 08.06.2022 08 Haz 17:39 Cebeci İnönü Stadyumu'nun Yerine Millet Bahçesi Yapılmasına İlişkin Plan Değişikliğine Yargı 'Dur' Dedi Cebeci İnönü Stadyumu'nun Yerine Millet Bahçesi Yapılmasına İlişkin Plan Değişikliğine Yargı 'Dur' Dedi

  Ankara 17. İdare Mahkemesi, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin açtığı davada Ankara’daki tarihi Cebeci İnönü Stadyumu alanına millet bahçesi yapılmasına ilişkin plan değişikliklerini hukuka aykırı bularak yürütmeyi durdurma kararı verdi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Planın iptal edilmesi ve Cebeci Stadyumu'nun yeniden yapılması için mücadeleye devam edeceğiz"

 • 07.06.2022 07 Haz 12:44 Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Karakuş Candan: 'Sağlık Bakanı'nın Kurucu Olduğu Vakfın Planlarına Yargı Dur Dedi' Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Karakuş Candan: "Sağlık Bakanı'nın Kurucu Olduğu Vakfın Planlarına Yargı Dur Dedi"

  İkiye bölünerek özelleştirilmesi planlanan ve Ankara Medipol Üniversitesi’ne tahsis edilen Ankara Garı Yerleşkesi’yle ilgili plan değişiklikleri, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin açtığı davayla iptal edildi. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın Ankara Tarihi Tren Garı’nı ikiye bölerek özel üniversiteyle birlikte özel hastane yapmak isteyen Sağlık Bakanı’nın kurucu olduğu vakfın planlarına yargı dur dedi. Kamusal alanı özelleştiren, tarihi dokuyu korumayan, ulaşım sorunu yaratacak plan değişikliğinde yargı bir kez daha, ‘Ankara Garı’nda yapılacak tek şey onun korunmasıdır’ diyerek planları iptal etti” dedi.

 • 25.05.2022 25 May 12:37 Tezcan Karakuş Candan'dan Memurlara Çağrı: 'İstanbul Havalimanı'na Yapılacak Millet Bahçesi Fidan Dikimine Katılmayın' Tezcan Karakuş Candan'dan Memurlara Çağrı: "İstanbul Havalimanı'na Yapılacak Millet Bahçesi Fidan Dikimine Katılmayın"

  TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, kamu çalışanlarına 29 Mayıs’ta İstanbul Atatürk Havalimanı’na yapılacak Millet Bahçesi fidan dikimi mitingine katılmaları için baskı yapıldığını açıkladı. “Devlet Memurları Kanunu açıktır. Devletin memuru iktidarın memuru değildir” diyen Candan, kamu çalışanlarına “Kamu yararı olmayan hiçbir projenin açılışına katılmayın. Mimarlar Odası olarak her türlü hukuki desteğe hazırız” çağrısı yaptı.

 • 01.05.2022 01 May 15:04 Mimarlar Odası Ankara Şubesi: Üzülmez Kültür Vadisi'ndeki Plan Değişikliği İptal Edildi Mimarlar Odası Ankara Şubesi: Üzülmez Kültür Vadisi'ndeki Plan Değişikliği İptal Edildi

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Zonguldak’taki Üzülmez Kültür Vadisi'nde sanayi sitesi kurulmasını öngören plan değişikliğinin iptal edildiğini açıkladı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Bu alanda Maden Makinaları Küçük Sanayi Sitesi kurulmak istenmesi bir vahşetti. Bu kültürel kıyıma yargı ‘dur’ dedi. Cumhuriyet’in endüstri mirasının da bulunduğu alandaki plan değişikliği iptal edildi. Karar, kamu yararı açısından sevindirici” dedi.

 • 27.09.2019 27 Eyl 17:16 Koruma Alanında Emre Madran Basın ödüllerinin dördüncüsü açıklandı Koruma Alanında Emre Madran Basın ödüllerinin dördüncüsü açıklandı

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından, doğal ve kültürel değerlerin korunmasında büyük katkılar sunmuş olan mimar Emre Madran'ın anısına bu yıl dördüncüsü verilen "Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülleri" açıklandı.

 • 29.05.2019 29 May 18:00 Kılıçdaroğlu'nun kabulü Kılıçdaroğlu'nun kabulü

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ile görüştü.

 • 21.04.2019 21 Nis 09:21 Tügik Yik Genel Sekreteri Tezcan Karakuş; 'Türkiye'de Tarımsal Üretim ve Kalkınma A.ş'yi Kurmalıyız' Tügik Yik Genel Sekreteri Tezcan Karakuş; "Türkiye'de Tarımsal Üretim ve Kalkınma A.ş'yi Kurmalıyız"

  Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Yüksek İstişare Konseyi Genel Sekreteri Tezcan Karakuş, Türkiye'nin gıda üretiminde kendisine yetebilen ve dışa satış yapan bir ülke haline gelmesi gerektiğini belirterek "Kendi ürettiğimiz sağlıklı ve organik ürünleri hem toplumumuza hem de...

 • 27.03.2019 27 Mar 13:49 Tezcan Karakuş Tügik Yik Genel Sekreteri Oldu Tezcan Karakuş Tügik Yik Genel Sekreteri Oldu

  Eskişehirli iş adamı Tezcan Karakuş, Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Yüksek İstişare Konseyi Genel Sekreterliği görevine seçildi.

 • 29.03.2018 29 Mar 15:39 Yangında Zarar Gören Çoban Mektebi Önünde Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan... Yangında Zarar Gören Çoban Mektebi Önünde Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan...

  Yangında zarar gören Çoban Mektebi önünde Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan açıklamalarda bulundu(Tür: Ankara)

 • 20.12.2017 20 Ara 16:31 Bolu Mimarlar Odası Ankara Şubesi Gölcük'teki İhaleyi Yargıya Taşıdı Bolu Mimarlar Odası Ankara Şubesi Gölcük'teki İhaleyi Yargıya Taşıdı

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi Gölcük'teki ihaleyi yargıya taşıdıMimarlar Odası Ankara Şubesi'ne bağlı Bolu'da Gölcük Tabiat Parkı'nın dağ köşkü ve bungalovlar yapılması ve göl gazinosunun işletmeye devredilmesine ilişkin ihalenin iptali için yargıya başvurdu.

 • 20.12.2017 20 Ara 16:26 Mimarlar Odası Ankara Şubesi Gölcük'teki İhaleyi Yargıya Taşıdı Mimarlar Odası Ankara Şubesi Gölcük'teki İhaleyi Yargıya Taşıdı

  MİMARLAR Odası Ankara Şubesi'ne bağlı Bolu'da Gölcük Tabiat Parkı 'nın dağ köşkü ve bungalovlar yapılması ve göl gazinosunun işletmeye devredilmesine ilişkin ihalenin iptali için yargıya başvurdu.

 • 20.12.2017 20 Ara 16:17 Mimarlar Odası Ankara Şubesi Gölcük'teki İhaleyi Yargıya Taşıdı Mimarlar Odası Ankara Şubesi Gölcük'teki İhaleyi Yargıya Taşıdı

  MİMARLAR Odası Ankara Şubesi'ne bağlı Bolu'da Gölcük Tabiat Parkı 'nın dağ köşkü ve bungalovlar yapılması ve göl gazinosunun işletmeye devredilmesine ilişkin ihalenin iptali için yargıya başvurdu.

 • 20.12.2017 20 Ara 16:06 Dha Ankara- Mimarlar Odası Ankara Şubesi Gölcük'teki İhaleyi Yargıya Taşıdı Dha Ankara- Mimarlar Odası Ankara Şubesi Gölcük'teki İhaleyi Yargıya Taşıdı

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi'ne bağlı Bolu'da Gölcük Tabiat Parkı'nın dağ köşkü ve bungalovlar yapılması ve göl gazinosunun işletmeye devredilmesine ilişkin ihalenin iptali için yargıya başvurdu.

 • 04.10.2017 04 Eki 13:03 Dha Ankara - Gökçek'in İftira Davası Açtığı Oda Başkanları, Hakim Karşısına Çıktı Dha Ankara - Gökçek'in İftira Davası Açtığı Oda Başkanları, Hakim Karşısına Çıktı

  ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, Atatürk Orman Çiftliği'ne yapılan Ankapark'la ilgili yaptığı açıklamalar sonrasında hakaret davası açtığı Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve 4 oda başkanı, hakim karşısına çıktı.

 • 04.10.2017 04 Eki 13:03 Gökçek'in İftira Davası Açtığı Oda Başkanları, Hakim Karşısına Çıktı Gökçek'in İftira Davası Açtığı Oda Başkanları, Hakim Karşısına Çıktı

  ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, Atatürk Orman Çiftliği'ne yapılan Ankapark'la ilgili yaptığı açıklamalar sonrasında hakaret davası açtığı Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve 4 oda başkanı, hakim karşısına çıktı.

 • 14.09.2017 14 Eyl 19:07 TBMM Önündeki Atatürk Meydanına İlişkin Açıklama TBMM Önündeki Atatürk Meydanına İlişkin Açıklama

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, TBMM önünde bulunan Atatürk Meydanı'nın ve Anıtı'nın yıkıldığı yönündeki iddiaları yalanlayarak, meydanın baştan sona tamamen yenileceğini ve zamanla dökülen ve sökülen yazıların da aynı şekilde yeniden yerini alacağını bildirdi.

 • 14.09.2017 14 Eyl 18:54 Ankara Büyükşehir'den TBMM Önündeki Atatürk Meydanı Açıklaması Ankara Büyükşehir'den TBMM Önündeki Atatürk Meydanı Açıklaması

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, TBMM önünde bulunan Atatürk Meydanı’nın ve Anıtı’nın yıkıldığı yönündeki iddiaları yalanlayarak, meydanın baştan sona tamamen yenileceğini ve zamanla dökülen ve sökülen yazıların da aynı şekilde yeniden yerini alacağını bildirdi.

 • 06.09.2017 06 Eyl 17:35 Dha Ankara - ABD Büyükelçiliği Önünde Polis Müdahalesi Dha Ankara - ABD Büyükelçiliği Önünde Polis Müdahalesi

  ABD Ankara Büyükelçiliği önünde eylem yapan gruba polis, biber gazıyla müdahale etti.

 • 22.08.2017 22 Ağu 15:33 Ankara Mimarlar Odası Başkanı Candan'dan Aoç Tepkisi: Mustafa Kemal Atatürk'e Karşı Yapılmış... Ankara Mimarlar Odası Başkanı Candan'dan Aoç Tepkisi: Mustafa Kemal Atatürk'e Karşı Yapılmış...

  MİMARLAR Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Atatürk Orman Çiftliği'ne ait olduğu öne sürülen arazide geçtiğimiz günlerde ABD Büyükelçiliği binası inşaatının başlamasına tepki göstererek, "Bu satış Türkiye'ye ve onun kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'e karşı yapılmış vefasızlık...

 • 22.08.2017 22 Ağu 15:01 Ankara Mimarlar Odası Başkanı Candan'dan Aoç Tepkisi: Mustafa Kemal Atatürk'e Karşı Yapılmış... Ankara Mimarlar Odası Başkanı Candan'dan Aoç Tepkisi: Mustafa Kemal Atatürk'e Karşı Yapılmış...

  Ankara Mimarlar Odası Başkanı Candan'dan AOÇ tepkisi: Mustafa Kemal Atatürk'e karşı yapılmış vefasızlık ve ihanettirMimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Atatürk Orman Çiftliği'ne ait olduğu öne sürülen arazide geçtiğimiz günlerde ABD Büyükelçiliği binası...

Advertisement