SON DAKİKA TOLKİEN HABERLERİ

Son Dakika Tolkien Haberleri

 • 19 Şubat 2018 10:10 Tarihte Bugün Ne Oldu?" Diye Merak Edenlere Eşsiz Bir Kaynak! hep kitap, Graeme Donald'ın Bugün kitabı rehberliğinde okurlarını 365 günlük, asırlar arası bir tarih yolculuğuna çıkarıyor!
 • 14 Kasım 2017 16:06 Yüzüklerin Efendisi Bundan Böyle Dizi Olacak! Yüzüklerin Efendisi Bundan Böyle Dizi Olacak! J.R.R. Tolkien'ın kitap serisi "Yüzüklerin Efendisi"nin beyazperdeden sonra dizi olarak da izleyiciyle buluşması için çalışmalar başladı.
 • 06 Kasım 2017 11:40 Yüzüklerin Efendisi Dizi Maliyeti Dudak Uçuklatıyor! Yüzüklerin Efendisi Dizi Maliyeti Dudak Uçuklatıyor! Yüzüklerin Efendisi dizi oluyor ve tüm zamanların en büyük fenomenlerinden biri yeniden karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.
 • 28 Ekim 2017 11:39 Canlı Heykel Performansı" Sanatçılarının Zorlu Mesaisi Vücutlarının tamamını boyayarak giydikleri kostümlerle gerçek ya da hayali kişileri saatlerce hareketsiz durarak canlandıran "canlı heykel sanatçıları", zorlu mesailerine uzun uğraşlarla hazırlanıyor.
 • 22 Ekim 2017 17:50 Israil'de Hatalı Otomatik Çeviri Yüzünden Bir Filistinli Tutuklandı Israil'de Hatalı Otomatik Çeviri Yüzünden Bir Filistinli Tutuklandı – İsrail polisi geçtiğimiz hafta Facebook paylaşımında Arapça 'günaydın' diyen fakat paylaşımı İbraniceye otomatik olarak 'Onlara saldırın' diye çevrilen bir Filistinliyi tutukladı.
 • 25 Eylül 2017 14:03 Kütüphane Gibi Kütüphane: Kansas City Library Kütüphane Gibi Kütüphane: Kansas City Library Okuma alışkanlığı insanın kelime dağarcığını ve hayal dünyasını genişleten, insanı geliştiren en önemli işlevlerin başında geliyor. Bazı insanlar için kitaplar en yakın dost hatta sırdaş. İşte Amerika’nın Kansas şehri bu insanların bolca bulunduğu önemli bir muhit olarak dikkat çekiyor. Burada yaşayan insanlar kitaplara o kadar çok değer veriyorlar ki gelişen teknoloji ile birlikte özellikle gençler tarafından unutulan kitaplar için dünyanın belki de en dikkat çekici kütüphanesini şehirlerine kazandırıyorlar.
 • 28 Ağustos 2017 11:02 Haftanın Tarihine Bakış Ulusal Kurtuluş Savaşı, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın, 26 Ağustos 1922'de sabaha karşı verdiği emirle başlattığı Büyük Taarruz ve 30 Ağustos'ta "Başkomutanlık Meydan Muharebesi"nin kazanılmasıyla sonuçlandı.
 • 03 Ağustos 2017 17:02 Sivas'ta 'Hobbit' Evlerinin Sayısı 6'ya Yükseldi SİVAS Belediyesi'nin kent yakınındaki mesire alanına inşa ettiği ve dünya genelinde izlenme rekorları kıran 'Yüzüklerin Efendisi' adlı filmdeki 'Hobbit' evlerine benzeyen yamaç evlerinin sayısı 6'ya yükseldi.
 • 03 Ağustos 2017 16:13 Sivas'ta 'Hobbit' Evlerinin Sayısı 6'ya Yükseldi Sivas'ta 'Hobbit' Evlerinin Sayısı 6'ya Yükseldi Sivas'ta 'Hobbit' evlerinin sayısı 6'ya yükseldiSİVAS Belediyesi'nin kent yakınındaki mesire alanına inşa ettiği ve dünya genelinde izlenme rekorları kıran 'Yüzüklerin Efendisi' adlı filmdeki 'Hobbit' evlerine benzeyen yamaç evlerinin sayısı 6'ya yükseldi.
 • 03 Ağustos 2017 15:37 Dha Yurt Bülteni-7 Dha Yurt Bülteni-7 7 Aksaray'da kaza: 2 ölü, 4 yaralıAKSARAY'da iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
 • 03 Ağustos 2017 15:00 Sivas'ta 'Hobbit' Evlerinin Sayısı 6'ya Yükseldi Sivas'ta 'Hobbit' Evlerinin Sayısı 6'ya Yükseldi SİVAS Belediyesi'nin kent yakınındaki mesire alanına inşa ettiği ve dünya genelinde izlenme rekorları kıran 'Yüzüklerin Efendisi' adlı filmdeki 'Hobbit' evlerine benzeyen yamaç evlerinin sayısı 6'ya yükseldi.
 • 05 Temmuz 2017 00:00 Warner Bros. Tolkien'in Varislerine 80 Milyon Dolar Ödeyecek Warner Bros. Tolkien'in Varislerine 80 Milyon Dolar Ödeyecek Amerikan film şirketi Warner Bros, "Yüzüklerin Efendisi" ve "Hobbit" romanlarının yazarı J.R.R. Tolkein'in varislerinin, ticari ürün haklarının kullanımıyla ilgili açtığı davada, 80 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul etti.
 • 15 Haziran 2017 13:55 Destansı Bir Klasik: Destansı Bir Klasik: "Tılsımlı Yüzük" Erken dönem Alman romantizminin önde gelen yazarlarından Friedrich de la Motte Fouqué, dünyaya sesini ilkin su perisinin efsanesini öykülediği Undine'yle duyurdu.
 • 21 Mayıs 2017 16:04 Movies İn Concert: The Lord Of The Rings - The Two Towers Orkestra Şefi: David ReitzSolist: Kaitlyn LuskOrkestra: Sinema Senfoni OrkestrasıKoro: Sinema Senfoni Korosu, Sinema Senfoni Çocuk KorosuGeçtiğimiz Nisan ayında Zorlu PSM sahnesinde gerçekleşen ve büyük ilgi gören görkemli The Lord of the Rings in Concert: The Fellowship of the Ring...
 • 20 Mayıs 2017 15:04 Movies İn Concert: The Lord Of The Rings - The Two Towers Orkestra Şefi: David ReitzSolist: Kaitlyn LuskOrkestra: Sinema Senfoni OrkestrasıKoro: Sinema Senfoni Korosu, Sinema Senfoni Çocuk KorosuGeçtiğimiz Nisan ayında Zorlu PSM sahnesinde gerçekleşen ve büyük ilgi gören görkemli The Lord of the Rings in Concert: The Fellowship of the Ring...
 • 17 Mayıs 2017 15:19 Ünlü Roman Kahramanları Kocaeli Kitap Fuarı'nda Ünlü Roman Kahramanları Kocaeli Kitap Fuarı'nda 9. Kocaeli Kitap Fuarı herkesin severek okuduğu romanların kahramanlarını görme imkanı sunuyor.
 • 16 Mayıs 2017 10:35 Lord of the Rings acerası Zorlu PSM'de… Lord of the Rings acerası Zorlu PSM'de… Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nin son iki sezondur sürdürdüğü ve büyük ilgi gören Movies in Concert Serisi'nin yeni etkinliği, The Lord of the Rings in Concert: The Two Towers, 20-21 Mayıs tarihlerinde Zorlu PSM Ana Tiyatro'da izleyicisiyle buluşacak.
 • 10 Mart 2017 16:41 Yazarların Sık Kullandıkları Sözcükler Düş Dünyalarının Kilidini Açıyor Dünyaca ünlü yazarların sıkça kullandığı özel sözcükler, nadir deyişler ve kalıp ifadeler onların düş dünyalarının kapısını açan anahtarlar olabilir.
 • 29 Ağustos 2016 11:02 Haftanın Tarihine Bakış Haftanın Tarihine Bakış Ulusal Kurtuluş Savaşı, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın, 26 Ağustos 1922'de sabaha karşı verdiği emirle başlattığı Büyük Taarruz ve 30 Ağustos'ta "Başkomutanlık Meydan Muharebesi"nin kazanılmasıyla sonuçlandı.
 • 14 Ağustos 2016 18:16 İran'da 1500 Yıl Önce Kurulan Mahunik Köyü İran'da 1500 Yıl Önce Kurulan Mahunik Köyü İran'ın Güney Horasan eyaletindeki Mahunik Cüceler Köyü'ndeki evlerin boyutu Yüzüklerin Efendisi serisindeki Hobbit Köyü'nü andırıyor.
 • 04 Nisan 2016 08:49 Zorlu PSM'de Yüzüklerin Efendisi Zorlu PSM'de Yüzüklerin Efendisi Ludwig Wicki'nin üstlendiği 86 kişilik Filarmonia İstanbul Orkestrası, film müziklerinin en karmaşık ve kapsamlı eserleri arasında sayılan Yüzüklerin Efendisi'nin müziğini film boyunca dinleyiciye sundu.
 • 03 Nisan 2016 02:30 Zorlu Psm'de "Yüzüklerin Efendisi" Konseri Filarmonia İstanbul Orkestrası, "Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği" filminin müziğini film boyunca dev ekranın önünde seslendirdi.
 • 23 Şubat 2016 12:23 Gollum' Fotoğrafından Ceza Alan Doktor, Filmin Yönetmenini Destek İçin Bekliyor Gollum' Fotoğrafından Ceza Alan Doktor, Filmin Yönetmenini Destek İçin Bekliyor Yüzüklerin Efendisi filmindeki hayali "Gollum" karakteriyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarını, başbakanlığı döneminde sosyal paylaşım sitesinde yan yan yayımladığı için memurluktan atılan ve hakkında dava açılan Dr. Bilgin Çiftçi, kendisine destek için söz konusu filmin yönetmeni Peter Jackson'ın Türkiye’ye gelmek istediğini söyledi.
 • 05 Şubat 2016 09:48 Grammy ve Oscar Ödüllü Müzikler Canlanıyor Grammy ve Oscar Ödüllü Müzikler Canlanıyor Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, senfoni orkestrası eşliğinde Nisan ayında Zorlu PSM'de!
 • 04 Ocak 2016 11:38 Elfler Yandex Kullanmaya Başlayacak Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi'nin yazarı J.R.R. Tolkien'in geliştirdiği Elfçe de katıldı. Kullanıcılar artık Yandex.Çeviri'de yer alan 64 dilden Sindarin Elfçesine çeviri yapabilecek.
 • 08 Aralık 2015 15:00 Kadınlar, Sakallarıyla Erkekleri Kıskandırıyor Kadınlar, Sakallarıyla Erkekleri Kıskandırıyor Kadınlar, kimisi Viking kimisi hobit sakallarını andıran şekilde ördükleri saçlarıyla erkekleri kıskandırıyor. Ayrıca kadınların sakalları gerçeklerini aratmıyor.
 • 03 Aralık 2015 18:57 Çiftçi'nin Benzetme Nedeniyle Cezayla Karşı Karşıya Kalması Korkunç - Hobbit Oyuncusu Wood Çiftçi'nin Benzetme Nedeniyle Cezayla Karşı Karşıya Kalması Korkunç - Hobbit Oyuncusu Wood Yüzüklerin Efendisi film serisindeki Hobbit rolüne hayat veren oyuncu Elijah Wood, Aydın'da görevli aile hekimi Dr. Bilgin Çiftçi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile serinin unutulmaz karakterlerini karşılaştırdığı bir Facebook paylaşımı için "hakaret" suçu ile yargılanması konusunda bir açıklama yaptı.
 • 03 Aralık 2015 10:32 Yüzüklerin Efendisi'nin Yönetmeni: Resimdeki Gollum Değil Smeagol Yüzüklerin Efendisi film serisinin yönetmeni Peter Jackson, Aydın'da görevli aile hekimi Dr. Bilgin Çiftçi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile serinin unutulmaz karakterlerinden Gollum'u karşılaştırdığı bir Facebook paylaşımı için Cumhurbaşkanı'na hakaret etmek suçu ile yargılanmasının ardından bir açıklama yaptı.
 • 03 Aralık 2015 10:27 Yüzüklerin Efendisi'nin Yönetmeni: Resimdeki Gollum Değil Smeagol Yüzüklerin Efendisi film serisinin yönetmeni Peter Jackson, Aydın'da görevli aile hekimi Dr. Bilgin Çiftçi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile serinin unutulmaz karakterlerinden Gollum'u karşılaştırdığı bir Facebook paylaşımı için Cumhurbaşkanı'na hakaret etmek suçu ile yargılanmasının ardından bir açıklama yaptı.
 • 03 Aralık 2015 06:56 Yönetmen Peter Jackson: O Resimler Gollum'un Değil, Smeagol'un Yönetmen Peter Jackson: O Resimler Gollum'un Değil, Smeagol'un Yüzüklerin Efendisi serisinin ünlü yönetmeni Peter Jackson, Cumhurbaşkanı'na hakaret davasına konu olan resimlerdeki karakter için "Gollum değil, Smeagol" dedi.
 • 02 Aralık 2015 15:47 Erdoğan'a 'Gollum Karakteri ile Hakaret' Davası İngiliz Basınında Yüzüklerin Efendisi filmindeki ‘Gollum’ karakteri ile Erdoğan’ın fotoğraflarını yan yana koyarak sosyal medyada paylaşan Dr. Bilgin Çiftçi hakkında açılan dava İngiliz medyasında haber oldu.
 • 01 Aralık 2015 13:31 Erdroğan'a Hakaret Davasında 'Gollum' Karakterine Bilirkişi İncelemesi Erdroğan'a Hakaret Davasında 'Gollum' Karakterine Bilirkişi İncelemesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Yüzüklerin Efendisi filmindeki "Gollum" karakterine benzeten doktor, Erdoğan'a hakaretten yargılanıyor. Mahkeme başkanı "Gollum" için bilirkişi raporu istedi.
 • 12 Ekim 2015 12:23 George R.r. Martin'in "Deri Ticareti" Romanı Televizyon Dizisi Olacak "Game of Thrones" (Taht Oyunları) adlı televizyon dizisiyle tüm dünyada milyonlarca kişinin beğenisini kazanan Amerikalı yazar George R.R. Martin'in bir eseri daha televizyona uyarlanıyor.
 • 13 Eylül 2015 14:32 Yeni Zelanda?daki ?hobbit Köyü? Büyük İlgi Görüyor Yeni Zelanda?daki ?hobbit Köyü? Büyük İlgi Görüyor Yeni Zelanda'daki 'Hobbit köyü' büyük ilgi görüyor Gişe rekorları kıran 'Yüzüklerin Efendisi' ve 'Hobbit' filmlerinin merkez platosu olan Hobbiton'a Dünya'nın ilgisi azalmıyor.
 • 13 Eylül 2015 12:41 Yeni Zelanda'daki Yeni Zelanda'daki "Hobbit Köyü" Büyük İlgi Görüyor Dha DIŞ HABER – Gişe rekorları kıran "Yüzüklerin Efendisi" ve "Hobbit" filmlerinin merkez platosu olan Hobbiton'a Dünya'nın ilgisi azalmıyor.
 • 27 Temmuz 2015 17:31 Sivas'ta 'Hobbit' Evlerinin İlk 2'si Tamamlandı Sivas'ta 'Hobbit' Evlerinin İlk 2'si Tamamlandı Sivas Belediyesi'nin, dünya genelinde gişe rekorları kıran 'Yüzüklerin Efendisi' ve 'Hobbit' filmlerinden esinlenerek tasarladığı yamaç evlerinin ilk ikisi tamamlandı. Butik otel tarzı evler için şimdiden yoğun talep oluştu.
 • 11 Temmuz 2015 12:00 Sivas'ta 'Hobbit' Mimarisi Sivas'ta 'Hobbit' Mimarisi Sivas Belediyesi, dünya çapında gişe rekoru kıran 'Yüzüklerin Efendisi' ve 'Hobbit' serisi filmlerdeki 'Hobbit' karakterlerinin yaşadığı evlerden esinlenerek Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı'na yamaç evleri yaptı.
 • 11 Temmuz 2015 11:07 Sivas'ta 'Hobbit' Mimarisi Sivas'ta 'Hobbit' Mimarisi Sivas'ta 'Hobbit' mimarisi Sivas Belediyesi, dünya çapında gişe rekoru kıran 'Yüzüklerin Efendisi' ve 'Hobbit' serisi filmlerdeki 'Hobbit' karakterlerinin yaşadığı evlerden esinlenerek Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı'na yamaç evleri yaptı.
 • 24 Haziran 2015 11:35 Öğrenciler Yerli Kitapları Tercih Ediyor Öğrenciler Yerli Kitapları Tercih Ediyor Yapılan bir araştırmaya göre öğrencilerin, öğretmenlerinin yönlendirmesi ve kitapçılarda fazlaca yer bulması nedeniyle yerli kitapları daha fazla okuduğu ortaya çıktı.
 • 21 Haziran 2015 11:41 Beren ve Luthien' Tiyatro Oyunu Kosova'da Türk Tiyatrosu Tarafından Sahneye Kondu Beren ve Luthien' Tiyatro Oyunu Kosova'da Türk Tiyatrosu Tarafından Sahneye Kondu 'Beren ve Luthien' tiyatro oyunu Kosova'da Türk tiyatrosu tarafından sahneye kondu Kosovalı Türk tiyatrocu ve yazar Deniz Dadale'nin John Ronald Reuel Tolkien'in Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi'nden esenlenerek yazdığı 'Beren ve Luthien' adlı tiyatro oyununun galası yapıldı.
 • 21 Haziran 2015 11:28 Beren ve Luthien' Tiyatro Oyunu Kosova'da Türk Tiyatrosu Tarafından Sahneye Kondu Beren ve Luthien' Tiyatro Oyunu Kosova'da Türk Tiyatrosu Tarafından Sahneye Kondu Kosovalı Türk tiyatrocu ve yazar Deniz Dadale'nin John Ronald Reuel Tolkien'in Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi'nden esenlenerek yazdığı 'Beren ve Luthien' adlı tiyatro oyununun galası yapıldı.
 • 11 Haziran 2015 17:35 İngiliz Aktör Christopher Lee Öldü İngiliz aktör Christopher Lee, 93 yaşında hayata veda etti.
 • 05 Haziran 2015 10:11 Hobbit'in İlk Baskısı 570 Bin Liraya Satıldı İngiliz yazar JRR Tolkien'in beyazperdeye de uyarlanan "The Hobbit" adlı eserinin ilk baskılarından biri, açık artırmada 137 bin sterline (yaklaşık 570 bin lira) satıldı.
 • 29 Nisan 2015 19:00 Shadow Of Mordor Game Of The Year Sürümü Shadow Of Mordor Game Of The Year Sürümü Orta Dünya hayranlarının başından kalkmadığı, Tolkien dünyasının en iyi oyunu Shadow of Mordor için yapımcılar en iyi sürümlerini de hazırladı.
 • 30 Mart 2015 19:16 Pillars Of Eternity Ön İnceleme İlk Bakış Pillars Of Eternity Ön İnceleme İlk Bakış Pillars of Eternity Ön İnceleme İlk Bakış Pillars of Eternity oyunu için diyecek o kadar çok şey var ki. Ama ilk olarak şuraya videoyu koyuyor ve daha sonra size oyunun ön incelemesi için yazdıklarımla baş başa bırakıyorum.
 • 01 Şubat 2015 13:44 Son Hobbit, An İtibarıyla Serinin En Düşüğü Son Hobbit, An İtibarıyla Serinin En Düşüğü Peter Jackson tarafından J.R.R. Tolkien'in The Hobbit isimli romanından 3 film olarak beyazperdeye uyarlanan Hobbit serisi, dünya çapında büyük bir ilgi...
 • 29 Ocak 2015 08:45 Emre Karaca Emre Karaca "Kutsal Savaş" Serisini Başlattı! Fantastik edebiyata yeni bir soluk getiren Emre Karaca, Herdem Kitap imzasıyla yayınladığı romanıyla Kutsal Savaş serisini başlattı.
 • 26 Aralık 2014 16:14 Hobbit'in Beyazperdedeki Yükselişi Sürüyor Hobbit'in Beyazperdedeki Yükselişi Sürüyor Orta Dünya'ya büyük bir ilgi var. Ancak bu, Orta Dünya'da çıktığımız son yolculuk olabilir.
 • 23 Aralık 2014 00:07 Hobbit 3 Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı Hobbit 3 Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı Merakla beklenen Hobbit: Beş Ordunun Savaşı filmi gişede oldukça başarılı bir performans gösteriyor.
 • 22 Aralık 2014 14:03 Hobbit: Beş Ordunun Savaşı İlk 5 Gün Rekoru Kırdı Hobbit: Beş Ordunun Savaşı İlk 5 Gün Rekoru Kırdı Hobbit: Beş Ordunun Savaşı, ilk 5 günde 643 bin 689 kişi tarafından Tüm Zamanların En İyi İlk Beş Gün Yabancı Film Açılış Rekorunu kırdı.