Son dakika Ümit Yardım haberleri, Ümit Yardım son dakika, son dakika Ümit Yardım

Son Dakika Ümit Yardım Haberleri

Son dakika Ümit Yardım haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ümit yardım haberleri anında burada.

 • 10.11.2020 17:39 Gelecek Partisi Başkanlık Kurulu ve Politika İzleme Kurulu başkanları belirlendi Gelecek Partisi Başkanlık Kurulu ve Politika İzleme Kurulu başkanları belirlendi

  Gelecek Partisi 1. Olağan Kongresi sonrası Parti Başkanlık Kurulu (PBK) ve Politika İzleme Kurulu (PİK) başkanları belli oldu.

 • 10.11.2020 17:23 Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun 'A Takımı' belli oldu Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun 'A Takımı' belli oldu

  Gelecek Partisi Başkanlar Kurulu açıklandı. Eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun genel başkan olduğu partide sözcü Serkan Özcan olurken Genel Sekreter Kani Torun olarak belirlendi. Gelecek Partisi'nin önerdiği parlamenter sistem modelinin yazıcılarından Anayasa hukukçusu Prof. Dr. Serap Yazıcı da partinin başkanlık kurulunda yer aldı.

 • 03.02.2020 14:43 Davutoğlu cephesinden İdlib'de tırmanan gerilimle ilgili ilk yorum: Açık mesaj göndermenin vakti geldi Davutoğlu cephesinden İdlib'de tırmanan gerilimle ilgili ilk yorum: Açık mesaj göndermenin vakti geldi

  Rejim güçlerinin Türk askerlerini hedef aldığı saldırı sonrası İdlib'de gerilim tırmandı. Konuyla ilgili Davutoğlu'nun liderliğini yaptığı Gelecek Partisi'nden yapılan değerlendirmede "Artık bazı konularda soruları açık sormanın, Moskova'ya ve Tahran'a açık mesajlar göndermenin vakti geldi" ifadeleri kullanıldı.

 • 04.01.2020 10:23 Davutoğlu'nun ekibinden Kasım Süleymani'nin ölümü için ilk yorum Davutoğlu'nun ekibinden Kasım Süleymani'nin ölümü için ilk yorum

  Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek Partisi'nden Kasım Süleymani'nin ölümüyle ilgili ilk yorum geldi. Parti adına konuşan Dış İlişkiler Başkanı, "Dost Irak'ın üçüncü ülkelerin bir hesaplaşma alanına dönüştürülmesi kaygılarımızı arttırmaktadır" dedi.

 • 25.12.2019 16:02 Canlı yayında konuşan Ahmet Davutoğlu'nu gıcık tuttu, konuşmakta zorlandı Canlı yayında konuşan Ahmet Davutoğlu'nu gıcık tuttu, konuşmakta zorlandı

  Yurt genelinde salgın yaşanan grip rahatsızlığı Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu da vurdu. Canlı yayında Başkanlık Kurulu'nu açıkladığı sırada talihsiz bir an yaşayan Davutoğlu, gıcık tutmasıyla konuşmakta zorlandı. Davutoğlu'nun zor anları kameralara yansıdı.

 • 25.12.2019 15:46 Ahmet Davutoğlu: Kanal İstanbul Projesi'nden vazgeçilmeli Ahmet Davutoğlu: Kanal İstanbul Projesi'nden vazgeçilmeli

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, A Takımı'nı açıkladığı basın toplantısında, Kanal İstanbul Projesi'nden vazgeçilmesi gerektiğini dile getirdi ve proje hakkındaki raporlardan tatmin olmadığını söyledi.

 • 19.12.2019 17:45 Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'nin yönetim kadrosu belli oldu Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'nin yönetim kadrosu belli oldu

  Gelecek Partisi Kurucular Kurulu, ilk toplantısını yaptı. Toplantıda Ahmet Davutoğlu Genel Başkanlığa seçilirken, partinin yönetim kurulu da belirlendi. Etyen Mahçupyan, Yusuf Ziya Özcan, Ayhan Sefer Üstün ve Nihal Olçok gibi isimler parti yönetiminde yer aldı.

 • 05.12.2019 09:54 Davutoğlu'nun kurucular kurulunda AK Parti, CHP, HDP ve MHP'den sürpriz isimler Davutoğlu'nun kurucular kurulunda AK Parti, CHP, HDP ve MHP'den sürpriz isimler

  Yeni parti hazırlıklarını sürdüren ve Bolu'da iki günlük kamp yapan Ahmet Davutoğlu ekibi, parti programı ve tüzüğünü büyük oranda şekillendirdi. 130 kişiden oluşması beklenen kurucular kurulunda eski AK Parti, CHP, HDP ve MHP'li isimlerin yer aldığı kaydediliyor.

 • 03.12.2019 12:04 Ahmet Davutoğlu'nun diplomasiden ilk büyük transferi Türkiye'nin Avusturya Büyükelçisi oldu Ahmet Davutoğlu'nun diplomasiden ilk büyük transferi Türkiye'nin Avusturya Büyükelçisi oldu

  Yeni parti hazırlıklarında artık sona gelen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ekibine, diplomasiden ilk katılım Viyana'dan geldi. Türkiye'nin Avusturya Büyükelçisi Ümit Yardım emekliliğini istedi. Yardım'ın Davutoğlu'nun dış politika ekibinde etkin bir isim olacağı konuşuluyor.

 • 14.11.2019 12:02 Başkan Hürriyet'ten Viyana'da İzmit daveti Başkan Hürriyet'ten Viyana'da İzmit daveti

  Viyana'da İzmit'in tarihi ile ilgili bilgi İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, "En yakın zamanda Hoşgörü Kenti İzmit'e sizleri bekliyorum" dedi.

 • 09.11.2019 16:54 Viyana'da Türk- Avusturya ilişkileri ele alındı Viyana'da Türk- Avusturya ilişkileri ele alındı

  Türkiye Cumhuriyeti Viyana Büyükelçiliği, Avusturya Savunma Bakanlığı, Avusturya Ulusal Savunma Akademisi ve Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu tarafından 6-7 Kasım'da düzenlenen etkinliklerde geçmişten bugüne Türkiye-Avusturya ilişkileri ele alındı.

 • 09.11.2019 02:43 Avusturya'da Avusturya'da "Boğaziçi'nden Mavi Tuna'ya" konseri

  Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliğinde, Osmanlı ve Avusturya-Macaristan imparatorlukları arasındaki müzikal etkileşimleri anlatan "Boğaziçi'nden Mavi Tuna'ya Müzikal bir yolculuk" konseri düzenlendi.

 • 09.11.2019 02:26 Avusturya'da Avusturya'da "Boğaziçi'nden Mavi Tuna'ya" konseri

  Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliğinde, Osmanlı ve Avusturya-Macaristan imparatorlukları arasındaki müzikal etkileşimleri anlatan "Boğaziçi'nden Mavi Tuna'ya Müzikal bir yolculuk" konseri düzenlendi.

 • 23.10.2019 01:12 Viyana'da Viyana'da "Avusturya'daki Türkiye - Türkiye'deki Avusturya" konferansı

  Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliğinde "Avusturya'daki Türkiye - Türkiye'deki Avusturya" başlıklı bir konferans düzenlendi.

 • 03.10.2019 23:25 Avusturya'da Türk Keneşi resepsiyonu Avusturya'da Türk Keneşi resepsiyonu

  Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliğinde, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi -Türk Konseyi) Günü ve Özbekistan'ın Konseye katılımı nedeniyle resepsiyon düzenlendi.

 • 03.09.2019 23:09 Avusturya'da Avusturya'da "Sanat Farklılıkları Konuşuyor" sergisi

  Avusturya'nın başkenti Viyana'daki Yunus Emre Enstitüsünde (YEE), 15 ülkeden 15 sanatçının eserlerinin yer aldığı "Sanat Farklılıkları Konuşuyor" sergisi düzenlendi.

 • 15.07.2019 21:28 Avusturya'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

  Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ümit Yardım, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleye ilişkin, "Hepimizde bu mücadelenin devamı için siyasi irade, milli direniş, dayanışma ve birlik mevcuttur.

 • 25.06.2019 11:33 Türk piyanistten Viyana'da konser Türk piyanistten Viyana'da konser

  SEVGİ, konserde ünlü Türk sanatçılar İlhan Baran'ın 'Siyah ve Beyaz', Fazıl Say'ın 'Kara Toprak' eserlerinin yanı sıra Sergey Prokofyev'in 'Romeo ve Juliet', Franz Liszt'in 'Ballade No.2' gibi klasik eserlerini de çaldı.

 • 25.06.2019 00:38 "Türk piyanistten Viyana'da konser" başlıklı haberimizin dördüncü paragrafında, Türkiye'nin Viyana...

  Avusturya'nın başkenti Viyana'da, Türk piyanist Gülce Sevgi, yerli ve yabancı klasik eserlerden oluşan konser verdi.

 • 17.06.2019 16:33 Vakıfbank International Avusturya'daki 20'nci yılını galayla kutladı Vakıfbank International Avusturya'daki 20'nci yılını galayla kutladı

  AVUSTURYA'yı ziyaret eden devlet adamları ve dünya çapındaki starların konaklamak için öncelikle tercih ettiği Hotel Imperial'de Türkiye rüzgarı estiren gala siyaset, ekonomi ve iş dünyasını buluşturdu.

 • 14.06.2019 01:57 Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Yardım gençlerle bir araya geldi

  Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ümit Yardım, Avusturya'nın başkenti Viyana'da gençlerle bir araya gelerek onlara tavsiyelerde bulundu.

 • 04.06.2019 14:13 Avrupa'da bayram coşkusu Avrupa'da bayram coşkusu

  ALMANYA'da yaşayan Türkler, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı 900'e yakın camide bayram namazı kıldı.

 • 04.06.2019 09:17 Avusturya'da Ramazan Bayramı

  Avusturya'nın başkenti Viyana'da yaşayan Müslümanlar, bayram namazını camilerde eda etti.

 • 17.05.2019 11:31 Maganda Kurşunuyla Ölüme 6 Yıl 8 Ay Hapis

  Özden ATİK / İstanbul, DHA - KAĞITHANE'de düğün konvoyunu izlemek üzere çıktığı evinin balkonunda başına isabet eden kurşunla can veren biri otistik üç çocuk annesi Hülya Özdemir'in (52) öldürülmesine ilişkin davada karar çıktı.

 • 17.05.2019 11:29 İstanbul - /yeniden/ Maganda Kurşunuyla Ölüme 6 Yıl 8 Ay Hapis

  Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHAKağıthane'de düğün konvoyunu izlemek üzere çıktığı evinin balkonunda başına isabet eden kurşunla can veren biri otistik üç çocuk annesi Hülya Özdemir'in (52) öldürülmesine ilişkin davada karar çıktı.

 • 22.04.2019 15:18 Kuluncak'ta Uygulanan Robotik Kodlama Eğitimleri Tanıtıldı Kuluncak'ta Uygulanan Robotik Kodlama Eğitimleri Tanıtıldı

  Kuluncak Kaymakamlığı tarafından ilçedeki ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan öğrencilere yönelik uygulanan robotik kodlama eğitimleri Ankara'da düzenlenen Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi'nde tanıtıldı.

 • 11.04.2019 23:16 Türkiye Kültürde Süper Güç Türkiye Kültürde Süper Güç"

  Troya kazı başkanı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rüstem Aslan, Türkiye'nin, "Dünya Kültür Mirası Listesi"nde önemli bir yeri olduğunu belirterek, "Türkiye kültürde süper güç, bunu arkeolojik mirasımıza baktığımızda görüyoruz.

 • 04.04.2019 13:59 Viyana'da Türkiye Oturumu: Yatırıma En Uygun Ülke Viyana'da Türkiye Oturumu: Yatırıma En Uygun Ülke

  'YEREL seçimlerden sonra Avusturyalı yatırımcı için Türkiye'de yatırım koşulları' konulu açık oturum Kontrollbank 'Süvari Salonu'nda yapıldı.

 • 28.03.2019 11:47 Avusturya'daki Türk Şehitleri Anıldı Avusturya'daki Türk Şehitleri Anıldı

  DIŞİŞLERİ Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Türkiye ile Avusturya arasındaki ilişkilere ilişkin, "Aziz şehitlerimizin hatırasını yad ederken, onların kahramanlıkları ve mücadelelerinden aldığımız mesaj nettir.

 • 27.03.2019 23:33 Avusturya'da Mogersdorf Türk Şehitliği Açıldı Avusturya'da Mogersdorf Türk Şehitliği Açıldı

  - Avusturya'da Mogersdorf Türk Şehitliği açıldıVİYANA - Raab Suyu Savaşı'nda 1664 yılında cereyan eden şehit düşen Osmanlı askerleri anısına yapılan şehitlik açıldı.

 • 27.03.2019 23:02 Avusturya'da Mogersdorf Türk Şehitliği Açıldı Avusturya'da Mogersdorf Türk Şehitliği Açıldı

  Raab Suyu Savaşı'nda 1664 yılında cereyan eden şehit düşen Osmanlı askerleri anısına yapılan şehitlik açıldı.

 • 27.03.2019 22:09 Avusturya'daki Türk Şehitliği'nde Tören Avusturya'daki Türk Şehitliği'nde Tören

  Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Türkiye ile Avusturya arasındaki ilişkilere ilişkin "İki ülke arasındaki ilişkilerin olumsuz bir gündem üzerinden değil de olumlu bir gündem üzerinden ilerlemesini tercih ederiz ama artan yabancı düşmanlığı ve İslam düşmanlığının maalesef...

 • 27.03.2019 20:45 Avusturya'daki Türk Şehitliği'nde Tören

  Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Türkiye ile Avusturya arasındaki ilişkilere ilişkin "İki ülke arasındaki ilişkilerin olumsuz bir gündem üzerinden değil de olumlu bir gündem üzerinden ilerlemesini tercih ederiz ama artan yabancı düşmanlığı ve İslam düşmanlığının maalesef...

 • 26.03.2019 11:02 Avusturya'da Nevruz Kutlaması Avusturya'da Nevruz Kutlaması

  Society dergisi tarafından düzenlenen etkinlikte, aralarında Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan'ın da bulunduğu 10 ülke stant açarak ülkelerini tanıttı.

 • 26.03.2019 02:24 Avusturya'da Nevruz Kutlaması Avusturya'da Nevruz Kutlaması

  Avusturya'nın başkenti Viyana'da nevruz etkinliği gerçekleştirildi.

 • 31.01.2019 11:47 Viyana'da Şefika Kutluer Konseri Viyana'da Şefika Kutluer Konseri

  KONSERE ev sahipliği yapan Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ümit Yardım, açılış konuşmasında, devlet sanatçısı flüt virtüözü Kutluer'in müzik hayatında sadece Türkiye'de değil, İtalya, Slovakya ve Avusturya gibi ülkelerden en üstün görev nişanlarına layık görüldüğünü söyledi.

 • 31.01.2019 03:16 Viyana'da "Şefika Kutluer Konseri"

  Avusturya'nın başkenti Viyana'da "sihirli flüt" unvanlı dünyaca ünlü Türk flüt virtüözü Şefika Kutluer konser verdi.

 • 24.01.2019 21:38 Ytb Başkanı Abdullah Eren Avusturya'da

  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkanı Abdullah Eren, 3 gün sürecek Avusturya ziyaretinin ilk gününe Türk kurumları ve çeşitli derneklere yaptığı ziyaretlerle başladı.

 • 16.01.2019 14:28 Avrupa'da Türk Ezgileri Eşliğinde Klasik Müzik Keyfi Avrupa'da Türk Ezgileri Eşliğinde Klasik Müzik Keyfi

  Ahmet Koç ve ona Türk Oda Orkestrasıyla eşlik eden dünyaca ünlü orkestra şefi Betin Güneş'in "Köprü ve Ötesi" konserleri Paris, Roma ve Viyana'da Avrupalı müzikseverlerin beğenisini topladı.

 • 15.01.2019 11:54 Yunus Emre, Mozart, Aşık Veysel, Shostakovich, Neşet Ertaş... Eserleri Viyana'da Aynı Konserde... Yunus Emre, Mozart, Aşık Veysel, Shostakovich, Neşet Ertaş... Eserleri Viyana'da Aynı Konserde...

  AVUSTURYA'nın başkenti Viyana'da Türk Oda Orkestrasının bağlama virtüözü Ahmet Koç ile birlikte seslendirdiği eserler, çok sayıda Türk ve yabancı davetliye keyifli anlar yaşattı.

 • 15.01.2019 02:53 Türk Sanatçılardan Viyana'da Konser Türk Sanatçılardan Viyana'da Konser

  Avusturya'nın başkenti Viyana'da Türk Oda Orkestrasının bağlama virtüözü Ahmet Koç ile birlikte seslendirdiği eserler, davetlilere keyifli anlar yaşattı.

 • 15.01.2019 02:07 Türk Sanatçılardan Viyana'da Konser

  Avusturya'nın başkenti Viyana'da Türk Oda Orkestrasının bağlama virtüözü Ahmet Koç ile birlikte seslendirdiği eserler, davetlilere keyifli anlar yaşattı.

 • 20.12.2018 08:56 Büyükelçi Atamaları Resmi Gazete'de Büyükelçi Atamaları Resmi Gazete'de

  Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarıyla aralarında Rusya ve İran'ın bulunduğu 22 ülkenin büyükelçisi merkeze alındı, 25 ülkeye yeni büyükelçi atandı.

 • 20.12.2018 05:01 Büyükelçi Atamaları Resmi Gazete'de

  Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarıyla aralarında Rusya ve İran'ın bulunduğu 22 ülkenin büyükelçisi merkeze alındı, 25 ülkeye yeni büyükelçi atandı.

 • 20.12.2018 04:04 Büyükelçi Atamaları Resmi Gazete'de

  Resmi Gazete'de yayımlanan kararla 22 büyükelçi merkeze alındı, 25 ülkeye yeni büyükelçi atandı.

 • 04.12.2018 14:30 Düğündeki Maganda Kurşunuyla Ölüme 15 Yıla Kadar Hapis İstemi Düğündeki Maganda Kurşunuyla Ölüme 15 Yıla Kadar Hapis İstemi

  Düğündeki maganda kurşunuyla ölüme 15 yıla kadar hapis istemi Kağıthane'deki düğünde maganda kurşunu davasında mütalaa açıklandı 2 sanığın beraatini isteyen savcı iki sanığın cezalandırılmasını istediİSTANBUL - Kağıthane'de bir düğünde havaya ateş edilirken balkondan sokaktaki düğünü izleyen...

 • 04.12.2018 14:20 Kadının Ölümüne Neden Olan Magandalara İstenen Ceza Belli Oldu Kadının Ölümüne Neden Olan Magandalara İstenen Ceza Belli Oldu

  Haber: Özden ATİK / İstanbul DHAKağıthane'de düğün konvoyunu izlemek üzere çıktığı evinin balkonunda başına isabet eden kurşunla can veren Hülya Özdemir'in (52) öldürülmesine ilişkin 4 tutuksuz sanığın yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı.

 • 04.12.2018 14:09 Düğündeki Maganda Kurşunuyla Ölüme 15 Yıla Kadar Hapis İstemi

  İstanbul Kağıthane’de bir düğünde havaya ateş edilirken balkonda vurulan Hülya Özdemir’in ölümüne ilişkin davada savcı mütalaasını açıkladı.

 • 04.12.2018 14:06 Kadının Ölümüne Neden Olan Magandalara İstenen Ceza Belli Oldu

  KAĞITHANE'de düğün konvoyunu izlemek üzere çıktığı evinin balkonunda başına isabet eden kurşunla can veren Hülya Özdemir'in (52) öldürülmesine ilişkin 4 tutuksuz sanığın yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı.

 • 04.12.2018 14:05 Kadının Ölümüne Neden Olan Magandalara İstenen Ceza Belli Oldu

  Haber: Özden ATİK / İstanbul DHAKağıthane'de düğün konvoyunu izlemek üzere çıktığı evinin balkonunda başına isabet eden kurşunla can veren Hülya Özdemir'in (52) öldürülmesine ilişkin 4 tutuksuz sanığın yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı.