Bartın Ulus ilçesinde heyelan riski: Bir ev tehlikede - Son Dakika
Yaşam

Bartın Ulus ilçesinde heyelan riski: Bir ev tehlikede

Bartın Ulus ilçesinde heyelan riski: Bir ev tehlikede

Bartın Ulus ilçesinde yapılan temel kazma çalışmasının yapıldığı arazide, son yağışların ardından toprak kayması yaşandı. Heyelanda arazisinin bir evin de çökme riski bulunuyor.

28.11.2023 11:09  Güncelleme: 11:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bartın Ulus ilçesinde yapılan temel kazma çalışmasının yapıldığı arazide, son yağışların ardından toprak kayması yaşandı. Heyelanda arazisinin bir evin de çökme riski bulunuyor.

Bartın Ulus ilçe merkezindeki Kaldırım Mahallesi Ozan Sokak üzerinde emekli öğretmen Mustafa Şahin'in bir yıl önce inşa ettiği evinin bir kaç metre uzağında bir sitenin etrafını çevreleyecek bir istinat duvarı temel kazısı başladı. Yaklaşık 3 ay önce başlatılan ve 4-5 metre yükseklikteki temel kazı çalışmalarını yürüten firma istinat duvarının bir kısmını inşa ederken, diğer kısmının çalışmasına ise uzun süre başlamadı. Evinin bir kaç metre uzağında kazı yapılan Şahin'in arazisinde, son sağanak yağışlarla birlikte heyelan meydana geldi. Şahin'in arazisinin bir bölümündeki toprak, temel çalışması yürütülen alana doğru kayarken, evi ise çökme riski altında bulunuyor.

Yağışların devam etmesi halinde evinin tamamen yıkılmasından endişe eden Mustafa Şahin ile belediye ekiplerine tepki göstererek, "Yaklaşık 18 yıl önce buradaki arsayı aldım. Geçen sene de buraya oturmak için yaklaşık 48 metrekarelik bir ev yaptım. Her şeyi tam, izinlerini aldım, iskanını aldım. Fakat yaklaşık 3 ay önce yandaki site, buraya istinat duvarları için temeller açtı. Bunlar yaklaşık 4 ve 5 metre yüksekliğindeydi temeller. Uzun süre bu istinat duvarını yapmadılar. 29 Eylül'de belediyeye dilekçe verdim, evinin arka tarafındaki arsada göçme oldu diye. Bu dilekçenin ardından bir miktar istinat duvarı yaptılar. Tamamlamadıkları için de yağışlarda arazimin büyük bölümü göçtü. Şimdi evimin de yıkılmasından endişe ediyorum" diye konuştu.

Yağışların ardından bölgeye gelen ekipler tarafından denetlenen alanda geçici tedbirler alınırken, inşaat firması personeli tarafından ise alanda kayan toprak temizlendi. - BARTIN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Bartın Ulus ilçesinde heyelan riski: Bir ev tehlikede - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Partilerin oy oranı ne? Son seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı
  12:59 Partilerin oy oranı ne? Son seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı

  ASAL Araştırma tarafından yapılan anket sonuçlarına göre, bir milletvekili seçimi olsa AK Parti yüzde 34.8 ile birinci parti konumunda yer alırken, CHP yüzde 23.2 ile ikinci sırada yer aldı. MHP'nin desteği ise yüzde 9.7 olarak belirlendi. DEVA, Gelecek, Saadet ve Demokrat Parti ise listede yer alamadı.

 • Belediye başkan adayı, canlı yayında olduğunu unutup jandarma komutanına küfretti
  12:25 Belediye başkan adayı, canlı yayında olduğunu unutup jandarma komutanına küfretti

  31 Mart seçimleri için AK Parti tarafından Niğde'nin Hacıabdullah beldesinde aday gösterilen Babaoğlan Altun, bir sosyal medya platformundan canlı yayınlanan konuşması sırasında jandarma komutanına "o.... ç....." dedi. Altun, toplantıya katılanların "Canlı yayındayız" şeklinde hatırlatma yapmaları üzerine "Olsun, hak etti" karşılığını verdi.

 • Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu
  12:17 Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu

  TFF, Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihini açıkladı. Trendyol Süper Lig ve Trendyol 1. Lig 9, 10, 11 ve 12 Ağustos 2024 tarihlerinde oynanacak maçlarla başlayacak.

 • Küfürlü şeriat paylaşımı yapan Feyza Altun hakkında istenen ceza belli oldu
  12:04 Küfürlü şeriat paylaşımı yapan Feyza Altun hakkında istenen ceza belli oldu

  Küfürlü şeriat paylaşımı nedeniyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan avukat Feyza Altun hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

 • Türkiye'de casusluk yapan 10 şüpheli kıskıvrak yakalandı
  12:03 Türkiye'de casusluk yapan 10 şüpheli kıskıvrak yakalandı

  İçişleri Bakanlığı, Türkiye'de casusluk faaliyetleri kapsamında elde ettikleri bilgi ve belgeleri Fransa ve Çin istihbarat servislerine aktardıkları belirlenen 10 şüphelinin yakalandığını bildirdi. Şüpheliler arasında kendini sözde aktivist ve gazeteci olarak tanıtan Ahmed Katie de bulunuyor. Katie'nin, Türkiye'deki siyasi partilerle irtibat kurmaya çalıştığı ve Türk devlet yetkililerinden sözde tehditler aldığını ileri sürdüğü belirlendi. Ayrıca, Katie'nin Fransız istihbaratının direktifleriyle Türkiye'deki faaliyetlerini Halep Dostları Topluluğu yöneticileri üzerinden ilettiği tespit edildi. Çin istihbarat birimine bilgi aktaran 7 şüpheliye de operasyon düzenlendi ve çok sayıda dijital materyal ile para ve silah ele geçirildi.

 • Acun Ilıcalı, Survivor'ı heyecanlı şekilde izleyen gençleri Dominik'e davet etti
  11:48 Acun Ilıcalı, Survivor'ı heyecanlı şekilde izleyen gençleri Dominik'e davet etti

  Acun Ilıcalı, Survivor All Star'ı heyecanlı şekilde izledikleri anları kayda alarak yayınlayan gençleri Dominik'e davet etti. Gençler de Ilıcalı'nın teklifini geri çevirmedi.

 • ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin'e küfretti
  11:33 ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin'e küfretti

  ABD Başkanı Joe Biden, seçim kampanyası konuşmasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e ağır sözler kullanarak küfretti. Biden, Putin'in neden olduğu sürekli nükleer çatışma endişesine dikkat çekerek, asıl tehdidin iklim olduğunu belirtti. Ayrıca, Biden, eski ABD Başkanı Donald Trump'ı da Putin hakkında konuşmamakla eleştirdi.

 • Kurum maden faciasıyla ilgili suçlamalara yanıt verdi: ÇED raporuyla, toprak kaymasının ne alakası var?
  11:31 Kurum maden faciasıyla ilgili suçlamalara yanıt verdi: ÇED raporuyla, toprak kaymasının ne alakası var?

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Kurum, Çevre Bakanı olduğu dönemde facianın yaşandığı İliç'teki madeni işleten Anagold firmasına ÇED olumlu raporu verilmesiyle ilgili eleştirilere ilk kez yanıt verdi. Kurum, "Faaliyet iznini biz vermiyoruz. Şimdi oraya siz ÇED verdiğiniz için burası kaydı diyorlar ÇED raporu ile toprak kaymasının ne ilgisi var?" dedi.


Advertisement