Son dakika Bartın haberleri, Bartın son dakika, son dakika Bartın

Son Dakika Bartın Haberleri

 • Bartın'da Futbolcu Hakeme Saldırdı
  19:53 Bartın'da Futbolcu Hakeme Saldırdı

  Bartın 1. Amatör Küme maçında Ulus Çınarsporlu bir futbolcu, hakemin kararlarına tepki göstererek sahaya girip hakeme saldırdı. Oyuncu, takım arkadaşı ve rakip futbolcular tarafından tutulduktan sonra kırmızı kart gördü. Maçın ikinci yarısında da Ulus Çınarspor 6-0 mağlup oldu.

 • Hız yapan otomobil, hız uyarı tabelasına çarparak durabildi: 4 yaralı
  18:11 Hız yapan otomobil, hız uyarı tabelasına çarparak durabildi: 4 yaralı

  Bartın'da virajı alamayan bir otomobil, önce bariyerlere ardından hız uyarı tabelasına çarparak durabildi. Otomobilde bulunan biri çocuk 4 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Kazada yaralanan sürücünün üniversite öğrencisi olduğu belirtildi.

 • Bartın'da Virajı Alamayan Otomobil Bariyerlere ve Hız Uyarı Tabelasına Çarptı
  16:48 Bartın'da Virajı Alamayan Otomobil Bariyerlere ve Hız Uyarı Tabelasına Çarptı

  Bartın'da bir otomobil, virajı alamayarak önce bariyerlere, ardından ise hız uyarı tabelasına çarparak durabildi. Kazada 1'i çocuk 4 kişi yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Olay sonrasında trafik ekipleri tarafından güvenlik önlemi alındı.

 • Murat Kurum: Bozkurt'ta, Sinop Ayancık ve Bartın'da evleri zarar gören afetzede kardeşlerimize yeni konutlar inşa ettik
  16:27 Murat Kurum: Bozkurt'ta, Sinop Ayancık ve Bartın'da evleri zarar gören afetzede kardeşlerimize yeni konutlar inşa ettik

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Kastamonu Derneği Buluşması'nda yaptığı konuşmada, Bozkurt'ta, Sinop Ayancık ve Bartın'da evleri zarar gören afetzede kardeşlere yeni konutlar inşa ettiklerini belirtti. Kurum, ayrıca İstanbul'un beceriksiz bir yönetim altında zaman kaybettiğini ve seçimlerin İstanbul'u yeniden ehil ellere teslim etmek için büyük bir fırsat olduğunu vurguladı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Darbeci anlayışı tarihe gömdük
  01:57 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Darbeci anlayışı tarihe gömdük

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Karabük Bartınlılar Derneği toplantısında yaptığı konuşmada, darbeci anlayışın milletin desteğiyle tarihe gömüldüğünü belirtti. Tunç, reformları hayata geçirerek darbecilerin ve vesayetçilerin bu karanlık gecelere bir daha tevessül edememeleri için çalıştıklarını söyledi. Ayrıca, projelerin hayata geçmesi için çalışmaya devam edeceklerini ve insanı güçlendirmeye devam edeceklerini vurguladı.

 • Bartın'da bir kişinin öldüğü kaza kamerada
  20:35 Bartın'da bir kişinin öldüğü kaza kamerada

  Bartın'da seyir halinde bir otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan bir kadına çarptı. Kadın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, kaza anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Kaza ile ilgili soruşturma başlatılırken, sürücü V.U. gözaltına alındı.

 • Bartın'da Otomobilin Çarptığı Kadın Hayatını Kaybetti
  14:28 Bartın'da Otomobilin Çarptığı Kadın Hayatını Kaybetti

  Bartın'ın Gürgenpınarı Mahallesi'nde seyir halinde olan bir otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan Rukiye Değer'e çarptı. Kazada ağır yaralanan Değer, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kaza anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Sürücü gözaltına alındı ve soruşturma başlatıldı.

 • Bartın'da Kadına Çarpan Otomobil Sürücüsü Gözaltına Alındı
  01 Mar Bartın'da Kadına Çarpan Otomobil Sürücüsü Gözaltına Alındı

  Bartın'ın Gürgenpınarı Mahallesi'nde seyir halinde olan bir otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan Rukiye Değer isimli kadına çarptı. Kadın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, kazaya karışan araç sürücüsü gözaltına alındı.

 • Bartın'da Belediye Başkan Adayları Oy Kullanamayacak
  01 Mar Bartın'da Belediye Başkan Adayları Oy Kullanamayacak

  Bartın'ın Ulus ilçesindeki 2 belediye başkan adayı, adres değişikliği taleplerinin kabul edilmemesi nedeniyle oy kullanamayacak.

 • Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, esnaf ziyaretinde bulundu
  01 Mar Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, esnaf ziyaretinde bulundu

  Bartın Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın MHP'den Bartın Belediye Başkan adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Bülent Ecevit Bulvarı'nda esnaf ziyaretinde bulundu. Ziyaretlerinde belediyenin çalışmalarını anlatan Fırıncıoğlu, vatandaşlarla da sohbet ederek, talep ve önerilerini dinledi. Fırıncıoğlu, yaptıkları çalışmalarla vatandaş odaklı hizmet anlayışını benimsediklerini söyledi.

 • BARÜ Danışma Kurulu Toplantısında Sürdürülebilir Gelişim Hedefleri Değerlendirildi
  01 Mar BARÜ Danışma Kurulu Toplantısında Sürdürülebilir Gelişim Hedefleri Değerlendirildi

  Bartın Üniversitesi (BARÜ) Danışma Kurulu toplantısında, iç ve dış paydaşlar ile bir araya gelinerek sürdürülebilir gelişim hedefleri üzerine adımlar değerlendirildi. Toplantıda, BARÜ Stratejik Planı, işbirlikleri, protokoller, mezunların istihdamı ve gelecek yıl hedefleri gibi konular ele alındı. Rektör Uzun, katılımcıların taleplerini dinleyerek, BARÜ'nün sürdürülebilir gelişimini ulusal ve uluslararası verilerle ortaya koydu. Ayrıca, AR-GE çalışmalarını destekleyen BARÜ'de kurulması planlanan araştırma-geliştirme merkezi süreçleri de paylaşıldı.

 • Bartın'da parmağı kopan kişi ambulans helikopterle Ankara'ya yetiştirildi
  29 Şub Bartın'da parmağı kopan kişi ambulans helikopterle Ankara'ya yetiştirildi

  Bartın'da kaza sonucu parmağından yaralanan bir kişi, Ankara Etlik Şehir Hastanesi'nde ameliyat edilmek üzere ambulans helikopterle hastaneye yetiştirildi. Yapılan tespitlerde parmağında kısmi kopma olduğu belirlenen kişinin parmağı, 5-6 saat içinde yerine dikilebileceği için acil bir şekilde Ankara'ya götürüldü. Yaralanmanın bağ ve bahçe işleriyle ilgili olduğu ifade edildi.

 • Bartın'ın Ulus ilçesinde muhtar adayı dedikodulara tepki gösterdi
  29 Şub Bartın'ın Ulus ilçesinde muhtar adayı dedikodulara tepki gösterdi

  Bartın'ın Ulus ilçesine bağlı Buğurlar Köyü Muhtar Adayı Mustafa Kurt, rakip bir muhtar adayı ve yakınlarının kendisi hakkında asılsız dedikodular ürettiğini belirterek tepki gösterdi. Kurt, köyün sorunları ve yapacakları projeler hakkında bilgi verirken, rakip adaya yapıcı ve birleştirici söylemlerde bulunması çağrısında bulundu.

 • Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, esnaf ve vatandaşlarla buluştu
  29 Şub Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, esnaf ve vatandaşlarla buluştu

  Bartın Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın MHP'den Bartın Belediye Başkan adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Hendekyanı Caddesi'nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Fırıncıoğlu, kentteki esnafı ziyaret edip talep ve önerilerini dinlediklerini belirterek, ortak akılla hareket ederek vizyon projelerini hayata geçireceklerini söyledi.

 • Bartın'da Üretilen Ahşap Sandalyeler 50'yi Aşkın Ülkeye İhraç Ediliyor
  29 Şub Bartın'da Üretilen Ahşap Sandalyeler 50'yi Aşkın Ülkeye İhraç Ediliyor

  Bartın'ın Ulus ilçesinde kurulu olan fabrikada üretilen ahşap sandalyeler, 50'den fazla ülkeye ihraç ediliyor. Fabrikada kayın ağacından üretilen sandalyeler, yurt içi pazarın yanı sıra Avrupa ülkeleri, ABD ve Fas gibi ülkelere gönderiliyor. Yıllık 2 milyon avroluk ihracat yapan fabrikada yaklaşık 120 modelde sandalye üretimi gerçekleştiriliyor. Fabrika sahibi ve müdürü, bölgenin en iyi ağacının kullanıldığı bu sandalyelerin ihraç edilmesinin gurur verici olduğunu belirtiyor.

 • Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Tarımsal Üretim Planlaması Toplantısı Düzenlendi
  28 Şub Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Tarımsal Üretim Planlaması Toplantısı Düzenlendi

  Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, tarımsal üretim planlamasına yönelik toplantı düzenledi. Toplantıda, gıda arz güvenliğini sağlamak için etkin planlama sürecinin önemi vurgulandı. Tarım Kanunu'nda yapılan değişiklikle tarımsal üretim planlaması konusunda Bakanlığa yetki verildi. Yapılacak çalışmaların 50 yıllık sürece ışık tutacağı belirtildi.

 • Bartın Belediye Başkanı Fırıncıoğlu, CHP'li adaya sert tepki gösterdi
  27 Şub Bartın Belediye Başkanı Fırıncıoğlu, CHP'li adaya sert tepki gösterdi

  Bartın Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın MHP'li Belediye Başkan Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, CHP'li belediye başkan adayının geçmiş görevlerini hatırlatarak eleştirilerde bulundu. Fırıncıoğlu, belediye imkanlarıyla yapılamayacak projeleri vaat edenleri kandırmaya çalıştığını belirtti. Ayrıca, CHP'li adayın jübile yapmak için geldiğini iddia etti ve Bartın halkını bu konuda uyardı.

 • Bartın'da Derme Çatma Köprüyle Evlere Ulaşım Zorluğu
  27 Şub Bartın'da Derme Çatma Köprüyle Evlere Ulaşım Zorluğu

  Bartın'ın Ulus ilçesinde bulunan Aktaş Köyü Kadiroğlu Mahallesi'nde yaşayan 12 kişi, evlerine ulaşmak için 6 parça kütükten yapılan 30 metre uzunluğundaki derme çatma köprüyü kullanıyor. Köprü, yaklaşık 30 santimetre genişliğinde olduğu için iki insanın yan yana geçmesi mümkün değil. Bu durum, cenaze ve düğün gibi merasimlerde büyük zorluk yaşanmasına ve sel felaketlerinde bölgenin dış dünya ile bağlantısının kopmasına neden oluyor. Mahalle sakinleri, yıllardır köprüyü kullanarak evlerine ulaştıklarını ancak daha güvenli bir köprüye ihtiyaç duyduklarını belirtiyor.

 • Bartın'ın Ulus ilçesindeki Aktaş Köyü'nde yaşayanlar, derme çatma köprü nedeniyle zorluk yaşıyor
  26 Şub Bartın'ın Ulus ilçesindeki Aktaş Köyü'nde yaşayanlar, derme çatma köprü nedeniyle zorluk yaşıyor

  Bartın'ın Ulus ilçesinde bulunan Aktaş Köyü Kadiroğlu Mahallesi'ne bağlı bulunan 3 hanede yaşayan 12 kişi, evlerine 6 parça kütükten yapılma 30 metre uzunluğundaki derme çatma köprü ile ulaşabiliyor. İki insanın yan yana geçemediği köprü nedeniyle cenaze ve düğün gibi merasimlerde büyük zorluk yaşayan bölge halkının sel felaketlerinde ise günlerce dış dünya ile bağlantısı kopuyor.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: İstanbul'u sadece İstanbul diyecek bir büyükşehir belediye başkanı yönetmeli
  25 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: İstanbul'u sadece İstanbul diyecek bir büyükşehir belediye başkanı yönetmeli

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Esenler'de katıldığı 'Bartın-Zonguldak Hemşehri Buluşması' programında, 'İstanbul'u sadece İstanbul diyecek bir büyükşehir belediye başkanı yönetmeli' dedi.

 • Bartın'da Şok Uygulama: Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirildi
  25 Şub Bartın'da Şok Uygulama: Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirildi

  Bartın Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi motorize ekipleri tarafından gerçekleştirilen şok uygulamada, bir adet ruhsatsız tabanca ve 7 adet fişek ele geçirildi. Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda tahkikat başlatıldı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'ye yeni bir adalet sarayı kazandırılacağını açıkladı
  25 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'ye yeni bir adalet sarayı kazandırılacağını açıkladı

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'de yeni bir adalet sarayı projesi hazırlandığını ve 2024 yılında tamamlanacağını belirtti. Ayrıca, Bartın'a da önemli eserler kazandırıldığını ve İstanbul'un kayıp yıllarının telafi edileceğini söyledi. Tunç, Büyükçekmece Belediyesi'nin 30 yıldır çözüm getirmediği sorunları çözeceklerini ve adalet sarayı projesinin yatırım programına alındığını ifade etti.

 • Aysu Bankoğlu: 'Erdoğan, 10 Bin TL Maaş ve 3 Bin TL İkramiye Alan Emekliye 'Ramazan'da İftar, Sahur Yapma' Demiştir'
  25 Şub Aysu Bankoğlu: "Erdoğan, 10 Bin TL Maaş ve 3 Bin TL İkramiye Alan Emekliye 'Ramazan'da İftar, Sahur Yapma' Demiştir"

  CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, emekli ikramiyelerinin düşmesini ve yoksulluğun artmasını eleştirdi. Bankoğlu, emeklilerin geçim sıkıntısı çektiğini ve hükümetin israf politikalarını sürdürdüğünü belirtti. Ayrıca, emekli aylıklarının asgari ücretle eşitlenmesi ve ikramiyelerin artırılması gerektiğini vurguladı.

 • Doğu Marmara ve Batı Karadeniz illerinde Berat Kandili programları düzenlendi
  24 Şub Doğu Marmara ve Batı Karadeniz illerinde Berat Kandili programları düzenlendi

  Sakarya, Kocaeli, Karabük, Bartın, Düzce ve Bolu illerindeki camilerde Berat Kandili dolayısıyla düzenlenen programlara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Camilerde yapılan programlarda Kur'an-ı Kerim tilaveti, mevlit dinleme, namaz kılma ve dua etme gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

 • Cumhur İttifakı'nın Bartın Belediye Başkan Adayı ve Projeleri Tanıtıldı
  23 Şub Cumhur İttifakı'nın Bartın Belediye Başkan Adayı ve Projeleri Tanıtıldı

  Cumhur İttifakı'nın Bartın Belediye Başkan Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ve projeleri, düzenlenen programla tanıtıldı. Programa katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, MHP'liler tarafından mehter marşıyla maytap ve konfetilerle karşılandı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Ülkemizi büyütmeye ve ekonomiyi geliştirmeye devam edeceğiz
  23 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Ülkemizi büyütmeye ve ekonomiyi geliştirmeye devam edeceğiz

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ile esnafı ziyaret ederek, ülkenin kalkınma hamleleriyle büyütüleceğini ve ekonominin geliştirileceğini söyledi. Tunç, ayrıca doğal gaz keşfi ve AK Parti'nin belediyecilik anlayışı hakkında konuştu.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Bartın'da Esnafı Ziyaret Etti
  23 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Bartın'da Esnafı Ziyaret Etti

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın'da Cumhuri İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ile birlikte esnafı ziyaret etti. Bakan Tunç, gençlerin kıraathanesinde espri yaparak vatandaşlarla sohbet etti.

 • Enerjisa Dağıtım Şirketleri, Dijitalleşme ve Yatırımlarla Müşteri Odaklı Çalışmalarını Sürdürdü
  23 Şub Enerjisa Dağıtım Şirketleri, Dijitalleşme ve Yatırımlarla Müşteri Odaklı Çalışmalarını Sürdürdü

  Enerjisa Dağıtım Şirketleri olan Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, geçen yıl Kırıkkale, Bartın ve Kilis'te müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımlarıyla elektrik dağıtımını dijitalleşme odaklı projeler ve yatırımlar ile gerçekleştirdi. Şirketler, bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini sürdürerek, kış koşullarında sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi için çalışmalar gerçekleştirdi. Ayrıca aydınlatma armatürlerinin bakımı, kablo döşeme, yeni panoların montajı ve trafo merkezlerinin yenilenmesi gibi çalışmalar da yapıldı. Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, sektörün değişen dinamiklerine odaklanarak faaliyetlerini insan, çözüm ve inovasyon odaklı sürdürmeye devam ediyor.

 • Bartın'da seyir halindeyken yangın çıkan otobüste hasar oluştu
  22 Şub Bartın'da seyir halindeyken yangın çıkan otobüste hasar oluştu

  Bartın'dan Antalya'ya giden bir yolcu otobüsü, seyir halindeyken alev aldı. Sürücü aracı yol kenarına çekerek yolcuların tahliyesini sağladı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürüldü ancak otobüste hasar meydana geldi.

 • Bartın'da Aynı Günde Hayatını Kaybeden Anne ve Oğlu Yan Yana Toprağa Verildi
  22 Şub Bartın'da Aynı Günde Hayatını Kaybeden Anne ve Oğlu Yan Yana Toprağa Verildi

  Bartın'ın Ulus ilçesine bağlı Konak köyünde yaşayan 95 yaşındaki Hanife Özsoy ve 65 yaşındaki oğlu Cevat Özsoy, aynı gün hayatlarını kaybettiler. Hanife Özsoy'un vefatının ardından oğlu Cevat Özsoy da fenalaşarak hayatını kaybetti. İki cenaze, Konak köyünde düzenlenen törenin ardından yan yana toprağa verildi.

 • Bartın Valisi başkanlığında seçim güvenliği toplantısı yapıldı
  22 Şub Bartın Valisi başkanlığında seçim güvenliği toplantısı yapıldı

  Bartın Valisi Nurtaç Arslan başkanlığında 31 Mart'ta yapılacak mahalli idareler seçimlerine yönelik güvenlik toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda seçimlerle ilgili mevzuat ve genel esaslar hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. Vali yardımcıları, belediye başkan yardımcısı, ilçe kaymakamları, kolluk yöneticileri ile siyasi parti il başkanları ve temsilcileri toplantıda hazır bulundu.

 • Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, seçim çalışmalarına devam ediyor
  22 Şub Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, seçim çalışmalarına devam ediyor

  Bartın Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın MHP'den Bartın Belediye Başkan adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Orduyeri Mahallesi'ni ziyaret ederek vatandaşlara belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi. Fırıncıoğlu, yapılan ve planlanan projeleri anlatarak vatandaşların taleplerini dinledi. Ziyaretlerin verimli geçtiğini belirten Fırıncıoğlu, Bartın Belediyesi olarak çalışmaları planlı ve programlı bir şekilde yürüttüklerini ve halkın rahatı için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi.

 • Bartın İl Milli Eğitim Müdürü öğrenci ve öğretmenlerle buluştu
  22 Şub Bartın İl Milli Eğitim Müdürü öğrenci ve öğretmenlerle buluştu

  Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı, Merkez İmam Hatip Ortaokulu ve Bartın Lisesi'nde öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelerek motivasyon buluşmaları düzenledi. Aşçı, öğrencilere LGS sınavına kadar olan süreci fırsata çevirerek başarılarını artırmaları konusunda destek olduğunu belirtti. Ayrıca, okul yönetimi ve öğretmenlerle de bilgi alışverişinde bulundu ve Bartın Lisesi'nde öğrencilere ödüllerini takdim etti.

 • Bartın'da fiyat tarifesi uygulamasına uymayan 4 işletmeye ceza kesildi
  21 Şub Bartın'da fiyat tarifesi uygulamasına uymayan 4 işletmeye ceza kesildi

  Bartın'da kafe ve restoran gibi gıda işletmelerinin önüne fiyat tarifesi koyma zorunluluğuna uymayan 4 işletmeye Ticaret İl Müdürlüğü tarafından ceza kesildi. 111 işletme denetlenirken, eksikliklerini tamamlayan 107 işletmeye teşekkür edildi.

 • Amasra Belediyesi'nin mazot yolsuzluğu iddiasıyla ilgili mektubu yazan kişi tespit edildi
  20 Şub Amasra Belediyesi'nin mazot yolsuzluğu iddiasıyla ilgili mektubu yazan kişi tespit edildi

  Bartın'ın Amasra ilçesinde savcılığa posta yoluyla gönderilen ve Amasra Belediyesi'nin mazot yolsuzluğu yaptığı iddia edilen isimsiz mektubu yazan kişinin kimliği tespit edildi. Mektubu yazan kişi, Amasra'da bir inşaat firmasında çalışan S.G. olarak belirlendi.

 • Bartın'da ormanlık alanda hazine arayan 2 kişi jandarma tarafından suç üstü yakalandı
  19 Şub Bartın'da ormanlık alanda hazine arayan 2 kişi jandarma tarafından suç üstü yakalandı

  Bartın Merkez Kocareis köyünde ormanlık alanda kaçak kazı yapan 2 kişi, jandarma ekipleri tarafından suç üstü yakalandı. Şahıslarla birlikte kazıda kullanılan malzemeler de ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar hakkında adli işlem başlatıldı.

 • Vatandaşların ihbarı ekipleri harekete geçirdi! Denizde cansız bedeni bulundu
  19 Şub Vatandaşların ihbarı ekipleri harekete geçirdi! Denizde cansız bedeni bulundu

  Ankara'dan Bartın Amasra ilçesine gezmeye giden Yusuf Ülger, denizde boğularak hayatını kaybetti. Ülger'in cenazesi, dalgıçların yaptığı arama çalışmaları sonucunda bulunarak kıyıya çıkarıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu adaylık başvurusunda bulundu
  19 Şub Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu adaylık başvurusunda bulundu

  Bartın Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın MHP Bartın Belediye Başkan adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, İlçe Seçim Kuruluna adaylık başvurusunda bulundu.

 • Amasra'da Denize Giren Kişinin Cesedi Bulundu
  19 Şub Amasra'da Denize Giren Kişinin Cesedi Bulundu

  Bartın'ın Amasra ilçesinde denize girdikten sonra kaybolan kişinin cesedi, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kıyıdan 50 metre açıkta bulundu. Ceset, otopsi için Bartın Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

 • Bartın'da Otomobil Yoldan Çıkarak Araziye Uçtu: 4 Yaralı
  18 Şub Bartın'da Otomobil Yoldan Çıkarak Araziye Uçtu: 4 Yaralı

  Bartın'ın Çiftlik ve İhsanoğlu köyleri arasında meydana gelen kazada, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybeden otomobil, yol kenarındaki araziye uçtu. Kazada 4 kişi yaralandı. Yaralılar, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Jandarma ekipleri, yeni bir kazanın yaşanmaması için güvenlik tedbirleri aldı.

 • Bartın'ın Arıt Köyü'nde Yangın Çıktı
  18 Şub Bartın'ın Arıt Köyü'nde Yangın Çıktı

  Bartın'ın Arıt Köyü'nde bulunan tek katlı bir evde çıkan yangın büyük panik yarattı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesine rağmen alevler kontrol altına alınamadı.

 • İnkumu sahilinde çöp yığınları oluştu
  18 Şub İnkumu sahilinde çöp yığınları oluştu

  Aşırı yağışlarla Karadeniz'e sürüklenen çöpler, Bartın'ın İnkumu beldesindeki 3 kilometrelik sahile vurdu. Dalgaların kumsala getirdiği çöp yığınlarının arasında evsel atıkların yanı sıra tıbbi atıklar da dikkat çekti.

 • Bartın'da Halk Dansları Şöleni
  18 Şub Bartın'da Halk Dansları Şöleni

  Bartın'da düzenlenen halk dansları şöleninde miniklerden 60 yaşa kadar farklı yaş gruplarındaki 270 dansçı hünerlerini sergiledi. Renkli görüntülere sahne olan programda halk oyunlarından, mezdeke, horon, zeybek ve roman havasına kadar farklı dans gösterileri yer aldı.

 • Bartın Üniversitesi, Betonarme Binalarda Isı ve Ses Yalıtımı İçin Akıllı Yapı Malzemeleri Üretecek
  17 Şub Bartın Üniversitesi, Betonarme Binalarda Isı ve Ses Yalıtımı İçin Akıllı Yapı Malzemeleri Üretecek

  Bartın Üniversitesi, sanayi iş birliğiyle gerçekleştireceği projeyle betonarme binalarda ısı ve ses yalıtımını sağlamak üzere yeni nesil akıllı yapı malzemeleri üretmeyi hedefliyor. Üniversite-sanayi iş birliğiyle gerçekleştirilecek çalışmalar, Yurtbay Tuğla paydaşlığında sürdürülecek ve sürdürülebilirlik odaklı olacak. Projeyle ilgili ilk toplantıda, BARÜ'den Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Gençel, Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörü Doç. Dr. Ümit Tayfun ile MBSM Mühendislik Danışmanlık Şirketinden çevre mühendisleri Seda Gökçe Yılman ve Sibel İren Şeref ile Yurtbay Tuğla Fabrika Müdürü Bilgehan Candangil yer aldı. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ise projenin sürdürülebilir bir gelecek için önemli olduğunu belirterek, üniversite-sanayi iş birliğiyle güzel çıktılar elde edeceklerine inandığını ifade etti.

 • İMEAK DTO Meclis Eğitim ve İstihdam Komisyonu, Bartın Üniversitesi Rektörü ile Görüş Alışverişinde Bulundu
  17 Şub İMEAK DTO Meclis Eğitim ve İstihdam Komisyonu, Bartın Üniversitesi Rektörü ile Görüş Alışverişinde Bulundu

  İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Meclis Eğitim ve İstihdam Komisyonu üyeleri, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun'u ziyaret ederek eğitim süreçleri ve iş birliği imkanları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette, nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi konusunda ortak çalışmalar üzerinde duruldu ve geleceğe değer katmayı hedefleyen birlikte adımlar atıldığı vurgulandı.

 • Bartın Irmağı'nın denize sürüklediği atıklar İnkumu sahilinde kirliliğe neden oldu
  17 Şub Bartın Irmağı'nın denize sürüklediği atıklar İnkumu sahilinde kirliliğe neden oldu

  Bartın'da yaşanan sağanak sonucunda Bartın Irmağı'nın denize sürüklediği plastik şişeler, ilaç kutuları, bidonlar, ağaç ve odun parçaları ile diğer atıklar, İnkumu sahilinde kirliliğe yol açtı. İnkumu sahil şeridine taşınan atıklar, belediyenin temizlik görevlileri ve iş makineleri tarafından toplanarak katı atık deposuna götürülecek.

 • Bartın Belediyesi Kadrolu İşçilerin Zam Görüşmelerine Başladı
  16 Şub Bartın Belediyesi Kadrolu İşçilerin Zam Görüşmelerine Başladı

  Bartın Belediyesi'nde çalışan kadrolu işçilerin bu yıl alacakları zam miktarının belirlenmesi için Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri başladı. Belediye Başkan Vekili Tuncay Maden, sendika temsilcileriyle bir araya gelerek sözleşme taslağı üzerinde değerlendirmelerde bulundu.

 • Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu Hürriyet Mahallesi'nde halk buluşması düzenledi
  16 Şub Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu Hürriyet Mahallesi'nde halk buluşması düzenledi

  Bartın Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın MHP'den Bartın Belediye Başkan adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Hürriyet Mahallesi'nde halk buluşması düzenledi. Fırıncıoğlu, vatandaşlara belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi ve taleplerini dinledi. Ayrıca avcı dernekleriyle de bir araya gelen Fırıncıoğlu, projelerini anlattı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 • Bartın'da görev yapan gazeteciler Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'u ziyaret etti
  15 Şub Bartın'da görev yapan gazeteciler Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'u ziyaret etti

  Bartın'da görev yapan haber ajansı, yerel gazete ve internet haber sitesi temsilcileri Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile Ankara'da bir araya geldi. Bakan Tunç'un daveti ile gerçekleşen buluşmada, basın çalışanları talep ve önerilerini Bakan Tunç ile paylaştı. Bakan Tunç, ziyarete gelen gazeteciler arasında bulunan 3 muhtar adayına başarı diledi. Ziyarette Gündem Haber Ajansı isimli internet sitesinin sahibi olan ve Buğurlar Köyü Muhtar Adayı Mustafa Kurt tarafından özel olarak hazırlanmış, 100. Yıl logosu Bakan Tunç'a hediye edildi. Adalet Bakanı Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda gazetecilere teşekkür ederek, Bartın'da yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 • Bartın Belediye Başkanı Kırtepe Mahallesi'nde Vatandaşlarla Buluştu
  15 Şub Bartın Belediye Başkanı Kırtepe Mahallesi'nde Vatandaşlarla Buluştu

  Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Kırtepe Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi. Fırıncıoğlu, vatandaşların taleplerini dinleyerek misafirperverlikleri için teşekkür etti ve belediye hizmetlerine daha kolay erişim sağlamak amacıyla halk buluşmalarının devam edeceğini belirtti.

 • Okul Sporları Yıldız Basketbol grup müsabakaları tamamlandı
  15 Şub Okul Sporları Yıldız Basketbol grup müsabakaları tamamlandı

  Düzce'de yapılan Okul Sporları Yıldız Basketbol grup müsabakalarında 23 takım mücadele etti. Kızlarda Bartın Fatih Ortaokulu, İstanbul Emine – İbrahim Pekin Ortaokulu ve Ankara Özel Nesibe Aydın Ortaokulu birinci oldu. Erkeklerde ise Bolu 50 Yıl İzzet Baysal Ortaokulu, İstanbul Özel Güneşli Okyanus Ortaokulu ve İstanbul Özel Sev Ortaokulu birinci olarak Türkiye yarı finallerine katılma hakkı kazandı.

 • Amasra Maden Faciası Davasında Tanıklar Dinlendi
  13 Şub Amasra Maden Faciası Davasında Tanıklar Dinlendi

  Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden faciasıyla ilgili olarak yargılanan sanıkların 6. duruşmasında, maden işçileri ve amirleri tanık olarak dinlendi. Tanıklar, olayın ardından yaşananları anlattı ve kazanın nedenini belirlemek için çeşitli açıklamalarda bulundu. Savcı, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamını talep ederken, mahkeme heyeti tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

 • Amasra Maden Faciası Davasında Tahlisiye Ekibi Tanık Olarak Dinlendi
  13 Şub Amasra Maden Faciası Davasında Tahlisiye Ekibi Tanık Olarak Dinlendi

  Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden faciasıyla ilgili davanın 6. duruşmasında, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tahlisiye ekibi sorumlusu ve diğer maden işçileri tanık olarak dinlendi. Tahlisiye ekibi sorumlusu, olayın ardından yapılan çalışmaları anlattı ve kazanın nedeninin tam olarak belirlenemeyeceğini ifade etti. Diğer bir tanık ise patlamanın süresinin uzun olduğunu ve tam bir lağım patlaması olduğunu söyleyemediğini belirtti. Mahkeme, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

 • Bartın'da köyün su motorunu çalan 3 şüpheli tutuklandı
  13 Şub Bartın'da köyün su motorunu çalan 3 şüpheli tutuklandı

  Bartın'ın Terkehaliller ve Akçamescit köylerinin su ihtiyacını karşılayan deponun su motorunun çalındığı ihbarı üzerine jandarma ekipleri çalışma başlattı. Güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, hırsızlık olayına karıştığı belirlenen T.Ö., M.T. ve M.K'yi gözaltına aldı. Zanlılar, adliyeye sevk edildikten sonra tutuklandı.

 • Amasra Maden Faciası Davası 6. Duruşması Başladı
  13 Şub Amasra Maden Faciası Davası 6. Duruşması Başladı

  Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden faciasıyla ilgili olarak 7'si tutuklu, 23 kişi hakkında açılan davanın 6. duruşması geniş güvenlik önlemleriyle başladı. TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, duruşma öncesi yaptığı açıklamada, hayatını kaybedenlerin cinayete kurban gittiğini belirterek, bu olayın bir facia olduğunu ve sorumluların adalet önüne çıkarılması gerektiğini vurguladı.

 • CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili sorular yöneltti
  11 Şub CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili sorular yöneltti

  CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a Sezgin Baran Korkmaz'ın Türkiye'deki suçlarını meşrulaştırmak için ABD'den yapılan usulsüz para çıkışı ve diğer iddialar hakkında sorular sordu. Bankoğlu, ayrıca Sezgin Baran Korkmaz'ın iadesi için prosedürlerin bilinçli olarak engellenip engellenmediğini de sordu.

 • Bakan Tunç'tan Ak Partili başkan adaylarına sel ve deprem uyarısı
  10 Şub Bakan Tunç'tan Ak Partili başkan adaylarına sel ve deprem uyarısı

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın'da Ak Partili belediye başkan adaylarının tanıtım programında yaptığı konuşmada, deprem ve sel riskine dikkat çekerek, afetlere dirençli şehirlerin oluşturulması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, merkezi idare ile uyumlu yerel yönetimlerin önemine değindi ve gerçek belediyeciliğin AK Parti döneminde başladığını belirtti. Bakan Tunç, sivil anayasa için uzlaşma temennisinde bulundu.

 • Ilgaz Dağı'nda Yoğunluk: Kayak Merkezi Ziyaretçi Akınına Uğruyor
  10 Şub Ilgaz Dağı'nda Yoğunluk: Kayak Merkezi Ziyaretçi Akınına Uğruyor

  Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Ilgaz Dağı'ndaki Ilgaz Yurduntepe Kayak Merkezi, hafta sonunda yoğun ziyaretçi akınına uğruyor. Yerli ve yabancı turistler, Ilgaz Dağı'nın doğal güzellikleri arasında kayak, snowboard ve kızakla kayarak keyifli vakit geçiriyor. Kayak merkezine Kastamonu, Çankırı, İstanbul, Ankara, Samsun, Sinop, Bartın, Amasya ve Karabük'ten ziyaretçiler geliyor. Kayak merkezi işletme sorumlusu, Ilgaz Dağı'nın güzelliklerini keşfetmek isteyen herkesi bölgeye davet ediyor.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın'da deprem uyarısında bulundu
  10 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın'da deprem uyarısında bulundu

  Bartın'da AK partili belediye başkan adaylarının tanıtım programına katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, deprem uyarısında bulunarak, "Tüm ilçelerimizde özellikle beldelerimiz, il merkezinde bu konuda afetlere dirençli şehirlerimizi oluşturmamız lazım" dedi.

 • Adalet Bakanı Tunç, Bartın'da aday tanıtım toplantısında konuştu Açıklaması
  10 Şub Adalet Bakanı Tunç, Bartın'da aday tanıtım toplantısında konuştu Açıklaması

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Gerek muhtarlarımızın gerek belediye başkanlarımızın uyumlu çalışması, hükümetle uyumlu çalışması konusunu söylediğimizde maalesef bunu bazı yerlere çekmeye çalışıyorlar.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye, dünya projeleriyle tanıştı
  10 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye, dünya projeleriyle tanıştı

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın'da yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son 21 yılda enerjiden savunma sanayisine, eğitimden altyapıya birçok alanda büyük projelere imza attığını belirtti. Tunç, milletin tercihini Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'den yana kullandığını vurguladı. Ayrıca, yerel yönetimlerin hükümetle uyumlu çalışmasının önemine değindi ve Bartın'da Cumhur İttifakı'nın başarılı olacağını ifade etti.

 • MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için 55 belediye başkan adayını açıkladı
  10 Şub MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için 55 belediye başkan adayını açıkladı

  MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için 6 ilçe ve 49 belde olmak üzere toplamda 55 belediye başkan adayını açıkladı. Parti yetkili kurullarının değerlendirmeleri ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin onayıyla belirlenen adaylar arasında Elazığ Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Kovancılar ve Maden gibi ilçelerde de yer alıyor. Ayrıca Adıyaman, Ağrı, Bartın, Bingöl, Hakkari, Kırklareli, Kars, Amasya, Bayburt, Bilecik ve Afyonkarahisar'da bazı beldelerde de MHP'nin adayları açıklandı.

 • Karadeniz Sahilindeki Şehirlerde Patlama Sesleri Tedirginlik Yarattı
  09 Şub Karadeniz Sahilindeki Şehirlerde Patlama Sesleri Tedirginlik Yarattı

  Karadeniz sahilindeki şehirlerde akşam saatlerinde duyulan patlama sesleri, tedirginlik yarattı. Sahil güvenlik ekipleri de alarma geçti. Patlama sesinin kaynağı henüz bulunamazken, sonik patlama veya yer altındaki gaz birikmeleri gibi ihtimaller üzerinde duruluyor. Sesin duyulduğu şehirler arasında Bartın, Kastamonu, Zonguldak ve Sakarya bulunuyor.

 • Bakan Şimşek, Bartın'da patronlarla buluştu
  09 Şub Bakan Şimşek, Bartın'da patronlarla buluştu

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bartın'da işadamları, esnaf ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıda 'Kalkınma Yerelden Başlar' konusu ele alındı.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Bartın'da İş Adamları ve Esnaf ile Buluştu
  09 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Bartın'da İş Adamları ve Esnaf ile Buluştu

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bartın'da iş adamları, esnaf ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıda 'Kalkınma Yerelden Başlar' konusu ele alındı.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Bartın'da iş insanları ile buluştu
  09 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Bartın'da iş insanları ile buluştu

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bartın'da bir dizi ziyaretlerde bulunarak iş insanlarıyla bir araya geldi. Şimşek, Bartın'daki iş insanlarına ekonomik politikaların kazanımlarını anlattı ve talepleri dinledi.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Bartın'da Ziyaretler Gerçekleştirdi
  09 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Bartın'da Ziyaretler Gerçekleştirdi

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bartın'da Vali Nurtaç Arslan, Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ve diğer yetkilileri ziyaret etti. Şimşek, Bartın'daki fabrikaları ve AR-GE merkezini de gezdi.

 • Nallıhan'da kafa kafaya çarpışan otomobillerdeki 4 kişi toprağa verildi
  09 Şub Nallıhan'da kafa kafaya çarpışan otomobillerdeki 4 kişi toprağa verildi

  Ankara'nın Nallıhan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 4 kişiden Hasan Ulus ve Mehmet Özsoy, memleketleri Bartın'da defnedildi. Kazada yaralanan diğer kişiler ise hastanede tedavi altına alındı.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Bartın'da İşadamları ve Esnaf ile Buluştu
  09 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Bartın'da İşadamları ve Esnaf ile Buluştu

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bartın'da işadamı, esnaf ve sivil toplum örgütleri ile buluştu. Bakan Şimşek, Vali Nurtaç Arslan ve Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu'nu ziyaret etti.

 • CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu, deprem sonrası yaşanan sorunları TBMM'de eleştirdi
  08 Şub CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu, deprem sonrası yaşanan sorunları TBMM'de eleştirdi

  CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda deprem sonrası yaşanan sorunları eleştirerek, Kızılay çadırlarının satılması, yardım bekleyen insanların internetinin kesilmesi, yardıma giden araçlara AKP logosu yapıştırılması gibi olayların birinci yılında hala hesabının sorulmadığını belirtti. Bankoğlu, ayrıca depremde yaşamını yitirenlerin gömülememesi ve kefen bulunamaması gibi durumları da eleştirdi.

 • Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Bartın'a geliyor
  08 Şub Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Bartın'a geliyor

  Ak Parti İl Başkanı Yaşar Arslan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Cuma günü Bartın'a gelerek, iş adamı ve esnaf ile buluşacağını açıkladı. Ayrıca, belediye başkan adaylarının cumartesi günü açıklanacağı belirtildi.

 • Bartın'da Asayiş ve Trafik Tedbirleri Toplantısı Yapıldı
  08 Şub Bartın'da Asayiş ve Trafik Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

  Bartın Valisi Nurtaç Arslan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, asayiş ve trafik, akran zorbalığı, teknoloji bağımlılığı ve uyuşturucuyla mücadele, okullarda gıda güvenliği ve hijyen konularında alınan tedbirler konuşuldu. Vali Arslan, öğrencilerin olumsuzluklarla mücadelede okul yönetimi, öğretmenler ve ailelerin desteğine ihtiyaç olduğunu vurguladı. Toplantıda, ilgili kurumlar personel bilgilendirmesi yaptı ve toplantıya birçok yetkili katıldı.

 • Bartın'daki maden faciasıyla ilgili eski TTK yöneticileri hakkında soruşturma izni verildi
  08 Şub Bartın'daki maden faciasıyla ilgili eski TTK yöneticileri hakkında soruşturma izni verildi

  ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Bartın'da 43 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasına ilişkin eski Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu ve eski Genel Müdür Yardımcısı İsmail Güner hakkında 'görevi kötüye kullanma' suçlamasıyla soruşturma izni verdi. Bartın Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen 195 sayfalık iddianameye göre, tutuklu olan bazı yöneticiler için 'olası kast ile öldürme' suçundan 25 yıla kadar hapis cezası istendi.

 • Önce işkence sonra cinayet! Av tüfeğiyle öldürdüğü annesine iki sene önce cinsel saldırıda bulunmuş
  07 Şub Önce işkence sonra cinayet! Av tüfeğiyle öldürdüğü annesine iki sene önce cinsel saldırıda bulunmuş

  Bartın'da Umut Can Alay'ın annesi Hatice Alay'ı av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü olayda yeni detaylar ortaya çıktı. Eve alkollü gelen Alay'ın para istediği, annesi vermeyince banyoya götürüp hortumla su sıkarak ıslattıktan sonra dövdüğü, ardından av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü belirtildi. Ayrıca annesine cinsel saldırı suçlamasından 2022 yılında 23 yıl hapse mahkum edildiği belirlenen Alay'ın annesinin şikayetini çekmesi üzerine serbest bırakıldığı öğrenildi.

 • Mazot yolsuzluğu iddiasında dikkat çeken detaylar
  07 Şub Mazot yolsuzluğu iddiasında dikkat çeken detaylar

  Bartın'ın Amasra ilçesinde savcılığa, belediyeye ait itfaiye müdürlüğü ve garaj amirliği içerisinde bulunan benzin deposundan sivil araçlara mazot verilmek suretiyle yolsuzluk yapıldığı ileri sürülen bir ihbar mektubu gönderildi.

 • Tartıştığı annesini av tüfeğiyle öldürdü
  07 Şub Tartıştığı annesini av tüfeğiyle öldürdü

  Bartın'da Umut Can Alay, tartıştığı annesi Hatice Alay'ı av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Olayın ardından gözaltına alınan Alay'ın daha önce cinsel istismar suçundan cezaevinde olduğu ve tahliye edildiği belirtildi.

 • Bartın Valisi Nurtaç Arslan, deprem bölgesindeki arama kurtarma ekipleriyle buluştu
  06 Şub Bartın Valisi Nurtaç Arslan, deprem bölgesindeki arama kurtarma ekipleriyle buluştu

  Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yaşanan depremin ardından bölgede görev alan arama kurtarma ekipleriyle bir araya geldi. Vali Arslan, depremin birinci yılında, AFAD gönüllüleri, Türkiye Diyanet Vakfı Arama Kurtarma ve İHH Bartın Şubesi Arama Kurtarma ekipleriyle 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünde buluştu. Arslan, depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi ve depremzedelere acil şifalar temenni etti. Toplantıda, deprem sonrası yapılan seferberlik ve dayanışma duygusu da takdirle değerlendirildi.

 • Bartın'da açılan arka kapıdan düşen çocuk yara almadan kurtuldu
  05 Şub Bartın'da açılan arka kapıdan düşen çocuk yara almadan kurtuldu

  Bartın-Ankara yolunda seyir halindeki bir otomobilin arka kapısı açılınca içeride bulunan 7 yaşlarındaki çocuk yola düştü. Şans eseri çocuk yara almadan kurtulurken, olay anı başka bir aracın kamerası tarafından kaydedildi.

 • Bartın'da açılan arka kapıdan düşen çocuk yara almadan kurtuldu
  05 Şub Bartın'da açılan arka kapıdan düşen çocuk yara almadan kurtuldu

  Bartın-Ankara yolunda seyir halindeki bir otomobilin arka kapısı açılınca içeride bulunan 7 yaşlarındaki çocuk yola düştü. Şans eseri çocuk yara almadan kurtulurken, sürücü çocuğu kucağına alıp yoluna devam etti. Olay anı başka bir aracın kamerası tarafından kaydedildi.

 • PS VALETTA gemisinde kaybolan mürettebatın arama çalışmaları devam ediyor
  05 Şub PS VALETTA gemisinde kaybolan mürettebatın arama çalışmaları devam ediyor

  Bartın'ın Kurucaşile ilçesi açıklarında Malta bandralı 'PS VALETTA' isimli gemiden düşüp, kaybolduğu öne sürülen mürettebat Mücahit Şener'i (26) arama çalışmaları, 24'üncü günde devam etti. Rusya'nın Novorosssiyky Limanı'ndan İskenderun Limanı'na giden 23 Türk mürettebatın bulunduğu 180 metre uzunluğundaki 'PS VALETTA' isimli kuru yük gemisi, 12 Ocak'ta Bartın'ın Kurucaşile ilçesinin 18 deniz mili açığında, uluslararası sularda seyrettiği sırada temizlik işlerinden sorumlu Mücahit Şener kayboldu. Mürettebat, Şener'e ulaşamayınca denize düştüğü şüphesiyle ihbarda bulundu. Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı'na bağlı Zonguldak, Amasra ve İnebolu'daki sahil güvenlik botları, aynı gün denizde arama başlattı. Şener'e ait ize rastlanmadı. Bartın ve Zonguldak arasında, denizde 3 bin 720 kilometrekarelik alanda Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı'na bağlı 1 uçak, 1 helikopter, 2 bot ve 30 personel ile arama çalışmaları 24'üncü günde de devam etti.

Advertisement