Vali Hüseyin Öner Başkanlığında İl İdare Şube Başkanları toplantısı gerçekleştirildi - Son Dakika
Yaşam

Vali Hüseyin Öner Başkanlığında İl İdare Şube Başkanları toplantısı gerçekleştirildi

Vali Hüseyin Öner Başkanlığında İl İdare Şube Başkanları toplantısı gerçekleştirildi

Ardahan Valisi Hüseyin Öner Başkanlığında, İl İdare Şube Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi.

24.10.2020 09:33  Güncelleme: 09:50
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ardahan Valisi Hüseyin Öner Başkanlığında, İl İdare Şube Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Vali Öner, "Devletin bütün kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin bir arada olduğu bu ortamda, tüm kurumlarımızı ilgilendiren ve uygulanması, özen gösterilmesi halinde vatandaş ve halkın memnuniyetine vesile olacak hususları birlikte değerlendireceğiz. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, Devletin kurumları; vatandaşlarına, insanına, halkına hizmet için ihdas edilmiştir. Bizlerde bu hizmetlerin sunulması, üretilmesi için tayin edilmiş yetkilileriz. Ben, il düzeyinde en yetkili kişi olarak bu sorumluluğu sizinle paylaşıyorum. Bu felsefe ve düşünceden hareket ederek işimizi iyi yapacağız" dedi.

Kamuyu ve toplumlu ilgilendiren çeşitli gündem maddeleri hakkında değerlendirmelerde ve talimatlarda bulunan Vali Öner, Kamu kurumlarında mesai saatleri ve zamanın etkin kullanılmasının önemine vurgu yaparak, insan ve hizmet odaklı, çağdaş, modern kamu hizmeti sunulması noktasında herkesin üzerine düşen sorumlulukla hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğinin önemine değinen Vali Öner, bilgi edinme hakkının kullanımı ve CİMER başvurularının yasal süresi içerisinde gereğinin yapılarak cevaplandırılması, kurumların eksikliklerinin en kısa sürede gözden geçirilerek, teftiş ve denetimlere hazırlıklı olmaları, tasarruf tedbirlerine mevzuatlar çerçevesinde uyulması, 237 sayılı taşıt kanunu hükümlerinin titizlikle uygulanması, kılık-kıyafet yönetmeliğine uyulması hususunda amirlerin gereken özeni göstermeleri gibi konularda uyarılar yaptı.

Ülkemizde ve dünyada etkisini sürdüren Covid-19 salgınıyla mücadeleye de dikkat çeken Vali Öner, hastalıkla mücadele çerçevesinde kurumların gereken tedbirleri almaları, maske-mesafe-hijyen kurallarına tüm kapalı alanlarda uyulması, 19 Eylül 2020 tarihinden itibaren tüm kamu kurum ve kuruluşlarında HES kodu uygulamasına başlanması dolayısıyla gereken tedbirlerin alınması, kurumlara gelen vatandaşların HES kodu alması konusunda yardım edilmesi ve bu konuda memur görevlendirilmesi, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin filyasyon çalışmaları ve neticesinde izolasyona tabi tutulacak kamu çalışanları ile ilgili sağlık çalışanlarına gerekli anlayış ve kolaylığın gösterilmesi, kamu çalışanlarının sağlık kuruluşlarına doğrudan müracaat edebilme hakkının kötüye kullanılmasının önlenmesi ve acil haller haricinde amirlerinden izin alınması veya bilgi verilmesi gerektiği hususlarında titiz davranılması talimatında bulundu.

Vali Öner, konuşmasının ardından koordinasyon gerektirecek konusu bulunan İl Müdürlerine söz vererek, iletilen sorun, talep ve konular üzerine değerlendirmelerde bulundu. - ARDAHAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Vali Hüseyin Öner Başkanlığında İl İdare Şube Başkanları toplantısı gerçekleştirildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kırık soda şişesiyle yolcu otobüsünü rehin aldı
  08:12 Kırık soda şişesiyle yolcu otobüsünü rehin aldı

  Şanlıurfa'dan Samsun'a sefer halinde olan otobüs Tokat'tan geçerken bir yolcu, soda şişesini kırarak yolcuları rehin almaya çalıştı. Muavinin hamlesiyle yolcular araçtan inerken şahıs bu kez muavini rehin almaya çalıştı. Polisin operasyonuyla muavin kurtarılırken şahıs gözaltına alındı.

 • Burdur'da öğrenci yurdunda yangın
  01:12 Burdur'da öğrenci yurdunda yangın

  Burdur'un Gölhisar ilçesinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait öğrenci yurdunun mutfak bölümünde çıkan yangın, ekiplerin hızlı müdahalesiyle büyümeden söndürüldü. Yangın nedeniyle yurtta kısa süreli panik yaşandı. Yangının elektrik kaçağından çıktığı tahmin ediliyor.

 • Muğla'da ev yangını korkuttu
  00:48 Muğla'da ev yangını korkuttu

  Muğla'nın Menteşe ilçesinde kentsel sit alanındaki ahşap çatılı evde çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. Yangın sonrası evin mutfak bölümünde hasar oluştu.

 • Hakkari'de trafik kazası: 4 kişi hafif yaralandı
  00:25 Hakkari'de trafik kazası: 4 kişi hafif yaralandı

  Hakkari'nin Şemdinli-Derecik karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 4 kişi hafif yaralandı. Kazanın ardından jandarma ve ambulans olay yerine sevk edildi. Yaralılar Derecik Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Burdur'un Gölhisar ilçesinde Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdunda yangın çıktı
  00:01 Burdur'un Gölhisar ilçesinde Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdunda yangın çıktı

  Burdur'un Gölhisar ilçesinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait öğrenci yurdunun mutfak bölümünde çıkan yangın, ekiplerin hızlı müdahalesiyle büyümeden söndürüldü. Yoğun duman nedeniyle kısa süreli panik yaşandı. Yangının elektrik kaçağından çıktığı tahmin ediliyor.

 • Muğla'da Ahşap Çatılı Evde Yangın Çıktı
  23:57 Muğla'da Ahşap Çatılı Evde Yangın Çıktı

  Muğla'nın Menteşe ilçesinde kentsel sit alanındaki ahşap çatılı evde çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. Yangın sonucunda evin mutfak bölümünde hasar oluştu.

 • Erbaa'da meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı
  23:39 Erbaa'da meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı

  Tokat'ın Erbaa ilçesinde saat 21.00 sıralarında meydana gelen kazada, D100 karayolu üzerinde seyir halinde olan bir otomobil virajı alamayarak bariyerlere çarptı. Kazada sürücü ve araçta bulunan bir kişi hafif şekilde yaralandı. Yaralılar Erbaa Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Siirt'te Botan Vadisi'nde intihara kalkışan kadın ikna edilerek bulunduğu yerden indirildi
  23:35 Siirt'te Botan Vadisi'nde intihara kalkışan kadın ikna edilerek bulunduğu yerden indirildi

  Siirt'te Botan Vadisi'nde bir kadın intihar girişiminde bulundu. AFAD, sağlık ve jandarma ekipleri olay yerine sevk edildi. AFAD İl Müdürü tarafından yapılan ikna çabaları sonucunda genç kadın intihardan vazgeçti. Sağlık ekipleri tarafından kontrol edilen kadın hastaneye sevk edildi.


Advertisement