14 Mart Tıp Bayramı - Son Dakika

14 Mart Tıp Bayramı

13.03.2014 17:12
14 Mart Tıp Bayramı

Türk Sağlık Sen Yalova Temsilciliği, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

Türk Sağlık-Sen Yalova Temsilciliği, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

Yalova Devlet Hastanesi bahçesinde basın açıklamasını Samih Kızılkaya okudu. Tıp bayramının buruk geçtiğini ileri süren Kızılkaya, şunları aktardı:

"Yarın 14 Mart Tıp Bayramı. Ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıç tarihi ve aynı zamanda 14 Mart 1919'un yani İstanbul'u işgal eden düşmana karşı tıbbiye öğrencilerinin ve hekimlerin protestosunun yıl dönümü. Her iki hadisede her yıl kutlamaya ve hatırlamaya değer. İşte sağlık çalışanları için böylesine bir tarihi değeri olan bugünü, 14 Martı bizde bu sene bir bayram gibi karşılamak ve kutlamak isterdik ama iktidar ve bürokrasinin yandaş sendikayı da yanlarına alarak kurdukları şer üçgeni sağlık çalışanlarında bayram kutlayacak hal bırakmadı.

İşine geldi mi bir gecede kanun çıkartan, TBMM'yi torba yasa üretim merkezine çeviren iktidar, mevzu sağlık çalışanları olunca bugüne kadar kılını bile kıpırdatmadı. Çalışanların istediği düzenlemeleri yapmadı. Yöneticiler iyi niyet dileklerini ve süslü sözcüklerini bir kenara bırakmalı ve biz sağlık çalışanı için ne yapabilirizin derdinde olmalıdırlar. Sağlık çalışanlarının sorunlarının çözüldüğü, adil ve huzurlu bir çalışma ortamının tesis edildiği günleri görmek istiyor ve önümüzdeki dönemlerde çok zor gözükse de bizde bir gün inşallah 14 Mart'ı bir bayram gibi kutlarız diyoruz. Çağrımıza ve isyanımıza kulak verilmediği, sorunlara çözüm bulunmadığı takdirde, hizmet üretmekten kaynaklı demokratik hakkımızı kullanıp, ileri ki tarihlerde iş bırakma eylemleri yapacağımızı ilan ediyor, hepinize saygılar sunuyor ve teşekkür ediyorum." - Yalova

YORUMLAR
500
Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması'nın kazananı KKTC oldu Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması'nın kazananı KKTC oldu Esenköy Belediyesi'nden Uluslararası Kültürel Buluşma ve Eğlence gecesi Esenköy Belediyesi'nden Uluslararası Kültürel Buluşma ve Eğlence gecesi Elindeki çekiçle 8 ATM'ye zarar veren zanlının görüntüleri kameraya yansıdı Elindeki çekiçle 8 ATM'ye zarar veren zanlının görüntüleri kameraya yansıdı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 14 Mart Tıp Bayramı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement