5 yaşındaki Yusuf hayalindeki polisliği asayiş denetiminde gerçekleştirdi - Son Dakika

5 yaşındaki Yusuf hayalindeki polisliği asayiş denetiminde gerçekleştirdi

24.06.2022 21:43

5 yaşındaki Yusuf hayalindeki polisliği asayiş denetiminde gerçekleştirdi Aksaray'da ailesi ile gezerken polislerin asayiş uygulamasıyla karşılaşan 5 yaşındaki Yusuf Ayhan hayalindeki polislik mesleğini uygulamadaki polislerle birlikte asayişi denetleyerek gerçekleştirdi.

5 yaşındaki Yusuf hayalindeki polisliği asayiş denetiminde gerçekleştirdi

AKSARAY - Aksaray'da ailesi ile gezerken polislerin asayiş uygulamasıyla karşılaşan 5 yaşındaki Yusuf Ayhan hayalindeki polislik mesleğini uygulamadaki polislerle birlikte asayişi denetleyerek gerçekleştirdi.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şubesi ekipleri ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin huzur ve güven ortamının sağlanması adına uygulama aralıksız olarak gerçekleştiriliyor. Taşpazar Mahallesi Şehit Yalçın Sevindi Caddesi başta olmak üzere 6 farklı noktada eş zamanlı düzenlenen uygulamalarda binlerce araç ve sürücüsü denetlenirken, ailesi ile gezmeye çıkan 5 yaşındaki Yusuf Ayhan'ın bulunduğu otomobil uygulamada durduruldu. Babası Ferit Ayhan'ın kimliği sorgulanırken polislerle denetim yapmak istediğini söyleyen küçük Yusuf'a Asayiş Şubesi ekiplerince sürpriz yapıldı. Polis memuru tarafından araçtan indirilen Yusuf ilk olarak Asayiş Şubesi şapkasını takarak polisleri noktada selamladı. Polis memurundan ne yapması gerektiğini öğrenen küçük Polis Yusuf, uygulama noktasında durdurulan bir aracın sürücü ve yolcusundan kimliklerini istedi. Aldığı kimlikleri tabletteki POLCEP sistemi üzerinden sorgulatan Yusuf, Genel Bilgi Taramasını yaptığı aracın sürücüsüne hayırlı yolculuklar dileyerek, kendisine eşlik eden polis memuruna, "Benim görevim bitti, size iyi görevler" diyerek kep selamı verdi. Polislere teşekkür eden Yusuf ailesi ile uygulama noktasından ayrıldı.

Ailecek gezmeye çıktıklarını ve uygulamanın Yusuf için güzel bir anı olduğunu anlatan Babası Ferit Ayhan, "Biz bugün ailecek gezmeye çıkmıştık. Bugünde burada rutin bir kontrolün olduğunu gördük. Açıkçası hoşumuza da gitti. Bu tür kontrollerin bizim sağlıklı ve huzurlu şekilde seyahat etmemizi sağlıyor. Bugün Yusuf'ta şanslı güne denk geldi. Yusuf çünkü polisleri çok seviyordu. Size de denk geldi. Yusuf kontrollerde yardımcı oldu. Hem Yusuf için iyi oldu hem de sizin için iyi oldu. Herkese iyi yolculuklar dileriz. Sağlıklı huzurlu yolculuklar olsun. Bu tür kontroller her zaman hoşumuza gidiyor" dedi.

YORUMLAR
500
MİT, Suriye'de PKK/YPG'nin sözde eyalet sorumlusunu etkisiz hale getirdi MİT, Suriye'de PKK/YPG'nin sözde eyalet sorumlusunu etkisiz hale getirdi Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 13 ilin emniyet müdürlüklerinde değişikliğe gidildi Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 13 ilin emniyet müdürlüklerinde değişikliğe gidildi Sağlıkçılara müjde! Ek Ödeme Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı Sağlıkçılara müjde! Ek Ödeme Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 5 yaşındaki Yusuf hayalindeki polisliği asayiş denetiminde gerçekleştirdi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement