Tepebaşı'nda 6 Bin Kadın Anneler Günü'nü Kutladı - Son Dakika

Tepebaşı'nda 6 Bin Kadın Anneler Günü'nü Kutladı

09.05.2022 17:10

Tepebaşı Belediyesi’nin Anneler Günü etkinliğinde bir araya gelen 6 bin kadın, keyifli bir gün geçirdi. Programda kadınlara seslenen Başkan Ahmet Ataç, “Bizim kadınımız, annelerimiz her şeyin en iyisine layıktır” dedi.

Tepebaşı Belediyesi'nin Anneler Günü etkinliğinde bir araya gelen 6 bin kadın, keyifli bir gün geçirdi. Programda kadınlara seslenen Başkan Ahmet Ataç, "Bizim kadınımız, annelerimiz her şeyin en iyisine layıktır" dedi.

Tepebaşı Belediyesi, Anneler Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlik ile 6 bin Eskişehirli kadını bir araya getirdi.

Özdilek AVM yanında bulunan çamlık alanda, açık havada buluşan kadınlar sanatçılar, Özgenur Altaş, Salim Özkara ve Mesut Girgin'in şarkıları ile gönüllerince eğlendi. Etkinliğe, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ve çeşitli siyasi partilerin kadın yöneticileri de katıldı.

Buluşmada kadınlara seslenen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, kadınlara verilen değerin önemine dikkat çekerek şunları söyledi:

"Çok değerli cumhuriyet kadınları, hepiniz hoş geldiniz. Açık havada bu güzel etkinlikte bir aradayız, çok mutlu oldum, ayaklarınıza sağlık. Pandeminin ardından ilk kez buluştuk, sizleri çok özlemiştim. İyi ki bir araya geldik. Bizim kadınımız, annelerimiz her şeyin en iyisine layıktır. Anneler Günü için buluşmuşken Türkiye'nin en büyük annesini, Zübeyde Hanım'ı anmak istiyorum. Çünkü öyle bir evlat doğurdu ki bugün burada özgürce toplanmamızın bile en büyük nedeni. Bu neden Mustafa Kemal Atatürk'tür, nur içinde yatsınlar. Büyük şair Can Yücel'e sormuşlar, 'Neden hep babanıza şiir yazıyorsunuz?' Can Yücel, 'Anneme olan sevgimi yazacak kadar şair değilim' demiş. Bugün güzelce Anneler Günü'nü kutlayacağız. Binlerce kişi bir araya gelmeye de devam edeceğiz. Bugün 6 bin, yarın 26 bin kişi bir araya geliriz. Yeter ki birlikteliğimiz hayat boyu sürsün. Anneler Günü'nüz kutlu olsun."

Kadınlar ile selamlaşan Başkan Ataç, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Etkinliğe katılan anneler de Başkan Ataç'a kadınlar için gerçekleştirdiği çalışmalar ve kadınlara verdiği değerden dolayı teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR
500
Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç, Alpu'da Vatandaşlarla Buluştu Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç, Alpu'da Vatandaşlarla Buluştu Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç'tan Safranbolu Belediyesi'ne Ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç'tan Safranbolu Belediyesi'ne Ziyaret Tepebaşı, Amasra ile Kardeş Şehir Oldu Tepebaşı, Amasra ile Kardeş Şehir Oldu
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Tepebaşı'nda 6 Bin Kadın Anneler Günü'nü Kutladı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement