Add Muratlı Şubesi'nden Tarım Konferansı - Son Dakika

Add Muratlı Şubesi'nden Tarım Konferansı

Add Muratlı Şubesi\'nden Tarım Konferansı
Son Güncelleme: 09.01.2014 11:39

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Tekirdağ'a bağlı Muratlı Şubesi'nın hazırladığı "Kemalist Bakışta Türk Tarımı" adlı konferans, ilçe halkından büyük ilgi gördü.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Tekirdağ'a bağlı Muratlı Şubesi'nın hazırladığı "Kemalist Bakışta Türk Tarımı" adlı konferans, ilçe halkından büyük ilgi gördü.

Muratlı Belediye Düğün Salonu'nda organize edilen konferansta dünden bugüne Türk Tarımı anlatıldı. Seminere; Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, CHP Muratlı İlçe Başkanı Ufuk Gençtürk, Muratlı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ertekin Günaçtı, Ziraat Odası Başkanı Ender Borucu, Önder Çiftçi Danışmanlık Derneği Başkanı İbrahim Özyurt, Muhtar Adem Turnacı, Türk Kızılayı Muratlı Şubesi Başkanı Yüksel Tıranbeşli ve bir çok siyasi parti temsilcisi ile çiftçiler katıldı.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Ziraat Mühendisi Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu tarım politikasının çiftçilerin ekonomik yaşantılarını iyileştirmek, tarımsal üretimi kamu yararına düzenlemek, kırsal toplumların refahını yükseltmek ve tüketicileri aşırı fiyat artışlarından korumak amacıyla uygulanan devlet önlemleri dizisi olduğunu ifade etti. Ekonomik krizin tarım sektörünü de vurduğunu sözlerine ekleyen Gaytancıoğlu, "Giderek daha fazla çiftçi mahkemelik olurken, borçlarını ödeyemeyen çiftçiler topraklarını düşük fiyattan satmak zorunda kalıyor. Her geçen gün daha fazla çiftçi ödeyemediği krediler yüzünden mahkemelik olurken tohum, tarım ve zirai ilaç satışları belirgin bir biçimde düşüyor. Öte yandan hayvancılığa da önem verilmelidir. Türkiye tarımının ve ekonomisinin birçok sorunu başta terör ve göç hayvancılıkla çözümlenebilir. Çünkü hayvancılık emek yoğun bir üretim faaliyeti olup, tarım işletmelerinde atıl haldeki iş gücünün değerlendirilmesinde önemli role sahiptir. Hayvancılık bir devlet politikası olmalıdır" şeklinde konuştu.

ADD Muratlı Şubesi Başkanı Bekir Aktaş, konuşmacı Gaytancıoğlu'na çiçek vererek tüm katılanlara teşekkür etti. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Add Muratlı Şubesi'nden Tarım Konferansı - Son Dakika


Advertisement