Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektöründen Öğrencilere Burs Sözü - Son Dakika
Yerel

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektöründen Öğrencilere Burs Sözü

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektöründen Öğrencilere Burs Sözü

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, Taşlıçay ve Hamur’daki liselerde ziyaret ettiği son sınıf öğrencilerine, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonrası üniversitelerini tercih etmeleri halinde karşılıksız burs vereceklerini söyledi.

15.01.2014 17:04

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, Taşlıçay ve Hamur'daki liselerde ziyaret ettiği son sınıf öğrencilerine, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonrası üniversitelerini tercih etmeleri halinde karşılıksız burs vereceklerini söyledi.

Hamur Kaymakamı Oktay Ateş'i ziyaret eden Rektör Prof. Dr. İrfan Aslan, ilçe hakkında bilgi aldı. Kaymakam Ateş, Hamur Belediye Başkanı İsmet Aslan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahri Bayıroğlu ile birlikte Kılıç Ortaokulunda öğrencilerle bir araya gelen Prof. Dr. Aslan, öğrencilerle tek tek sohbet ederek gelecekle ilgili hedeflerini sordu. Prof. Dr. Aslan, öğrencilere ve öğretmenlere üniversiteyi tanıtıcı materyallerden oluşan hediyeler verdi. Kılıç Ortaokulunun ardından Kaymakam Ateş,Belediye Başkanı Aslan ve beraberindekilerle birlikte ziyaret ettiği Hamur Lisesinde son sınıf öğrencileri ile sohbet eden Prof. Dr. Aslan, öğrencilere Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonrası tercihlerini üniversitelerindeki bölümlerden yana yapmaları halinde karşılıksız burs sözü verdi.

Daha sonra Taşlıçay Kaymakamı Atif Çiçekli'yi makamında ziyaret eden Prof. Dr. İrfan Aslan, Taşlıçay Kır Çiçekleri Anaokulu ve Taşlıçay Anadolu Lisesindeki öğrencilerle bir araya geldi. Kaymakamı Çiçekli, Taşlıçay Belediye Başkanı İsmail Taşdemir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Telat Yanık ve Prof. Dr. Fahri Bayıroğlu ile birlikte ziyaret ettikleri Kır Çiçekleri Anaokulunda Prof. Dr. Aslan minik öğrencilere çeşitli hediyeler verirken, Kaymakam Çiçekli de diş fırçası ve macunu hediye etti. Beraberindekilerle birlikte Taşlıçay Anadolu Lisesini ziyaret eden Prof. Dr. Aslan, karşılıksız bursla ilgili sözünü burada da tekrarlayarak, tüm öğrencileri üniversitelerine beklediklerini ifade etti. Ziyarette Prof. Dr. Aslan ve Kaymakam Çiçekli karşılıklı hediyeler verdi. - AĞRI

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektöründen Öğrencilere Burs Sözü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement