Alsancak 13'üncü Kez Şenlenecek - Son Dakika
Yerel

Alsancak 13'üncü Kez Şenlenecek

Alsancak 13\'üncü Kez Şenlenecek

Konak Belediyesi ile Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği, Alsancak Şenliği bu yıl yine renkli gösterilere ev sahipliği yapacak.

13.05.2014 15:19

Konak Belediyesi ile Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği, Alsancak Şenliği bu yıl yine renkli gösterilere ev sahipliği yapacak. 15-16 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek şenlik 13'üncü yılında da İzmirlileri eğlenceye doyuracak.

Bu yıl 13'üncüsü düzenlenecek Alsancak Şenliği'nin tanıtım toplantısı Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlendi. Toplantıya Konak Belediye Başkan Yardımcısı Serpil Güngör, Konak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halim Yazıcı, Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Dilek Olcay, İzmir Aşçılar Derneği Başkanı Necdet Polat, Alsancak muhtarları ve şenlik sponsorları katıldı. 15-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek şenlik geçmiş 12 yılda olduğu gibi bu yıl da çeşitli konser ve yarışmalara ev sahipliği yapacak. İki gün sürecek etkinlikler sayesinde İzmirliler Alsancak'ta keyifli zaman geçirme fırsatı bulacak.

24 SAAT YAŞAYAN ALSANCAK

Toplantıda Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın mesajı da okundu. Başkan Yardımcısı Serpil Güngör tarafından okunan mesajda Başkan Pekdaş, "İzmir'in merkezi Konak ise Konak'ın kalbinin attığı yer de Alsancak'tır. Mahalleli olma heyecanı ve bilincinin yaşayarak geliştirildiği, insanımızın birbirini sevme, paylaşma ve merhaba demenin huzurunu yeniden keşfederek yaşadığı şenliğimizi yine pek çok sivil toplum kurumuyla, kültür sanat insanımızla birlikte gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki günlerde kuracağımız Kültür Sanat Meclisimiz ile birlikte, ilçemizin kültür politikasını beraberce oluşturacağız" ifadelerini dile getirdi. Başkan Pekdaş ayrıca, tüm İzmirlileri Perşembe günü saat 19.30'da başlayacak kortej yürüyüşüne davet etti. Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Dilek Olcay da yaptığı konuşmada şenliğin her yıl büyüyerek devam ettiğine vurgu yaparak, "13 yıldır Alsancak Şenliği'miz devam ediyor ve her geçen yıl daha da büyüyor, gücümüz artıyor. Biz İzmir'i seven Alsancaklılar olarak bu güzel şehirde böylesi güzelliklerin yanında yer almayı sürdüreceğiz" dedi.

İKİ GÜN DOLU DOLU EĞLENCE

İzmir'in en merkezi semti olan Alsancak'ta 13 yıldır devam eden Alsancak Şenliği, bu yıl da oldukça renkli etkinliklere sahne olacak. 15 Mayıs saat 11.00'de Dominik Caddesi'nde başlayacak olan etkinlikler gün boyu devam edecek. Smart Tango Ensemble ve Flamenco Esmirna konserlerinin ardından 13.Alsancak Şenliği'nin açılışı saat 19.30'da dev kortejle gerçekleşecek. Kıbrıs Şehitleri Caddesi boyunca yürüyecek olan kortej, İzmir Büyükşehir Belediye Bandosu ve Konak Belediye koroları eşliğinde Alsancak Vapur İskelesine ulaşacak. Şenliğin ikinci gününde ise ise 1380 Sokak'ta (La Cigale Restoran önü) "7. Ege Mutfağı Lezzetleri Alsancak'ta Buluşuyor" yemek yarışması düzenlenecek. Saatler 20.00'yi gösterdiğinde ise Alsancak Vapur İskelesi önünde "Sütlü Kakao" konseri ile 13. Alsancak Şenliği final yapacak. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Alsancak 13'üncü Kez Şenlenecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement