Aspendos Festivali 'Tannhauser' Operası ile Devam Ediyor - Son Dakika
Yerel

Aspendos Festivali 'Tannhauser' Operası ile Devam Ediyor

Aspendos Festivali \'Tannhauser\' Operası ile Devam Ediyor

19.Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin sahneleyeceği 'Tannhauser Operası' ile olacak.

13.09.2012 10:28

19. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali'nin son opera eseri bu yıl

Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin sahneleyeceği 'Tannhauser Operası' ile olacak.

Alman rejisör Peter Hans Lehmann'ın sahneye koyduğu, ünlü Alman besteci Richard Wagner'in etkileyici müziğinin tüm renklerini içinde barındıran, insan ruhunun ancak aşk ile kurtulacağının anlatıldığı efsanevi 'Tannhauser Operası' ile festival son bulacak. Bu etkileyici eser 15 Eylül'de Aspendos Antik Tiyatrosu'nda izlenebilecek.

Festivalin kapanış temsilinde orkestrayı şef Winfried Müller ve Sunay Muratov yönetecek. Alessandro Cedrone, Philip White ve Lyubomira Aleksandrova'nın koro şefi olduğu eserde, dekor ve kostüm Savaş Camgöz, ışık tasarım ise Fuat Gök imzası taşıyor. Eserin koreografisi ise Nilgün Bilsel Demireller'e ait.

Eserde, Tuncay Doğu,Tuncay Kurtoğlu 'Hermann Landgraf Von Thuringen', Ünüşan Kuloğlu, Efe Kışlalı 'Tannhauser', Huriye Apaydın, Feryal Türkoğlu, Şule Köken 'Elisabeth', Mehlika Karadeniz, Ferda Yetişer 'Venüs', Arda Aktar, Serkan Kocadere 'Wolfram Von Eschinbach', Metin Turan, Emrah Sözer 'Walter Von Der Vogelweide', Mithat Karakelle, Cem Beran Sertkaya 'Biterolf', Oğuz Sırmalı 'Heinrich Der Schreiber', Ö.Savaş Gençtürk, S.Doğan Çapanoğlu 'Rainmar Von Zweter', Meltem Çakın, Burcu Soysev 'Ein Junger Hırt' karakteriyle sahne alıyor. - ANTALYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Aspendos Festivali 'Tannhauser' Operası ile Devam Ediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement