Ayvalık Belediyesinden Ahmet Uysal Anısına Söyleşi - Son Dakika
Yerel

Ayvalık Belediyesinden Ahmet Uysal Anısına Söyleşi

Ayvalık Belediyesinden Ahmet Uysal Anısına Söyleşi

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, bu yıl Ayvalık Belediyesi'nin üstlendiği İda'lı şair Ahmet Uysal Anısına 3.Anma Hatırası yapıldı."Güzaltı Buluşması" isimli söyleşi saat 16.00'da Ayvalık Sanat Fabrikası'nda düzenlendi.

29.10.2013 17:51

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, bu yıl Ayvalık Belediyesi'nin üstlendiği İda'lı şair Ahmet Uysal Anısına 3. Anma Hatırası yapıldı. "Güzaltı Buluşması" isimli söyleşi saat 16.00'da Ayvalık Sanat Fabrikası'nda düzenlendi.

Anma törenine konuşmacı olarak Ahmet Günbaş, Bülent Güldal, Ceyda Evrim Çam, Esen Yel, Halim Yazıcı, İsmail Erten, M.Mahzun Doğan Turgut Baygın katıldı. Tam bir sevgi öğretmeni olan Ahmet Uysal'ın 3 Temmuz 2011'de Küçükkuyu'da kalp krizinden vefat etmesinin ardından, Küçükkuyu'da iki kez anma töreni düzenlendiği öğrenildi. Anma töreninde konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, "Hayatta olan sanatçılarımıza ve yazarlarımıza Ayvalık Belediyesi olarak sahip çıktığımız gibi aramızdan ayrılan sanatçılarımız ve yazarlarımıza da sahip çıkmayı bir borç biliyoruz. Sanata ve sanatçıya olan desteğimizi kararlılıkla sürdüreceğiz" dedi.

Öte yandan; İda'yı hedef alan Ahmet Uysal'ın yitik kentlerin hüznünü üstlenen bir şairi olduğu öğrenilirken, çıkış noktası 7 kat turaya hüznü olan şairin bu 7 kat tarihçilere 7 kat 7 defa yeniden yapılmıştır. Bu topraklara hayran olan bir insan olduğu belirtildi. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ayvalık Belediyesinden Ahmet Uysal Anısına Söyleşi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement