Çadır Kentte 600 Yetime İftar Yemeği Verildi - Son Dakika

Çadır Kentte 600 Yetime İftar Yemeği Verildi

20.07.2014 14:27
Çadır Kentte 600 Yetime İftar Yemeği Verildi

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesindeki çadır kentte 600 yetime ve ailelerine yönelik iftar programı düzenlendi.

Viranşehir'de 12 bin 500 kişinin yaşadığı çadır kentte 214 kişiden oluşan Kur'an kursu öğrenciler de iftara katıldı.

Çadır kent Yönetici Yardımcısı Abidin Alcu 'Dünya Yetimler' günü vesilesi ile böyle bir organizasyon tertiplediklerini söyleyerek şunları kaydetti: "Viranşehir Çadır Kentte 5 bin çocuk yaşıyor. Bunların 600'ü yetim ve öksüz çocuklardan oluşuyor. Bu çocukların çoğu sadece anne ve babasını değil, birçok yakınını kaybetmiş. Uzaktan akraba ya da yakını tarafından himaye ediliyor. Bir günlük de olsa yetim çocukların ve onların ailelerinin acılarını hafifletmek adını bir iftar yemeği düzenledik."

Yetim çocuk ve ailelerinden oluşan bin 500 kişilik grup iftar meydanında bir araya geldi. İç savaşta eşini kaybetmiş olan Nura Hemoş iki yetimi ile çadır kentte yaşıyor. Suriye'de yaşama şartlarının çok zor olduğunu ifade eden Nura, çadır kentte emniyet ve huzur içinde yaşadıklarını kaydetti. Türkiye'ye Türkiye Hükümetine teşekkür eden Nura, başından beri kendileri ile yakından ilgilenen sıkıntılarını hafifletmeye çalışan çadır kent yönetimi ve Merkez Yöneticisi Muhammed Lütfi Kotan'a teşekkür etti.
(Kaynak: Gazeteipekyol)

YORUMLAR
500
Kılıçdaroğlu: 'Gençler Olarak Sizler Sakın Umutsuzluğa Kapılmayın, Yeter Ki Sandığa Gittiğinizde Elinizi Vicdanınıza Koyup Oy Kullanın. Kılıçdaroğlu: 'Gençler Olarak Sizler Sakın Umutsuzluğa Kapılmayın, Yeter Ki Sandığa Gittiğinizde Elinizi Vicdanınıza Koyup Oy Kullanın. Gelecekten gelen araç: Hyundai Staria ilk bakış Gelecekten gelen araç: Hyundai Staria ilk bakış 25 Mayıs 2022 Haberleri 25 Mayıs 2022 Haberleri
Kaynak: Temsilci

Son Dakika Yerel Çadır Kentte 600 Yetime İftar Yemeği Verildi - Son Dakika


Advertisement