Çamkese Böceğiyle Mücadele Çalışmaları - Son Dakika

Çamkese Böceğiyle Mücadele Çalışmaları

11.01.2013 16:40
Çamkese Böceğiyle Mücadele Çalışmaları

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü'nün, Çamkese böceğiyle mücadele çalışmalarına başladığı bildirildi.

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü'nün, Çamkese böceğiyle mücadele çalışmalarına başladığı bildirildi.

Müdürlük'ten yapılan yazılı açıklamada, Çamkese böceğinin yoğun görüldüğü Boyabat ve Durağan İşletme Müdürlüklerinde, mekanik ve biyolojik mücadele çalışmalarına hız verildiği belirtilerek, zararın gözlemlendiği yerlere asılan kuş yuvalarıyla biyolojik mücadeleye destek verildiği ifade edildi.

Açıklamada, Çamkese böceğiyle mücadelede başvurulan adacık yöntemiyle toplanan ve içi Çamkese tırtıllarıyla dolu keseciklerin, biyolojik mücadele amacıyla adacıklarda biriktirilerek, doğal yırtıcıların üretilmesi ve çoğaltılmasında kullanıldığı kaydedildi.

Muhabir: Özkan Beyer

Yayıncı: Sinan Özmüş - KASTAMONU

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Kastamonu'da kar yağışı etkili oluyor Kastamonu'da kar yağışı etkili oluyor Kastamonu'da FETÖ operasyonu: 8 tutuklama Kastamonu'da FETÖ operasyonu: 8 tutuklama Kastamonu'da 8 FETÖ hükümlüsü yakalandı Kastamonu'da 8 FETÖ hükümlüsü yakalandı

Son Dakika Yerel Çamkese Böceğiyle Mücadele Çalışmaları - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement