Çocuklardan işaret dili kursuna yoğun ilgi - Son Dakika

Çocuklardan işaret dili kursuna yoğun ilgi

06.07.2022 13:15
Çocuklardan işaret dili kursuna yoğun ilgi

Çukurova Belediyesinin toplumsal bilincin ve yardımlaşmanın oluşması amacıyla açtığı işaret dili kursuna 8-15 yaş arasındaki çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Çukurova Belediyesinin toplumsal bilincin ve yardımlaşmanın oluşması amacıyla açtığı işaret dili kursuna 8-15 yaş arasındaki çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Küçük yaşta aldıkları eğitimlerle, kendi becerilerini geliştirme fırsatı bulan, özgüvenlerini geliştiren, yardımlaşmanın sosyal olarak önemini kavrayan çocuklar, işitme engelli vatandaşlarla köprü olmaya hazırlanıyor.

Yeni bir dil öğrenmenin çocuklar üzerinde gelişim anlamında çok fazla bir öneme sahip olduğunu söyleyen İşaret Dili Kurs Eğitmeni Figen Selluncak, Çukurova Belediyesi olarak daha küçük yaşta çocuklara sosyal yardımlaşmanın önemini göstermeye çalıştıklarını belirtti. İlerde kendilerini geliştirerek tercümanlık belgesi bile alabileceklerini ve bu eğitimi kazanca dönüştürebileceklerini söyleyen Selluncak, bu kurslarda işaret dili ile beden dili arasındaki uyumu anlattıklarını, iletişim cümlelerini ve işaret dilinin temel kurallarını öğrettiklerini kaydetti. - ADANA

YORUMLAR
500
Merkez Bankası rezervleri bir haftada 7,3 milyar dolar arttı Merkez Bankası rezervleri bir haftada 7,3 milyar dolar arttı Rus devlet televizyonunda savaş karşıtı pankart açtı! Ev hapsine çarptırıldı Rus devlet televizyonunda savaş karşıtı pankart açtı! Ev hapsine çarptırıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esad'la görüşecek mi? Bakan Mevlüt Çavuşoğlu cevapladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esad'la görüşecek mi? Bakan Mevlüt Çavuşoğlu cevapladı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çocuklardan işaret dili kursuna yoğun ilgi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement