Cumhuriyet'in Düzenlediği Matematik Olimpiyatında Hediyeler Sahiplerini Buldu - Son Dakika
Yerel

Cumhuriyet'in Düzenlediği Matematik Olimpiyatında Hediyeler Sahiplerini Buldu

Cumhuriyet\'in Düzenlediği Matematik Olimpiyatında Hediyeler Sahiplerini Buldu

Ödemiş’te Cumhuriyet Ortaokulu öncülüğünde geçtiğimiz hafta 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri arasında yapılan matematik 170 öğrencinin katıldığı matematik olimpiyatlarında derece alan öğrencilere hediyeleri verildi.

23.04.2014 11:19
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ödemiş'te Cumhuriyet Ortaokulu öncülüğünde geçtiğimiz hafta 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri arasında yapılan matematik 170 öğrencinin katıldığı matematik olimpiyatlarında derece alan öğrencilere hediyeleri verildi.

5. sınıfların 30 soru, 6. sınıfların 35 soru ve 7. sınıfların 40 soru ile terk döktüğü matematik olimpiyatında dereceye girenlerin hediyeleri Cumhuriyet Ortaokulu bahçesinde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Okul bahçesinde yapılan ödül törenine Ödemiş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Turan Yüzük, Çetin Sevinç, okul müdürü Hüsnü Uysal, okulun resim öğretmeni olan ADD Ödemiş Şube Başkanı Selami Sönmez, okul müdürleri, belediye meclis üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sunucululuğunu Cumhuriyet Oortaokulu öğretmenlerinden Fatma Demirezen'in yaptığı törende açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Hüsnü Uysal şunları söyledi: "Ödemiş'te uzun yıllar özel okullarımız kendi içlerinde matematik olimpiyatları yapmışlar. Kendilerine çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz de Ödemiş'te ilk kez devlet okulunun öncülüğünde matematik olimpiyatı yapmak için uğraş verdik. Geçtiğimiz hafta matematik olimpiyatımızı Ödemiş Kaymakamlığı Ödemiş Belediyesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ödemiş Ticaret Odası'nın verdiği katkılar, öğretmenlerimizin yoğun çalışma performansı ile olimpiyatımızı gerçekleştirdik. Burada öğrencilerimizin matematik dersini daha eğlenceli daha güzel ve daha başarılı bir şekilde yapmalarını sağlamak hedefimiz olmuştu. Hedefe ulaştığımıza inanıyorum. Aynı zamanda özel okullarımızdan ve devlet okullarımızdan birçok öğrenci olimpiyatımızda yan yana gelerek karşılıklı bilgi alışverişin de bulunuldu. Olimpiyatımızın ilkini başarıyla tamamlaşmış bulunuyoruz. Katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Olimpiyatımıza katkı veren özellikle Atatürkçü Düşünce Derneğine ve diğer katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra Ödemiş'te matematik olimpiyatlarının sürdürüleceğine inanıyorum" dedi.

Konuşmanın ardından matematik olimpiyatının hazırlanmasında emek sarf eden Cumhuriyet Okulu ve diğer okullardan katılan matematik öğretmenlerine Okul Müdürü Uysal katılım belgesi vererek teşekkür etti.

Program dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile devam etti.

Olimpiyatta 5. sınıflarda birinci olan Fulya Basma, 6. sınıflarda birinci olan Umut Hasırcı ve 7. sınıflarda birincin olan İbrahim Enes Gacar'a ADD Ödemiş şubesi sponsorluğunda tablet bilgisayar verildi.

5. sınıflarda ikinci olan Sevde Özen, 6. sınıflarda ikinci olan Zeynep Karagülle ve 7. sınıflarda ikinci olan Ali Eren Uludağ'a yine ADD Ödemiş şubesi tarafından bisiklet armağan edildi.

5. sınıflarda üçüncü olan Görkem Ege Akıncı, 6. sınıflarda üçüncü olan Eda Kırgan ve 7. sınıflarda üçüncü olan Umut Can Uludağ'a kırtasiye hediye çekleri verildi.

ADD Ödemiş Şube Başkanı Selami Sönmez, "Ödemiş'te ilk kez devlet okulları arasında matematik olimpiyatı yapıldı. Bu olimpiyata katılan öğrencilerimiz kendilerini şanslı hissetsinler. Bu olimpiyat inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda da devam edecektir. Atatürkçü Düşünce Derneği Ödemiş Şubesi olarak böyle güzel bir etkinliğe sponsor olmamamız mümkün değildi. Birinci öğrencilerimize günün teknolojisi tablet bilgisayar, ikinci öğrencilerimize bisiklet hediye ettik. Derneğimiz aracılığı ile sponsor olan değerli firmalarımıza da teşekkür ediyorum" dedi. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Cumhuriyet'in Düzenlediği Matematik Olimpiyatında Hediyeler Sahiplerini Buldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement