Son dakika Milli Eğitim Müdürlüğü haberleri, Milli Eğitim Müdürlüğü son dakika, son dakika Milli Eğitim Müdürlüğü

Son Dakika Milli Eğitim Müdürlüğü Haberleri

 • CHP Sözcüsü Deniz Yücel: Atatürk devrimlerine saldıranlara karşı çıkacağız
  12:36 CHP Sözcüsü Deniz Yücel: Atatürk devrimlerine saldıranlara karşı çıkacağız

  CHP Sözcüsü Deniz Yücel, 3 Mart 1924'te kabul edilen önemli yasaların 100. yıl dönümünde yazılı açıklama yaparak, Atatürk devrimlerine ve cumhuriyete başkaldıranlara karşı çıkacaklarını belirtti. Yücel, tarikat ve cemaatlerin ülkeye çağ dışı fikirlerini empoze etmeye çalıştığını ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu duruma öncülük ettiğini ifade etti. CHP, laikliği hedef alan uygulamalara şiddetle karşı çıkacaklarını vurguladı.

 • Erzurum'da Öğretmen Akademileri programı başladı
  17:21 Erzurum'da Öğretmen Akademileri programı başladı

  Erzurum Şehit Hasan Yılmaz Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nde düzenlenen Öğretmen Akademileri programının ilk dersini Prof. Dr. Hakan Hadi Kadıoğlu verdi. Programa İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Prof. Dr. Kadıoğlu, programda 1.Dünya Savaşı'nın Doğu Cephesi'nde yaşanan Kargapazarı Muharebelerinin destanlaşan öyküsünü anlattı. Program sonrası Prof. Dr. Kadıoğlu'na plaket takdim edildi.

 • Mersin'de otobüste darp edilen engelli yaşlı adamın avukatı: Suç kasten öldürmeye teşebbüs
  14:54 Mersin'de otobüste darp edilen engelli yaşlı adamın avukatı: Suç kasten öldürmeye teşebbüs

  Mersin'de otobüste darp edilen engelli yaşlı adamın avukatı, suçun kasten yaralama değil, kasten öldürmeye teşebbüs olduğunu belirterek davayı ağır ceza mahkemesine taşıyacaklarını söyledi. Avukat, olayın görüntülerinin büyük bir infiale yol açtığını ve müvekkilin dosyaya sanık olarak eklenmesinin yanlış olduğunu ifade etti.

 • Bursa 21. Kitap Fuarı Açıldı
  13:53 Bursa 21. Kitap Fuarı Açıldı

  Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğinde düzenlenen Bursa 21. Kitap Fuarı'nın açılışı yapıldı. Fuar, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde 300'ün üzerinde marka, yayınevi ve sivil toplum kuruluşuna ev sahipliği yapıyor. Fuar kapsamında panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinlikleri gerçekleştirilecek.

 • Mersin, Kayseri, Van ve Batman İl Emniyet Müdürleri Değişti, 29 İl Müdürü Atandı
  00:31 Mersin, Kayseri, Van ve Batman İl Emniyet Müdürleri Değişti, 29 İl Müdürü Atandı

  Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre, Mersin, Kayseri, Van ve Batman İl Emniyet Müdürleri değişti. Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan görevden alınırken, yerine Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk getirildi. Ayrıca, Van İl Emniyet Müdürlüğü'ne Atanur Aydın, Van İl Emniyet Müdürlüğü'ne Murat Mutlu ve Batman İl Emniyet Müdürlüğü'ne İbrahim Kaba atandı. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 29 yeni Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü de atanmıştır.

 • Başkan Bahar: 'Girişimcilerimiz ve yatırımcılarımız bu etkinlikte bir araya geldi'
  01 Mar Başkan Bahar: "Girişimcilerimiz ve yatırımcılarımız bu etkinlikte bir araya geldi"

  ATSO tarafından gerçekleştirilen ve ulusal çapta olmasıyla bir ilk olan proje pazarı etkinliğinde yatırımcılar ve girişimciler bir araya geldi.

 • Çankırı'da Yeşilay Haftası kapsamında farkındalık yürüyüşü düzenlendi
  01 Mar Çankırı'da Yeşilay Haftası kapsamında farkındalık yürüyüşü düzenlendi

  Çankırı'da Yeşilay Haftası dolayısıyla düzenlenen farkındalık yürüyüşüne katılımcılar Karatekin Parkı'nda bir araya geldi. Yürüyüş sonrası düzenlenen törende Yeşilay'ın 104 yaşında olduğu hatırlatıldı. Yeşilay'ın bağımlılıklarla mücadele eden ve toplumu bilgilendiren bir sivil toplum kuruluşu olduğu vurgulandı.

 • Marmaris Belediyesi, Avrupa'dan gelen öğretmenleri ağırladı
  01 Mar Marmaris Belediyesi, Avrupa'dan gelen öğretmenleri ağırladı

  Marmaris Belediyesi İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, 'Mavi ve Yeşil Okullar Projesi' kapsamında, Avrupa'nın 7 ülkesinden gelen öğretmenleri ağırladı. Öğretmenler, parktaki deneyleri uyguladı ve projenin amacı hakkında bilgi aldı.

 • Suluova'da düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası büyük ilgi gördü
  01 Mar Suluova'da düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası büyük ilgi gördü

  Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 6. Suluova Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası'na 19 okuldan 184 öğrenci katıldı. Etkinlikte öğrencilerin potansiyellerini ortaya çıkarma ve hızlı düşünme yeteneklerini geliştirme amaçlandı. Dereceye giren okul ve öğrencilere ödüller verildi.

 • Tepebaşı Belediyesi'nin paydaşı olduğu Eko-Okullar Çevre Çocuk Meclisi 2. çalıştayı gerçekleşti
  01 Mar Tepebaşı Belediyesi'nin paydaşı olduğu Eko-Okullar Çevre Çocuk Meclisi 2. çalıştayı gerçekleşti

  Tepebaşı Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün paydaşı olduğu Uluslararası Çevre Eğitim Programı Eko-Okullar Projesi çerçevesinde 2023-2024 Eko-Okullar Çevre Çocuk Meclisi 2. çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda 'Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri' üzerine bilgi paylaşımı yapıldı.

 • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve İlim Yayma Vakfı arasında işbirliği protokolü imzalandı
  01 Mar İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve İlim Yayma Vakfı arasında işbirliği protokolü imzalandı

  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve İlim Yayma Vakfı arasında, öğretmen ve okul yöneticilerinin mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla 'İlim Yayma Öğretmen Gelişim Sertifika Eğitim Programı' işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında öğretmenlere yönelik eğitim programları düzenlenecek ve öğretmenlerin kendini geliştirme motivasyonu artırılacak.

 • Karabük'te Deprem Tatbikatı Gerçekleştirildi
  01 Mar Karabük'te Deprem Tatbikatı Gerçekleştirildi

  Karabük'te öğrencilere deprem bilinci kazandırmak amacıyla deprem anı ve tahliye tatbikatı düzenlendi. AFAD, UMKE, itfaiye ve sağlık ekiplerinin işbirliğiyle gerçekleştirilen tatbikatta öğrenciler ve öğretmenler deprem sırasında güvenli bir bölge oluşturarak tahliye edildi. Tatbikatta ayrıca gaz kaçağına karşı önlem alındı ve mahsur kalan kişiler kurtarıldı. Hafta boyunca kentteki tüm okullarda deprem tatbikatı yapılacak.

 • Karabük'te İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı
  01 Mar Karabük'te İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

  Karabük'te istihdamı geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif iş gücü programlarının belirlenmesi amacıyla düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı. Toplantıda, iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalıkların artırılması, nitelikli işgücü yetiştirmek, işsizlik oranını azaltmak, kadın, genç ve dezavantajlı grupların istihdama katılımlarını artırmak amacıyla yapılacak örnek çalışmalarda gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususları görüşüldü.

 • Marmaris Belediyesi Avrupa'dan gelen öğretmenleri ağırladı
  01 Mar Marmaris Belediyesi Avrupa'dan gelen öğretmenleri ağırladı

  Marmaris Belediyesi İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, Mavi & Yeşil Okullar Projesi kapsamında Avrupa'nın 7 ülkesinden gelen öğretmenleri ağırladı. Öğretmenler, parktaki deneyleri uyguladı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Tepebaşı Belediyesi'nin paydaşı olduğu uluslararası çevre eğitim programı Eko-Okullar Çevre Çocuk Meclisi çalıştay düzenledi
  01 Mar Tepebaşı Belediyesi'nin paydaşı olduğu uluslararası çevre eğitim programı Eko-Okullar Çevre Çocuk Meclisi çalıştay düzenledi

  Tepebaşı Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün paydaşı olduğu Uluslararası Çevre Eğitim Programı Eko-Okullar Projesi kapsamında yapılan çalıştayda, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ele alındı.

 • Silifke Kitap Günleri Açıldı
  01 Mar Silifke Kitap Günleri Açıldı

  Mersin'in Silifke ilçesinde düzenlenen 'Silifke Kitap Günleri' etkinliği, Kaymakamı Abdullah Aslaner ve ilçe protokolü tarafından açıldı. Etkinlik, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mersin Üniversitesi Silifke Meslek Yüksekokulu işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Amaç, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve eğitim seviyesini yükseltmektir. Etkinlik, 7 Mart tarihine kadar devam edecek.

 • Karamürsel Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlere akran arabuluculuğu eğitimi veriyor
  01 Mar Karamürsel Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlere akran arabuluculuğu eğitimi veriyor

  Karamürsel Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ortaokul ve lise öğretmenlerine yönelik akran arabuluculuğu eğitimi projesi başlattı. Proje kapsamında Karamürsel Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen programda, Akran Arabuluculuk Derneğinden avukatlar Sinem Serttürk Ergen, Songül Özbek ve Özge İmamoğlu tarafından okul müdürleri ve rehberlik öğretmenlerine eğitim verildi.

 • Bahşılı'da Kanatlı, Patili Dostlarımla Büyüyorum Projesi Devam Ediyor
  01 Mar Bahşılı'da Kanatlı, Patili Dostlarımla Büyüyorum Projesi Devam Ediyor

  Kırıkkale'nin Bahşılı ilçesinde Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Beyaz Kelebekler Anaokulu işbirliğiyle başlatılan 'Kanatlı, Patili Dostlarımla Büyüyorum' projesi devam ediyor. Proje kapsamında öğrenci ve velilerin yaptığı ürünler, Beyaz Kelebekler Anaokulu bahçesinde sergilendi, dereceye girenlere ödülleri verildi. Kaymakam Erdal Bilgiç, programda, emeği geçen aileleri, öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Fedai Akın ise amaçlarının mükemmel değil, merhametli çocuklar yetiştirmek olduğunu söyledi. Öğrencilerin ront gösterisinin düzenlendiği programa, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ata Dönmez, protokol üyeleri, öğrenci ve veliler katıldı.

 • Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okul İdarecilerine Yönetim Becerileri ve İletişim Semineri Düzenledi
  01 Mar Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okul İdarecilerine Yönetim Becerileri ve İletişim Semineri Düzenledi

  2023-2024 eğitim öğretim yılında yürütülen 'Güçlü Liderlik' projesi kapsamında Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okul idarecilerine yönelik 'Yönetim Becerileri ve İletişim' semineri düzenledi. Programda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Müfettişleri Başkanı Rahmi Ünal, katılımcılara yönetim becerileri ve iletişim konularında seminer verdi. Seminerin ardından Kaymakam Özgür Kaya, Rahmi Ünal'a plaket takdim etti. Programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata ve okul idarecileri katıldı.

 • Söke Belediyesi Okullarda Yeterli ve Dengeli Beslenme Eğitimi Başlattı
  01 Mar Söke Belediyesi Okullarda Yeterli ve Dengeli Beslenme Eğitimi Başlattı

  Söke Belediyesi'nin okullarda başlattığı eğitim programı ile öğrenciler, yeterli ve dengeli beslenmeyi uzman diyetisyenlerden öğrenecek.

 • Samsun Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Filistin'deki İnsanlık Dramına Tepki Gösterdi
  01 Mar Samsun Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Filistin'deki İnsanlık Dramına Tepki Gösterdi

  Samsun'un Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Filistin'de yaşanan olaylara tepki göstererek, 'Yaşanan insanlık dramı daha da derinleşiyor' dedi. Canik Belediyesi ve Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen 'Kudüs'ün İzinde Bilinçlenme Yolculuğu Projesi' kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

 • Sakarya Üniversitesi Koordinatörlüğünde Science4Future Projesi Hibe Aldı
  01 Mar Sakarya Üniversitesi Koordinatörlüğünde Science4Future Projesi Hibe Aldı

  Ufuk Avrupa Marie Curie Eylemleri kapsamında hazırlanan Science4Future projesi, Sakarya Üniversitesi koordinatörlüğünde Düzce Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi'nin de katkılarıyla hibe almaya hak kazandı. Proje, iklim değişikliği ve doğal afetlere uyum bağlamında dayanıklı bina ve altyapıların güçlendirilmesi üzerine odaklanarak dirençli şehirlerin oluşturulmasını ve sürdürülebilir kalkınma anlayışının teşvik edilmesini amaçlamaktadır. Proje kapsamında bilim şenlikleri, okul faaliyetleri ve bilinçlendirme çalışmalarıyla toplamda 1,5 milyon kişinin iklim değişikliği ve doğal afetler konusunda bilinçlendirilmesi hedeflenmektedir.

 • Norduz yününden ilk kumaşlar üretilmeye başlandı
  01 Mar Norduz yününden ilk kumaşlar üretilmeye başlandı

  Dünyada sadece Van'ın Gürpınar ilçesinde bulunan Norduz koyununun yününden ilk kumaşlar üretilmeye başlandı. Türkiye'nin önemli gen kaynakları arasında yer alan Norduz koyununun yünü, Van Olgunlaşma Enstitüsü tarafından kumaş haline getirildi. Bu proje, Van'ın ekonomisine ciddi anlamda bir katma değer katacaktır.

 • Dünyada sadece Van'ın Gürpınar ilçesinde bulunan Norduz koyununun yününden ilk kumaşlar üretilmeye başlandı
  01 Mar Dünyada sadece Van'ın Gürpınar ilçesinde bulunan Norduz koyununun yününden ilk kumaşlar üretilmeye başlandı

  Türkiye'nin önemli gen kaynaklarından biri olan Norduz koyununun yünü, Van Olgunlaşma Enstitüsü tarafından kumaş haline getirildi. Gürpınar ilçesinde bulunan ve nesli koruma altında tutulan Norduz koyununun yünü, atıl durumda olan ve çevreyi kirleten yünlerden istifade etmek amacıyla kullanılmaya başlandı. Bu çalışma, bölgedeki kadınların istihdamına katkı sağlayacak, çevre kirliliğini engelleyecek ve Van'ın ekonomisine katma değer katacaktır.

 • İletişim Başkanlığı, Trabzon Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dezenformasyonla mücadele eğitimi verildi
  29 Şub İletişim Başkanlığı, Trabzon Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dezenformasyonla mücadele eğitimi verildi

  İletişim Başkanlığı, Trabzon Üniversitesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden toplam 75 gönüllü kamu personeline dezenformasyonla mücadele eğitici eğitimi verildi. Eğitimde, doğru bilgiye ulaşmanın kolaylığı ve internet ortamında doğruluğun test edilmesinin zorluğu vurgulandı. Katılımcılara sunumlar yapılarak sertifika verilecek ve dezenformasyonla mücadele eğitimi okullarda ve kurumlarda verilecek.

 • Sorgun Kaymakamlığı, öğrencilere sinema deneyimi yaşattı
  29 Şub Sorgun Kaymakamlığı, öğrencilere sinema deneyimi yaşattı

  Sorgun Kaymakamlığı, daha önce hiç sinemaya gitmeyen öğrencileri Yozgat'ta bulunan bir sinema salonuna götürerek film izlettirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından planlanan etkinlik kapsamında 125 öğrenci faydalandı. Etkinlikle öğrencilere milli ve kültürel değerler konusunda farkındalık oluşturulması hedeflenirken, sinemanın ardından çeşitli aktiviteler de düzenlendi.

 • Adana'da ortaokul öğrencileri fidan dikti
  29 Şub Adana'da ortaokul öğrencileri fidan dikti

  Adana'nın Aladağ ilçesinde bulunan Aladağ İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Mansurlu Mahallesi'nde düzenlenen etkinlikte 100 ladin fidanını toprakla buluşturdu. Okul Müdür Yardımcısı Bayram Topak, öğrencilere doğa sevgisini aşılamak amacıyla fidan dikme etkinliği düzenlediklerini belirtti. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul öğretmenleri ve öğrencileri de katıldı.

 • İskenderun'da Dilimizin Zenginlikleri Projesi Sergisi Açıldı
  29 Şub İskenderun'da Dilimizin Zenginlikleri Projesi Sergisi Açıldı

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde, Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında İskenderun İlköğretim Okulu'nda sergi düzenlendi. Sergide, atasözleri ve deyimlerin resmedildiği çalışmalar yer aldı. Açılışa, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

 • Otobüste engelli adam ve eşinin darp edildiği olayda okul müdürünün oğlu da tutuklandı
  29 Şub Otobüste engelli adam ve eşinin darp edildiği olayda okul müdürünün oğlu da tutuklandı

  Mersin'de bir otobüste engelli yaşlı adam ve eşinin darp edilmesi olayıyla ilgili olarak okul müdürünün yanı sıra oğlu da tutuklandı.

 • Milli Eğitim Bakanı İzmir'de Ziyaretler Gerçekleştirdi
  29 Şub Milli Eğitim Bakanı İzmir'de Ziyaretler Gerçekleştirdi

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İzmir'de bir dizi program için ziyaretler ve etkinlikler gerçekleştirdi. İzmir Valiliği ziyaretinin ardından eğitimcilere hitap eden Bakan Tekin, kararları öğretmenlerle birlikte aldıklarını ve önümüzdeki süreci de öğretmenlerle inşa edeceklerini belirtti. Ayrıca, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret ederek 'Çocuk Gözüyle Filistin' konulu resim yarışmasının sergisini inceledi. İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı ve İzmir Eğitim Yöneticileri Toplantısı'na da katılan Bakan Tekin, önümüzdeki yüzyılı birlikte Türkiye yüzyılı yapacaklarını ifade etti.

 • Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 'Aile Yılmazlığının Geliştirilmesi' semineri düzenlendi
  29 Şub Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 'Aile Yılmazlığının Geliştirilmesi' semineri düzenlendi

  Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Aile Yılmazlığının Geliştirilmesi' seminerine 800'e yakın öğretmen ve veli katıldı. Programda Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Şeyhmus Çakmak nefes eğitimi verirken, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Özbay ise aile yılmazlığı konusunda bilgilendirme yaptı.

 • Adana'da Dilimizin Zenginlikleri Projesi Sergisi Açıldı
  29 Şub Adana'da Dilimizin Zenginlikleri Projesi Sergisi Açıldı

  Adana'nın Aladağ ilçesinde, Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında hazırlanan sergi, Akören Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde açıldı. Sergide, atasözleri ve deyimlerin resmedildiği çalışmalar yer aldı. Açılışa, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

 • Vezirköprü Kaymakamı Özgür Kaya, öğrencilerle buluştu
  29 Şub Vezirköprü Kaymakamı Özgür Kaya, öğrencilerle buluştu

  Vezirköprü Kaymakamı Özgür Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kariyer Günleri etkinliği kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. Kaya, öğrencilere mesleki hayatından anekdotlar anlatarak doğru meslek seçiminin önemine vurgu yaptı. Programda öğrencilerin sorularını cevaplayan Kaymakam Kaya'ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından plaket takdim edildi. Etkinliğe, ilçedeki diğer kurum ve kuruluş temsilcileri de katıldı.

 • Bayburt Fen Lisesi öğrencilerden Kutadgu Bilig paneli
  29 Şub Bayburt Fen Lisesi öğrencilerden Kutadgu Bilig paneli

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen 'Oku-Yorum, Yazı-Yorum' projesi kapsamında Bayburt Fen Lisesi öğrencileri, Kutadgu Bilig Okumaları ve il panelinde bir araya geldi. Öğrenciler, Yusuf Has Hacip'in eserinden hareketle yazarın duygu, düşünce ve görüşlerini ifade etti. Panel, belge ve ödül takdim töreniyle sona erdi.

 • Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yaşlı çifti otobüste darp eden okul müdürünü açığa aldı
  28 Şub Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yaşlı çifti otobüste darp eden okul müdürünü açığa aldı

  Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, merkez Toroslar ilçesinde yaşlı bir çifti otobüste darp eden okul müdürü ile ilgili açıklama yaptı. Okul müdürü 17 Ocak 2024 tarihi itibariyle açığa alınmış ve idari tahkikat başlatılmıştır.

 • Çanakkale Şehitleri için bestelenen marş klip haline getirildi
  28 Şub Çanakkale Şehitleri için bestelenen marş klip haline getirildi

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde müzik öğretmeni tarafından Çanakkale Şehitleri için bestelenen marş, öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte seslendirildi. Marş ve klip, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ortakent Kerem Aydınlar Ortaokulu Müdürlüğü, Okul Aile Birliği ve velilerin desteğiyle gerçekleştirildi.

 • Şanlıurfa'da okullar arası futbol turnuvası şampiyonu bilet istedi
  28 Şub Şanlıurfa'da okullar arası futbol turnuvası şampiyonu bilet istedi

  Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde düzenlenen okullar arası futbol turnuvasında şampiyon olan takımın öğrencileri, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'a seslenerek Süper Kupa finali için bilet istedi. Şampiyonluk sevinci yaşayan öğrenciler, Galatasaray-Fenerbahçe maçını staddan izlemek istediklerini belirtti.

 • 28 Şubat Postmodern Darbesi Sonrası İstifa Ettirilen Öğretmenin Hikayesi
  28 Şub 28 Şubat Postmodern Darbesi Sonrası İstifa Ettirilen Öğretmenin Hikayesi

  28 Şubat postmodern darbesi sonrasında öğretmenlikten istifa ettirilen ve 15 yılın ardından tekrar atanarak göreve başlayan Saadet Çiçek, yaşadığı zorlu süreci unutamadığını belirtti. Başörtüsü nedeniyle görevden alındığını anlatan Çiçek, öğrencilerine örnek olmak için inandığı ideale sahip çıktığını ifade etti.

 • Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde Kimyanın Doğası Öğretimi Çalıştayı düzenleniyor
  28 Şub Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde Kimyanın Doğası Öğretimi Çalıştayı düzenleniyor

  Atatürk Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi ile Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Kimyanın Doğası Öğretimi Çalıştayı Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşiyor. TÜBİTAK ARDEB tarafından desteklenen çalıştay, akademisyenler ve Erzurum'da görevli 35 kimya öğretmeninin katılımıyla 26 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında devam ediyor. Çalıştayda, kimya derslerine entegre edilebilecek öğretim yöntemlerinin geliştirilmesi ve bu etkinliklerin derslerde etkili bir şekilde kullanılması için kimya öğretmenleriyle görüş alışverişi yapılıyor.

 • Zonguldak'ta taşımalı öğrenci servisi faciasında 7 şüpheli hakkında dava açıldı
  28 Şub Zonguldak'ta taşımalı öğrenci servisi faciasında 7 şüpheli hakkında dava açıldı

  Zonguldak'ta iki yıl önce meydana gelen taşımalı öğrenci servisi faciasında hayatını kaybeden Büşra Akın'ın ölümüyle ilgili olarak 6'sı Milli Eğitim Bakanlığı'nda, biri Karayolları Müdürlüğü'nde görevli 7 şüpheli hakkında dava açıldı. İddianamede, şüphelilerin görevlerini kötüye kullanma suçlamasıyla altı aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

 • İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunu Görüştü
  28 Şub İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunu Görüştü

  Niğde'de oluşturulan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, iş sağlığı ve güvenliği konusunu ele almak üzere toplandı. Toplantıda, mesleki eğitim sürecinde iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin önemi vurgulandı ve farkındalığın arttırılması için çalışmalar yapılması gerektiği belirtildi.

 • Simav İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası düzenlendi
  27 Şub Simav İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası düzenlendi

  Simav İbrahim Eren İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleştirilen Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası sona erdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Güven, turnuvaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi verdi ve 1. olan öğrencilerin il turnuvasına katılma hakkını kazandığını açıkladı. Müdür Güven, turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmenlere ve yöneticilere teşekkür etti.

 • Tutak'ta Köy Okulu Öğrencilerine Doğum Günü Sürprizi
  27 Şub Tutak'ta Köy Okulu Öğrencilerine Doğum Günü Sürprizi

  Ağrı'nın Tutak ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Paylaş-Gülümset' projesi kapsamında, 25 köy okulu öğrencisi doğum günü pastası ve hediyelerle ziyaret edildi. Öğrenciler büyük mutluluk yaşadı.

 • Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Badminton Takımı Bölge 3.'sü Oldu
  27 Şub Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Badminton Takımı Bölge 3.'sü Oldu

  Ağrı ilinde düzenlenen okul sporları kapsamındaki Badminton Gençler Grup Müsabakaları'nda Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Badminton Takımı, üstün performansıyla rakiplerini geride bırakarak Bölge 3.'sü unvanını kazandı. Bu başarı, sporcuların azim ve çalışma disiplinini bir kez daha ortaya koyduğunu gösteriyor. Muş Milli Eğitim Müdürlüğü, takımı tebrik ederek gelecek müsabakalarda da başarılar diledi.

 • İzmir'de öğrencilerin öğretmenleri karşısında dans ettiği TikTok videosu tepki çekti
  27 Şub İzmir'de öğrencilerin öğretmenleri karşısında dans ettiği TikTok videosu tepki çekti

  İzmir'in Konak ilçesinde bir lisede öğrencilerin derste öğretmenlerinin karşısında dans ederek çektikleri TikTok videosu sosyal medyada tepki çekti. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrenciler hakkında disiplin soruşturması başlattı.

 • Gümüşhane'de İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunu Gündeme Aldı
  27 Şub Gümüşhane'de İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunu Gündeme Aldı

  Gümüşhane'de Vali Alper Tanrısever başkanlığında toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, iş sağlığı ve güvenliği konusunu ele aldı. Toplantıda, mesleki eğitimde iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin alınması gerektiği vurgulandı. Vali Tanrısever, mesleki eğitimin önemine dikkat çekerek, herkesin bu konuda destek vermesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalık oluşturmanın önemine değinildi.

 • Sinop'ta Öğrenci Velileri Kan Bağışında Bulundu
  27 Şub Sinop'ta Öğrenci Velileri Kan Bağışında Bulundu

  Sinop'ta İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyası kapsamında İstiklal İlkokulu'nda kan bağışı standı açıldı. Veliler, kampanyaya katılarak kan bağışında bulundu. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Arslan, velilerin kan bağışında bulunmalarından memnuniyet duyduklarını belirtti ve kampanyayı geleneksel hale getirme arzusunda olduklarını ifade etti. Türk Kızılay Sinop Kan Alma Birimi Sorumlusu Dr. Muharrem Coşkuner ise öğrencilerin ısrarıyla güzel bir kampanya oluştuğunu ve kan bağışının önemine dikkat çekti.

 • Niğde'de İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  27 Şub Niğde'de İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Niğde'de Vali Cahit Çelik başkanlığında İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Olağanüstü Toplantısı düzenlendi. Toplantıda, mesleki eğitim sürecinde iş sağlığı ve güvenliği tedbirleri, öğrenci ve velilerin katılımıyla farkındalığın arttırılması konuları ele alındı.

 • Gökçebey Halk Eğitim Merkezi, Gazze'deki kadın ve çocuklar için giysi üretimi yaptı
  27 Şub Gökçebey Halk Eğitim Merkezi, Gazze'deki kadın ve çocuklar için giysi üretimi yaptı

  Gazze'de yaşayan kadın ve çocukları kış günlerinde ısıtmak için Gökçebey Halk Eğitim Merkezi tarafından giysi üretimi yapıldı. Üretilen kıyafetler, yardım toplama merkezine teslim edilmek üzere Mersin'e gönderildi. Proje, Almanya Zonguldak Gökçebey Çukurlular Derneği tarafından da desteklendi.

 • Antalya Devlet Opera ve Balesi Mart Ayında İzleyiciyle Buluşacak
  27 Şub Antalya Devlet Opera ve Balesi Mart Ayında İzleyiciyle Buluşacak

  Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB) mart ayında opera, bale, müzikal, çocuk oyunu ve konser olmak üzere toplam 13 temsille izleyici karşısına çıkacak. Donizetti'nin 'Aşk İksiri' operası, Haldun Özörten'in sahneye koyduğu 'Kanlı Nigar' müzikali, 'Giselle' balesi, 'Şekeronya' çocuk oyunu, 'Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri' ve 'Tosca' operası gibi birçok etkinlik yer alacak.

 • Muğla Toparlar Ortaokulu Floor Curling Yıldız Erkeklerde Grup Birincisi
  27 Şub Muğla Toparlar Ortaokulu Floor Curling Yıldız Erkeklerde Grup Birincisi

  Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bulunan Toparlar Ortaokulu öğrencileri, Çanakkale'de düzenlenen Okullararası Yıldızlar Floor Curling Grup Birinciliği'nde şampiyon oldu. Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanan öğrenciler, Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tebrik edildi.

 • Dicle Üniversitesi'nde Diyarbakır Karpuzu Yetiştiriciliği Çalıştayı düzenlendi
  26 Şub Dicle Üniversitesi'nde Diyarbakır Karpuzu Yetiştiriciliği Çalıştayı düzenlendi

  Dicle Üniversitesi, Kayapınar Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Diyarbakır Karpuzu Yetiştiriciliği Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda, karpuzun sağlık açısından faydaları ve ekonomik önemi vurgulandı.

 • Selçuklu Belediyesi'nden Türkiye'ye örnek bir proje daha
  26 Şub Selçuklu Belediyesi'nden Türkiye'ye örnek bir proje daha

  SAGEM (Selçuklu Aile Gelişim Merkezi) İlçe Sakinlerine Hizmet Vermeye Başladı

 • Uludereli öğrenciler şehit polisin ismi verildiği kütüphanede sınavlara hazırlanıyor
  26 Şub Uludereli öğrenciler şehit polisin ismi verildiği kütüphanede sınavlara hazırlanıyor

  Uludere ilçesindeki Z kütüphanesine şehit polis memuru Yusuf Kanat'ın ismi verildi. Sınavlara hazırlanan öğrenciler, modern donatılan kütüphanede ders çalışıyor ve kitap okuyor. Öğrenciler, evde çalışma ortamı bulamadıkları için kütüphaneyi tercih ediyor.

 • Vize'de Atasözleri ve Deyimler Canlanıyor Sergisi Açıldı
  25 Şub Vize'de Atasözleri ve Deyimler Canlanıyor Sergisi Açıldı

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında Vize Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Adalet Erez İlkokulu'nda atasözleri ve deyimlerin canlandırmalarından oluşan maketler sergileniyor. Sergi, dil öğretiminde vazgeçilmez öneme sahip olan atasözleri ve deyimleri öğrencilere daha iyi benimsetmeyi amaçlamaktadır.

 • Çanakkale'de Roman müzisyenlerden oluşan ilahi grubu ramazan ayında sahne alacak
  25 Şub Çanakkale'de Roman müzisyenlerden oluşan ilahi grubu ramazan ayında sahne alacak

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde Roman müzisyenlerce kurulan ilahi grubu, ramazan ayında iftar programlarında sahne almak üzere hazırlıklarını sürdürüyor. Gelibolu Müzisyenini ve Hamallarını Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı Hakan Kurt öncülüğünde kurulan ilahi grubu, Berat Kandili'nde ilk kez sahne aldı. Grup, ramazanda Gelibolu ve çevre şehirlerdeki iftar programlarında sahne almayı hedefliyor.

 • Gaziantep'teki Okullarda Geleneksel Oyunlar Canlandırılıyor
  25 Şub Gaziantep'teki Okullarda Geleneksel Oyunlar Canlandırılıyor

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Yaşasın Geleneksel Çocuk Oyunları' projesi kapsamında, okullarda teknoloji bağımlılığı ve obezitenin önüne geçmek amacıyla farklı yaş gruplarındaki öğretmen ve öğrenciler, geleneksel oyunları tekrar canlandıracak. Proje kapsamında öğretmenlere önce eğitim verilecek ve daha sonra öğrencilere aktarılacak olan geleneksel oyunlar, tüm okullarda uygulanacak. Projenin son etabında ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda 'Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği' düzenlenecek.

 • Diyarbakır'da Öğretmenlere Stres Atmak İçin Sabun Atölyesi
  25 Şub Diyarbakır'da Öğretmenlere Stres Atmak İçin Sabun Atölyesi

  Diyarbakır'da Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kadın Girişimciler Kooperatifi işbirliğiyle yürütülen 'Öğretmen Akademisi Projesi' kapsamında öğretmen ve idarecilere stres atmak ve mesleki motivasyonlarını artırmak için Sabun Atölyesi'nde sabun yapımı öğretiliyor. Proje kapsamında 25 öğretmen ve idareci, usta öğreticiler eşliğinde geleneksel ve doğal yöntemlerle sabun yapımını öğreniyor. Eğitimciler, doğal sabunların evde kullanımının sağlayabileceği yararlar dolayısıyla bu atölyeyi istemişlerdir.

 • ADEM Kursiyerleri Fabrikada Kaynak Yaptı
  24 Şub ADEM Kursiyerleri Fabrikada Kaynak Yaptı

  Aksaray Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na bağlı Aile Destek Merkezi (ADEM) kursiyerleri, ziyaret ettikleri fabrikada kaynak yaparak çalışmaları yerinde inceledi. Kurslara yoğun ilgi gösteren kadınlar, aldıkları eğitimlerle çalışma hayatına atılarak aile bütçelerine katkı sağlıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen etkinlik kapsamında, kursiyerler beton mikser üretimi ve ısı sistemleri fabrikalarını ziyaret ederek gerçek iş ortamını deneyimledi. Ziyaretlerle katılımcı kursiyerlere iş dünyasını tanıma ve meslekleri daha iyi anlama fırsatı sunuldu.

 • Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay'ın ismi mezun olduğu ilkokula verildi
  24 Şub Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay'ın ismi mezun olduğu ilkokula verildi

  Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan Salih Ay'ın ismi, mezun olduğu Kavakyolu İlkokulu'na verildi. Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu'nun oluruyla yapılan tabela takma törenine şehidin ailesi, yetkililer ve öğrenciler katıldı.

 • Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenlere Akıl Zeka Oyunları Eğitimi Verdi
  24 Şub Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenlere Akıl Zeka Oyunları Eğitimi Verdi

  Şehit Alper Seven Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen hizmet içi eğitimde öğretmenlere farklı özellikteki zeka ve akıl oyunları öğretildi. Kursa katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü ve kursiyerler eğlenceli dakikalar geçirdi.

 • Amasya'da gaziler, öğrencilerle kahramanlık hikayelerini paylaştı
  24 Şub Amasya'da gaziler, öğrencilerle kahramanlık hikayelerini paylaştı

  Amasya'da başlatılan 'Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları Projesi' kapsamında öğrenciler, gazilerle bir araya gelerek tarih bilinci ediniyor. Proje, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştiriliyor.

 • Lapseki'de kan ve kök hücre bağışı kampanyası ödülleri dağıtıldı
  24 Şub Lapseki'de kan ve kök hücre bağışı kampanyası ödülleri dağıtıldı

  Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde Türk Kızılay tarafından yapılan kan ve kök hücre bağışı kampanyasında dereceye giren bağışçılara bisiklet ve madalya takdim edildi. Kampanya kapsamında 254 bağışçıya ulaşıldı ve ödül töreni düzenlendi. Ayrıca, projeye destek veren kurum yetkililerine teşekkür plaketi verildi.

 • Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Mardin Öğretmen Akademileri Açılış Programına Katıldı
  24 Şub Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Mardin Öğretmen Akademileri Açılış Programına Katıldı

  Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen Mardin Öğretmen Akademileri Açılış Programı'na katıldı. Programda erbane ekibi gösteri düzenledi ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilisi Mardin Öğretmen Akademileri hakkında bilgi verdi. Vali Akkoyun, açılışın ardından el dokuma, takı tasarımı, el sanatları ve taş işleme atölyelerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Programa Vali Yardımcısı, İl Milli Eğitim Müdürü, ilçe milli eğitim müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 • Hisarcık'ta Dereköy Şehit Fatih Seven Ortaokulu büyük başarı elde etti
  24 Şub Hisarcık'ta Dereköy Şehit Fatih Seven Ortaokulu büyük başarı elde etti

  Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde düzenlenen akıl ve zeka oyunları turnuvasında Dereköy Şehit Fatih Seven Ortaokulu öğrencileri 4 birincilik elde ederek büyük bir başarıya imza attı. İlçe turnuvasında birinci olan öğrenciler, Akıl ve Zeka Oyunları İl Turnuvasına katılmaya hak kazandı.

 • Lapseki'de kan ve kök hücre bağışı kampanyasında ödüller verildi
  24 Şub Lapseki'de kan ve kök hücre bağışı kampanyasında ödüller verildi

  Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde yapılan kan ve kök hücre bağışı kampanyasında dereceye giren bağışçılara ödülleri verildi. Proje kapsamında 348 kişi bağış yaparken, 51 öğrenci 'Geleceğin Kan Bağışçısı' madalyası aldı. Kampanyaya destek veren Kaymakam, Belediye Başkan Yardımcısı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü teşekkür plaketleriyle ödüllendirildi.

 • Milli Eğitim Bakan Yardımcısı: Halk Eğitimi Merkezleri Vatandaşları Her Anlamda Destekliyor
  23 Şub Milli Eğitim Bakan Yardımcısı: Halk Eğitimi Merkezleri Vatandaşları Her Anlamda Destekliyor

  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten, Bursa'da düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada, Halk Eğitimi Merkezlerinin vatandaşları sosyal hayattan sanata, ekonomiden teknolojiye kadar her anlamda desteklediğini belirtti. Ökten, ayrıca çalıştayın ulusal politikaların uygulanmasına katkı sağlayacağını ve yerel stratejilerin oluşturulmasına destek vereceğini ifade etti.

 • Adana'da Tutar Apartmanı davası devam ediyor
  23 Şub Adana'da Tutar Apartmanı davası devam ediyor

  Adana'da 6 Şubat 2023'teki depremlerde yıkılan Tutar Apartmanı'nın C Bloğunun teknik uygulama sorumlusu Cüneyt Akkaya'nın yargılandığı davanın duruşması devam ediyor. Duruşmada tanıklar ve müşteki taraf avukatları da yer aldı. Mahkeme heyeti, sanık hakkında çıkarılan kırmızı bülten infazının beklenmesine ve diğer eksik hususların giderilmesi için duruşmayı erteledi.

 • İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Filistin temalı resim yarışması
  23 Şub İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Filistin temalı resim yarışması

  İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Çocuk Gözüyle Filistin' temalı resim yarışmasında dereceye giren eserler sergilendi. Sergi, Filistin'de yaşananları gözler önüne sermek ve farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, açılışta yaptığı konuşmada, Gazze'de yaşanan soykırımı ve çocukların bu durumdan en çok etkilendiğini vurguladı. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 • Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İlkokullar Arası Bilgi ve Kültür Şenliği Ödül Töreni
  23 Şub Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İlkokullar Arası Bilgi ve Kültür Şenliği Ödül Töreni

  Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ilkokullar arası bilgi ve kültür şenliğinde dereceye girenlere ödülleri verildi. Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, Kaymakam Şafak Gürçam tarafından dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, şenliğin amacının öğrencilere eğlenirken öğretmek olduğunu belirterek, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

 • Kırşehir'de Üniversite Sınavlarına Hazırlanan Öğrencilerin Velileri ve Servis Şoförleri Arasında Anlaşmazlık
  23 Şub Kırşehir'de Üniversite Sınavlarına Hazırlanan Öğrencilerin Velileri ve Servis Şoförleri Arasında Anlaşmazlık

  Kırşehir'de üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin velileri, bazı okulların öğrenciyi 'ders yok' gerekçesiyle kabul etmemesi sebebiyle servis şoförleriyle ücret konusunda anlaşmazlık yaşıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 12. sınıflarda okula devam kararı olmasına rağmen veli ve servis şoförleri arasında gerilim yaşandı.

 • Elazığ'da öğrencilerden Mehmetçik'e sevgi dolu mektuplar
  23 Şub Elazığ'da öğrencilerden Mehmetçik'e sevgi dolu mektuplar

  Elazığ'ın Keban ilçesinde, ilkokul öğrencilerinin yazdığı sevgi dolu mektuplar ve anaokulu öğrencilerinin yaptığı resimler, sınırda ve sınır ötesinde görev yapan Mehmetçik'e gönderildi. Keban İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü özel büroda görevli matematik öğretmeni Aybala Kaya öncülüğünde başlatılan proje kapsamında, Atatürk, Fevzi Çakmak ve Baraj İlkokulu ve anasınıfı öğrencileri Mehmetçik için sevgi dolu mektuplar yazdı, resimler yaptı.

 • Tunceli'de Kıbrıs Gazileri ve Öğrenciler Bir Araya Geldi
  23 Şub Tunceli'de Kıbrıs Gazileri ve Öğrenciler Bir Araya Geldi

  Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde düzenlenen programda, Kıbrıs gazileri Veysel Coşkun, Zeynel Apaydın ve Güldali Çıplak, öğrencilerle bir araya geldi. Gaziler, Kıbrıs Barış Harekatı anılarını anlatırken duygu dolu anlar yaşandı. Programın amacı, öğrencilere vatan ve millet sevgisini aşılamaktı.

 • Havza Voleybol Halk Turnuvası Başladı
  23 Şub Havza Voleybol Halk Turnuvası Başladı

  Samsun'un Havza ilçesinde düzenlenen Yurdum Spor Yapıyor Havza Voleybol Halk Turnuvası başladı. Turnuvada 16 takım mücadele edecek ve final müsabakası 9 Mart'ta oynanacak. Takımlar, kadına karşı şiddet konusunda farkındalık sağlamak amacıyla sahaya 'Kadına şiddete karşıyım de' yazılı pankartlarla çıktılar. Ayrıca turnuvaya başvuru yapan takımların gönüllülük esasıyla topladığı 16 bin lira, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı hesabına yatırıldı.

 • Malatya'da Şehre Nefes Projesi ile Öğrencilerin Sanatsal Becerileri Geliştiriliyor
  22 Şub Malatya'da Şehre Nefes Projesi ile Öğrencilerin Sanatsal Becerileri Geliştiriliyor

  Malatya'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından deprem sonrası kente katkı sunmak ve öğrencilerin sanatsal becerilerini geliştirmek amacıyla Şehre Nefes Projesi başlatıldı. Proje kapsamında resim ve müziğe ilgisi olan öğrenciler yeteneklerini sergileyecek ve deprem sonrası şehre nefes olacak. Malatya Park AVM'de sergilenen resimler ve gerçekleştirilen müzik dinletisi ile projenin açılışı yapıldı.

 • Bursa'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve MÜSİAD arasında işbirliği protokolü imzalandı
  22 Şub Bursa'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve MÜSİAD arasında işbirliği protokolü imzalandı

  Bursa'da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi arasında kaynakların ortak kullanımı, mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin ve etkinliğinin artırılmasına yönelik işbirliği protokolü imzalandı. Protokol imza törenine, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, mesleki teknik lisesi müdürleri ve MÜSİAD Bursa sektör başkanları katıldı.

 • Samsun'un Asarcık ilçesinde Öğretmenler Arası Floor Curling Turnuvası düzenlendi
  22 Şub Samsun'un Asarcık ilçesinde Öğretmenler Arası Floor Curling Turnuvası düzenlendi

  Asarcık Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenler arasında iletişimi güçlendirmek ve motivasyonu artırmak amacıyla düzenlenen turnuvaya 11 takım katıldı. Oluşturulan 2 kişilik takımların mücadele ettiği turnuvada Asarcık İmam Hatip Ortaokulu birinci oldu. Müsabakaların ardından dereceye giren okullara kupa verildi.

 • Kızılırmak'ta Tarih Söyleşileri Programı Düzenlendi
  22 Şub Kızılırmak'ta Tarih Söyleşileri Programı Düzenlendi

  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Oku! Anla! Yaşa! Projesi' kapsamında düzenlenen 'Yazar Buluşmaları' etkinliğinde tarihçi yazar Şükrü Altın, Atatürk Kültür Merkezi'nde seminer verdi. Seminere öğretmen ve öğrenciler katıldı. Çankırı TÜGVA İl Başkanı Batuhan Dinlemez'e desteklerinden dolayı teşekkür edildi.

 • Havza'da öğrencilerle buluşan Hz. Süleyman'ın Mucizeleri tiyatro oyunu
  22 Şub Havza'da öğrencilerle buluşan Hz. Süleyman'ın Mucizeleri tiyatro oyunu

  Havza'da, Hazreti Süleyman'ın yolcuğunun ve Belkıs ile olan mücadelesinin anlatıldığı 'Hz. Süleyman'ın Mucizeleri' tiyatro oyunu, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde öğrencilerle buluşturuldu. Yazarlığını Prof. Dr. İskender Pala, yönetmenliğini Osman Doğan'ın yaptığı tek perdelik tiyatro oyunu, Havza Belediyesi ve Havza Milli Eğitim Müdürlüğünün iş birliğiyle sahnelendi.

 • Vize'de okullar arası akıl ve zeka oyunları turnuvası yapıldı
  22 Şub Vize'de okullar arası akıl ve zeka oyunları turnuvası yapıldı

  Vize Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen turnuvada, ilk ve ortaokul öğrencileri 7 farklı kategoride yarıştı. Dereceye giren öğrencilere teşekkür belgesi verildi.

Advertisement