Denizli'de "Ağaç Eylemi" - Son Dakika

Denizli'de "Ağaç Eylemi"

09.12.2015 17:56
Denizli'de "Ağaç Eylemi"

Merkezefendi ilçesinde, kapalı spor salonu yapılması için tahsis edilen alanda bulunan ağaçların yerlerinden sökülmesi bir grup öğrenci tarafından protesto edildi.

Merkezefendi ilçesinde, kapalı spor salonu yapılması için tahsis edilen alanda bulunan ağaçların yerlerinden sökülmesi bir grup öğrenci tarafından protesto edildi.

Adalet Mahallesi Fatih İlkokulunun karşısında spor salonunun yapılacağı alana gelen Pamukkale Üniversitesi'nden bir grup öğrenci iş makinelerinin önüne geçerek çalışmaları durdurmak istedi.

Uyarılara rağmen makinelerin önünden çekilmeyen gruba polis müdahale ederek 8 kişiyi gözaltına aldı.

İfadeleri alınan öğrenciler daha sonra savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

"Sökülen 70 ağaç Üçler mevkisine dikildi"

Öte yandan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, spor salonu yapılmak amacıyla tahsis edilen alandaki ağaçların kesildiği iddialarını kabul etmedi.

Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, yaptığı açıklamada, hazineye ait alanda kapalı spor salonu yapmak için gerekli tüm izinlerin alındığını belirtti.

İbanoğlu, sözkonusu alandaki 70 ağacın söküldükten sonra Üçler mevkisindeki başka bir alana dikildiğini ifade etti.

YORUMLAR
500
Bakan Yardımcısı Alpaslan'dan Büyükşehir'e övgü Bakan Yardımcısı Alpaslan'dan Büyükşehir'e övgü Ezgiler 2 bin yıllık antik tiyatroda 1690 yıl sonra yeniden yankılandı Ezgiler 2 bin yıllık antik tiyatroda 1690 yıl sonra yeniden yankılandı 42'NCİ ULUSLARARASI KAZI, ARAŞTIRMA VE ARKEOMETRİ SEMPOZYUMU BAŞLADI 42'NCİ ULUSLARARASI KAZI, ARAŞTIRMA VE ARKEOMETRİ SEMPOZYUMU BAŞLADI
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Denizli'de 'Ağaç Eylemi' - Son Dakika


Advertisement