Denizli İl Genel Meclisi, Denetim Komisyonunu Belirledi - Son Dakika
Yerel

Denizli İl Genel Meclisi, Denetim Komisyonunu Belirledi

Denizli İl Genel Meclisi, Denetim Komisyonunu Belirledi

Denizli İl Genel Meclisi, geçen yılın meclis faaliyetini denetleyecek olan denetim komisyonu üyelerini, gizli oylama sonucu seçimle belirledi.

07.01.2014 20:35  Güncelleme: 16:05
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Denizli İl Genel Meclisi, geçen yılın meclis faaliyetini denetleyecek Denetim Komisyonu üyelerini, gizli oylama sonucu seçimle belirlendi.

Hüseyin Gürlesin başkanlığında toplanan İl Genel Meclisinde, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 17. maddesi ve İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 21. maddesi gereğince İl Özel İdaresinin 1 Ocak-31 Aralık 2013 tarihleri arası "Gelir, Gider, Hesap ve İşlemlerin" denetimini gerçekleştirecek Denetim Komisyonunu belirlemek için gizli oylama yapıldı.

Oylama sonucu Sezai Boran 39, Seyyare Yelpaze 38, Fikret Gümüş 36, Ümit Karabulut 29 ve Necati Korkmaz 26 oy alarak, komisyon üyeliğine seçildiler.

İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Gürlesin, yeni seçilen komisyon üyelerine başarılar dileyerek, "Komisyonumuz, İdaremizin çalışmalarını son kez denetleyecek ve bir rapor hazırlayacak. Komisyonumuz çalışmalarıyla, aynı zamanda yönlendirici ve yol gösterici de olacaktır" dedi.

- Kale Kaymakam Vekili Karaaslan, görevine başladı

Kale'ye atanan Kaymakam Vekili İsa Karaaslan görevine başladı.

Karaaslan, İspanya'daki yabancı dil eğitimini tamamladıktan sonra Kale Kaymakam Vekilliği görevine atandı.

Görevine başlayan Karaaslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önümüzdeki günlerde köylere düzenleyeceği ziyaretlerle birlikte ilçeyi tanımaya çalışacağını, ilçenin eğitim, sağlık ve altyapı gibi sorunlarına çözüm üretmek için çalışma yürüteceğini ifade etti.

Kale'de göreve başlayan Karaaslan, 1983 Bayburt doğumlu. İngilizce ve İspanyolca bilen Karaaslan, evli ve bir çocuk babası.

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Denizli İl Genel Meclisi, Denetim Komisyonunu Belirledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement