Erasmus toplantısı için Oltu'ya geldiler - Son Dakika

Erasmus toplantısı için Oltu'ya geldiler

21.05.2022 10:17

- Erasmus toplantısı için Oltu'ya geldiler Oltu Halk Eğitimi Merkezi koordinatörlüğünde, Litvanya'dan Lietuvos jaunimo centras, İspanya'dan Assocıacıo Cultural Tabala ve Hırvatistan'dan Pucko otvoreno uciliste Cakovec ortaklığında yürütülmekte olan "Atıkların El Sanatları ile Geri Döşümü'"...

- Erasmus toplantısı için Oltu'ya geldiler

ERZURUM - Oltu Halk Eğitimi Merkezi koordinatörlüğünde, Litvanya'dan Lietuvos jaunimo centras, İspanya'dan Assocıacıo Cultural Tabala ve Hırvatistan'dan Pucko otvoreno uciliste Cakovec ortaklığında yürütülmekte olan "Atıkların El Sanatları ile Geri Döşümü'" adlı projenin ilk hareketliliği Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü organizasyonunda Oltu'da gerçekleştirildi.

Toplantı hakkında bilgi veren Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cemal Tanrıver, "Bir çok insan çevre kirliliği ve iklim değişikliği gibi çevre sorunlarının ne kadar ciddi boyutta olduğunu bilmiyor veya bilse bile bireysel olarak bu sorunların çözümüne nasıl katkı sağlayacağı konusunda fikir sahibi değil. İşte bu gerekçelerle hazırlanan projemizde iki somut hedef belirlenmiştir.

Birinci hedef, çevreyi koruma ve atık geri dönüştürme bilincinin yerleştirilmesi ikinci hedef atıkların sanatsal içerikte değerlendirilmesidir' dedi.

İspanya ve Litvanya'dan 4 kişinin katıldığı toplantıya Hırvatistan'dan proje ortağı çevrim içi olarak iştirak etti.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cemal Tanrıver rehberliğinde ilçenin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret eden misafirler, Oltu Taşı İş Merkezi'ni ziyaret edip hediyelik ürün aldılar. Kendilerine ikram edilen Oltu Cağ Kebabını ve ilçeyle ilgili olumlu düşüncelerine belirten misafirler, halk eğitim merkezi ile birlikte yeni projeler hazırlayıp Oltu'ya tekrar gelmek istediklerini ifade ettiler.

Kurum müdürü Tanrıver, kurum olarak edindikleri proje yazma ve yürütme tecrübelerini daha da ileriye taşımak, kurumsal vizyonun geliştirilmesi ve ilçemizin sahip olduğu değerlerin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla gelecek yıllarda ulusal ve uluslararası yeni projeler yazmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak için azami gayret göstereceklerini söyledi.

YORUMLAR
500
'Alanya İçin Bir Fikrim Var' yarışması değerlendirme toplantısı yapıldı 'Alanya İçin Bir Fikrim Var' yarışması değerlendirme toplantısı yapıldı Asgari ücrete ara zammın belirleneceği toplantı için işçi, işveren ve hükümet temsilcileri masaya oturdu Asgari ücrete ara zammın belirleneceği toplantı için işçi, işveren ve hükümet temsilcileri masaya oturdu TİSK açıkladı: Asgari ücretin değerlendirilmesi için yapılacak toplantıda masada olacağız TİSK açıkladı: Asgari ücretin değerlendirilmesi için yapılacak toplantıda masada olacağız
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Erasmus toplantısı için Oltu'ya geldiler - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement