Giresun'da Silah Kaçakçılığı Operasyonu - Son Dakika
Yerel

Giresun'da Silah Kaçakçılığı Operasyonu

Giresun İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, suç ve suçlulara karşı amansız mücadele ve takiplerinin bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

04.01.2012 13:20

Giresun İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, suç ve suçlulara karşı amansız mücadele ve takiplerinin bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

Bulak, Emniyet Müdür Yardımcısı Abdullah Çevik, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Tolgay Karabuluk ile Özel Kalem Müdürlüğü'nde düzenlediği basın toplantısında, dün silah kaçakçılığı ve silah ticareti yaptığı tespit edilen kişilere yönelik kent merkezi ile Keşap, Bulancak, Görele ilçeleri ve İstanbul'da olmak üzere 19 adrese eş zamanlı operasyon düzenlediklerini belirtti.

Düzenlenen operasyonda Keşap ilçesinde bir kaçak silah atölyesi ve burada imalat aşamasındaki çok miktarda silah parçaları ele geçirildiğini vurgulayan Bulak, diğer adreslerde de 14 ruhsatsız tabanca, 319 adet değişik ebatlarda fişek, 2 ruhsatsız tüfek ve 2 kuru sıkı tabanca ele geçirildiğini kaydetti.

Bulak, operasyon kapsamında 19 kişinin gözaltına alındığını vurgulayarak,

"Gözaltına alınan 19 kişiden 15'i Cumhuriyet Başsavcılığınca alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Diğer kişiler S.K, H.T, S.K ve E.V, ilk sorgularının yapılması için Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Bu kişiler de sorgularının ardından Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edilecekler" dedi.

Suçun profili ne olursa olsun halkın huzuru, toplumun selametinin kendileri için çok öncelikli bir konu olduğuna değinen Bulak, şöyle konuştu:

"Suç ve suçlulara karşı amansız mücadelemiz ve takibimiz bugün olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Bu konuda vatandaşlarımızın polise güvenmelerini, ekiplerimizi kendilerinin birer aile ferdi olarak görmelerini ve her türlü sorun, sıkıntılarını iletmelerini istiyoruz. Bu tür olaylar ve kentin en önemli sorunlarından tefecik gibi konularda bizlere yardımcı olmalarını bekliyoruz. Bu tür kanunsuz şahıslara asla fırsat verilmeyeceğini herkesin bilmesini isterim."

- GİRESUN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Giresun'da Silah Kaçakçılığı Operasyonu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement