Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Gümüşhane'nin Tanıtımı - Son Dakika

Gümüşhane'nin Tanıtımı

Gümüşhane Kültür ve Turizm Müdürü Temel Yalçın, ilin tanıtımı için "Dağların Avucundaki Kent Gümüşhane" ve "Karaca Mağarası" adlı tanıtım filmlerinin hazırlandığını bildirdi.

Gümüşhane\'nin Tanıtımı
03.01.2012 - 16:20,

Gümüşhane Kültür ve Turizm Müdürü Temel Yalçın, ilin tanıtımı için "Dağların Avucundaki Kent Gümüşhane" ve "Karaca Mağarası" adlı tanıtım filmlerinin hazırlandığını bildirdi.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıl uygulanan "Medeniyetler Yolu Üzerinde" tanıtım filminden sonra Vali Yusuf Mayda'nın talimatı ile "Dağların Avucundaki Kent Gümüşhane" ve "Karaca Mağarası" adı ile tanıtım filmlerinin hazırlandığını belirtti.

Yüksek teknolojiler kullanılarak yapılan görsel tanıtımın günümüz dünyasında turizmin vazgeçilmez ögelerinden biri haline geldiğini ifade eden Yalçın, şunları kaydetti:

"Bizler de hem yeni teknolojiyi kullanmak, hem de bir önceki çalışmalardaki eksiklerimizi tespit edip daha doğru bir çalışma yapabilmek adına tanıtım DVD'mizi güncelleyerek daha zengin bir çalışma yaptık. Tamamı HD kalitede çekilen, belgesel tadındaki 33 dakikalık Gümüşhane tanıtım DVD'mizde ilimizin hemen hemen bütün turizm değerleri detayları ile ele alındı. Tanıtım DVD'miz sadece görsel olarak değil aynı zamanda içerik olarak da zengin bir şekilde tasarlandı. İzleyenleri sıkmayacağını düşündüğümüz bu yeni DVD'ye İngilizce dublaj seçeneğini de ekleyerek bir ilki denedik. Bu sayede hedef kitlemize daha etkin bir şekilde ulaşmayı umut ediyoruz. Bununla beraber tanıtım alanında bir ilki gerçekleştirerek ilimizin en büyük turizm markası olan Karaca Mağarası'nı tanıtan 11 dakikalık bir tanıtım DVD'si hazırlattık. Mağaranın bütün özelliklerini ve eşsiz görselliğini yansıtmaya çalıştığımız Bu DVD ile Karaca Mağarası'nı layıkıyla tanıtacağımıza inanıyoruz. İlimizi layık olduğu şekilde tanıtabilmek Müdürlüğümüzün başlıca görevlerindendir. Bu görevi yerine getirebilmek adına yeni teknolojiyi takip ediyor ve düşük maliyetle rasyonel çözümler üretmeye çalışıyoruz."

- GÜMÜŞHANE

Kaynak: AA
YORUMLAR
1000

Son Dakika Yerel Gümüşhane'nin Tanıtımı - Son Dakika


Advertisement