Hakkari'de Rojava İçin Yardım Kampanyası - Son Dakika
Yerel

Hakkari'de Rojava İçin Yardım Kampanyası

Hakkari\'de Rojava İçin Yardım Kampanyası

HAKKARİ (İHA) – Hakkari Belediye Başkanlığı tarafından Suriye’nin Rojava bölgesindekiler için yardım kampanyası başlatıldı.

16.07.2014 22:12

HAKKARİ (İHA) – Hakkari Belediye Başkanlığı tarafından Suriye'nin Rojava bölgesindekiler için yardım kampanyası başlatıldı.

Bulvar Caddesi üzerinde bulunan belediye binası önünde yapılan basın açıklamasına Belediye Eş Başkanları Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi, DBP İlçe Eş Başkanı Halit Soydan, STK temsilcileri ile partililer katıldı.

Burada konuşan Başkan Dilek Hatipoğlu, herkesi Rojava için seferber olmaya çağırdı. Son zamanlarda özellikle Kobani kantonuna karşı IŞİD çetesinin halk ihlaline başladığını belirten Hatipoğlu, "Bizde bu yapılan katliama karşı sesimizi duyurmak istiyoruz. Bizler Kobani halkının yanındayız. Onların şu an temel ihtiyacı olan gıda maddeleri, giyim, çocuk bezi, tıbbi malzemeler gibi ihtiyaçları vardır. Bizlerde belediye olarak bu yönlü bir kampanya başlattık. Savaşa, zulme, katliama karşı baş kaldıran herkesin destek vermesini istiyoruz. Rojava ve Kobani halkı yalnız değildir. Eminim bütün halkımız da bu yönlü duyarlılık gösterecektir" dedi.

Basın açıklamasının ardından Belediye Eş Başkanları Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi, DBP İlçe Eş Başkanı Halit Soydan, STK temsilcileri ile partililer ellerindeki "Rojava'daki katliama sessiz kalma" yazılı broşürleri çarşı merkezindeki esnafa ve halka dağıttılar. - HAKKARİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Hakkari'de Rojava İçin Yardım Kampanyası - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement