Hasköy'de Yılsonu Sergisi - Son Dakika
Yerel

Hasköy'de Yılsonu Sergisi

Hasköy\'de Yılsonu Sergisi

Muş’un Hasköy Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü tarafından yılsonu sergisi düzenlendi.

22.05.2017 11:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Muş'un Hasköy Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü tarafından yılsonu sergisi düzenlendi.

Hasköy HEM Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen yılsonu sergisinde kursiyerler tarafından bir yıl boyunca hazırlanan el emeği göz nuru eserler vatandaşların beğenisine sunuldu. Stantlara yerleştirilen eserler vatandaşlar tarafından büyük beğeni toplarken, aşçılık kursu gören kursiyerlerin hazırladıkları ikramlar ise misafirlere dağıtıldı. Şölen havasında geçen sergide, kursiyerlerin hazırladıkları birbirinden güzel eserler göz kamaştırdı. Burada yapılan çalışmalar ve açılan kurslar hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan Hasköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Veysel Acar, 2016-2017 eğitim öğretim yılı içerisinde 117 kursun açıldığını söyledi. Açılan bu kurslarda bin 375 kadın kursiyer ve 371 erkek kursiyere eğitim verdiklerini ifade eden Acar, kadın ve erkek olmak üzere toplamda bin 746 kursiyere hizmet verdiklerini kaydetti. Acar, "Bu kursiyerlerimize genel, mesleki, teknik, genel beceri kazandırma, kültür kursları, YGS ve LYS alanlarında yardımcı olmaya çalıştık. Bununla beraber Muş Mesleki Eğitim Merkeziyle ortaklaşa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı destekli proje kapsamında üç adet kurs açmış ve bu kurslarımızda eğitim gören kursiyerlerimize kursa katıldıkları her gün için 6 Euro destekte bulunduk. Bununla beraber İş-Kur İl Müdürlüğü ile birlikte işbirliği halinde toplamda istihdama yönelik 5 kurs açtık. Bu kurslarımıza gelen öğrencilerimize 20-25 TL civarında katkı sağladık. Bütün bunların toplamından sonra biz istedik ki Hasköy'de Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü eğer halkın kurumuysa, halkın taleplerini karşılayacağı yer ise onlara göre bir program yapılsın ve iki günlük bir şenlik programı olsun dedik. Şu anda da bu programı gerçekleştirmekteyiz. Bahar şenlikleri ve yılsonu sergisi adı altında gerçekleştirdiğimiz bu programımızda hem kursiyerlerimizin yıl boyunca el emeği göz nuru emekle elde ettikleri ürünleri sergilemelerine fırsat verdik hem de kursiyerlerimizin iyi bir şekilde eğlenmelerini, stres atmalarını sağlamaya çalıştık. Bugün burada mesleki kurs diye nitelendirdiğimiz kurslarımızın ürünleri iki gün botunca halkımızın görmesi için sergilenmektedir. Bununla beraber aşçılık kursumuzun hazırlamış olduğu yiyecekler de halkımıza sunulmaktadır. Ayrıca biz programı daha da renkli hale getirmek amacıyla çeşitli konserler düzenlemekteyiz, halk oyunları ekibimiz gelip burada gösteri yapmakta, şiir dinletisi gerçekleştirilmekte ve nihayetinde halkımız için koşullarımızı en iyi şekilde sunmaya amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı. - MUŞ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Hasköy'de Yılsonu Sergisi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Emekli ikramiyesi komisyondan geçti
  20:00 Emekli ikramiyesi komisyondan geçti

  Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. İkramiyeler ise bayramdan önceki hafta olan 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçecek. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

 • Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu
  19:31 Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu

  Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir çiftçi, kırsal alanda yürüyüş yaparken farklı yapıda bir taş buldu. Adıyaman Müze Müdürlüğüne teslim edilen taş Orta Miyosen Dönemi'ne ait balık fosili çıktı. 15 milyon yıl öncesine tarihlenen fosil, koruma altına alındı.

 • Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında
  19:12 Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında

  Bu sabah ilk uçuşunu gerçekleştiren ilk savaş uçağımız KAAN'a dünya basını geniş yer verdi. ABD merkezli Bloomberg, ''Uçuş, Türkiye'nin yerli savaş uçağı projesinde dönüm noktası oldu.'' derken, İngiliz Reuters haber ajansı, ''Türkiye'nin özgün geliştirdiği ilk muharip savaş uçağının ilk uçuşu bugün gerçekleşti'' ifadelerini kullandı. Gelişmeyi son dakika duyuran Yunan basını ise KAAN'ın F-35'ten üstün olduğuna dikkat çekti.

 • Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu
  19:03 Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu

  Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal oldu, New York'taki BM Daimi Temsilciliğine ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız getirildi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, her iki isme de yeni görevlerini telefonla tebliğ etti.

 • 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek
  18:11 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin aday listesi, YSK'ya geç verildiği için kabul edilmedi. 2019 yerel seçimlerinde ilçeyi kazanan ve 31 Mart'taki seçimlerde ise yeniden aday gösterilen CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, listenin geç teslim edilmesi nedeniyle Saadet Partisi listesinden seçime girecek.

 • Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak
  17:31 Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak

  Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Türkiye ile Somali arasında imzalanan Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması'nın detaylarını açıkladı. İki ülke arasında ortak bir deniz kuvvetlerinin oluşturulacağını söyleyen Mahmud, "Türk kardeşlerimiz bu anlaşma çerçevesinde sadece 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak. 10 yıllık işbirliğinden sonra biz de denizlerimizi koruyacak bir donanmaya sahip olacağız." ifadelerini kullandı.

 • Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak
  17:29 Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak

  TFF, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçının 7 Nisan 2024 saat 21.00'de Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı.

 • Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek
  17:09 Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) akrayakıtta duyurduğu rafineri indirimi, yarın itibariyle benzin ve motorin fiyatlarına yansıyacak. Duyurulan indirimle birlikte benzine 76 kuruş, motorine ise 1,10 TL indirim uygulanacak. Bu indirim, tüketicilere yakıt alımlarında büyük bir rahatlama sağlayacak.


Advertisement