SON DAKİKA ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Haberleri

 • 25 Eylül 2017 14:52 Başbakan Yıldırım: (6) Başbakan Binali Yıldırım, "Asgari ücretin vergi dilimi değişmesinden kayıplar vardı, onu ortadan kaldıracak ve değişmeyecek şekilde düzenleme yapıyoruz.
 • 25 Eylül 2017 12:50 CHP'li İrgil: Sgk '36 Kod' ile Fişleme Yapıyor CHP'li İrgil: Sgk '36 Kod' ile Fişleme Yapıyor CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın, SGK'nın, işten çıkış kodları arasına eklediği '36 kod' ile fişleme yaptığını ve insanların çoğunun bu fişlemeden habersiz olduğunu iddia etti.
 • 25 Eylül 2017 12:46 Ab, Türkiye'yi Desteklemeye Devam Edecek" Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Müsteşarı François Begeot, "Avrupa Birliği, Türkiye'yi desteklemeye devam edecek çünkü birlikte insanların yaşamaktan memnun olacağı daha iyi bir dünya inşa etmek istiyoruz.
 • 25 Eylül 2017 12:35 Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Otobüsü Trabzon'da Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Otobüsü Trabzon'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan Gezici İŞKUR Otobüsü, Trabzon’da stant açarak vatandaşları bilgilendirdi.
 • 25 Eylül 2017 10:44 Üreten Kadın Güçlü Atakum Projesi Üreten Kadın Güçlü Atakum Projesi"Ne Çini Sergili Kapanış "Üreten Kadın Güçlü Atakum Projesi"ne çini sergili kapanışSAMSUN - Atakum Belediyesi tarafından hazırlanan "Üreten Kadın Güçlü Atakum Projesi"nin kapanış toplantısını çini sergisi süsledi.
 • 25 Eylül 2017 05:04 Atama Kararları Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Dışişleri, Ekonomi, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Kültür ve Turizm, Maliye, Orman ve Su İşleri ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlıklarına ait atama...
 • 22 Eylül 2017 15:29 Roman Kadınlar Ürünlerini Pazara Çıkardı Edirne'de, Roman kadınlara yönelik düzenlenen "Güvenli Yarınlar Projesi" kapsamında açılan sepet örücülüğü ve süpürge yapımı kurslarını tamamlayan kadınlar kursun ardından yaptıkları ürünleri pazarda satışa çıkardı.
 • 21 Eylül 2017 23:32 Engelli Yakınlarına Eğitim Projesi" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) AB Mali Yardımlar Daire Başkanlığı'nca desteklenen ve Türkiye Beyazay Derneği'nin yürüttüğü "Engelli Yakınlarına Eğitim Projesi" kapsamında eğitimlerini tamamlayan 184 engelli yakınına sertifikaları verildi,İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1453...
 • 21 Eylül 2017 11:27 AB Destekli Proje ile 120 Kadın Meslek Sahibi Oldu Mamak Belediyesi tarafından yürütülen, ilçede ikamet eden 25-45 yaş arasındaki Dezavantajlı Kadınların Mesleki Gelişimlerini Sağlaması ve Hayat Boyu Öğrenme Konusunda Farkındalığın Artırılması Projesi, programı kapsamında 120 kadın MEB onaylı sertifikalarını aldı.
 • 21 Eylül 2017 09:02 Kamuya 100 Bin Yeni Personel Alınıyor Kamuya 100 Bin Yeni Personel Alınıyor 2018'de kamuya 100 bine yakın yeni personel geliyor. Bakan Ağbal, önceliğin, öğretmen, hakim, savcı, sağlık personeli ve araştırma görevlilerinde olacağını belirtti.
 • 20 Eylül 2017 13:19 Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: (2) Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sisteminin (TEOG) kaldırılmasına ilişkin, "Bir ay içinde Bakanlar Kuruluna sunarız. Onlar 'Tamamdır.
 • 20 Eylül 2017 10:57 Tarımda Çalışan Kadınların Meseleleri Tartışıldı Tarımda Çalışan Kadınların Meseleleri Tartışıldı Tarımda çalışan kadınların meseleleri tartışıldıBURSA - Gürsu Belediyesi ve İlçe Ziraat Odası iş birliğiyle tarım sektöründe çalışan kadınların meseleleri masaya yatırıldı.
 • 20 Eylül 2017 09:57 Rengarenk" Projesi Edirne'de, "Rengarenk" projesi kapsamında dezavantajlı kadınlara yönelik düzenlenen kilim dokuma kursunu başarıyla tamamlayan 21 kadın sertifikalarını düzenlenen etkinlikle aldı.
 • 20 Eylül 2017 08:37 Tarımda Çalışan Kadınların Meseleleri Tartışıldı Tarımda Çalışan Kadınların Meseleleri Tartışıldı Gürsu Belediyesi ve İlçe Ziraat Odası iş birliğiyle tarım sektöründe çalışan kadınların meseleleri masaya yatırıldı.
 • 19 Eylül 2017 08:54 Ücret, Prim Gibi Ödemeleri Banka Üzerinden Yapmayan İşletmeye Para Cezası Ücret, Prim Gibi Ödemeleri Banka Üzerinden Yapmayan İşletmeye Para Cezası Türkiye ekonomisini milyarlarca liralık zarara uğratan kaçak işçilikle mücadelede yeni yol haritası hazırlandı. Ücret, prim gibi ödemeleri banka üzerinden yapmayan işletmelere para cezası kesilecek.
 • 18 Eylül 2017 08:53 Evde ve Mevsimlik İşçi Olarak Çalışan Kadınlar, Kayıtlı İstihdama Geçecek Evde ve Mevsimlik İşçi Olarak Çalışan Kadınlar, Kayıtlı İstihdama Geçecek İstihdam ve sosyal politikalarda kadınlara pozitif ayrımcılık yapan hükümet, ev eksenli ve mevsimlik işçi olarak çalışanların koşullarını iyileştirecek, kayıtlı istihdama geçişini sağlayacak.
 • 18 Eylül 2017 08:32 Bakan Sarıeroğlu'ndan Taşerona Kadro Müjdesi (2) SERVİS ŞOFÖRLERİNE BELGE ZORUNLULUĞUÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Eskişehir'de Ak Parti Odunpazarı İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada uzun süredir kamuoyunun gündeminde olan okul servis şoförleriyle ilgili yeni düzenleme yaptıklarını söyledi.
 • 18 Eylül 2017 00:17 Bakan Sarıeroğlu'ndan Taşerona Kadro Müjdesi Bakan Sarıeroğlu'ndan Taşerona Kadro Müjdesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Eskişehir'de Ak Parti Odunpazarı İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada uzun süredir kamuoyunun gündeminde olan okul servis şoförleriyle ilgili yeni düzenleme yaptıklarını söyledi.
 • 17 Eylül 2017 21:12 Dha  Yurt Bülteni-16 BAKAN SARIEROĞLU'NDAN TAŞERONA KADRO MÜJDESİ (2)SERVİS ŞOFÖRLERİNE BELGE ZORUNLLUĞUÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Eskişehir'de Ak Parti Odunpazarı İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada uzun süredir kamuoyunun gündeminde olan okul servis şoförleriyle ilgili yeni...
 • 17 Eylül 2017 20:06 Bakan Sarıeroğlu'ndan Taşerona Kadro Müjdesi (2) SERVİS ŞOFÖRLERİNE BELGE ZORUNLULUĞUÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Eskişehir'de Ak Parti Odunpazarı İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada uzun süredir kamuoyunun gündeminde olan okul servis şoförleriyle ilgili yeni düzenleme yaptıklarını söyledi.
 • 17 Eylül 2017 16:37 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Eskişehir'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Eskişehir'de -Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Eskişehir'de -Bakan Sarıeroğlu'ndan mevsimlik tarım işçileri açıklaması: -"450 personelimiz ile birlikte, Çalışma Bakanlığı olarak gerçekten önemli işlere imza atıyoruz"ESKİŞEHİR - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu,...
 • 17 Eylül 2017 15:34 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Eskişehir'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Eskişehir'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, mevsimlik tarım işçileri ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, “Özellikle 6 aylık eylem planımız içerisinde bulunan mevsimlik tarım işçileri ile ilgili Eskişehirimize model olabilecek çok iyi çalışmalar gerçekleştiriliyor.
 • 17 Eylül 2017 12:31 Roman Ateşi Roman Ateşi" Sınırları Aşacak - Antalya Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, bir proje kapsamında Roman gençlerin profesyonel dansçılarla aynı sahneyi paylaştığını belirterek "Önümüzdeki ay Sırbistan'a yapacağımız yurt dışı turnesinde de bizimle olacaklar.
 • 17 Eylül 2017 12:05 Roman Ateşi" Sınırları Aşacak Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, bir proje kapsamında Roman gençlerin profesyonel dansçılarla aynı sahneyi paylaştığını belirterek "Önümüzdeki ay Sırbistan'a yapacağımız yurt dışı turnesinde de bizimle olacaklar.
 • 14 Eylül 2017 18:14 Kayseri'den Kısa Kısa Kayseri Büyükşehir Belediyesinin "Düşünen Şehir" ve "Şehir Kültür Sanat" dergisi okurlarıyla buluştu.
 • 14 Eylül 2017 17:16 Gürsu Belediyesi Hibe Projelerle İlçeye Değer Katıyor Gürsu Belediyesi Hibe Projelerle İlçeye Değer Katıyor Gürsu Belediyesi, Gürsu'nun sahip olduğu zenginliklerle üretilen hibe projelerle ilçeye değer katmaya devam ediyor.
 • 14 Eylül 2017 15:58 Toplu Taşıma Şoförlerine "Yeterlilik Belgesi" Verilecek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) arasında minibüs, taksi ve şehir içi toplu taşıma otobüs şoförlerinin yeterlilikleriyle ilgili yetkilendirme sözleşmesi imzalanacağı bildirildi.
 • 14 Eylül 2017 11:58 Hak-İş, Üyelerine Sektörel Uyum Eğitimi Veriyor Hak-İş, Üyelerine Sektörel Uyum Eğitimi Veriyor Hak-İş Konfederasyonunun düzenlediği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yönetilen ve AB tarafından finansmanı sağlanan “İşçi ve İşverenlerin Uyum Kapasitelerinin Sosyal Diyalog Yaklaşımıyla Artırılması” Teknik Destek Projesi kapsamında gerçekleştirilen Sektörel Uyum Eğitimleri...
 • 14 Eylül 2017 09:22 Müfettişler Aydın Doğan'ın Binasında" Türkiye Gazetesi Yazarı Yücel Koç, şikayetlerin katlanarak arttığını ve SGK müfettişlerinin Doğan Grubu için harekete geçtiğini söyledi.
 • 14 Eylül 2017 09:16 Müfettişler Aydın Doğan'ın Binasında Müfettişler Aydın Doğan'ın Binasında" Türkiye Gazetesi Yazarı Yücel Koç, şikayetlerin katlanarak arttığını ve SGK müfettişlerinin Doğan Grubu için harekete geçtiğini söyledi.
 • 13 Eylül 2017 15:03 Vali Varol Kursiyerlerle Yemek Yaptı Vali Varol Kursiyerlerle Yemek Yaptı Amasya'da ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından uygulanan Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenme Hibe Programı'nda Vali Osman Varol kursiyerlerle yemek yaptı.
 • 13 Eylül 2017 12:23 Arşiv Görüntü) Meslekleri Teknolojiye Yenik Düşen Romanlar, Göçebe Hayatı Yaşıyor EDİRNE'de geçimlerini demircilik, kalaycılık sepetçilik yaparak sağlayan bazı roman aileler, mesleklerinin teknolojiye yenik düşmesi üzerinde göçebe hayatı yaşamaya başladı.
 • 13 Eylül 2017 12:21 Edirne Meslekleri Teknolojiye Yenik Düşen Romanlar, Göçebe Hayatı Yaşıyor 1 Edirne Meslekleri Teknolojiye Yenik Düşen Romanlar, Göçebe Hayatı Yaşıyor 1 Edirne'de geçimlerini demircilik, kalaycılık sepetçilik yaparak sağlayan bazı roman aileler, mesleklerinin teknolojiye yenik düşmesi üzerinde göçebe hayatı yaşamaya başladı.
 • 13 Eylül 2017 12:00 Dha Yurt Bülteni-5 1)AK PARTİ İLÇE BAŞKANI: PARTİMİN ÖNÜNE FINDIK DÖKMÜŞLER GELİN TEMİZLEYİN SAMSUN'un 19 Mayıs İlçesi'nde fındık üreticisi Muharrem Dursun, bir çuval fındığı AK Parti İlçe Başkanlığı'nın önüne dökerek, fındık fiyatlarını protesto etti.
 • 13 Eylül 2017 10:45 Typ Kapsamında Çalışanların İş Süreleri Uzadı Typ Kapsamında Çalışanların İş Süreleri Uzadı AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında İŞKUR tarafından belediyeler bünyesinde istihdam edilen çalışanların iş sürelerinin uzatılacağının müjdesini verdi.
 • 10 Eylül 2017 15:50 Bakan Sarıeroğlu: Bakan Sarıeroğlu: "Ana Muhalefet Terörle Mücadele Edilmesinden Neden Bu Kadar Rahatsız Anlamakta... Bakan Sarıeroğlu: "Ana muhalefet terörle mücadele edilmesinden neden bu kadar rahatsız anlamakta güçlük çekiyorum" "Pensilvanya'daki zat başta olmak üzere, ülkemiz üzerinde hain planı olan herkes, bizim karşılarında tek millet olarak durmaya devam edip, gerektiğinde tekrardan canımızı...
 • 10 Eylül 2017 15:36 Bakan Sarıeroğlu: "Ana Muhalefet Terörle Mücadele Edilmesinden Neden Bu Kadar Rahatsız Anlamakta... AK Parti Kahramankazan İlçe Teşkilatı 6. Olağan Kongresinde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, ana muhalefet partisine ilişkin, “Kenetlenmemiz gereken bir zamanda, Almanya’da ülkemizi iç siyaset malzemesi haline getiren SDP gibi bir partinin içerisinde CHP’li...
 • 09 Eylül 2017 20:44 Sağlık Uygulama Tebliği Değişikliği Sağlık Uygulama Tebliği'nde (STU) yapılan değişiklikle gazilerin ortez ve protez bedelleri herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamına alındı.
 • 08 Eylül 2017 21:34 Kobi'ler İçin Yazılım Projesi Geliştirme Etkinliği Kobi'ler İçin Yazılım Projesi Geliştirme Etkinliği Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, KOBİ'lerin kapasitelerini artırmak amacıyla düzenlenen yazılım projesi geliştirme etkinliğine (hackathon) ilişkin, "Bu etkinlik kapsamında katılımcılarımızdan 24 saatlik süre içinde KOBİ'lerin, işverenlerin ve...
 • 08 Eylül 2017 19:58 Kobi'ler İçin Yazılım Projesi Geliştirme Etkinliği Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, KOBİ'lerin kapasitelerini artırmak amacıyla düzenlenen yazılım projesi geliştirme etkinliğine (hackathon) ilişkin, "Bu etkinlik kapsamında katılımcılarımızdan 24 saatlik süre içinde KOBİ'lerin, işverenlerin ve...
 • 08 Eylül 2017 12:41 Ankara'nın Teknoloji Buluşması Techankara Proje Pazarı Başlıyor Ankara'nın Teknoloji Buluşması Techankara Proje Pazarı Başlıyor Ankara’nın teknoloji buluşması TechAnkara Proje Pazarı başlıyor.
 • 07 Eylül 2017 18:32 Servis Şoförleri İçin Yeni Standartlar Hazırlandı Servis Şoförleri İçin Yeni Standartlar Hazırlandı Servis şoförleri için yeni standartlar hazırlandı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Servis şoförleri, taksi şoförleri, minibüs şoförleri için mesleki standart belgeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 07 Eylül 2017 16:58 Gso Mem' de İşletmeler İçin Zorunlu Yangın Eğitimleri Başlıyor Gso Mem' de İşletmeler İçin Zorunlu Yangın Eğitimleri Başlıyor Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Danışmanlık Merkezi’nde (GSO-MEM), firmaların işletme ve çalışan güvenliği açısından eğitimlerden biri olan yangın eğitimleri başlıyor.
 • 07 Eylül 2017 16:57 Dha Yurt Bülteni-10 Dha Yurt Bülteni-10 CHP Balıkesir İl Başkanı'ndan valiye suçlama CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenine katılmadığı için eleştirdiği Vali Ersin Yazıcı'nın, Balıkesir'in Kurtuluş Günü olan 6 Eylül'de kendisine "Sana mı soracağız lan" dediğini öne sürdü.
 • 07 Eylül 2017 13:05 Sgk'nın Şehit Çocuklarına Eğitim ve Öğretim Yardımı Arttı ÇALIŞMA Bakanlığına bağlı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından şehit, Harp ve Vazife Malüllerinin çocuklarına yapılan eğitim ve ögretim yardımı artırıldı.
 • 07 Eylül 2017 11:45 Şehit Çocuklarına Yapılacak Yardım Miktarı Açıklandı Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu’nun 79. maddesi kapsamında bulunan şehitler, harp ve vazife malullerinin eğitim ve öğretime devam eden çocuklarına 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için ödenecek yardım tutarı belli oldu.
 • 06 Eylül 2017 16:19 Yüksekova'da Kadın İşçiler Sokaklarda Temizliğe Başladı Yüksekova'da Kadın İşçiler Sokaklarda Temizliğe Başladı HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde, 'Toplum Yararına Çalışma Programı' kapsamında belediye bünyesinde hizmete alınan 49 kadın işçi, ilçe sokaklarında temizlik çalışmalarına başladı.
 • 06 Eylül 2017 16:13 Hakkari Yüksekova'da Kadın İşçiler Sokaklarda Temizliğe Başladı Hakkari Yüksekova'da Kadın İşçiler Sokaklarda Temizliğe Başladı Yüksekova'da kadın işçiler sokaklarda temizliğe başladıHAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde, 'Toplum Yararına Çalışma Programı' kapsamında belediye bünyesinde hizmete alınan 49 kadın işçi, ilçe sokaklarında temizlik çalışmalarına başladı.
 • 06 Eylül 2017 15:33 Dha Yurt Bülteni-7 Muğla'da orman yangınıTedbir amacıyla Zeykinköy Mahallesi'ndeki evler ve hayvan damları boşaltılmaya başlandıMUĞLA'nın kırsal Zeytinköy Mahallesi'ndeki ormanlık alanda orman yangını çıktı.
 • 06 Eylül 2017 14:46 Yüksekova'da Kadın İşçiler Sokaklarda Temizliğe Başladı Yüksekova'da Kadın İşçiler Sokaklarda Temizliğe Başladı HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde, 'Toplum Yararına Çalışma Programı' kapsamında belediye bünyesinde hizmete alınan 49 kadın işçi, ilçe sokaklarında temizlik çalışmalarına başladı.