İçkale'de Kentsel Dönüşüm Çalışmaları - Son Dakika

İçkale'de Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

11.01.2013 13:37
İçkale'de Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin TOKİ ile birlikte yürüttüğü proje kapsamında İçkale'deki kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile birlikte yürüttüğü proje kapsamında İçkale'deki kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi iş makineleri tarafından Hz. Süleyman Camii çevresinde iki günden beri süren çalışmalarda, içerisinde hayvan barınaklarının da bulunduğu 10 yapı boşaltılarak yıkıldı. Proje kapsamında bu alanda bulunan ve yıkılması gereken 352 yapının 181'inin hak sahibiyle anlaşma yapıldı.

Yıkım karşılığında ev isteyene konut, para talep edenlere de para ödenerek anlaşma yapılıyor ve mevcut yapılar boşaltılıp yıkılıyor. Yıkılması gereken 171 yapının sahipleriyle de görüşmeler sürüyor. Çalışmalar tamamlandığında bulunan mekan arkeopark olarak değerlendirilecek. - DİYARBAKIR

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel İçkale'de Kentsel Dönüşüm Çalışmaları - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement