Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi haberleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi son dakika, son dakika Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi

Son Dakika Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Son dakika Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son diyarbakır büyükşehir belediyesi haberleri anında burada.


 • Dün Dün 16:07 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Sahiplerine Yardım Yaptı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Sahiplerine Yardım Yaptı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede ikamet eden sosyal kart sahibi vatandaşların hesaplarına 750'şer lira yatırdı. Toplamda 10 bin 275 aileye 7 milyon 706 bin 250 lira yardım yapıldı. Belediye, 2023 yılında toplam 33 bin 332 aileye 24 milyon 999 bin lira yardımda bulundu.

 • Dün Dün 12:07 Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını inceledi

  Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını inceledi Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları denetledi. Vali Su, Şeyh Sait Bulvarı ve Yeşil Kuşak çalışmaları hakkında bilgi aldı ve kent trafiğini rahatlatacak önlemler için talimat verdi.

 • Dün Dün 10:37 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 'Mihenk Taşları' adlı tiyatro oyununu izleyicilerle buluşturacak

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 'Mihenk Taşları' adlı tiyatro oyununu izleyicilerle buluşturacak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, milli mücadelenin anlatıldığı 'Mihenk Taşları' adlı tiyatro oyununu, Diyarbakırlılarla buluşturacak. Kurtuluş Savaşı'ndan kesitlerin anlatıldığı tiyatro oyunu 11 Aralık Pazartesi günü Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nde izleyicilerle buluşacak. Davetiyeler, Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nden ücretsiz olarak temin edilebilecek.

 • 05.12.2023 05 Ara 09:25 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bilgievlerinde Ağız ve Diş Sağlığı Semineri Düzenlendi

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bilgievlerinde Ağız ve Diş Sağlığı Semineri Düzenlendi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bilgievlerinde eğitim gören öğrencilere ağız ve diş sağlığı semineri düzenlendi. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı'na bağlı bilgievlerine devam eden öğrenciler, ağız ve diş sağlığı konusunda uzman hekimler tarafından bilgilendirildi. Seminerde diş fırçalama yöntemleri, ağız ve diş temizliği, beslenme alışkanlıkları gibi konular ele alındı. Öğrenciler, seminere katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:54 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 'Sonsuzluk Kervanı' programını düzenliyor

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 'Sonsuzluk Kervanı' programını düzenliyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Serdar Tuncer, Dursun Ali Erzincanlı, Murat Belet ve Mehmet Zeyd Yıldız'ı Diyarbakırlılarla buluşturacak olan 'Sonsuzluk Kervanı' programını düzenliyor. Program, 7 Aralık Perşembe günü saat 19.30'da Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:36 Diyarbakır'da Üçkuyu Mahallesi'ne yeni içme suyu şebekesi döşeniyor

  Diyarbakır'da Üçkuyu Mahallesi'ne yeni içme suyu şebekesi döşeniyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Üçkuyu Mahallesi'nde yeni içme suyu şebekesi döşeme çalışmalarına devam ediyor. DİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla, nüfus artışı göz önünde bulundurularak gelecekte içme suyu sorunu yaşanmaması hedefleniyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:32 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Atletizm Takımı Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Atletizm Takımı Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Atletizm Takımı, Kulüpler Arası Bölgesel Kros Ligi'nin yarı finalleri sonucu Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. Sporcular, ücretsiz spor okullarında keşfedilerek Diyarbakır Büyükşehir Belediye Spor Kulübüne kazandırıldı. Takım, 2 Aralık'ta yapılan yarı finallerde 2. olarak Türkiye finallerine katılma hakkı elde etti. Siirt'te düzenlenecek olan Türkiye Final müsabakasına hazırlıklar başladı.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:15 Ceylan Karavil Park'ta Dünya Engelliler Günü kutlamaları

  Ceylan Karavil Park'ta Dünya Engelliler Günü kutlamaları Diyarbakır'daki Ceylan Karavil Park AVM, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde çeşitli etkinlikler düzenleyerek engelli bireylerin katılımını sağladı. Vali Ali İhsan Su ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, engelli vatandaşların el emeği ürünlerini sergileyerek günü kutladı.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:01 Babacan: İktidara yerel seçimlerde sarı kart, genel seçimlerde ise kırmızı kart gösterelim

  Babacan: İktidara yerel seçimlerde sarı kart, genel seçimlerde ise kırmızı kart gösterelim DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, il ve ilçe belediye başkanı adaylarının açıklandığı programda, 'Biliyoruz ki iktidar bu kafa ile sonuç üretemeyecek. Onun için yerel seçimlerde sarı kartı gösterelim ama genel seçimlerde kırmızı kartı hazırlayalım ve genel seçimlerde kırmızı kartı gösterip bu dönemi beraberce sona erdirelim' dedi.

 • 03.12.2023 03 Ara 16:01 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Yerel seçimlerde sarı kartı gösterelim, genel seçimlerde kırmızı kartı hazırlayalım

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Yerel seçimlerde sarı kartı gösterelim, genel seçimlerde kırmızı kartı hazırlayalım DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, il ve ilçe belediye başkanı adaylarının açıklandığı programda, iktidarın sonuç üretemeyeceğini belirterek, yerel seçimlerde sarı kartı gösterip genel seçimlerde kırmızı kartı göstererek bu dönemi sona erdirmeyi hedeflediklerini söyledi. Ayrıca, DEVA Partisi'nin 51 il ve ilçe belediye başkan adayı da açıklandı.

 • 02.12.2023 02 Ara 17:21 Diyarbakır'da akıl ve zeka oyunları yarışması düzenlendi

  Diyarbakır'da akıl ve zeka oyunları yarışması düzenlendi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen akıl ve zeka oyunları yarışmasına 317 öğrenci katıldı. Mangala ve reverse kategorilerinde yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

 • 02.12.2023 02 Ara 10:21 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu Komedi Mola'nın 7. bölümü izleyiciyle buluştu

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu Komedi Mola'nın 7. bölümü izleyiciyle buluştu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, her hafta farklı skeçlerden oluşan Komedi Mola oyununun 7. bölümünü izleyicilerle buluşturdu. Oyun, her cuma günü saat 20.00'de Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nde sahnelenecek.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:28 Diyarbakır'da okul servis araçları denetlendi

  Diyarbakır'da okul servis araçları denetlendi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin güvenli ulaşımını sağlamak ve korsan taşımacılığı önlemek amacıyla okul servis araçlarına denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde kurallara uymayan 39 araca cezai işlem uygulandı.

 • 30.11.2023 30 Kas 12:09 Diyarbakır'da kavşaklara sinyalizasyon sistemi kuruluyor

  Diyarbakır'da kavşaklara sinyalizasyon sistemi kuruluyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ulaşım ve trafik güvenliğini sağlamak amacıyla kavşaklara sinyalizasyon sistemi kurmaya devam ediyor. Kent genelinde mevcut olan 84 sinyalize kavşak bu yıl yapılan 10 kavşak ve yapımı devam eden 5 kavşak ile birlikte sinyalizasyon bulunan kavşak sayısı 99'a çıkarıldı.

 • 29.11.2023 29 Kas 19:51 Eski HDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı'ya 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası

  Eski HDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı'ya 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası Yargıtay 3. Ceza Dairesi tarafından hapis cezasının usulden bozulmasının ardından yeniden yargılanan eski HDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

 • 29.11.2023 29 Kas 14:50 Diyarbakır'daki Cemil Paşa Konağı'nın restorasyonu tamamlandı

  Diyarbakır'daki Cemil Paşa Konağı'nın restorasyonu tamamlandı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Cemil Paşa Konağı'nın restorasyon çalışmalarını tamamladı. Tarihi yapı, aslına uygun bir şekilde restore edilerek hizmete sunuldu.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:36 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İş Yerlerine Denetim Yaptı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İş Yerlerine Denetim Yaptı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, il genelinde temel gıda ve ihtiyaç ürünleri satışı yapan iş yerlerine yönelik denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde son kullanım tarihleri, hijyen ve gramaj kontrolü yapıldı. Yaklaşık 10 bin ürün imha edilirken, 211 iş yerine cezai işlem uygulandı. Halk sağlığını tehdit eden ürünlerin satış reyonlarında bulundurulmaması gerektiği vurgulandı.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:45 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Öğrencileri Sinemayla Buluşturuyor

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Öğrencileri Sinemayla Buluşturuyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin eğitimlerine destek olmanın yanında sosyo kültürel etkinlikler düzenleyerek moral ve motivasyonuna katkı sunuyor. Büyükşehir Belediyesi, 3 bin 800 öğrenciyi ücretsiz olarak sinemaya götürdü ve etkinlikte patlamış mısır ikram edildi.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:44 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden Kadına Yönelik Şiddete Karşı Seminer

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden Kadına Yönelik Şiddete Karşı Seminer Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında seminer düzenledi. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte Uzman Klinik Psikolog Sadık Sun 'Ailede İletişim, İlişkiler Arası Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri' seminerini verdi. Seminere birçok kadın katıldı ve etkinlik sonrasında Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın oyunu Kırık Neco sahnelendi.

 • 27.11.2023 27 Kas 13:07 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere fidan dağıttı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere fidan dağıttı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kulp ilçesindeki çiftçilere fidan dağıtarak yerel üreticiyi destekledi. Dağıtılan fidanlar arasında ceviz, kestane, fıstık, badem ve mavi servi fidanları bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi, üreticilere ihtiyaçları olan her türlü desteği vermeye devam edeceğini belirtti.

 • 25.11.2023 25 Kas 23:31 İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, "Demokrasi Yürüyüşü" Düzenledi: "Yaşanan Süreç Tam Anlamıyla Bir Yargı Darbesidir"

  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, 'Demokrasi Yürüyüşü' Düzenledi: 'Yaşanan Süreç Tam Anlamıyla Bir Yargı Darbesidir' İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, yaşanan hak ihlallerine karşı bugün "Demokrasi Yürüyüşü" düzenledi. Yürüyüşe katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ne dikkat çekerek “Kadınlarımızın bir omuz mesafesinde, yanında olmaya devam edeceğiz. İstanbul Sözleşmesi’nin arkasında durmaya devam edeceğiz” dedi. Basın açıklamasını okuyan İzmir Barosu Başkanı Sefa Yılmaz da “Anayasa Mahkemesi kararları yorumlanmaz, irdelenmez, asla ve asla tartışılmaz. Ancak Anayasa ve Anayasa’nın bu emredici hükümleri ve bağlayıcı nitelik taşıyan hukuksal düzenlemeler ve kesin nitelikteki kararlar istenildiğinde uygulanacak, istenilmediğinde uygulanmayacak kararlar değildir. Yaşanan süreç tam anlamıyla bir yargı darbesidir” diye konuştu.

 • 25.11.2023 25 Kas 12:07 Ömer Karaoğlu sevilen eserlerini Diyarbakırlılar için seslendirdi

  Ömer Karaoğlu sevilen eserlerini Diyarbakırlılar için seslendirdi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kasım ayı kültür sanat programı kapsamında sanatçı Ömer Karaoğlu'nu Diyarbakırlılarla buluşturdu.

 • 25.11.2023 25 Kas 12:05 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentteki 6 noktada ücretsiz çorba dağıtımına başladı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentteki 6 noktada ücretsiz çorba dağıtımına başladı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin çeşitli hastanelerinin önünde kurulan 'İkram Çeşmesi' ile hafta içi her gün 5 bin kişiye ücretsiz çorba dağıtımı yapıyor. Ayrıca, Eğil Peygamber Kabirlerini ziyaret eden vatandaşlara da sıcak çorba ikram ediliyor.

 • 24.11.2023 24 Kas 15:51 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 5 Bin Dilenci Yakaladı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 5 Bin Dilenci Yakaladı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dilencilik yapanlara yönelik gerçekleştirdiği denetimlerde bu yıl içerisinde 5 bin dilenci yakaladı. Yakalanan dilencilerden 70 bin lira ele geçirilirken, 253 dilenciye 151 bin lira ceza kesildi. Dilenciler, ilgili kurumlara bildirilerek bölgeden uzaklaştırıldı.

 • 23.11.2023 23 Kas 10:43 Diyarbakır'da Kitap Mezadı Sosyal Bilimler Lisesi'nde Gerçekleşti

  Diyarbakır'da Kitap Mezadı Sosyal Bilimler Lisesi'nde Gerçekleşti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Mezadı etkinliği, bu ay Sosyal Bilimler Lisesi'nde gerçekleştirildi. Katılımcılara uygun fiyatlarla kitap alma ve satma imkanı sunuldu.

 • 21.11.2023 21 Kas 13:17 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mardin yolunda içme suyu şebekesi döşüyor

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mardin yolunda içme suyu şebekesi döşüyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte içme suyu sorunu yaşanmaması amacıyla Mardin yolunda 4 bin 960 metre içme suyu şebekesi döşüyor. Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, Mardin yolunda içme suyu şebekesi, vana ve vantuz gibi alt yapı çalışmaları gerçekleştiriliyor. DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, kentte modern bir altyapı sistemi kurmak ve kaliteli içme suyu sağlamak amacıyla çalışmaların sürdüğünü belirtti.

 • 20.11.2023 20 Kas 16:46 Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde sel felaketi: 2 bin arı kovanı zarar gördü, 200 hayvan telef oldu

  Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde sel felaketi: 2 bin arı kovanı zarar gördü, 200 hayvan telef oldu Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde yoğun yağış sonrası meydana gelen selde tarım arazileri, ev ve iş yerleri su altında kaldı. Selde 2 bin arı kovanı zarar gördü, 200 hindi ve bir büyükbaş hayvan telef oldu. Ekipler tahliye çalışmalarına devam ediyor.

 • 20.11.2023 20 Kas 13:19 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Atletizm Takımı Türkiye Yarı Finallerine Katılmaya Hak Kazandı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Atletizm Takımı Türkiye Yarı Finallerine Katılmaya Hak Kazandı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Atletizm Takımı, Kulüplerarası Bölgesel Kros Ligi'ni şampiyon tamamlayarak Türkiye yarı finallerine katılmaya hak kazandı. Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren ücretsiz spor okullarında keşfedilerek Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü'ne kazandırılan sporcular, yeni başarılar elde etmeye devam ediyor. Atletizm Takımı, 19 Kasım'da Batman'da düzenlenen Kulüplerarası Bölgesel Kros Lig'in 1. kademe müsabakaları sonucunda şampiyon oldu. Bu başarıyla Atletizm Takımı, 3 Aralık 2023 Pazar günü Diyarbakır'da düzenlenecek Türkiye Yarı Finalleri'ne katılmaya hak kazandı.

 • 19.11.2023 19 Kas 13:20 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği tenis turnuvası sona erdi

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği tenis turnuvası sona erdi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin çocukları ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla düzenlediği 'Uyanış Gençlik 2. Tenis Turnuvası' sona erdi. Turnuvada genç sporcular yeteneklerini sergiledi ve aileler de çocuklarını destekledi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, ödül töreninde sporcunun yanlarında olduklarını belirtti ve gençleri geleceğe taşımak istediklerini vurguladı.

 • 18.11.2023 18 Kas 20:45 Diyarbakır'da yağışlara karşı önlemler gözden geçirildi

  Diyarbakır'da yağışlara karşı önlemler gözden geçirildi Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su başkanlığında yapılan toplantıda, kent genelindeki yağışlara karşı alınacak tedbirler gözden geçirildi. Toplantıda, sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı alınacak önlemler ele alındı.

 • 18.11.2023 18 Kas 13:49 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı'nda Kentin Tescilli Lezzetlerini Tanıtıyor

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı'nda Kentin Tescilli Lezzetlerini Tanıtıyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı'nda kentin tescilli yöresel lezzetlerini tanıtıyor. Fuarda ayrıca el emeği ürünler, özel gereksinimli bireylere hizmet verilen merkezler ve gençlik faaliyetleri de sergileniyor.

 • 17.11.2023 17 Kas 11:39 Sezai Karakoç memleketi Diyarbakır'da anıldı

  Sezai Karakoç memleketi Diyarbakır'da anıldı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vefatının 2. yıl dönümünde Sezai Karakoç'u andı.

 • 16.11.2023 16 Kas 14:59 Diyarbakır'da Kitap Mezadı Düzenlenecek

  Diyarbakır'da Kitap Mezadı Düzenlenecek Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, her ay farklı bir mekanda düzenlediği kitap mezadını bu kez Sosyal Bilimler Lisesi'nde gerçekleştirecek. Mezatta, vatandaşlar uygun fiyata Türkçe, Arapça, Osmanlıca, Farsça, Almanca, İngilizce dillerinde eski ve yeni eserleri açık artırma yoluyla satın alma fırsatı bulacak.

 • 15.11.2023 15 Kas 16:19 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Musikiye Yeni Sesler Kazandırmak İçin Seçmeler Yapacak

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Musikiye Yeni Sesler Kazandırmak İçin Seçmeler Yapacak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Türk Müziği Topluluğu için yeni sesler arıyor. 18 yaş ve üstü vatandaşlar gönüllülük esasıyla kayıt yaptırabilecek ve Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılacak seçmelerle belirlenecek.

 • 15.11.2023 15 Kas 15:14 Diyarbakır'da Uyanış Gençlik 2. Tenis Turnuvası Devam Ediyor

  Diyarbakır'da Uyanış Gençlik 2. Tenis Turnuvası Devam Ediyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Uyanış Gençlik 2. Tenis Turnuvası, çocukları ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla devam ediyor. Kayapınar ilçesinde bulunan 75 kapalı kortta gerçekleşen turnuvada gençler ve çocuklar, yeteneklerini sergiliyor. Aileler de çocuklarını desteklemek için saha kenarında yer alıyor. Turnuvada 4 farklı yaş kategorisinde mücadele ediliyor ve dereceye giren sporculara çeşitli hediyeler verilecek.

 • 13.11.2023 13 Kas 13:30 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve BİLSEM, çiçek ve çalı üretimine başladı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve BİLSEM, çiçek ve çalı üretimine başladı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ile ortaklaşa yürüttüğü projeyle farklı türlerde çiçek ve çalı üretmeye başladı. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, BİLSEM öğrencileriyle birlikte kentin refüj, park ve kavşaklarını süsleyen çalı ve kışlık mevsimlik çiçek üretimi yapıyor. Öğrenciler, bitki yetiştirme konusunda bilgilendirildikten sonra çalı ve çiçeklerin dikimini gerçekleştiriyor. Üretilen bitkiler, BİLSEM bahçesinde oluşturulan serada büyütülerek toprakla buluşturulacak.

 • 13.11.2023 13 Kas 13:30 Diyarbakır'da 'Uyanış Gençlik 2. Tenis Turnuvası' Başladı

  Diyarbakır'da 'Uyanış Gençlik 2. Tenis Turnuvası' Başladı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çocukları ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla düzenlediği 'Uyanış Gençlik 2. Tenis Turnuvası' başladı. Kayapınar ilçesinde bulunan 75 Kapalı Kortlarda gerçekleşen turnuvada, yaklaşık 150 öğrenci mücadele etti. Turnuvada dereceye giren sporculara çeşitli hediyeler verileceği açıklandı.

 • 11.11.2023 11 Kas 11:15 Karacadağ Yaylasında Kuzular Dünyaya Gözlerini Açtı

  Karacadağ Yaylasında Kuzular Dünyaya Gözlerini Açtı Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa sınırında yer alan Karacadağ bölgesinde hayvanlarını otlatan besiciler sonbahar yağışları ve sağlanan imkanlarla yayla mesaisini iki ay uzatınca kuzular yaylada dünyaya gözlerini açtı.

 • 10.11.2023 10 Kas 13:53 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Öğrencilere Organ Bağışı ve Organ Nakli Semineri Düzenledi

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Öğrencilere Organ Bağışı ve Organ Nakli Semineri Düzenledi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde eğitim gören bilgievi ve akademi lise öğrencilerine 'Organ Bağışı ve Organ Nakli' semineri düzenledi. Seminerde, organ bağışı ve organ naklinin önemi anlatıldı ve öğrencilerin soruları yanıtlandı.

 • 10.11.2023 10 Kas 12:04 Diyarbakır'da Kanuni Sultan Süleyman dönemine ait içme suyu şebekesi bulundu

  Diyarbakır'da Kanuni Sultan Süleyman dönemine ait içme suyu şebekesi bulundu Diyarbakır'da altyapı çalışmaları sırasında, Kanuni Sultan Süleyman tarafından inşa ettirilen ve 1930'a kadar halkın su ihtiyacını karşılayan içme suyu şebekesinin bir bölümü daha bulundu. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, merkez Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi'ndeki Lice Afet Evleri civarında içme suyu şebekesi için altyapı çalışması yürüttüğü sırada, 1543'te inşa ettirilen ve 1930'a kadar halkın su ihtiyacını karşılayan içme suyu şebekesine rastladı. Bulunan tarihi su kanalı için çalışmalar durduruldu ve kanalın korunması ve turizme açılması için gerekli adımlar atılacak.

 • 08.11.2023 08 Kas 15:34 Diyarbakır'da Lösemili Çocuklar Haftası Etkinliği

  Diyarbakır'da Lösemili Çocuklar Haftası Etkinliği Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve İl Jandarma Komutanlığı, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Selahattin Eyyubi Çocuk Hastanesi'nde etkinlik düzenledi. Etkinlikte lösemili çocuklar pasta kesip oyunlar oynayarak hoşça vakit geçirdi. Ayrıca çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı ve müzik konseri ile etkinlik sona erdi.

 • 07.11.2023 07 Kas 17:15 Diyarbakır'da Bin 406 Çiftçiye 533 Ton Mercimek Tohumu Dağıtıldı

  Diyarbakır'da Bin 406 Çiftçiye 533 Ton Mercimek Tohumu Dağıtıldı Diyarbakır'da Tarım ve Orman Bakanlığı'nın hayata geçirdiği 'Tarımsal Arazilerin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi' kapsamında bin 406 çiftçiye yüzde 75 hibe ile 533 ton sertifikalı kırmızı mercimek tohumu dağıtıldı. Proje sayesinde atıl arazilerin üretime kazandırılması hedefleniyor.

 • 07.11.2023 07 Kas 15:24 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, borcu olan aboneler için yapılandırma sağladı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, borcu olan aboneler için yapılandırma sağladı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, borcu olan aboneler için yapılandırma çalışması başlattı. 31 Ekim'de sona eren çalışmada, 30 bin 611 abonenin 48 milyon 6 bin lira borcu yapılandırıldı. Yapılandırma sayesinde elde edilen gelir, kentte içme suyu ve alt yapı yatırımlarına yönlendirilecek.

 • 07.11.2023 07 Kas 12:37 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yeni imar alanlarında yol yapım çalışmalarına devam ediyor

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yeni imar alanlarında yol yapım çalışmalarına devam ediyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, merkez Sur ilçesinde bulunan Mizgin, Bıro ve Bırkleyn Caddesi'nde yol yapım çalışmalarına başladı. Ekipler, Mizgin Caddesi'nde 3 bin 528 ton, Bıro Caddesi'nde 4 bin ton sıcak asfalt çalışması tamamladı. Bırkleyn Caddesi'nde ise 18 bin ton sıcak asfalt çalışması devam ediyor.

 • 06.11.2023 06 Kas 15:58 Diyarbakırlı sporcular Ankara'da derece elde etti

  Diyarbakırlı sporcular Ankara'da derece elde etti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sporcuları, Ankara'da düzenlenen turnuvada dereceler elde etti.

 • 03.11.2023 03 Kas 17:15 Diyarbakır'da Genç Şef Yöresel Yemek Yarışması Düzenlendi

  Diyarbakır'da Genç Şef Yöresel Yemek Yarışması Düzenlendi Diyarbakır'da coğrafi işaret alan yöresel lezzetlerin tanıtılması ve gençlerin aşçılığa teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen 'Genç Şef Yöresel Yemek Yarışması'nda 256 şef adayı yarıştı.

 • 03.11.2023 03 Kas 15:51 Avukatlardan, 'Can Atalay ve Gültan Kışanak Tahliye Edilsin' Çağrısı: "Yargı Kurumlarını Yüksek Mahkeme Kararlarına Uymaya ve Siyasi İktidarın...

  Avukatlardan, 'Can Atalay ve Gültan Kışanak Tahliye Edilsin' Çağrısı: 'Yargı Kurumlarını Yüksek Mahkeme Kararlarına Uymaya ve Siyasi İktidarın... Avukatlar, Ankara Adliyesi önünde TİP Hatay Milletvekili Can Atalay ve eski Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak’ın yargı kararlarına ve yasalara rağmen tahliye edilmemesine tepki gösterdi. Avukat Doğan Erkan, “Yasa maddeleri çok açık, siyasi iktidarın keyfiyeti veya menfaati uğruna hukukun çiğnenmesine sessiz kalamayız. Eğer anayasada belirtildiği üzere hukuk devletinde yaşıyorsak yargı organları da bu hukuka uymak ve gereğini uygulamak zorundadır. Yargı kurumlarını hukuk devleti ilkesine, anayasaya ve yasalara bağlı olmaya, hukuk düzeni içerisinde alınan yüksek mahkeme kararlarına uymaya ve siyasi iktidarın aparatı olmaktan çıkmaya davet ediyoruz” dedi.

 • 03.11.2023 03 Kas 15:11 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sanayi Mahallesinde Yeşil Kuşak Oluşturuyor

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sanayi Mahallesinde Yeşil Kuşak Oluşturuyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kayapınar ilçesi Sanayi Mahallesinde 17 bin metrekarelik alanda yeşil kuşak oluşturmak için çalışmalara başladı. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında, bölgeye yeni bir yeşil alan oluşturulacak ve çocuklar, yaşlılar, gençler ve kadınlar için dinlenme ve rekreasyon imkanları sunulacak.

 • 03.11.2023 03 Kas 14:54 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Voleybol Takımı şampiyon oldu

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Voleybol Takımı şampiyon oldu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genç Kadın Voleybol Takımı, il genelinde düzenlenen müsabakalarda rakiplerini yenerek şampiyon oldu.

 • 02.11.2023 02 Kas 13:45 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kayıp Kaçak Su Kullanımını Engelliyor

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kayıp Kaçak Su Kullanımını Engelliyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kayıp kaçak su kullanımını önlemek amacıyla ana sayaç uygulamasını yaygınlaştırıyor. Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların haklarını korumak için kayıp kaçağa yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Ana sayaçlar, yeşil alanlar, yangın hidrantları, şamandıralar, sığınaklar, yüzme havuzları ve depoları bünyesinde barındıran sitelere, toplu konut alanları, alışveriş alanları, pasajlar, pazar yerleri ve birden fazla abonesi olan kompleks yapılara takılıyor. Bu uygulama sayesinde suyun daha verimli kullanımı ve adil bir şekilde su faturası ödenmesi sağlanıyor.

Advertisement