Iğdır'da "Verem Haftası" Etkinlikleri - Son Dakika

Iğdır'da "Verem Haftası" Etkinlikleri

03.01.2012 14:48
Iğdır'da "Verem Haftası" Etkinlikleri

İl Sağlık Müdürü Seyfettin Yeşilboya ocak ayının ilk haftası olan 'Verem Haftası' kapsamında vatandaşlara uyarılarda bulundu.'Verem (Tüberküloz) Haftası' olarak kutlandığını belirtti.

İl Sağlık Müdürü Seyfettin Yeşilboya ocak ayının ilk haftası olan 'Verem Haftası' kapsamında vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Yeşilboya, yaptığı yazılı açıklamada, her yıl ocak ayının ilk haftasının

'Verem (Tüberküloz) Haftası' olarak kutlandığını belirtti.

Yeşilboya, şunları kaydetti:

"Verem, 'mycobacterium tuberculosis' mikrobunun bulaşmasıyla oluşan, genellikle akciğerlere yerleşen ancak lenf bezleri, kemikler, böbrekler, karın ve beyin zarlarında da görülebilen ve hava yoluyla yayılan öldürücü fakat tedavi edilebilir bir hastalıktır."

Yeşilboya, Tüberküloz'un teşhis, tedavi, takibi ve aşılamalarının, Verem Savaş Dispanserinde ücretsiz olarak yapıldığını belirtti.

- IĞDIR

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Hoş geldin Ya Şehri Ramazan! İlk iftarı Iğdır açacak, en uzun orucu Sinoplular tutacak Hoş geldin Ya Şehri Ramazan! İlk iftarı Iğdır açacak, en uzun orucu Sinoplular tutacak Iğdır'da Ekmeğe Zam Iğdır'da Ekmeğe Zam ATA İTTİFAKI'NIN ADAYI SİNAN OGAN, İMZA KAMPANYASINI IĞDIR'DAN BAŞLATTI ATA İTTİFAKI'NIN ADAYI SİNAN OGAN, İMZA KAMPANYASINI IĞDIR'DAN BAŞLATTI

Son Dakika Yerel Iğdır'da 'Verem Haftası' Etkinlikleri - Son Dakika


Advertisement