İzmir Büyükşehir Küçükmenderesli Üreticilerle Yakın Temas Kuruyor - Son Dakika
Yerel

İzmir Büyükşehir Küçükmenderesli Üreticilerle Yakın Temas Kuruyor

İzmir Büyükşehir Küçükmenderesli Üreticilerle Yakın Temas Kuruyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarım Hizmetleri Daire Başkanlığı, Ödemiş ilçesinde üreticilerle yakın temas kurmak için kolları sıvadı.

04.07.2015 15:19
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarım Hizmetleri Daire Başkanlığı, Ödemiş ilçesinde üreticilerle yakın temas kurmak için kolları sıvadı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarım Hizmetleri Daire Başkanı Ferdan Çiftçi, Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezi salonunda mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek, önümüzdeki dönemde yapılacak eylem planlarını masaya yatırdı. Toplantıya Ferdan Çiftçi'nin yanı sıra, mühendisler Ahmet Tomar, Şaban Karadumanlı, Ertuğrul Altınel, Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Cumhur Şener ve mahalle muhtarları katıldı. Tarım Hizmetleri Daire Başkanı Ferdan Çiftçi, bölgede fidan dağıtımı yapacaklarını ifade ederek, "İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarım Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın neler yaptığını ve bundan sonrada neler yapmak istediği ortadadır. İzmir Büyükşehir Belediyesinin tarıma, üretime desteği ve başkanımız Aziz Kocaoğlu'nun bakışı da ortadadır. Bu bölgemizde fidan dağıtımını siz muhtarlarımız aracılığı ile yapacağız. Bunun yanında kestane dal kanseri ile incir kurutma konularında birlikte çalışarak yöremize destek sağlayacağız. Bu konularda bakanlıkta çalışma yaptı. Orman Bölge Müdürlüğümüz ile de bu işi omuzlamayı planlıyoruz. Bölgemizde kestane dal kanseri ile mücadele edeceğiz. Bu konuda bölge müdürlüğü de çalışma yapmış kurslarda budamacılar yetiştirmiş. Bu arkadaşlarımız ile birlikte hareket ederek alanda uygulamalar yapacağız. Budama döneminde kanseri önce en aza daha sonra tamamen yok etmek için uzman arkadaşlarımız ve sizler ile birlikte çalışacağız. Budama yapılan hastalıklı dalları bölgeden uzaklaştıracağız" dedi.

İNCİR'E BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ

Ferdan Çiftçi, incire de destek verileceğinin müjdesini vererek, "Yine bölgemizin önemli meyvelerinden biri olan incir içinde büyükşehir belediyemiz destek verecek. İncirimiz için eğitimler, paneller düzenleyeceğiz. Yine incir kurutma döneminde üreticilerimiz ile birlikte olacağız ve incir kurutma içinde kerevit dağıtımı yapacağız. İncirin yeniden bu bölgede sahip çıkılması gerekiyor. bunun için de tüm çalışmalarımızı bundan sonraki süreçte hızlı bir şekilde yapacağız. Bu çalışmaları sadece Ödemiş'te değil, Kiraz, Beydağ, Tire ve Bayındır ilçelerimizde de yapıyoruz. Bundan sonra birlikte olacağız" şeklinde konuştu.

Başkan Ferdan Çiftçi'nin konuşmasının ardından, diğer mühendislerde kendi alanlarındaki konuları muhtarlarla paylaştı. Toplantıda ayrıca muhtarlara, mahallerindeki üreticilerin kestane, ceviz, incir ve diğer meyve fidanı dağıtımı için 16 Temmuz'a kadar başvurmaları gerektiğide anlatıldı. Meyve fidanı ve diğer ürünler için çiftçi kayıt belgesi, tapu fotokopisi yada ziraat odası kaydının yeterli olduğu belirtildi. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İzmir Büyükşehir Küçükmenderesli Üreticilerle Yakın Temas Kuruyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement